Bojnice vs. Handlová. Kde je lepšie rodiť?

dobromila
23. jan 2007

Ahojte. Prosim o "recenzie" tychto dvoch porodnic, skusenosti, odporucania ...V jednej z nich sa totiz v juli chystam rodit. Dakujem

dobromila
autor
25. jan 2007

halooo, to tam este nikto nebol? 😲

anielik
25. jan 2007

Ahoj dobromila,

ja sice mam problem ci topolcany alebo BA 🙂

Ale som povodom odtial a narodila som sa v Bojniciach 🙂 Ale zevraj teraz tato nemocnica nic moc a handlova je lepsie...no mozno ti niekto napise viac terajsich skusenosti...
Drzim palceky

papula
25. jan 2007

Ahoj dobromila.
Ja som priamo z Handlovej a poviem ti,ze mame tu fakt skvelu porodnicu.Mam vela kamaratok ktore maju uz deti a ani jedna si zatial nestazovala.Teraz je pekne prerobena fakt na urovni nehovorim to preto,ze tu byvam,ale naozaj nasa porodnica je dobra a lacna.Teraz pred asi troma mesiacmi rodila kamaratka nemala ani epi a vravela,ze mala tak super porod,lebo mala dobry kolektiv a priamo v celej nemocnici ci uz pohotovost,alebo ine oddelenie tak skoro vsade mas prijemnych ludi 🙂 V bojniciach by som nerodila od tial som vela chvali nepocula a na to ze do bojnic som sa uz dost nabehala pred par rokmi tak nemam s lekarmi ani ja moc dobru skusenost tvarili sa ako keby boli neviem kto,ale co uz tak to uz chodi 😖

papula
25. jan 2007

kukuc na toto su tam popisane skusenosti su tam aj negativne,ale hned to vyvratilo vela pozitivnych prispevkov 😉

dobromila
autor
25. jan 2007

dakujem za reakcie baby

papuli aj za linky - jedno forum som poznala - to kde nejaky chlap hovori, ze v handlovskej nemocnici takmer prisiel o manzelku aj dieta....samozrejme, je tam aj vela pozitiv, ale predsa len, chrobaka do hlavy to nasadi. Budem musiet ist do oboch na exkurziu 🙂

papula
25. jan 2007

Ano kludne zbehni poobzeraj sa a dobre si premysli,kde chces svoje babo priviest na svet,ale hovorim bojnice radsej vynechaj 😉

lienka79
13. feb 2007

Takze pripiajam sa k papuli..Som riez priamo z Handlovej, niekolkokrat som lezala na oddeleni na gynde a o par tyzdnov sa tam chystam aj rodit... a z vlastnej skusenosti mzoem povedat,ze nazoaj je porodnica na urovni...
Novucicke kupelne, polohovatelne kreslo pri porode, moznost rodit do vody, roomin-in za 400Sk (je jedna z najnizsich cien), moznost navstev aj mimo navstevnych hodin (co tiez nie je hocikde)..a hlavne, personal vratane setriciek s milim pristupom,co je v takej chvili myslim si ovela dolezitejsie,ako pekne sprchy..
tak verim,ze sa dobre rozhodnes... 😉

paska
14. feb 2007

lienka všetko čo si napísala sedí len ten pôrod do vody sa už nerobí 😉

lienka79
16. feb 2007

Ale robi..na poziadanie ti urobia aj porod do vody..Informovala som sa na to tento tyzden...

paska
16. feb 2007

no ja neviem ale som tam rodila pred mesiacom a do vody ťa pustial len ako relax pri prvej dobe pôrodnej

mimonenka1
16. feb 2007

Už som to tu párkrát písala, bojnická nemocnica sa za posledné dva roky zlepšila o 100 %, mám s tým osobné skúsenosti a potvrdí vám to mnoho maičiek, ktoré tam v poslednom čase rodili. Nikoho však nemienim presviedčať. Choďte sa tam pozrieť.

mimonenka1
16. feb 2007

a hlavne mejú k dispozícii anesteziológov 24 hodín, takže ak sa niečo stane nemusia na nikoho čakať.

zvedavamt
16. feb 2007

ja som sla rodit od Mt do Handlovej. boli super. nechali ma tam tyzdem porelaxovat,bo doma som mala blazinec. porod vpoho. inak bola tam sestricka z bojnickej porodnice rodit a chvalila si to,aj strava,ze je lepsia,xi xi je tam take domace prostredie. mala som sama izbu pre seba a nepriplacala som ani korunu. a segra bola so mnou cely den aj do noci a nik jej nic nepovedal. uplne pohodicka. treba sa tam ist pozriet.

lienka79
17. feb 2007

mimoenka...anesteziolog by mal byt uz aj v Ha od marca... 😀 A Bojnice sa sice mohli zlepsit..ale podla mna v Ha je taka komornejsia,rodinna atnosfera...Je tu menej pacientiek a tym padom individualnejsi pristup..moj nazor

bebek
18. feb 2007

Bojnicka nemocnica nie. Nerodila som tam ale pocula som viac negativ, ako poz.Mozu mat aj 100 anesteziologov, pokial personal nezlepsi pristup k rodickam.

lienka79
19. feb 2007

bebek...to istre si myslim aj ja🙂) Uz som sice pocula aj chvalu an Bojnice,ale tych negativnych zazitkov som pocula viac,ako tych pozitivnych....
A do Handlovej chodi rodit aj vela mamin z PD, Pravna a aj z dalej...kdzeto handlovcaniek v Bojniciach sa najde asi velmi malo..ak sa nejake najdu.-))

susika
20. feb 2007

ahojte. som z PD a tiež riešim dilemu,kam rodiť, i ked to mám ešte daleko som len v 10 tt.tiež som počula aj negatíva aj pozitíva na Bojnice. ja som tam strávila dobu len na chire, ale personál tam bol super.aloe sestra tam pri porode tiež mala problémy, zato kamoška rodila pred 3 mesiacmi a veľmi si to pochvaľovala. vraj rodiť sa chodí tam, kde si bola na prietokoch?čo je na tom pravdy?ked si chcem obzrieť porodnicu, to tam možem ísť len tak hocikedy, že si chcem ísť pozrieť, kde budem rodiť?

lienka79
20. feb 2007

susika...6 tyzdnov pred porodom by si amla navstevovat poradnu v mieste, kde budes rodit.....
A vazne..vrelo odporucam handlovsku...teraz ked chodim na cvicenia, chodi vela amin z PD...Ale je to na tebe...vela statsia pri vybere, lebo aj tvoja pohoda pri porode bude urcite zavisiet aj od personalu 😉

zvedavamt
20. feb 2007

to o Handlovej je pravda,vobec som si tam nepripadala ako v nemocnici. a moja sestra tam mohla byt so mnou na jednotke izbe aj 24h vkuse a bez priplatku a nikomu to nevadilo. v MT by uz po nej zazerali,ze co tam kce. a je tam pohodicka,tak 1-2 porody za den,ziadny stres.segra este nema babo,ale vravela,ze by tam hned sla rodit,xi xi

michaelab
27. feb 2007

Ahojte mamicky-cakatelky🙂

Ja Vam mozem popisat moju skusenost s porodom v Handlovej.Rodila som tam 15.9.2006, a mala som komplikovanejsi porod.Je ine, ked ti radia kde mas ist rodit zeny, ktore mali bezproblemovy porod, ale je ine ked ti radia zeny, ktore mali porod tazsi.Ja som dcerku odrodila v pohode.Problemy mi nastali az s porodm placenty, a to az take ze som zacala vnutorne krvacat a museli ma uspat...nic prijemne poviem Vam, hlavne preto, ze som nemohla malicku po porode ani chytit, co som mala ruky napichane infuziami a podobne.
Cely priebeh porodu mi nenormalne skvelo pomahala psychicky porodna sestra, je to neskutocna pomoc, ked stracate silu, a myslite ze to uz nezvladnete...hlavne ako prvorodicka.A to nehovorim o pani riaditelke Sonogovej, ktoru som mala pri porode...Proste to bol jeden perfektny kolektiv, ktory sa tam o mna neskutocne dobre staral.Ci uz sa jednalo o sestricky na gynekologickom, alebo na novorodeneckom.Na stastie vsetko dobre dopadlo, ale tie spomienky na porod nie su najprijemnejsie....Chcem ale povedat, ze vsetkym kamaratkam odporucam Handlovu, pretoze je vidiet, ze tam pracuju profesionaly.Nemozem nic zle povedat.A to mozu ludia hovorit, ze tam nemaju anesteziologa, neni mozne hned robit transfuziu a podobne blaboly.Mali by ste vidiet tie fukoty, co tam nastaly.A nikto nepovedal, ze toto nemozeme urobit, lebo nemame...takze mile mamicky-cakatelky, drzim palce, nech sa uz rozhodnete akokolvek...hlavne Vam prajem nadherny zazitok z porodu.
Vrelo odporucam Handlovu!

Michaela

lienka79
27. feb 2007

Miska..tak super, ze to takto dopadlo..
tie blaboly o anesteziologovi...Je fakt, ze doteraz tam nemal kto davam EPI , aj to od marca nebude platit..ale anesteziolog bol o poschodie nizsie..ved sa tam kazdy tyzden robi niekolko zakrokov v narkoze...
Mna to este len caka...ale uz teraz je moj dojem z oddelenie (gyn-por) viac nez dobry....

michaelab
28. feb 2007

Lienka79:no nastastie ano dopadlo to fajn, dufam ze druhe tehotenstvo, resp.porod uz bude lepsi🙂
Drzim palce, aby si to co najlepsie zvladla

papula
1. mar 2007

Cavky
Babule ja neviem mne tie Bojnice nejako nesedia aj ked sa mozno ta nemocnica zlepsila tak aj tak asi by som tam rodit nechcela.Ja chcem rodit v Handlovej kedze aj z Handlovej som,ale zase kebyze som zase z Bojnic tak by som zase rodila asi tam.Ved kazdy ma svoj nazor a je svojpravny tak sa babule dobre rozhodnite a zelam vam pekny zazitok z porodu 🙂
A ako tak vidim su tu nejake prievidzanky tak sup do regionov halooo prievidza mozme pokecat 😉

lienka79
1. mar 2007

Ja asi aj keby som bola z Bijnic, tak tam nerodim...Jedna baba hovorila,ze tam rodila, a ani pes tam po nej nestekol..Ze jej ani ozvy nekontrolovali, babo sa pridusilo a malo opuch mozgu....
Jasne,ze sa to stane asi vsade...ale......

michaelab
2. mar 2007

Ale...v poslednej dobe toho pocut na Bojnice nejako vela negativneho...asi v niecom bude chyba :-/

lienka79
2. mar 2007

No vd prave...Ono ej to aj o tom,ze je to vacsia nemocnica a teda asi menej individualny pristup..Aj ked je to o ludoch.....Mali by sa viac snazit byt ludskejsi..
V Handlovej to funguje super....

zvedavamt
5. mar 2007

v Handlovej bolo vsecko fajn,len vas kcem vsecky buduce upozornit na jednu dvolezitu vec. pokial si neprajete,aby vase babo po narodeni nakrmili BEBOU,tak im to musite povedat. mne kym malu doniesli po neplanovanom cisarskom na prve krmenie,to bolo uz na 3ti den,tak uz ju dokrmovali. teraz mame problemy,bo neznasa kravske mlieko vo vsetkych formach. 😖

dobromila
autor
12. apr 2007

ahojte, ozivujem temu, ma niekto uplne cerstve zazitky z tychto porodnic?

kkatrina
22. apr 2007

🙂 Ahojte, aj ja riešim túto dilemu, aj keď...
13.9.2004 som rodila v Handlovej po 6-týždňovej hospitalizácii na infúziách pre podozrenie na predčasný pôrod. Rodila som na konci 36. týždňa po spontánnom odtečení plodovej vody a nič nenasvedčovalo tomu, že budem mať komplikácie. Dnes s odstupom času som presvedčená, že keby nebolo profesijonálneho prístupu vtedajšieho prim. MUDr. Borku neviem ako by to bolo dopadlo. Ešte aj dnes mu každý večer v duchu ďakujem. Malý mal opačnú rotáciu hlavičky a museli mi robiť forceps - kliešťový pôrod,pretože som ho nemohla vytlačiť a už mu začali odchádzať ozvi srdiečka.(v ďaka Bohu mala som edu). Ale súhlasím s Vami, že žiadny profesionál sa nevyrovná ľudskému prístupu, ktorý práve v Handlovej nájdete. Úžasné, usmiate sestričky, perfektná pomoc po pôrode na novorodeneckom oddelení, super lekári. Ja na Handlovú nemôžem povedať ani jedno krivé slovo. A ešte k tej bebe - ja som malého nekojila 5 dní a prikrmovali ho síce z fľaše ale materským mliekom iných mamičiek. Práveže ja som zažila situácie, keď bebu dávali až ako poslednú možnosť, keď naozaj už bolo zrejmé, že mamičky nebudú kojiť.
Teraz čakám druhé bábätko, termín mám na konci septembra a keďže bývam na opačnom konci okresu ako je Handlová, manžel ma presvedčil, že tentoraz to istia Bojnice. Čestne sa ale priznávam, že to mám vybavené, inak by ma tam nikto nedostal. Tiež máme v rodine negat. skúsenosť s touto nemocnicou. Ale si hovorím, že keď to prežili iné prežijem to aj ja a najdôležitejšie sú aj tak naše deti. Takže nech si vyberiete akúkoľvek držím všetkým palčeky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre