Ako sa zbaliť do pôrodnice?

ni13
11. jún 2015

ahojte baby pomozete mi ako mam zabalit? a ked zvlast co treba do porodnice? a aku tasku mam to dat pretoze ja mam tolko veci akoste to urobili? Dakujem aj vopred 🙂 🙂 🙂

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bonaqa2013
11. jún 2015

@esterba ja som vecičky pre bábo nechala doma. Až keď sme mali ísť domov tak mi to doniesli do nemocnice. Ale však v dnešnej dobe mobilov - zavoláš a z domu donesú čo budeš potrebovať.

cailinevelyn
11. jún 2015

ahoj, zisti si, co potrebuje konkretna porodnica - my sme potrebovali len plienky a mokre utierky. brala som aj rybaciu mast, ale nejako som nepotreovala, a az ked sme sli domov,manzel doniesol oblecenie pre drobca.
a pre mna standard, takmer to iste ako na ktorekolvek ine odd - nocnu koselu 2x, hygienicke potreby, pohar, pribor, toaletny papier, uteraky - no ako keby si sa balila na dovolenku... len nemas plazovy odev ale dojcensku nocnu koselu 🙂
a specialne poporodne vlozky a jednorazove nohavicky.
vpratala som to do jednej velikanskej cestovky.

miriam11
11. jún 2015

@ni13 ja som sa zbalila do jednej velkej cestovnej tasky, vecicky pre babo doniesol manzel den pred odchodom z porodnice, akurat,ze ti odprucim zabezpecit si cistu dojcensku koselu na kazdy den. 3 kusy som brala do pôrodnice, 1 som po pôrode hned vyhodila, doma som mala pripravene dalsie a manzel mi kazdy den priniesol čistu a špinavé veci odniesol domov. Zoznam by ti mali dat v porodnici,alebo bude na ich net stranke. Zober len tolko na prve 2 dni, zvysok ti prinesú na striedacku.

kuceravasue12
11. jún 2015

ahoj, ja som si zbalila strašne málo veci a nakoniec som ležala dva mesiace, tak mi stále museli všetko nosiť. Takto mne bolo najviac treba nočné košele, lebo sa budeš potiť ako prasa 😀 fakt :D po pôrode veľké vložky, radšej viac ako potom ľutovať, že ich máš málo lebo budeš krvácať a hodne. Oblečenie pre bejby ti dajú takže to ti stačia doniesť už len keď pôjdete domov, pre istotu aj tenké aj hrubé ak nevieš ako bude vonku, napr. moja mala bola predčasne narodená vonku bolo 30stupňov ale ona bola zamrznutá a nakázali mi poriadne ju obliecť. Uteráky, radšej viac v sprchce ich možno zakrvavíš no a behať po chodbe s krvavým uterákom nič moc. Jo a plienky pre bejby, sestričky dosť ziapali ak si ich niekto nedoniesol. Jaj bože veľa si už ani nepamätám :D

mia265
11. jún 2015

Hlavne veľa spodného prádla, volnejšieho, budeš stále meniť, vložky, kúp si chlorophyl na striekanie rany, ak máš klobúčiky na bradavky, ak by ti popraskali, najmenšie číslo, a vankúšiky na pretekanie mlieka. Voľné podprsenky, budú ťa bolieť bradavky. To je to,čo som potrebovala najviac. 🙂

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
milota164
11. jún 2015

zoznam Ti daju v porodnici , pre malu som nemala nic az ked sme sli domov mi doniesli , akurat dudel som mala a rukavicky kvoli nechtikom, a par plienok a masticku na zadocek Bepanthen ten pouzivame dodnes , pre seba som mala len zakladnu kozmetiku no a tie veci podla zoznamu z porodnice

sunnyfunny
11. jún 2015

ja som brala vsetko 😀 mala som velky kufor.. 🙂 🙂 radsej viac ako menej v tomto pripade

lenka1208
11. jún 2015

veru nocnych kosiel by som zobrala viac, ja som mala dve a nestacilo mi to. Lezala som uz tyzden pred porodom ale to som tam chodila normalne v teplakoch a tricku, bolo mi tak pohodlnejsie..Tam kde som rodila ja vlozky aj podlozky davali v nemocnici takze tie som nepotrebovala. Dalej klasicke hygienicke potreby, uteraky sa zidu viac lebo ozaj sa vela spotis :D (ja som sa napriklad uplne spotila aj ked som mala maleho prezliect, vsak prvorodicka ani som nevedela narabat s tak malym stvorenim :D )

nanka3
12. jún 2015

@ni13 pre seba: 1 pyzamo na porod
2 pyzama po porode, mala som aj zupan, ale ten som vobec nepouzila
osusku, uterak
sietovane nohavicky po porode + mozes si kupit nieco na hojenie po porode (dermochlorophyl, rosalgin....)
podprsenku na dojcenie
nejaku vodu na pitie k porodu, pripadne balzam na pery
ponozky, po porode mi bolo zima na nohy
prezuvky
dobre je mat v zalohe odsavacku, nemusis kupovat dopredu, len ukaz partnerovi/manzelovi, ze co to vlastne je, aby vedel kupit v pripade potreby, mne sa totiz po porode velmi naliali prsia, az hrce som mala, a nepomohlo ani nahrievanie, masirovanie.... len odsavacka

pre dieta: plienky jednorazove + 2 latkove
krem na ritulu
ostatne veci pre babo som mala nachystane doma v taske, manzel ich priniesol v den odchodu domov + priniesol aj veci pre mna (tiez som dopredu nachystala co ma priniest)

vsetko dobre prajem 🙂

ross13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre