Pozrite si záznam z pôrodu z cudziny

maca_p
28. aug 2013

i takto sa to da. special doctor https://www.facebook.com/photo.php?v=4913448909...
neostane jedno oko suche po vzhliadnuti. skoda, ze som to nevidela pred prvou sekciou 😉

extrate
28. aug 2013

moc pekné 🙂

ervenka
28. aug 2013

@maca_p zlatucke... Nechcem vyvolat hadku, ale lekari a sestricky na SVK maju co dobiehat... 😉

tova
29. aug 2013

Naozaj ma rad svoje povolanie. U nas v nemocnici posledny vecer pred odchodom vezmu dieta sestricky (ale ak chcu mozu si ho rocicia nechat na izbe) a donesu na izbu veceru lobster so zemiakmi, alebo steak, sampanske, polievku, tortu, ovocie. Zeny su na izbach po samom v kazdej je gauc pre otca takze je sukromie. Ked niekto nemoze, tak tuto veceru hradenu nemocnicou si mozu zabalit a vziat domov. Niektore nemocnice v posledny den postrazia deti a rodicom daju poukaz. mozu ist spolu niekde na veceru a vratia sa pre dieta. Deti dostanu mini vybavu. Porodnik ktory rodil moju neter daval kazdemu dietatu ktore odrodil body s napisom Dr. XX ta lubi.

trish31
29. aug 2013

Kto si akeho lekara k porodu vyberie,takeho ma.Mame moznost vyberu lekara aj zdravotnickeho zariadenia,takze nech sa paci.Myslim si,ze v nemocnici sa ma poskytovat zdravotna starostlivost a sluzi na nieco ine,ako na podavanie steakov a sampanskeho.

sense
29. aug 2013

no mojjej malejj sice happy birthday nespievali nakolko ju bolo nutne hned vysetrit....ale pristup nemocnicneho personalu bol uzastny.....myslim si ze na Slovensku su sice odbornici ale velmi vela lekarom a sestrickam chyba ludsky pristup...ale nehadzem vsetkych do jedneho vreca.....nakolko jednanie lekarov a sestriciek poznam len s vypravania znamych, nie z vlastnej skusenosti....
...nemali sme ani steaky a sampanske ale to nie je nevyhnutne, dolezite je ze partner bol pri mne pri porode od nastupu na prijem az kym sa mala narodila co boli tri dni....a aj nonstop potom , malu som mala hned na izbe dokonca aj ked musela ist pod UV svetlo kvoli vysokemu bilirubinu, personalu nerobil problem doniest zariadenie na izbu....a tiez sme mali moznost vyjst si na veceru von, a takisto pokial zdrav. stav dovoli ist na poporodne cvicenie .....
...ale zas na druhej strane treba zdoraznit kolko stoji zdravotna starostlivost u nas a kolko v zahranici a kolko kto prispieva na zdravotne poistenie, ale to sa tyka skör vybavenosti zariadenia ako ludsky pristup ....

kari55
29. aug 2013

Zaujímalo by ma či aj bez kamery spieva každému bábu 😕 ale zlaté to je. Cisársky půrod nie je půrod sorry , je to operácia a žena ktorá nezažila prirodzený půrod ale cisarák nemá ani páru o čom to je. Klobúk dole pred prirodzeným půrom .

trish31
29. aug 2013

Mne minule moj lekar tiez gratuloval k meninam a v zahranici sa ku mne spravali ako k dobytku.A ani mi nezagratulovali.Neuveritelna nehoraznost.Naozaj si myslite,ze porod je o tomto?

domak2
29. aug 2013

@maca_p normalne mi je tu smutno pri niektorych prispevkoch 😨 Ty sem das video, ako doktor spieva novorodeniatkam a tu su ludia schopni frflat este aj o tom 😕 😀 No koniec. Inak je to fakt mile, ze niekto robi aj nieco navyse, nez len musi 🙂
@kari55 Inak mne sa dieta nenarodilo, mne sa vyoperovalo ano? Ja len aby som vedela ked bude nabuduce oslavovat vyoperovaniny 😀

tova
29. aug 2013

@trish31 tu sici len zavist! nase nemocnice nielenze maju tip top starostlivost o pacientov s najmodernejsimi neonatalnymi oddeleniami ale ponukaju aj bonus. Je samozrejmost ze otec je pri porode a nedoplaca sa za to, ani epidural sa vopred neobjednava, otec moze byt na izbe pocas celeho pobytu manzelky v nemocnici, reps. najblizsia osoba alebo osoby, darceky a kvety rodina moze nosit na izbu, pacient si nenosi sebou ziadny toaletny papier, vlozky alebo gatky, plienky oblecenie pre dieta pocas pobytu v nemocnici lebo ako v hotely to naplnaju do policiek v kazdej izbe. cisarske a porody sa robia aj pocas noci, netreba cakat kym sa lekar rano zobudi alebo caka do poslednej minuty kym dieta prestane dychat a az potom zacne rozmyslat ci treba cisarsky. toto vsetko vie znacne zmenit cely pobyt v nemocnici, a su to najkrajsie spomienky.

lulu19
29. aug 2013

@domak2 no tak aj ja od teraz musim hovorit ze vyoperovali nie ja som nerodila . 😀

cawes
29. aug 2013

@trish31 to asi preto lebo meniny v zahranici nepoznaju

tova
29. aug 2013

@kari55 lol lol ale dievca nerob srandu.
@sense co tak mat vsetko co si mala na sk co je aspon u nas samozrejmost plus nieco navyse? Cela ta starostlivost je rovnaka pre vsetke rodicky aj tie, ktore nemaju ziadnu poistku. Deti som mala po porode tiez hned, postupne po par hodinach prisli laktacna poradkyna, fotografka, moznost vybrat si knaza ktory pride pozehnat dieta a rodicov ak chcu, jedlo aj pre manzela sa vybera z jedalnika a nosia to na izby, v kazdej izbe je kupelna s wc. Na porod a starostlivost v teh. sa da vybavit statna poistka boz ohladu na to ci je niekto v krajine legalne alebo nie a samozrejme to pokryvaju privatne poistovne. Rodi gynekologicka/y ku ktorej sa chodi cele tehotenstvo, takze pozna ake su problemy co je potrebne casto daju na vyber sekciu.

trish31
29. aug 2013

@tova to si myslela ze ja zavidim?

anatalia77
29. aug 2013

To čo tu opisujete,tak to funguje na slovensku? nie,že by som kvoli tomu išla znova rodiť,ale je dobre ak sa k pacientkám správaju takto

tova
29. aug 2013

@trish31 samozrejme!

tova
29. aug 2013

@anatalia77 co ja opisujem tak usa, aj video je z usa.

trish31
29. aug 2013

@cawes preboha....ja viem ze v zahranici meniny nepoznaju.Bolo to pisane obrazne.Zabudla som ze tu treba par ludom pisat podrobne ako v materskej skole aby pochopili pointu vsak ano...

Keby meniny poznali isto by mi zaspievali ach ja hluuuuupa

anatalia77
29. aug 2013

@tova aha,tak to potom hej

cawes
29. aug 2013

@trish31 no hlupa si asi ty ked mas potrebu hned urazat a vobec si nepochopila ze to bolo myslene ironicky ale ok zabudla som ze este tu chodia aj blbky

trish31
29. aug 2013

@tova ja nemam co zavidiet a toboz nie sampanske v nemocnici.Som maximalne spokojna s nadstandardnou starostlivostou ktoru mi poskytuje moj lekar tu a spievanie po porode mi chybat nebude.Vzdy som bola s lekarmi na SVK spokojna,ak som chcela nadstandard tak som nemala problem si ho zaplatit

Nielen v Amerike totiz taketo sluzby poskytuju

trish31
29. aug 2013

@cawes trafena hus....?

trish31
29. aug 2013

@tova porovnaj si odvody za poistenie na Slovensku a v Amerike a potom si precitaj co pises.Porovnavas neporovnatelne.

tova
29. aug 2013

@trish31 mne sa to stava casto ked som na hociakom urade, banke, a prave vypisujem formular s datumom narodenia alebo ukazem vodicak a vsimnu si prave ze je to +/- par dni tak popraju happy bday. Z toho by som usta az neotvrala lebo je to bezne.

cawes
29. aug 2013

@trish31 ak hovoris o sebe tak ano. Neviem z akeho dovodu ma ides urazat ale ok asi musis byt dost znudena vlastnym zivotom

monika15
29. aug 2013

Nemyslite si ze to tak funguje vsade v amerike, bo 1 lekar sa nasiel no sorry ....

Chcete divadlo tak chodte do divadla.... a nie na operacny stol !!!

Totalna somarina sorry ale fakt prehane Typicko Americke !!!!

monika15
29. aug 2013

@tova ja osobne si myslim ze ked priplatis VIP ku doma tak mas vsetko to co si vymenovala..... takze moznost je ;)

tova
29. aug 2013

@trish31 vsak v poriadku, ja viem ze to na sk poskytuju, ale za extra peniaze a neni to bezne poskytovat. Nie kazdy ma na nadstandard a tu je to standard, v tom je rozdiel. ale hadam sa casy menia a bude to raz samozrejmost. Ako som pisala vyssie, cez statnu poistku je vsetko zadarmo, a na sukromne sa nieco doplaca tak ako na sk.

trish31
29. aug 2013

@tova ja som zabudla ze Tebe kladu vsade pod nohy cervene koberce.Vy ste sa tu isli posrat z toho spevu a gratulacii ja nie...

monika15
29. aug 2013

Len vas prosim zienky neporovnavajte US A SK co sa tyka porodov ... neda sa....

trish31
29. aug 2013

@monika15 to je tak ked vylezie niekto z Hornej Dolnej do velkeho sveta a zrazu zabudne odkial prisiel...Skoda reci

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre