Antolská verzus Koch. Kde je lepšie?

jonkaamisiko
13. máj 2015

Ahojte,
ak sa tu nájde mamička, ktorá rodila aj na Antolskej a aj v Kochovi, rada by som si vypočula Váš objektívny názor na tieto dve nemocice, aby mi to pomohlo v mojom rozhodovaní. O Kochovi sa vyjadrujú mamičky len pozitívne, ale o Antolskej skôr negatívne...,ale predsa len Koch je dosť drahý, čiže je to pre mňa dilema. Ďakujem

sissy27
13. máj 2015

pokiaľ viem, tak koch nie je vybavený pre rizikových novorodencov, predčasniatka a pod., musia prevážať inam - ale možno sa už medzičasom niečo zmenilo, skús si to pozisťovať... vybavenie nemocnice a skúsený personál by bol pre mňa osobne oveľa dôležitejší ako to, či sa bude na mňa sestrička usmievať úsmevom č. 5 a budem mať na výber zo 4 menu... Kramáre a Ružinov vôbec neuvažuješ?

8853
13. máj 2015

Rizikovi novorodenci sa z každej nemocnice prevazaju na kramare, lebo len tam je specializovane pracovisko, čiže pri takých veľkých komplikaciach je jedno kde rodis, ak to nie sú kramare, prevezu dieťa tam. V kochu majú normálne inkubator a všetko potrebné ako každá ina porodnica

nefertiti7
13. máj 2015

Všetko je to o skúsenostiach a o tom ako prebieha samotný pôrod. To čo vyhovuje jednej nemusí druhej mamičke. Ja som 1x rodila na Antolskej a povedala som si nikdy v živote. Skoro sme tam ja i dieťa umreli, a nebudem vypisovať a strašiť. A tiež som mala nemocnicu odporučenú, lekára zazmluvneného. 2x som rodila na Kramároch práve preto, že mi bolo povedané, že ak by sa hocičo dialo, dieťa tam bude prevezené a tak som šla radšej hne´d tam a bola som nadmieru spokojná ani nadštandard som si neplatila. Oba pôrody boli sekciou a tú myslím v Kochovi nerobia alebo nerobili. Je zbytočne drahé zariadenie. Ak má byť pôrod prirodzený a bez komplikácii porodíte aj doma, hold to však nikto nevie predvídať. Začala som normálne rodiť a skončilo to urgent sekciou v prvom prípade a druhá už bola plánovaná. Držím palce.

majusqa77
13. máj 2015

skus dat este raz otazku - ale nie ako otazku, ale ako temu. takto ti moze prispiet kazdy iba raz.
v Kochu su inkubatory a robia aj sekcie a maju spickove vybavenie. aj z ruzinova deticky prevazaju, dokonca aj vramci kramarov idu z jednej kliniky na druhu. ja som rodila v Kochu, nelutujem ani jedine euro. a ked, aj druhe pojdem urcite tam. podla mna to za ten klud, pohodu a komfort stoji.
a moja skusenost je, ze vela mamin o kochu len poculi a posuvaju dalej neoverene a nepravdive informacie (napr.ze nerobia sekcie)

katka1981
13. máj 2015

Ja som rodila len na Antolskej, hoci som chodila do poradne do Kocha (vtedy sa tam este nerodilo) a bola som max. spokojna, sla by som na Antolsku zas. (mala som zazmluvneneho lekara, nemenila by som

dugyna
13. máj 2015

Do Kocha by som nesla ani keby bol zadarmo.Bala by som tych ich "odbornikov".
2 porody mam na Antolskej, jednu sekciu a jeden normalny. A teraz pojdem rodit do Hainburgu..dovolim si povedat ze ta to vyjde rovnako ako Koch alebo lacnejsie

kikushaa
13. máj 2015

ja som rodila na antolskej neplanovane. ak by si mala predcasne rodit ta prevezu tam. myslim ze v kochu da rodit az od ukonceneho 36tt alebo mozno aj 37tt. neviem presne znama to stihla ltt, tiez mala na male s predcasnym porodom 🙂

lenicko
13. máj 2015

Jednoznačne Koch, super starostlivosť, záujem, príjemné "hotelové" prostredie izieb, milý personál, výborné jedlo, otec počas celého pôrodu (čo na Antolskej nehrozí, tam si to mamička odtrpí a otecka MOŽNO stihnú zavolať na finále), návštevné hodiny kedykoľvek, nič si netreba nosiť so sebou okrem vlastných hygienických vecí (šampón, kefka a pod.) A hlavne, žena sa tam cíti ako človek o ktorého majú záujem a nie ako ďalšie bremeno v pôrodnici. Ja idem znovu tam...

danna85
15. máj 2015

Na stranke Kochu je napisane, ze sa tam rodi od ukonceneho 34tt.
Mam 3 kamosky co rodili aj aj. Suma sumarum: jedna mala dobre skusenosti, dve zle na Antolskej. Na Koch sa nestazoval nik z nich emoticon

tehula
15. máj 2015

v pripade bezproblemoveho porodu, zrejme Koch bude viac komfortnejsi pre teba. Babatku je to jedno.Jakmile ale nastanu komplikacie s babatkom, tak nasleduje prevoz do FN, hrozi, ze nebudes s dietatkom podla potreby kojenia atd... Nesuhlasim s prvym prispevkom, ze otec moze az k finale porodu ist. Ja som bola s muzom oba razy od sameho zaciatku do konca porodu spolu, nevyhnali ho ani ked mi sestricka klystir robila.
nemala som ani nadstandard izbu, napriek tomu som skoro stale bola sama na izbe a vies co? mne to chybalo mat tam nejaku maminu ako spolocnost, posharovat skusenosti a pokecat. Lekara som mala zazmluvneneho, to sa vyplati.
Momentalne zijem v Rakusku, no nesla by som do Hainburgu rodit v ziadnom pripade. Opat by som zvolila antolsku, lebo lekari aj personal je tam dobry a doverujem im. porodnu vanu si moze Hainburg strcit, pre mna ma vacsiu cenu postup lekara.

sebaastian
19. máj 2015

Ahojte ja mam síce od porodu ešte ďaleko ale intenzivne hltam všetky info tiež zvazujem Kocha som prvorodicka a dieťatko je vytuzene a aj posledne tak chcem sa rozhodnut správne.

nsoci
8. aug 2015

Ja som rodila na Antolskej aj na Kramaroch. Teraz idem do Kocha, lebo sa chcem konecne citit ako clovek a nie dalsia na pase. Uvidime ako bude.

zuzidlom
18. apr 2017

Mate niekto aktualne skusenosti z Kocha??

lenicko
18. apr 2017

@zuzidlom áno, september.... stále top... ak nie aj lepšie ako pred 4 rokmi keď som tam bola 1krát. September bol však totálny nátresk, ale zvládli to s prehľadom. Kamoška bola teraz Január a v pohode. Sama na izbe. Spokojná aj ona. Novinka oproti predošlému razu je, že majú laktačnú sestru.... to nemali. A veľmi milú a trpezlivú. Jedine čo mám pocit, že strava sa pohoršila... ale oproti štandardnej nemocničnej strave ako - v reštaurácii... :D A keď vymákneš v menu žemlovku, tak si ju určite daj... mňááám. :D

meluela
18. apr 2017

@zuzidlom nic moc spred roka

zuzidlom
19. apr 2017

Lenicko dakukem. Aj ja by som mala tento september. 2015 som bola na Antolskej prave kvoli odbornosti lekarov, mnozstvu porodov a vybaveniu co maju. Neriesila som komfort ani nic ine len aby babo malo vsetko co by mohlo. Skoncila som doma so zavaznou infekciou a musela som sa tam vratit. Vsetko cele zle. Tak rozmyslam tento raz nad kochom. Bola som tam na zakroku po MA a posobilo to velmi prijemne.

lenicko
19. apr 2017

@zuzidlom Ahoj Zuzka, ja môžem vravieť len ako rodička čo sa týka odbornosti - nie som doktor, ale ani pri jednom pôrode som nemala problém s nikým a ničím. Čo sa týka prístupu personálu, prostredia, komfortu a pocitu, že nie som na obtiaž - ja nemám čo vytknúť. Preto som sa tam opäť vrátila a dobre som spravila. V mojom okolí (rodina a kamarátky) tam bolo 6 žien a niektoré aj dva krát. Vždy spokojné. Držím palce v septembri 🙂

tana85
4. sep 2017

@lenicko mozem sa spytat - kedze si tam platis cely porod, je moznost dostat nieco spat od poistovne ako je to v pripade porodu mimo SK?

majusqa77
4. sep 2017

@tana85 ale ty si platis nadstandard, nie hospitalizaciu a porod. to dostava koch priamo od poistovne ;)

tana85
4. sep 2017

@majusqa77 koch si este mimo pyta od poistovne za porod? 😲

lenicko
6. sep 2017

@tana85 ahoj, ako písala Majusqa. Platíš si v podstate "hotel", služby, prístup, jedlo, komfort, vybavenie... To čo v bežnej nemocnici nemáš (väčšinou). Treba si spočítať koľko ťa stojí pôrod niekde inde (počítaj s Epi, keď máš záujem, nadštandardnou izbou, pomôckami pre teba (vložky, plienky pre bábo, podložky...) doktor ak chceš mať niekoho špeci...) Potom vlastne zistíš, že až taký rozdiel to v konečnom dôsledku nie je. U Kocha to už je v cene. A nemocnica si ten zbytok - teda zákrok -samotný pôrod vypýta od poisťovne rovnako.

zuzidlom
6. sep 2017

@tana85 aj za starostlivost v tehotenstve ma koch peniaze od poistovne, aspon to co poistovna preplaca, naozaj nie vsetko co robia. ☺. A tak je to aj u inych gynekologov co chcu poplatok za tehotenstvo. Tiez im nieco preplacaju. Tak napr mozu mat aj pohotovost, co je podla mna uzasna sluzba.

bzuco86
6. sep 2017

@sebaastian a pozreli ste si že v kochu máte nadštandard a pohodlie ale nemajú tam perinatologiu pre dieťa ak sa niečo stane???

pbra40
6. sep 2017

@bzuco86 to nemaju ani v dunajskej strede, ani v skalici, .... z kazdej porodnice prevazaju na kramare ked su problemy. kamoska rodila na kramaroch a dokonca to je este aj v inej budove a nemohla byt tiez s malym. jej muz nosil kazde tri hodiny mlieko do inej casti nemocnice co ona po cisaraku nemohla. pokial nie su problemy a predispozicie v tehotenstve, tak by som rodicky nestresovala. vybavenie na zachranenie dietatka maju, inkubator atd.

majusqa77
6. sep 2017

@bzuco86 to nemaju ani v ruzinove ;)

katriona1
6. sep 2017

s Kochem nemám osobní zkušenost, když jsem ted v máji rodila, byla jsem na pokoji s maminou co mela rodit v Kochu, ale porod se začal o mesíc drív, což by nebylo tak brzo, aby to v Kochu nezvládli, ale dali jí na výber a ona se rozhodla, že pro jistotu pujde na Kramáre a dobre se rozhodla, protože mel malý hned po porode velké problémy a musel být hned prevezený do Detské fakultní ( to je vlastne uplne jiná nemocnice, není spojená s UNB-Kramáre, takže se tam musí jít po chodníku ) a tam se zjistilo, že má nejakou srdecní vadu na kterou do te doby nikdo neprišel, mamina z toho byla zničená a byla velmi ráda, že mohla za synem každý den chodit, takže i toto je treba zvážit

dai
6. sep 2017

@pbra40 prevazaju hlavne na antolsku... tam to maju maminy cez chodbu

loginexistuje
6. sep 2017

Na Antolskej je perineonatologicke centrum ale na Kramare prevazaju deti aj z Antolskej nakolko tam maju najma speci anesteziologov aj pre malinke deti plus rieisa operacie ak je potreba a nielen v oblasti kardiologie v pripade Kocha by som sa vobec neobavala ak zacne zena rodit predcasne hned ju smeruju na kramare ci na antolsku ak dieta potrebuje operaciu prevazaju na kramare aj z antolskej ci z ruzinova

meluela
6. sep 2017

@dai v 2011 suseda z izby na antolskej sa trepala s odsatym mliekom 3x denne zo sestonedelia vratane noci cez studene tmave chodby cez celu nemocnicu dolu na prizemie na patolog. novorodencov a to este mala stastie ze ju tam nechali 10 dni a neposlali ju domov
kazda porodnica ma svoje minusy a vsade mozete mat smolu, zial na sk vam nic negarantuje kvalitu a ani len dodrziavanie zakladnych standardov za kazdych okolnosti a pri akomkolvek personale

dai
6. sep 2017

@loginexistuje tak neviem... my ked sme boli na jis na antolskej tak tam prislo niekolko deti z kramarov aj ruzinova ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre