Úspešnosť vaginálneho pôrodu po cisárskom reze na Antolskej

alien2603
25. mar 2015

Ahojte, prosím o vyjadrenie mamiciek, ktoré majú osobnú skúsenosť 🙂

inulienka11
26. mar 2015

Ahoj ja som rodila cisarskym na Antolskej a o sedem rokov neskor som rodila prirodzene no sice v Tn.Pri porode si ani nespomenuli na cisarsky.

kristinafifi
26. mar 2015

rodila som na Antolskej vaginalne po cisarskom, medzi porodmi boli 2 roky....porod bol vedeny tak, akoby som nemala jazvu na maternici, teda umely oxytocin, permanentne monitorovanie, poloha v leze, skakanie po bruchu a preventivny nastrih....ak ta zaujima viac, napis mi

bretina
26. mar 2015

Ahoj ja som rodila dva a pol roka po cisarskom reze normalym porodom. Vsetko prebehlo v poriadku, ale lekar bol pripraveny aj na to ze pri komplikaciach pojdem na cisarsky, bal sa hlavne toho ze jazva po cisarskom povoli, ale nepovolila. Ja som od rana nemala jest keby som isla na cisarsky, porodila som vecer o deviatej a prve co bolo ked ma previezli na izbu bolo to ze som si dala kusok keksiku taka som bola hladna! 😀 😀

alien2603
autor
26. mar 2015

@kristinafifi Uff, to teda nebol zrovna dobre vedený pôrod, či? Však po cisárskom by nemali nasledovať takéto zásahy a ani to tlacenie na brucho :-\ . To si ma dosť prekvapila a znepokojila zároveň... Aj jazvu pred pôrodom skontrolovali?

alien2603
autor
26. mar 2015

@bretin A tvoj pôrod sa pustil prirodzene, alebo robili tiež zásahy ako u kristinafifi?

haslerka1975
26. mar 2015

Po 8 rokoch od SC na Antolskej, vaginalne v Sanatoriu Koch. Permanentny monitoring, neustale vyhodnocovanie situacie, opatrny pristup vzhladom na 1. porod, ziaden nastrih, po termine, porod musel byt vyvolany-komplikacie. Vsetko dobre dopadlo.

kristinafifi
27. mar 2015

jazvu mi na SONO vysetreni pozrela doktorka, ked som na to upozornila....porod sa mi spustil prirodzene....ano, skakanie po bruchu (Kristellerova expresia) je zakazana a po sekcii dokonca kontraindikovana, 2 PA sa mi valali po bruchu hned ako som zacala tlacit, stazovala som sa na urade pre dohlad nad ZS, ale v dokumentacii o tom nie je ziaden zaznam a doktorka napisala, ze mi na brucho netlacili....porod viedla neskusena a surova doktorka Federova.....vaginalny porod po sekcii nemusi byt vzdy vyhra, ja som narazila na zlu lekarku.....spatne lutujem, ze som neprediskutovala a nedala si podpisat porodny plan....

alien2603
autor
27. mar 2015

@kristinafifi No, ja by som si v tomto pripade zazmluvnila lekara. Podstatne je, ze nakoniec vsetko dobre dopadlo. Ale teda toto by som riesila aj ja... Zial je tazke sa dovolat pravdy, ked drzia spolu :/.

kristinafifi
27. mar 2015

no ja hlupa som si myslela, ze ved ked som po sekcii budu ma setrit a ked ja budem mila, budu mili aj na mna, v mojom pripade to bolo o velkom stasti, ze mi nepraskla maternica, neviem, co by ta doktorka, ktorej v tom case este nezaschol ani atrament na diplome, so mnou robila.......kamaratke, ktora tam rodila tiez vaginalne po sekcii tiez skakali po bruchu!
tebe drzim palce, aby si si nasla dobreho lekara, ktory vsetko s tebou prediskutuje a bude ta respektovat, drzim palce 🙂 a opytaj sa, prosim, na to tlacenie na brucho, maju to tam ako rutinu ☹

majkuska
27. mar 2015

@alien2603 Ahoj, moj prvy prirodzeny, druha sekcia a treti som trpla ako budem lebo som uz nechcela sekciu. Isla som rodit prirodzenym, po 5 hodinach trapenia to ukoncili sekciou a poviem ti ze to bolo vtedy pre mna vykupenie. Ale neboli to komplikacie sposobene predoslou sekciou. Jazvu mi kontrolovali predtym pocas porodu sa tym uz nezaoberali. Len ma predtym upozornili ze ono to po sekcii pojde trosku tazsie,(kedze tam nesmie byt tolko umelych zasahov) ale snad sa to podari, no nepodarilo.Ale nakoniec som rada, ze to vsetko dobre dopadlo. A presla som si troma roznymi porodmi. Teraz som mala celkovu, pri druhom spinal.

alien2603
autor
27. mar 2015

@kristinafifi no katastrofa...a ty si mala problem s tlacenim, ci preco sa vlastne tak rozhodli? Mala si aj niekoho blizkeho pri sebe? Kamoske tiez tak chceli zatlacit na brucho, ale ona tam mala nastastie muza, ktory to zatrhol... V tomto pripade je riziko ruptury maternice aj u uplne zdravej zeny, nie to este po prvej SC :/
No velmi som prekvapena :o

alien2603
autor
27. mar 2015

@majkuska Preco to ukoncili sekciou? Zacali nejake ine komplikacie, ci kvoli comu robili uz po 5 hodinach sekciu?

majkuska
27. mar 2015

@alien2603 Malej nerotovala hlavicka stala v jednej polohe a tym padom som sa otvorila len na 6 prstov, dalej sa to tym padom zastavilo. A po sekcii mi dr. povedal ze by som toto neporodila koli uzkej panve, mala mala 3600 co nieje vela ale vraj moja panvs by to nezvladla. Prva mala 2900. A myslim ze po piatich hodinach to nebolo skoro, lebo z toho tri hodiny som mala bolesti kazdu minutu a trvali 2 minuty. Pre mna to uz bolo zufalstvo a beznadej se sa to neposuva, bola som vycerpana l tak se vtedy keby mi kazali tlacit tak by som nedoakazala. Ale inac spociatku to vyzeralo na rychly porod.

asimama
27. mar 2015

ja som tak teraz rodila...vsetko islo pekne a hlavne rychlo..na 5-3 minutove kontrakcie som si pockala doma az potom som isla do porodnice..o 3hod nato bola mala na svete..sestricka mi jemne tlacila na brucho..islo to super..takze ide to.. 😉 ten pocit ked mi dali malu na brucho..na nezaplatenie 😵

bretina
27. mar 2015

@alien2603 prirodzene ani nie davali mi tablety na vyvolanie ale iba take mensie davky ale ked sa nic nedialo ani po tretej tak lekar usudil ze som uz trochu otvorena ze skusi prepichnut plodovu vodu a ze uvidime. Asi tri hodiny po prepichnuti nplod vody som porodila, chceli mi dat este infuziu na urychlenie pocas porodu ale tu som odmietla s tym ze radsej nech to trva dlhsie ale bez chemie a hlavne bez tych silnych kontrakcii a bolesti ktora infuzka vyvolava aby nepovolila jazva.

kristinafifi
27. mar 2015

@alien2603 nie nemala som ziadny problem, od momentu ako som si lahla na porodny stol a zacala tlacit uz som mala 2 PA na bruchu, bola to rutina, najprv mi tlacili po bokoch potom zhora, na fotkach z porodu vidiet modriny na bruchu.....doktorka do vyjadrenia k staznosti napisala, ze netlacili mi na brucho, lebo porod plynule pokracoval, ze nebol dovod.....pri porode som mala manzela, ale toho vyhnali za postel k mojej hlave a hlavne si myslel, ze mi tym tlacenim po bruchu pomahaju a obhajoval tu ich "pomoc".....chcela som to dat aj na sud, aj kvoly inym veciam napr. preventivnemu nastrihu bez mojho suhlasu, ale pravnik sa vyjadril, ze mam malu sancu vyhrat na Slovensku, proste tu je nasilie norma, ale ze mam sancu vyhrat na medzinarodnom sude....nechceli sa mi do toho vlievat peniaze a ani energia, ...mna hneva to, ze doktorka a PA zbytocne ohrozili zdravie dietata dokonca zivot, v pripade, ze by mi praskla maternica,...."odbornici"z uradu pre dohlad sa vyjadrili v jej prospech s tym, ze som nevdacna a mam byt rada, ze mam zdrave dieta....., ale ina matka to stastie mat nemusi! nechcem ta strasit, len toto si ustraz, ked chces rodit na Antolskej

kristinafifi
27. mar 2015

@alien2603 tlacila som 15 min. a pri kazdej kontrakcii mi 2 PA skocili na brucho, strasne zle sa mi dychalo a bala som sa, ze sa nieco deje s dietatom, ked sa odhodlali napriek kontraindikacii mi skakat po bruchu, potom som si precitala v dokumentacii, ze vsetko bolo ok.....po bruchu sa mi valali hned od prveho momentu, teda ani raz som netlacila sama...rodila sm v noci, asi chceli mat co najskor pokoj

alien2603
autor
9. aug 2015

@asimama a kto ta rodil prosím?

asimama
13. aug 2015

@alien2603 dr.Abuduaima..ale pozeram,ze forum je na Antolskej..Ja som rodila v PE.. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre