Predčasne sa mi odlepila placenta. Stalo sa vám to?

katkabg
29. apr 2010

predcasne odlepena placenta a tkmer smrt maminky a dietatka. ja so takto takmer aj s bcerkou prisla o zivot pri porode...ma niektora podobnu skusenost?

latvia
29. apr 2010

nastastie nemam 😕 a kde si rodila, ak smiem vediet? v bulharsku? super ze ste to obe zvladli!!!! 🙂 taketo pripady koncia casto zle ak sa rychlo nekona...

katkabg
autor
30. apr 2010

jeeej dakujem moc moc moc...ano rodila som v bulharsku...no to oni boli na vine lebo vecer ma a prija a oni sproste doktorky nevideli na ultrazvuku ze sa mi odrhla placenta a ze krvacak k babatku...chuda mala takto bola celu noc v krvi...ako prezila neviem az rano moj doktor ked prisiel a prepichol plodovu vodu zistil ze sa vali krv a hned na operacku.moje trombocity boli len 30....tak ma ledva ledva zahranili a dali mi aj injekciu za 80 000 tisic korun ktora mi zacala zrazat krv...no horor

miriam11
30. apr 2010

katkabg,ja som to zazila. Mala som 2 dni po termine a porod mi zacal tak, ze som silno zacala krvacat. Najprv som si mysella, ze zo mna tecie plodova voda, ale na toalete ked som zistila, ze je to krv, tak ups.... toto nie je normalne a hned sme bezali do porodnice. Tam ma monitorovali asi 5 hodin, zacali sa mi aj kontrakcie, otvorila som sa na 4. Potom lekari usudili, ze asi tak samo od seba krvacat neprestanem, (mysleli si totiz, ze ked sa tak rychlo otvaram, tak ze krvacam preto, lebo krcok nie je pripraveny na tak rychle otvaranie), neskor sa zacali stracat ozvi malej a uz som krvacala aj ked som lezala. Takze sup v celkovej narkoze na cisarsky rez. Krvacanie preto, lebo sa mi zacala predcasne odlucovat placenta a hrozilo..... vsak vies coj. FUJ, nic take uz nechcem zazit, ale stale mam v predstave, ze keby som nebola na monitore a nevideli tie ozvi, tak by ma asi aj nechali rodit normalne a potom to si uz neviem predstavit. Kazdopadne, som neskutocne stastna, ze mala je zdravucka a ze sme to vobec prezili. Nechcem uz na to mysliet, ale porod som si predstavovala uplne, uplne inak. Cely cas do cisarskeho, kym som cakala, co so mnou bude mi hlavou behali hororove myslienky, proste to zena citi, ked nieco nie je v poriadku. Nie som veriaca, ale normalne som sa modlila, aby bola mala OK.

latvia
30. apr 2010

katka, nemuseli na ultrazvuku ani vidiet ze sa ti odlupuje...ale doslova si usla smrtke z lopaty, trombocyty 30 je fakt kriticka hodnota

katkabg
autor
30. apr 2010

tak tomu verte babulky...som rada ze ste mi napisali ak cete mozme ostat v kontakte...ja som bola po operacii odvezena do inej nemocnice 200km prec od malej kde som bola 3 dni na reanimacii kde mi doplnali krv a plazmu...tak to bol horor vsade okolo mna poloumrety ludia a najhorsie bolo ze som bola 3 dni bez malej...neprajem to nikomu...som neverila ze su este zeny s mojim osudom.naozaj aj ja som citila ze umieram a aj ja som bola neveriaca ale potom vsetkom verim hadam na vselico

katkabg
autor
30. apr 2010

mriam11 ved niekedy napis budem rada ked uz sme mali rovnaky osud 😅

katkabg
autor
30. apr 2010

inak aj mne povedali ze keby som rodila klsicky porod by som na 100perc.NEPREZILA.Moja mala bola celu noc v tej krvavej vode...asi je moc silna ked to zvladla... 😅

mihouk
30. apr 2010

Katkabg, mala musi byt silna a bojovnicka a hlavne, kukla som foto a je KRAAAAAAAAASNA!!!!!

katkabg
autor
1. máj 2010

dakujem velmi pekne vsettkym ludom 😅 😅 😅

tweety22
1. máj 2010

katkabg, ja som pri mojom synovi ledva prisla do nemocnice tak som krvacala kvoli predcasnemu odlucovaniu placenty, na ultrazvuku to bolo veeelmi zle vidno, zistili to az po niekolkych hodinach, nastastie vsetko dobre dopadlo ale musela som rodit cisarskym a aj druhu dcerku mam sekciou co som velmi nechcela 😒

katkabg
autor
1. máj 2010

no to ti verim ake to muselo byt strasne...ja mam na porod zle spomienky 😝 ani ja uz nikdy nemozem klsicky rodit len sekciou 😒 ale to strasne ked ide o zivot mami a bbatka 😒

miriam11
1. máj 2010

katka, vies coho sa najviac bojim, Ked nahodou sa rozhodnem mat este dalsie babo, tak ci sa mi nezopakuje tento problem. Pytala som sa doktorov, co to mohlo sposobit, nevedeli odpovedat. ich odpovedou bola veta.... jednoducho sa to niekedy stava! ale mne tato odpoved nestaci. Vsak nepijem, nefajcim (ani som to nikdy nerobila), zdravo sa stravujem, tlak mam OK. Nechapem to, potom vraj asi mojim vekom, ale mam 31 rokov, zeby som bola taka stara? neviem, co si mam mysliet, ale momentalne predstava dalsieho tehotenstva a nasledneho porodu je pre mna viac nez des. ☹ ale jedno je jasne, ze mame krasne, silne, zdravucke babulky 🙂

nikak23
1. máj 2010

caute, nasla som tuto temu a pripajam sa. Bohuzial mam rovnaku skusenost, absolutne bezproblemove tehotenstvo, a v den porodu sme sa aj s malym druhy krat narodili. Sama som pekne prisla do nemocnice, kde mi natocili monitor a zrazu hups...slabe ozvy srdiecka, tak rychlo ultrazvuk a potom rychlo sekcia. Este mi lekarka stihla povedat, ze sa nam mota pupocnik. Potom si nic nepamatam, az zobudene sa na strasnu zimu na ARO za 3 dni, kde vedla mna stal moj muz a rodicia. Mne sa proste pocas porodu prestala zrazat krv a nevedia preco a maleho nam resuscitvovali, potom uspali a hlboko podchladili. Odpoved lekarov, obaja ste boli skoro tam hore,jednoducho priroda. podotykam, ze mam mamu lekarku tiez na ARO a naozaj sme nic nepodcenili. Nikomu neprajem to co som si prezila ja. Maleho som videla az na 10 den, lebo som mala hadicky vsade a on bol v detskej fakaultnej, ja sice kusok od neho, ale nedalo sa mi tam ist a potom moj nechcel aby som maleho videla v umelom spanku oblozeneho ladom, s trubickou v pusinke..myslim, ze urobil dobre. Ale prezili sme a to je hlavne a mame krasneho chlapceka🙂

katkabg
autor
2. máj 2010

boze som neverila ze ked zalozim tuto temu odozva bude taka velka...manzel ma nechape naco taketo temy hlada ale on nepochopi ze ja sice uz na to nemyslim ale ja zabudnut nedokazem...nikdy!!!To boli najhorsie dni v mojom zivote!!!Aj ja mam panicky strach z toho ze by som mala opet otehotniet a potom rodit!!!Radcej ostanem pri jednom babu...aj mne to kazdy tak vysvetluje ze to s amoze stat hociktorej zene...aj ja som no problem tehotenstvo a nakoniec co???Skoro smrt...aj ja som mala obe ruky os dlani az po lakte modre fialove cele dobodane od inekcii...hadicky vsade...mna ked operovali som krvacala tam dolu,tam kde ma rezali pod bruskom a aj z dasin aj nosa...a ked som sa prebudila mala som samu krv v ustach...a nikto mi nic doteraz nevie povedat preco sa mi ta placenta odlepila predcasne...jezis drzim kazdje buducej rodicke palce...nozaj toto je ta najhorsia vec...vediet ze umieras alebo ze umiera aj tvoje babo a sama nevies ci ta zachrania...este za mame tie tie nae krasne deticky a tie nam pomahaju cez to sa prejst 😅 😅 😅

henrike
4. máj 2010

Ahoje mamicky!
Pridavam sa k vam s mojim zazitkom pri porode ... taktiez doslo k odlucovaniu placenty. Nemam vsak z toho nastastie nejaku traumu, lebo u mna to cele bolo trosilinku inak.
Od 7. mesiaca tehotenstva som bola skoro vkuse v nemocnici. Raz to bol zapal oblicky, potom tvrdnutie brucha, potom zle prietoky, atd. Stale sa naslo nieco nove. Najvacsim problemom vsak bolo nepriberanie mojho babatka. Nepriberalo ani vtedy, ked som uz mala dobre prietoky. Kazdy lekar ma v poslednom mesiaci upozornoval, ze to vidi na sekciu. Ja som vsak chcela rodit normalne, preto som sa s mojou porodnickou dohodla na oxitocinovom zatazovom teste. Nestiekla mi ani tretinka infuzie, dostala som kontrakcie ako normalne tvrdnutie brucha - teda ziadna bolest, zacala sa vsak zo mna valit krv ... brutalne, ozvy dietatka boli nekde na 50-tke ... To ma uz dvihalo na porodnom stole, lebo porodne asistentky si to nevsimli!!! Je pravda, ze okolo mna rodili dve zeny ... ale ... Ked to por. asistentka zbadala (tie ozvy), hned volala lekarov a dalsie por. asistentky a nastal frmol. Napojili ma na kyslik, pichli mi nejaky sintofilin (vobec neviem ako sa to pise ... alebo ako sa to presne vola, ale znelo to nejak tak), zacali ma cievkovat a porodnicka zatial obvolavala operacne saly, kedze ta na porodnici bola momentalne nefunkcna. Priznam sa, ze strach som nemala, lebo som svojej Dr. doverovala natolko, ze som vedela, ze to bude v poriadku. A vsetko sa to dialo tak rychlo, ze som ani nestihala stresovat. Radsej som vsetko pozorne sledovala a pocuvala. Az ked ma aj s postelou odvazali o poschodie nizsie mi doslo, ze idem na sekciu, ktoru som tak nechcela a ze malickej asi prave nie je najlepsie. Az vtedy ma trosilinku premohol strach a vtisli sa mi slzy do oci. Na operacke mal arista jeden pokus na spinalku ... keby nevysiel, bola by som v celkovej narkoze. Nastastie ten pokus vysiel. Bol to starsi a velmi mily pan Dr. a aj sestra na operacke bola super.
Malicka sa nakoniec narodila s vahou 2 130 g a dlzkou 43 cm. Videla som ju len z dialky, ale pocula som ju velmi dobre. Ked ju vytiahli z brucha a asi ked prestrihli pup. snuru tak zvrieskla, ze sa az operateri smiali.
Dcerka i ja sme nakoniec nastastie v poriadku. Dufam, ze sa ani neskor nic zle neprejavi ... Zotavovanie po sekcii bolo tiez rychle, lebo som mala motivaciu - dieta na JISke. Ked som ju chcela vidiet, musela som sa skoro postavit na nohy.
Tiez som od tych vsetkych infuzii a injekcii bola dokalicena az tak, ze mi po sekcii uz nevedeli napichnut kanylu. To uz nevedeli ani mesiac predtym, taka som bola modra a dopichana. Vsetky zily mi uz praskali a bezne sa stavalo, ze skusali kanylu napichnut aj 8 krat po sebe, az kym som nepovedala, ze to odmietam. Bol to fakt masaker tie 3 mesiace v nemocnici, ale stalo to za to.
Jedine co ma mrzi je pravdepodobnost, ze aj moje druhe dieta (ktore by som casom velmi chcela) sa pravdepodobne narodi sekciou.
A tiez doteraz neviem, preco mam hypotroficke dieta, ked som nikdy ani nefajcila, ani nepila alkohol (iba trosilinku prilezitostne), bola som uplne zdrava ... Nikto z lekarov mi na moje otazky iez nevedel odpovedat.

palla12
17. sep 2013

Ahojte ste prave take mamicky, ktore potrebujem. Mam doma predcasne narodeneho synovca, a preto viem ake to je. Prosim Vas o vyplnenie dotazníka, ktory je zamerany na rizikove faktory predcasneho pôrodu. Veľmi by mi to pomohlo. Vopred dakujem za Vas cas, a tiez ochotu.

RIZIKOVE FAKTORY POCAS TEHOTENSTVA
https://docs.google.com/forms/d/1oFIVbHbzR4mGOd...

Prosím mamičky, ak majú doma predčasne narodené dieťa, či by neboli také dobré a nevyplnili tento kratučký dotazník na Následky predčasného pôrodu a ich pretrvávanie. Vopred ďakujem!

NASLEDKY PREDCASNEHO PORODU
https://docs.google.com/forms/d/1Dm_yjRclWjpWWK...

sinio
10. jan 2014

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenost s ciastocnym odlupovanim placenty v 1.trimestri (ja v 8t.) dakujem

misickaluu
22. mar 2016

Ahojte, ja bohuzial nemam stastny koniec tohoto zivotneho obdobia,do 26 tt bolo vsetko v poriadku okrem tojo ze som skoro nejedla prve tri mesiace kvoli nevolnodtiam, v 24tt som zacala silno krvacat,prevoz do nemocnice,kortikoidy agolutinky na podporu tehotenstva a pre babetko, vtedy uz som vedela ze to bude syncek,dva tyzdne prisny kludovy rezim, po dvoch tyzdnoch hospitalizacie znova silne krvacanie,transfuzie krvi, a hohuzial odtiekla aj plod.voda takze pre moju zachranu akutne ukoncenie tehotenstva cisarskym rezom,syncek sa narodil s velkou chutou do zivota,previezli ho na antolsku jis ku,mne dva dni po cisarskom reze museli urobit hysterektomiu,odstranit maternicu lebo krvacanie stale neustavalo a pricina neznama,nas maly bojovnik sa drzal 22dni,v naruci sme ho drzali s priatelom prvy aj posledny krat,az teraz je diagnoza jasna-abrupcia placenty+vrastena placenta do maternice

eevicka83
23. mar 2016

@misickaluu a vam museli odstanit maternicu? lebo vidim ze cakate babetko. ci potom to nespravili?

misickaluu
24. mar 2016

To vsetko sa odohralo 5.2.2016 a ano mam v profile ze cakam babetko,lebo este mal byt syncek v brušku až do17.5.2016

eevicka83
24. mar 2016

@misickaluu tak toto je velmi smutny pribeh...bolo to vase prve dietatko? drzim paste aby ste sa mali uz len dobre..skusite adopciu?

mirkabbb
27. aug 2017

@miriam11 ahoj.prosim ta a mala si dalsie dietatko?moje mi umrelo pred 4 mesiacmi.dakujem

miriam11
28. aug 2017

@mirkabbb to mi je velmi luto, ze sa to u vas tak zle skoncilo. Dcerka bude mat uz 8 rokov, po 5 rokoch ako sa ona narodila som sa odvazila skusit to este raz. Porodila som dokonca prirodzene, nakoniec s vakuumextraktorom, mame chlapceka, uz bude mat 3 roky. Takze sa to odlucenie placenty nemusi zopakovat. Drzim palce, hodne sil.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre