Femicare - MUDr. Grochal

oliverka
9. feb 2012

Dievčatá, ktoré ste boli u Dr. Grochala, kde ste parkovali? Podľa mapy vyzerá, že by sme nemuseli zablúdiť 🙂 , ale chcela by som vedieť, kde môžeme zaparkovať, aby sme tam nekrúžili ako družice 😎

zabka132
9. feb 2012

Hned, ako odbocis k lekarni je tam parkovisko....za rampou je sukromne parkovisko, tam sa nedostanes.
...co sme tam boli, nikdy nebol problem zaparkovat.

oliverka
autor
9. feb 2012

Aha, takže máme ísť priamo k lekárni. Lebo podľa satelitnej mapy je niečo ako parkovisko pri odbočke z Bernolákovej na Francisciho. Tak som nevedela, či už tam niekde máme zaparkovať a ísť peši, alebo sa pekne dovezieme až tam 🙂. Ďakujem!

mimi
9. feb 2012

My sme parkovali pri lekarni a ako pise zabka za rampou sa nedostanes.
@zabka132 ty si bola na tiez na sone v 30tt? Nevies co sa sleduje v tom tyzdni?

oliverka
autor
9. feb 2012

@mimi Ďakujem!

zabka132
9. feb 2012

@mimi ano, ja som bola v 22tt a teraz v 31+5....teraz bolo to vysetrenie kratsie. Pomeral nas....stehennu kost, brusko, hlavicku sa mu nepodarilo, lebo mala bola tak divoko otocena.
...ale mala som teraz pocit, ze to bolo vsetko len tak narychlo....ani fotku nemame ☹ , mala stale davala rucku pred tvaricku, ale co uz.
..skontroloval prietoky...
Inak, neviem, my sme boli v stredu a vtedy mi povedal, ze malicka je o trosku mensia ako by malo byt...ale inak vsetko v poriadku, vahu mi udal 1520g. Hned na druhy den som sla na klasicke sono k mojej dokine...ta namerala vsetko ok, vaha bola 1850g a vyvoj zodpovedal tyzdnu. Tak ja neviem 😒. Ono je v tychto tyzdnoch to meranie dost nepresne, tam aj milimeter urobi tyzden rozdiel.

zabka132
9. feb 2012

ale ak mam pravdu povedat, tak keby som vedela, tak na toto vysetrenie ani nejdem...to iste som sa dozvedela u mojej doktorky a zadarmo 😕

mimi
9. feb 2012

@zabka132 ved prave ja uvazujem, ci ist a este k tomu sa musi platit. Vsak aj tak moj gynekolog mi musi urobit sono a ked vsetko bolo v poriadku v 20tt, tak nevidim dovod chodit v 30tt. Dakujem za info.

zabka132
9. feb 2012

@mimi ako vravim, keby som vedela, ako to bude prebiehat, tak tych 25€ radsej investujem niekam inam 😅 ..v podstate to iste ti pomeraju aj na normalnom sone.

mimi
9. feb 2012

@zabka132 jedine, co ma znepokojilo, ked mi povedal, ze babo malo omotanu pupocnikovu snuru okolo krku, ale vraj v 20tt to nie je az tak hrozne ako ked sa to stane v 30tt. Neviem ako by sa potom postupovalo, keby k tomu doslo, ale to bude asi otazka pre gynekologa...Este to prekonzultujem so svojim gynekologom.

zabka132
9. feb 2012

s tym pupocnikom sa nemusis bat, to zevraj babo mava. Lebo sa tam stale vrti 🙂

katka282
15. feb 2012

Ahojte holky,tiež som bola u Grochala, v 12t a tiež v 20 tom a uvažovala som i teraz,ked budem v 30 tom,ale môj gyn.mi ide tiež robiť sono ,tak neviem,či to nie je zbytočné ísť i do MT.Inak,tiež malo v 20 t. bejby omotanú šnúrku,ale ževraj to nevadí.

brita
28. feb 2012

My sme boli u Grochala koncom 13. tyzdna a boli sme velmi spokojni. Venoval sa nam hodinu, lebo mame v brusku dve deticky, pekne vsetko detailne pomeral, pokontroloval, povysvetloval. Vrelo odporucam, urcite pojdeme k nemu aj na morfologicke sonov 20. tyzdni. Inak dostali sme aj dve 3D fotecky a jednemu je pekne vidno aj tvaricku. 😉

cenculinka
18. júl 2012

dievcata, boli ste vo Femicare s nejakym problemom? ja chodim k svojej lekarke, mame v rodine nejake "poruchy", moj mm je diabetik. morfologicky usg mi robila lekarka teraz v 20 tt a teraz mi robila aj 3D. napisala mi vymenny listok do martina, aby mi spravili nejaky podrobny ultrazvuk. mali ste niektora aj s tymto skusenost? lebo v cenniku som sa docitala sumu 70 Eur. samozrejme ich zaplatim, len som chcela vediet, ci ste aj vy niektora mali takuto skusenost 🙂

nikki28
18. júl 2012

@cenculinka ja som tam bola v 20tt, lebo mi vysiel zle tripple test (najprv 1:140 a potom 1:90) a amnio som odmietla, aj sestricka na rizikovom mi odporucila MUDr. Grochala, a naozaj to bolo velmi podrobne vysetrenie, vsetko popozeral, pomeral, povedal, ze babo sa javi v poriadku, ale 100% by som vedela po amnio... uz vtedy som sa s nim dohodla, ze pojdem aj v 30tt, pre istotu a aj mojmu gyn. som povedala, ze v 30tt mi nemusi robit sono on, lebo ze idem do MT, z 30tt mame aj 3D fotku. Ja som bola spokojna a keby som este mala babo, idem zas, za tie peniaze to stoji, ved je hroza ake maju sono v rooseveltke a to cakanie, ako na Godota 🙂 ozaj, a 70e zaplatis aj za dvd a fotky, ak ides len na vysetrenie, tak 30e.

cenculinka
18. júl 2012

@nikki28 dakujem za info. mne vysli vsetky testy zatial OK, DS 1:50000,... ale mame v rodine synovca aj babku len s jednou oblickou, bratrancov syn sa narodil bez 1 cievy do srdca, museli ho hned po porode operovat,... to je vsetko v mm rodine, mm je diabetik, tak mi lekarka odposucila martin, aj ked my mame zatial vsetko ok. hlavne ma desi jedna vec, ze ak by nieco nebolo v poriadku, aj tak by sa s tym uz asi nic nedalo robit (definitivne) lebo som uz teraz 21 tt a idem na 2 tyzdne prec a to uz potom budem 24 tt a tam sa uz aj tak nic robit neda ☹ ale aspon by som chcela byt pripravena na vsetko, aj ked dnes sme boli na 3D a mimco je super 🙂

evuska32
18. júl 2012

ja som chodila k MUDr. Grochalovi tiež, bola som tam aj 13tt (bola som neskôr), 20tt aj v 30tt. Má kvalitné a podrobné sono, veľkú obrazovku. Dokonca už v 13tt mi povedal pohlavie a nemýlil sa. Dokonca mi upravil a termín pôrodu podľa sona a sekol sa iba o 2 dni. Bola som veľmi spokojná a to druhé sono je veľmi dôležité, merajú sa tam tie prietoky. To pochybujem že má nejaká obv. doktorka také sono, čo to urobí, inak by nás tam neposielali. Z posledných dvoch vyšetrení mám aj fotky, hoci s tou druhou sme sa natrápili takmer hodinu. Naša krásavica si totiž odmietala dať ruku spred tváre dole 😀 ale bol veľmi trpezlivý a stále mi niečo vysvetľoval. Ja za seba môžem len odporúčať 🙂 Čo sa týka toho parkovania, myslím, že také dramatické to nebude...veď dá sa parkovať pozdĺž celej ulice a aj pri lekárni. Určite sa niečo nájde 🙂

nikki28
18. júl 2012

@cenculinka no ak z mm strany nieco hrozi, ze babo zdedi, tak v tom 30tt by som isla, aspon sa pripravit... paci sa mi jeho pristup, clovek vsetko vidi, vsetko ma vysvetlene, ukaze, clovek sa moze spytat... ked som bola na sone v roosveltke, tak som ani na monitor nevidela, lekar bol mily, ale pozeral do monitoru 10min. s vaznou tvarou, tak ja som sa v strese pytala, ci nejaky problem a jedina odpoved, ze nie.... a inak, moj nezbednik mal vcera 7 mesiacov, je uplne zdravy, cize ja by som pri dalsom brala ten tripple test s rezervou a nie sa stresovat 2 tyzdne. a neviem, ci ma vyznam brat krv na nejaky test, ked clovek berie ATB, akurat, ked mi brali v rizikovej krv, ze na kontrolny tripple, som sa pytala, ci nevadi, ze beriem ATB (bolo sice leto, ale podarilo sa mi ochoriet) a oni riesili, ze preco nie som doma, ked som chora....

zlatanka
30. aug 2012

@evuska32 ahoj moze sa ist az 20 a 30tt ci mozem aj v 16tt na 3D?chcela by som vediet ci je drobcek v poriadku kym pojdemk svojmu na prehliadku.dakujem

evuska32
30. aug 2012

@zlatanka podľa mňa sa tam telefonicky treba opýtať a dohodnúť 🙂 zrejme problém by nebol...otázne je, či by sa zato muselo platiť a koľko. Najlepšie je sa tam priamo telefonicky opýtať 😉

zlatanka
30. aug 2012

@evuska32 dakujem za odpovedat ale ved normalne sa plati 50eur ci nie?

evuska32
30. aug 2012

@zlatanka no neviem Ti povedať, ako to je teraz, ja som tam totiž chodila pred 2 rokmi a odvtedy sa mohol sadzobník zmeniť a nerada by som Ti podala nejakú zavádzajúcu informáciu 😉

nastasyk
30. aug 2012

@zlatanka plati sa 50 €, ale ono nie je dobre moc casto chofit na tie utz... skus mu zavolat a opytat sa ho🙂

alenitka
31. aug 2012

@evuska32
@nikki28
@katka282
@mimi
ahojte zienky, chcem sa opytat, ze ked ste boli u Mudr. Grochala, ci Vam dal aj nejaku sprievodnu spravu pre doktorku. dakujem

evuska32
31. aug 2012

@alenitka áno mne vždy, napr. v 20tt sa robí popis prietokov a práve kvôli tomu sa chodí na to tzv. veľké sono, kde to oni vidia a vedia popísať. Ja osobne som dostala vždy do ruky niečo, s čím som išla k svojej obvodnej lekárke 🙂

cenculinka
31. aug 2012

@alenitka ahoj, my sme boli vcera a dostali sme aj spravu. ale mame zdravotne problemy, takze ta sprava je dolezita ☹ ak ti ziadnu nedal, bud rada, lebo je vsetko ok 😀

cenculinka
31. aug 2012

@zlatanka pokial sa bojis, ci je drobcek ok, tak na to ti 3D netreba, lebo vsetky vysetrenia robia vzdy v klasickom 2D. 3D je len "kozmeticka" zalezitost, aby mala mamicka aj nejaky proestorovy obrazok mimca, ale lekar ta bude vysetrovat v 2D. my mame vaznu srdcovu vadu, bola som u Dr. Grochala vcera 2 hodiny a komplet vysetrenie mi robil 2D, akurat potom ked ma chcel trosku ukludnit tak mi maleho ukazal na 3D, ale pre neho bolo to 2D dolezite 🙂 takze 3D zbytocne teraz, lebo mimco je este take "smiesne" nema ziaden tuk, vyzera naozaj ako taky malicky mimozemstanik 🙂

alenitka
31. aug 2012

@evuska32
@cenculinka
dakujem. ja som este nebola, objednana som na 20tt na 14.9 🙂 preto sa pytam. Bola som zvedava, lebo kdesi som citala ze aj za vyhotovenie spravy si pyta peniaze... sa mi tomu nechcelo verit .. takze ste platili 50 eur ?

cenculinka
31. aug 2012

@alenitka podla sadzobnika som mala platit 50 Eur, sestricka mi aj pocas vysetrenia pripravila doklad o zaplateni, ale kedze sme zistili, ze felix ma vaznu srdcovu vadu a hned ako sa narodi ho budu musiet operovat, tak nielen ze Dr. Grochal okamzite volal do BA na kardiologiu a objednal nas na vysetrenie bez toho, aby sme ho museli o cokolvek prosit, vystavil mi dve kopie spravy a nechcel od nas ani cent. este nas potom objednal k nemu znova na kontrolu, ked budeme mat vysledky z BA 🙂 skratka clovek s velkym C. ma skvely pristup, je mily, trpezlivy,...

alenitka
31. aug 2012

@cenculinka a to ste mali vsetky vysledky testov doteraz v poriadku? Az on Vam zistil tu vadu ? Verim, ze Vas drobcek bude v poriadku a operaciu v pohode zvladne .. poznam dve deticky, ktore toto prezili a teraz su z nich krasni skolaci 🙂
Ja mam zatial vsetko v poriadku, ale ked si mam tehotenstvo uzivat, chcem ist k odbornikovi, nech ma potesi, alebo nech odhali chyby ak nejake su.
A vidim ze Dr. Grochal je fakt skvely clovek, ja som si toto vysetrenie vymyslela ako darcek k narodeninam, tak dufam, ze bude pozitivny 🙂

cenculinka
31. aug 2012

@alenitka neboj sa, urcite bude pozitivny 🙂 my sme mali vsetko ok, len mojej lekarke sa nieco nepozdavalo na srdiecku, preto nam odporucila ist este aj sem na vysetrenie. mame v rodine chlapceka, ktory sa narodil tiez bez cievy, neviem ci mla taku istu diagnoizu ako mame my a hned po porode ho viezli vrtulnikom do BA a operovali ho, dnes je skolak a "nic" mu nie je 🙂 ale aj tak sa bojim, lebo predsa idu srandy nabok, operacia srdca a este k tomu take male babo, aj ked vsetci vravia, ze deti sa vedia s takymi vecami vysporiadat 🙂 nuz ved co ma byt bude 🙂 tak si to tam poriadne uzite, nestresujte zbytocne, ked doteraz bolo vsetko ok, bude aj nadalej a vsetko naj k narodkam 😀 chi chi ved co moze byt lepsi darcek ako video mimca 😀 to ti uz nikdy nikto nedaruje taky zazitok 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre