Tlmenie bolesti pri pôrode - okrem epidurálky

petuska1245
10. mar 2014

Ja by som sa vás milé mamičky chcela spýtať, aké sú možnosti tlmenia pôrodných bolestí (okrem epidurálky) a ako sa podávajú. Najlepšie by bolo keby svoj názor vyjadrili ženy ktoré s tým majú osobné skúsenosti (a nie ženy čo rodili s epi). Budem vám za to veľmi vďačná 🙂

27aduska
10. mar 2014

Najlepsie by ti poradil tvoj gynekolog/icka, je to tazko povedat u kazdej moze byt ucinnost odlisna...

lienka1601
10. mar 2014

prvy porod s epi.. druhy bez... viac som si druhy uzila.. bolel ako slak ale najviac mi pomohlo skakanie na lopte v mega horucej vode.. to ako keby som ani kontrakcie nemala.. ked som isla na vysetrenie a musela som zo sprchy vyjst bolo to hrozne :D dr mi hovoril ci chcem malu uvarit.. ale naozaj opytaj sa sestriciek ci mozem ist s loptou do sprchy a spojenie tychto dvoch uvolnovacich prostriedkov bolonaj.. a skakanie na lopte este aj posuva dieta dole.. takze je to supe ;) a este mi pichli buscopan na uvolnenie krcka lebo som ho mala stale tuhy.. ;) dufam ze som pomohla..a samozrejme stat az kym nieje hlavicka skoro vonku potom lahnut a dotlacit.. ja som mala super porodani som sa nenatrhla teda pri druhom;)

petuska1245
autor
12. mar 2014

@lienka1601 ďakujem za radu 🙂 určite vyskúšam....len škoda že sa nenašlo viac mamičiek čo rodili bez epi a vedeli by poradiť.. @27aduska ja viem že najlepšie je radiť sa s gynekologom(sestričkou na poradni), ale som v zahraničí a lahšie je mi zistiť čo konkrétne u nás podávajú aby som sa vedela spýtať na určitú vec. Ale i tak veľká vďaka 🙂

daniela1983
14. apr 2014

@petuska1245 ahoj, uplne mi stacila tepla voda, teple odbklady a masaze. nic umele by som si nedavala kvoli babatku,, vsetko ma nejaky dopad na dieta

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre