Spinálka pri cisárskom reze

zuzanajamriskova
16. okt 2012

V pondelok mám naplánovaný cisársky rez....prvý krát som tiež rodila cisárskym ale v celkovej anestézií kvôli môjmu krvnému obrazu aby nenastali komplikácie...tie síce nastali ale aspoň som nebola pri tom 🙂 a teraz by som chcela byť pri vedomí ovšem ak mi to povolia....aj kvôli preloženiu bábätka a chcem ho hneď vidieť keďže prvý krát som ho videla len po dvoch dňoch...idem rodiť vo zvolene...chcem sa spýtať priložia mi potom hneď malinké a aké sú riziká pri spinály počula som o nejakej strašnej bolesti hlavy...a môže byť pri tom manžel?

enya00
16. okt 2012

@zuzanajamriskova mna nebolelo nic iba rez,ani vpich tej ihly nebolel a mne v NR ho neprilozili doniesli mi ho az na druhy den

nice202
16. okt 2012

@zuzanajamriskova mna konkretne hlava nebolela. Keby teba nahodou hlava bolela, pytaj si krvnu zatku. Do miesta vpichu ti daju tvoju vlastnu krv.

gretka2
16. okt 2012

Ja som mala tiez spinal, a urcite by som nechcela celkovu anestezu. Aspon som to mala pod kontrlolou 🙂))))necitila som ziadnu bolest.
Malicku hned ako ju vybrali, isli ju odvazit a zabalit a hned mi ju donielsi ukazat a dala som jej pusinku 🙂 Vedla v miestnosti cakal manzel, a bol si ju tam pofotit. Mna zatial pozasivali . Manzel priamo pri tom samozrejme nemohol byt, kedze je to operacia. Bolesti hlavy som nemala.Potom mi malicku este boli ukazat na pooperacku. Rodila som v BA na Antolskej. Na druhy den som bola za nou na novorodeneckom a tam som ju prvykrat nakojila. V tom case nemocnice praskali vo svikoch.

kacorka06
16. okt 2012

S mojej vlastnej skúsenosti už asi nikdy viac,nechcem strašiť,samozrejme každý človek a organizmus to znáša inak,ale ako náhle som sa od pása dole necítila bol to strašný pocit taký pocit bezmocnosti,bolo to nepríjemné,tiež som si dala len injekciu do chrbtice len kôli tomu aby som všetko vnímala a videla malinkú,ale nemala som s toho zážitku nič,najskôr ten strašný pocit ked ležím ako drevo na operačnom stole,potom tie zvuky čo všetko doktory robili,čo rozprávali,už len s toho som bola vystrašená a nakoniec ked už mala príst na svet malá,mi s toho všetkého ostalo nevolno,takže mi do žili niečo napichali a bola som taká oblbnutá,že ked mi malú konečne ukázali,nebola som ju schopná ani vnímať,takže ja by som pri druhom cisárskom volila určite celkovú anestézu!!! Ale to je moja skúsenost,vám držím palčeky,možno to bude úplne iné a budete spokojná...

jankavrutky
16. okt 2012

inak aj ja som nad tym uvazovala,ked raz bude druhe babatko. prva sekcia bola kvoli obtocenej pupocnej snure.tak by ma zaujimalo, ci sa da pri planovanej sekcii vybrat len spinalna a ci sa za to doplaca alebo nie

t1nulka
16. okt 2012

Ahojte,
tak ja som sa chystala rodit prirodzene, ale zial, maly sa rozhodol inak, a na Antolskej v BA mi dala anesteziologicka na vyber, ci chcem spinalku, alebo celkovu anestezu. Upozornila ma na rizika celkovej, ze to moze prejst aj na babatko a pod. tak som si vybrala spinalku a vobec to nelutujem, som za to vdacna, a stastna, ze take nieco existuje. Bol to super zazitok, necitit ziadnu bolest, aj lekari boli super, vtipkovali, aj sme sa trosku pousmievali, a o par minut som pocula plackat maleho. Odniesli ho odvazit a odmerat, zabalili ho, ale predtym este zavolali manzela, ktory ho pofotil, aj ho podrzal, a potom mi ho priniesli ukazat, aj som ho mohla pohladkat aj popusinkovat, a po tom, ako ma pozasivali ma odviezli na pooperacne tusim, a este tam o 2 hodky priniesli maleho na prve kojenie a napodiv to hned vyslo 😵 a ziadna bolest hlavy nebola, aj ked som (priznam sa 😅 ) hlavu dvihala, co by sa nemalo... vsetko bolo super, v piatok sa maly narodil a v utorok sme isli domov 😵 kazdemu kto sa rozhoduje, radim jednoznacne spinalku, ked uz sa neda zazit ten zazitok z porodu a prveho prilozenia priamo na sale, tak aspon takto 🙂 tot moja skusenost 🙂 drzim palce pri rozhodovani 😉

t1nulka
16. okt 2012

@jankavrutky my sme nedoplacali nic, a da sa urcite dohodnut na spinalke vopred, osobne poznam baby, co to tak mali 😉

deculko
16. okt 2012

ak bude nutny aj pri druhom cisarak,tak kludne aj po druhykrat spinalku.... nie je to sice prijemne,ale to ani samotny porod az tak nie je.....a ako hovoria dievcata,dolezite je to,ze vidis hned dietatko,mas ho hned pri sebe na chvilu,ked je to mozno,na druhy den si uz rovno s nim ...aspon v Ke-Saci... len jeden den som lezala na Jiske,raz mi priniesli ukazat a nakrmit... a aby ta nebolala hlava,radili mi strasne vela pit a pit cistej neperlivej vody z flasky,ktora ma taky pijacik...ako pre deti... 🙂

zaneta08
16. okt 2012

ja som rodila v Košiciach-Šaci, dieťa mi po zvážení ukázali a dala som mu pusinku, takže žiadne priloženie, aj keď malý otváral ústočká ako taká rybička. Sestričky ešte aj vtipkovali, že by sa určite hneď prisal 🙂 Neskôr poobede mi ho priniesli na prvé kojenie, ale to sa nám veľmi nedarilo, až potom na druhý deň na izbe. Hlava ma nebolela, ale mňa nebolelo nič, ani rana. Na druhý deň sa ma pýtali, či chcem niečo proti bolesti, tak som nechápavo na nich pozerala. Inak s tou bezmocnosťou je to samozrejme pravda, nevieš nič ovplyvniť, ale to nevieš ani pri celkovej anestézii. Doplácať som nedoplácala nič a nedávali mi na výber, hneď dali do papierov spinálku, ale zrejme kvôli môjmu vysokému tlaku. Prajem veľa šťastia a dobrá rada na záver, vyspi sa tú prvú noc, pretože potom už dlho pokojný spánok nehrozí 🙂 🙂

deculko
16. okt 2012

pit s flasky s pijacikom preto,lebo nemozes dvihnut hlavu... pol litrova Lucka mala taky uzaver... to mi poradili priamo sestricky,tak to si prichystaj... 🙂 ani ja som nic nedoplacala,mna sa pytali,ci chcem spinalku abo celkovu...

matilda1
16. okt 2012

Nemá tu niekto takúto skúsenost v Poprade? Ja mam tiez planovany cisarsky a neviem ako to vsetko prebieha v porodnici v PP. Dakujem

bulva6
16. okt 2012

@zuzanajamriskova ahoj.no ja som mala tiez spinalku.doktorka povedala,ze to je lepsie pre dieta ako uspanie.ked mi opichali chrbat dali ma lahnut a pomaly som prestala citit od prs dolu...jedna pani sestricka bola pri mne,rozpravala mi,ukludnovala a hladkala...o par minut bola malinka na svete🙂 umyli ju,odvazili a priniesli mi ju ukazat,potom ju isli ukazat priatelovi,ktory ju este aj pofotil. podvecer mi ju dali do postele,mala som ju pri sebe ale hodinku,kedze som odpocivala a prisiel cas sa postavit na nohy.mne nevadilo,ze som lezala a nic necitila,hlavne,ze som videla malu...ci tak alebo onak,hlavne,ze je o male postarane.

t1nulka
16. okt 2012

a ozaj, ja som na JISke nelezala vobec 🙂

smajli
16. okt 2012

ak chcete vediet moj priebeh planovaneho cisaraku so spinalkou,je tuna🙂)))

https://www.modrykonik.sk/forum/porod/ako-prebieha-cisarsky-rez/

marcelatje
16. okt 2012

Presne ako píše gretka2 jediná nevýhoda bola že som musela 24 hodín ležať bez pohybu, inak žiadne bolesti hlavy ani nič podobné. Dieťatko mi nepriložili, ale priniesli ukázať 😵 a nastavili na pusinkovanie 🙂 partner tam priamo prítomný byť nemôže, ale k bábätku ho pustia (ak je všetko ok). Rodila som v BA na Antolskej tam môžeš mať bábätko pri sebe hneď ako vstaneš z postele a si v stave sa oňho postarať 😉

puhinka
16. okt 2012

@zuzanajamriskova ,ahoj,mne dávali spinálku pri akútnej sekcií,cez kontrakcie som ju ani necítila a nemám žiadne problémy...manžel tam byť nemohol,musel čakať na chodbe,celý čas som bola pri vedomí

deni73
16. okt 2012

V máji som rodila cisárskym so spinálkou. Veľký zážitok, že som mohla malého hneď vidieť! A žiadna bolesť hlavy! 🙂 Tým, že rana bolí, čo je normálne, mi dali lieky proti bolesti, ale hlava ma nebolela ani minútu. Určite odporúčam.

davita
16. okt 2012

@deni73 a to vpichnutie boli? kolko to trva? nmyslim to pichanie, vraj to nie je sup sup, ze to chvilu trva ....

marcelatje
16. okt 2012

@davita nie je to nič príjemné, ale vydržať sa to normálne dá. Len je tam asi nejaký psychický blok že to ide do chrbtice tak sa toho ľudia boja. Je to normálne vpich a netrvá to dlho. Mne trafili až na druhý krát, ale nebola to žiadna tragédia neboj 🙂

deni73
16. okt 2012

@davita Nie, nebolí, aspoň mne to nebolelo, to prvé pichnutie je ako keď dostaneš normálnu injekciu. Ja som to už chcela mať všetko za sebou, a tešila som sa na malého. 🙂

monika15
16. okt 2012

ja som mala spinal.... 🙂 mohl byt manzel pri tom ale ja som nechcela..... vobec....
maleho dali mi na krk ked ho vytiahli hned.... dosili ma a uz mi ho dali na prsia kym ma tlacili von a cely cas bol s nami uz len.... o 2 dni sme uz sli domov......
neboj sa drzim palce..... bolest prejde okamzite ked som zacula maleho.... 🙂)))))

cerez
16. okt 2012

@zuzanajamriskova Ja som mala bolesti hlavy po cisárskom, po spinálke. Som nízkotlakárka a pitný režim bol v tom čase dosť slabý. Hovorili mi, že môže nastať takáto situácia. Ale ubezpečili ma, že sa to týka 1:10 žien. Ja som bola tá vyvolená! Infúzie nepomáhali, tablety tiež nie, naordinovali mi dokonca aj kávu - turka. Nepomohlo. Až bandáž chrbtice. Nasadili mi to cez noc. Bola to dlhá noc, ale ráno som vstala, a hlava čistá. NEBOLELA! Odporúčam poriadne dodržiavať pitný režim. Ak s tým nemáš problém, báť sa nemusíš.

cerez
16. okt 2012

@nice202 To som nevedela, že niečo také sa dá!

zuzana612
16. okt 2012

@zuzanajamriskova ahoj, ja mam za sebou dva cisarske so spinalkou a o par tyzdnou ma caka treti, isto budem chciet opat spinalku. Ja som nastastie nemala ziadne problemy, bolesti hlavy, nic. Deti mi ukazali par minul po narodeni ked ich skontrolovali a zabalili. Bolesti sa dali vydrzat kedze spinalka ucinkovala este par hodin po porode a medzitym mi davali oblbovali cez infuziu. Jasne ze postavenie na druhy den bolelo, ale dalo sa to vydrzat. Po 24 hodinach som behala, dost mi pomohli stahovacie nohavicky aby som si nemusela drzat jazvu pri chodeni 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre