Som v nemocnici a mám len skrátený krčok

akona33
6. sep 2014

Baby od včera od 9 v noci som vnemocke cítila som bolesti radsej som isla,a ja sa dozviem ze nie som otvorena ,mam len skratene hrdlo o 1,5,2cm takze asi sa dobre dlho nic nebude diat,ja som tak nervozna na seba az mi je doplacu,bez nejakých rečí si tady ležím ako kačena nevím nič či mi vyvolaju porod nic,asi tadybudem len tak lezat!

vefi89
6. sep 2014

@akona33 pravdepodobne ti dajú tabletku na zmaknutie krčka.Nestresuj a pytaj sa lekárov, sestier

akona33
autor
6. sep 2014

@vefi89 sak sem sa pytala nerika mi nikdo nic lezim a zanic pronic to sem mohla byt doma

majka99999
6. sep 2014

@akona33 ked uz prenasas tyzden, tak este asi chvilu pockaju, tipujem, ze cez vikend vyvolavacka nebude a v pondelok dostanes tabletku, aj mne museli vyvolavat. Dovtedy asi ultrazvuk a pasy, aby zistili, ci je vsetko ok.

akona33
autor
6. sep 2014

@majka99999 ja som mala ist v nedelu na prijem a v pondelok vyvolavacka,len vcera som mala kontrakcie a bala som sa tak som radsej sla a ono nic,od vcera tu som ty mysliš že až v pondelok mi daju vyvolavacku ty kokso pekne teda,ze sem isla

majka99999
6. sep 2014

@akona33 cez vikend je ich tam menej, preco by si to mali komplikovat? Pockaju do pondelka, ak uz bola vizita a doteraz ti nic nepovedali, tak dnes uz asi nic nebude... Ano, mohla si ostat doma. ☹ Ja som tiez nastupovala do nemocnice v pondelok a vyvolavacka bola v stredu rano...

akona33
autor
6. sep 2014

@majka99999 nebudem sa ani vyjadrovat radsi

majka99999
6. sep 2014

@akona33 aspon nemas doma druheho prcka zatial, teraz to budem mat tazsie. 😒

akona33
autor
6. sep 2014

@majka99999 nie si v nemocke nie,az v oktobri mas termin?

majka99999
6. sep 2014

@akona33 este nie som nastastie, dufam, ze tam pojdem len na konci, porodim a nebudem prec viac ako tyzden...

lenbea
6. sep 2014

@akona33 tak si asi na pozorovani, čo ak to pride naraz, bud rada, že si tam a nie doma, v tom strese sa chystať. o chvilu to asi pride.

akona33
autor
6. sep 2014

@lenbea
@majka99999 baby bola som na monitory lebo sa mi zdalo ze mi castejsie tvrdne brusko a na monitory sem mala prv 8potom 12,22,30a stale to slo hore vysplhalo sato az k90a sestricka ze to sa neblizi este porod no jak to je,teraz si sledujem tvrdnuti

radulikkatulik
6. sep 2014

to do rana zvládneš!!!!!!drž sa

akona33
autor
6. sep 2014

@radulikkatulik Keby si mala pravdu 🙂

radulikkatulik
6. sep 2014

uvolni sa spievaj si,relaxuj,každé jedno dieťatko príde na svet v pravý čas,kedy je mu to súdené,neponáhlaj sa...poradím ti skús všetko preciťovať bez pozerania sa na hodinky,každú zmenu vnímaj a predstavuj si ako dieťatko ide k cielu,nelakaj sa ničoho nerob paniku,teš sa aj z každej bolesti,tá znamená ďalší krôčik k cielu,bolesť nieje tvoj nepriateľ práve naopak dáva ti najavo že sa niečo deje,vychutnaj si ju,spievaj pri tom krúť panvou alebo hladaj čokolvek pri čom ti bude lepšie,inštinktívne to zvládneš,postupne sa dostane štakto do takého stavu že budeš mierne mimo ako vo svojom svete,povzbudzuj seba a bábätko,hovor mu nahlas že ho čakáš a že sa na neho tešíe a budeš mať krásny pôrod,to je prirodzené všetkému sa podriaď ber v každej minute všetko ako má byť...aj toto čakanie má svoj význam,ver mi.držte sa zvládnete to krásne si maminka a čakajú ťa krásne chvíle.keď začnú kontrakcie ber každú ako výzvu a predstav si že stúpaš niekde na kopec,pomáha to...pa

tova
6. sep 2014

42tt?? tlacila by som na sekciu uz v 41tt, ved uz moze byt zelena plodova voda

lenbea
6. sep 2014

@akona33 neviem, čo tie čisla znamenaju. ale prajem Ti, aby si to prežila bez zbytočnych stresov. ja som čakala, že pôrod bude niečo ovela horšie. jasne, že to neni len tak, ale dalo sa to, ked som sa držala pokynov, ktore nam dali na priprave. tlačiť, až ked citiš kontrakciu spolu s tlačenim na konečnik, to pocitiš. a predtym každu kontrakciu predychať tak, ako ked dychaš do brucha, nie do pluc. a čim častejšie budu, tak tym rychlejšie dychaš. vtedy Ti to nepride blbe, je to prirodzene. a nesťahovať svaly, akokeby si zadržiavala potrebu.drž sa.

kaktusik007
6. sep 2014

@tova tiez mam rovnaky nazor...
@akona33 k sekcii sa ti nevyjadrili?

lienka2407
6. sep 2014

Ja som prenasala 13 dni a v pohode,nestresuj vsetko bude fajn 🙂sice som nakoniec isla sekciou lebo sa prepadol prvy pupocnik ale v porodnici sa o nas postarali 🙂 malinke pride na svet ked ma 🙂

akona33
autor
6. sep 2014

@lienka2407
@kaktusik007
@lenbea Diki baby ale nic sa stále nedeje slabulilinke kontrakcie ktore vybehli len do 50a zasa padli necham to tak nebudem sa uz stresovat pipinke jedobre v brusku je v poradku,inak zajtra ked nič,tak v pondelok vyvolaju,o sekcii vobec neni rec,ale nechapem preco mi nedaju hned vyvolavacku alebo tabletku na skratenie krckaa bolo by

kaktusik007
6. sep 2014

@akona33 ako ze nechapes??? sak je vikend.... ak ti daju vyvolavacku, bol by porod.... a preco by mali cez vikend pracovat viac ako by bolo nutne??? 🙂

kiki68
6. sep 2014

@akona33 len sa do tej vyvolavacky nehrn...bud rada ak cakaju,ze sa to bud spusti same,alebo tomu pomozu pondelok. Tie vyvolavacky nie su nic prijemne ani pre matku,ani pre dieta. Ma to svoje pre a proti. Bud len rada,ze nie si v takej dobe,ako moja svokra,ktorej davali vyvolavacky naschval,aby porodila supito presto a mohli ist na obed.

akona33
autor
6. sep 2014

@kiki68 no ty si ma povzbudila😀no uvidime

akona33
autor
6. sep 2014

@kaktusik007 tak ja vim ze sa zajtra dit nic nebude sak nejsem ani na ten prst otvorena,tak jak sa mi moze neco rozbehnut to mi daju v pondelok,co uz mojej babulke sa nechce je tam jak kleštíček😀

kaktusik007
6. sep 2014

@akona33 nekric hop kym ti nepreskoci

kludne sa moze stat ze este do polnoci dnes porodis, praskne voda a ideeeeeeeeeeees 😀 😀 😀

tova
6. sep 2014

@kiki68 ona je 2tt po termine!!! tu uz mozu nastat komplikacie pre matku alebo dieta kazdou hodinou. tlacit na prirodzene sposoby teraz neni vhodne. Ja na jej mieste idem do inej nemocnice trvam na testoch, monitorovani non stop, a sekcii. Donos zdrave dieta do 40tt a potom pre ich vikend ze sa im nechce rodit sa nieco pototo? neviem presne v akom tyzni je v 42. dieta uz nema povlak, obycajne ked sa narodia maju suchu huzevnatu kozu ale to to neni problem su horsie.

akona33
autor
7. sep 2014

@tova dneska je 8 dni,vcera akorat nastupila jedna sak sme spolu na izbe o 20 vecer skrs vysoky tlak a dneska jej oznamili o 5 rano ze jej daju klistir ona v soku ze do 24 hod. Porodi ja sem tu 2 den a nic uvidime no co dneska kontrakcie mam ale slabunke alebo v kuse mi tvrdne brusko otevrita vubec☹

akona33
autor
7. sep 2014

@kaktusik007 no a nic

radulikkatulik
7. sep 2014

si v Skalici?

kaktusik007
7. sep 2014

@akona33 tak vysoky tlak je tiez pruser.... 8 den prenasania teda nic moc.... v TN je prijem na 6ty den, na 7my davaju vyvolavacku... pre istotu.

akona33
autor
7. sep 2014

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre