Je lepšia pôrodnica v Dolnom Kubíne alebo v Trstenej?

kriketa
22. jan 2013

Ahojte,
môžete mi napísať vaše dojmy a skúsenosti z týchto dvoch pôrodníc? Neviem sa rozhodnúť, do ktorej by som išla rodiť. Už som tu pozerala témy, ale našla som z roku 2006, chcem nejaké novšie informácie, ďakujem 🙂

martinaxx
23. jan 2013

@kriketa ja som rodila v Trstenej a bola som spokojná,tiež som sa nevedela rozhodnúť kam ísť-druhý krát by som tiež šla do Trstenej 🙂

janulap
23. jan 2013

@kriketa ja som rodila 3x v DK a som velmi spokojna.Neviem,tusim v Trstenej ti babo nosia len na kojenie,v Dk je rooming-in.

kriketa
autor
24. jan 2013

Áno, v DK máš rooming in, aj za manžela pri pôrode platíš o polovicu menej ako v Trstenej ale zase EDA stojí v DK 100 eur a v Trstenej 35... To ma tiež dosť láka, keďže si ju chcem dať

retiazka
29. jan 2013

Ja mam s porodnicou v Trstenej len dobre skusenosti 🙂 a zajtra sa tam chystam ist porodit druhe babatko.Su tam 2 izby nadstandard jedna jednotka a druha pre 4 mamicky a este jedna izba rooming kde mozes mat babatko pri sebe.personal bol celkom v pododicke.

tinasos
13. feb 2013

Ja som rodila v DK a bola som spokojná. Ale mala som pri pôrode svojho gynekológa. Bola so mnou na izbe baba, ktorá povedala, že do Trstenej nikdy - svoje 4. dieťa prišla porodiť radšej do DK.

cipsinka
1. mar 2013

@kriketa no na EPi sa moc v trstenej nespoliehaj lebo ked tam nie je dr.co Ti ju ma pichnut tak ti ju nepichnu 😉 😉 😉 😉 Tiez som rodila aj lezala dva tydne pred porodom v Trstenej a celkom spokojnost 😉 😉 😉

cipsinka
1. mar 2013

@kriketa druhe mimino asi pojdem skusit do DK 🙂

jankasom
14. máj 2013

Ja som prve sla do TS, druhe do DK... po odbornej stranke urcite lepsie v Trstenej, prisnejsie kontroluju stav po porode, aj ked niekedy to bolo az smiesne, co s nami sestry stvarali pred vizitou 🙂 V DK ziadne stresy, dietatko mate pri sebe, to je pre mna najdolezitejsie, preto dalsie o par dni pojdem rodit urcite do DK. Ak vsak nie je tehotenstvo bezproblemove, odporucam radsej TS, v pripade komplikacii je tam urcite lepsia starostlivost.

jankamordacova
16. sep 2013

@kriketa , Ahoj ja som pred piatimi rokmi platila v trstennej za epiduralku 3000 Sk ... 35 eur sa mi zda že je malo , ... Neviem či si už dobre pamatam 🙂

sikynovae
15. júl 2015

Neviem,ci to niekomu pomôže,lebo je to staršia diskusia, ale možno áno.
3x som rodila v Trstenej a citila som sa tam veľmi nepríjemne. Dieťatko vám nosia každé 3 hodiny, čo je síce fajn, lebo si oddýchnete, ale ako sa blíži prepustenie domov a dieťatko vážia ako papá, tak sestričky robili neskutočné stresy mamičkám. Ak maličké spalo a nechcelo jesť, tak do vás hučali Štípte ho, nech sa naje, lebo vás nepustia domov. Dokonca mi pred mojimi očami tak uštipla malého do ucha, že až spišťalo chúďatko od bolesti. Vrchol drzosti bil, že ochvíľu dieťa grclo, lebo bolo dokrmené z fľaše. Ako prinútiť nejdené dieťa jesť?
No a pri treťom dieťatku mi nepichli Pedu. Prišla som včas, krvné testy v normále, ale lenivosť persolńálu, ktorý tam je nemá hraníc, tak ma odfajčili, že Veď to tretie už vyjde samo. Vyšlo, ale načo toľko bolesti a trápenia, keď sa to dá obísť.
Ďalšie dve nadštandartné izby na tak veľa rodičiek? Modlite sa od prvého mesiaca, aby bola niektorá voľná, leď tam budete. Mne sa nikdy neušla.
Rozprávala som s kamarátkou, ktorá rodila v Dk, a povedala oproti Ts zastaralé, ale prístup neskutočne iný a ľudský. Takže ďalšie dieťatko (a to už čoskoro ) určite pôjdem porodiť do Dk. Potom vám napíšem aj o tejto skúsenosti.

dagii
15. júl 2015

Pripájam sa tiež do diskusie...úplne súhlasím s
@sikynovae , presne s takýmito pocitmi som odtiaľ prišla aj ja. Ako prvorodička som si tam prežila neskutočne ťažký týždeň, dieťa napchaté nutrilonom, ja som mala naliate prsníky už potom tak že ani ťahať nechcel, ak náhodou bol hore, čo bolo strašne málo. Ani som si neoddýchla, lebo som musela odsávať, čo šlo v mojom prípade strašne ťažko, nikto nepomohol, jediné čo ich zaujímalo bolo aký poriadok máte pred vizitou, a to neviem kde som si tie veci mala dať keďže tam bola jedna komunistická skrinka na to iba. A pôrod škoda komentovať, keď vám dajú mladého doktora ktorý sa tvári že to vidí prvý raz tak to potom aj tak dopadne... otras. A bábo som si prvý raz videla až 5 hodín po pôrode!!!!! S druhým pôjdem na 100 percent do Kubína, neviem či sa dá ešte niečo horšie zažiť ako Trstená takže asi tak...

adidika
10. sep 2015

Ja som mala dva cisarske, a tento druhy katastrofa, rodila som v DK, inak doktori su naozaj super, ohladuplny ale mala som proste riadnu smolu , sestricky ako ktora 🙂 . Po prepusteni domov ma stale pichalo v jazve na pravej strane, na piaty den mi zacal z jazvy vytekat hnis s krvou, infikovanie v reznej rane zlatym stafylokokom, kazde dva dni na cistenie rano do nemocnice, no raz mi sestricka pri cisteni stisla brucho a cez posvu vytekal hnis, zaver: hnisavy zapal maternice, zostatky plodoveho obalu v nej, nasledovalo na jednodnovke anesteza a kyretaz, teraz cela rodina na stery ci sme zdravy, jedno viem ja uz rodit do DK nepojdem, vraj je lepsie ist do RK. Teraz uz mozem len cakat ako sa zahoji jazva, ake budu vysledky sterov... proste strach vo mne ostava nadalej

buba1993
10. sep 2015

Trstená je lepšia.

lajola
28. okt 2015

kde je lepsi pristup co sa tyka prirodzeneho porodu bez umelych zasahov? ake mate skusenosti? aktualne?

sikynovae
30. okt 2015

Ahoj Zuzka. Kamaratka rodila pred cca 3 rokmi v Dk, lebo je velkou zastankynou p rirodzeneho porodu. Maximalne jej vysli v ustrety, dokonca(a to som az otvarala usta) jej dovolili ist sa prejst do parku, lebo sa jej zastavili bolesti. Ziadne injekcie ani oxitocin, ani strihanie, akurat ju presvedcili, ze jej pustia vodu, aby sa porod rychlejsie rozbehol. Bola velmi spokojna, sice zariadenie nie je take moderne ako v Trstenej, ale pristup sa neda porovnat. Ja budem rodit v januari a uz odteraz sa modlim, aby ma to nelapslo prilis rychlo, lebo by som tiez chcela ist rodit do Dk, aby som tam stihla dojst. Drzim ti palce a daj vediet ako to dopadne u teba. Papa

maja1982
30. okt 2015

ja som rodila 2x v Dolnom Kubine, a ked budem rodit aj dalsich 10x, vzdy pojdem iba tam... bola som maximalne spokojna s vzbavenim, s personalom, pristupom, jednoducho so vsetkym...

iwa17
14. nov 2015

Ahojte. Ja som rodila v Dolnom Kubíne a bola som nadmieru spokojná. Fakt milý personál, aj keď vybavenie nemocnice strašne zastaralé. Ale aj lekári , aj sestričky fakt ústretové. Určite odporúčam. Dala som si aj EDU ale bohužiaľ vôbec nezabrala. Asi som nejaká výnimka 🙂 Dcérka sa narodila malinká, tak mi sestričky tvrdili, že nemám dojčiť, lebo je slabá a potom sa nenapapá tak ako z fľašky, že keď zosilnie, tak potom určite dojčiť budem...hlúposť..malá mi potom už prsník nechcela a mlieko sa prestalo tvoriť, tak sme na nutrilone...inak všetko O.K. Pri druhom budem múdrejšia :D

olexikovak
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lajola
18. aug 2016

@maja1982
@iwa17
@olexikovak
baby info z DK skusenosti poprosim ohladom prirodzeneho porodu, ak mate
viac o PP tu http://www.babyweb.sk/prirodzeny-porod-je-norma...

lucinka511
27. aug 2016

@kriketa do kubina ani nechod.tam sa stala ta kauza co bola v novinach. trstena je lepsia minimalne preto.lebo je tam primar kt je odbornik. v dk nemas dobrych odbornikov

kriketa
autor
27. aug 2016

@lucinka511 dakujem, bola som 😁

olexikovak
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucinka511
28. aug 2016

@olexikovak no ta doktorkanto soackala a ze nemali na oddeleni adrenali.hotova katastrofa.cely postup zly. zlyhal cely personal.mozno vedia rodit bezproblemove tehotrnstva ale to aj hocaka porodna baba ale tu sa ukazalo ako reagovali.. a vid prispevok vyssie v tejto diskusii.jednej tu zbabrali sekciu tak ze jej tam nieco nechali.
Urcite uz trstena ak nie je na vyber.lebo tam aj ked moznosa tam spravaju ako komunisti. vies ze je tam primar kt je ozaj sikovny.a potom viacej sa tam rodi ako v Dk.cize maju aj viacej skusenosti.

lajola
28. aug 2016

ja mam zatial za to, ze s rizikovym tehotenstvom a s jednoznacnou predispoziciou na cisarsky rez, ktory by sa nedal niajako obist prirodzene, tak by som sla radsej do DK... ale ako nerizikova rodicka, ktora chce co najviac prirodzeny porod, respektovanie rodicky pri porode a tak, je podla toho, co pocuvam asi lepsia volba DK...

olexikovak
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lajola
28. aug 2016

@olexikovak Ja viem o Zuzkinom pribehu velmi malicko, len to co bolo v novinach... ale v ziadnom pripade to neberiem ako neaky ukazovatel, jeden takyto pripad o nicom nesveci... to isto nemoze byt rozhodujuce kriterium... na Zuzku myslim v modlidbach, nech jej da Pan odpocinutie vecne a vecnu slavu... nemyslim si, ze je to nieco na zaklade coho by sa ludia mali rozhodovat, zial ludia sa casto rozhoduju na zaklade poplasnych sprav, ktorych su plne media... ja skor hladam osobne skusenosti s jednotlivych porodnic, nemalo by sa sudit na zaklade jednej udalosti ani pozitivnej ani negativnej... :(

olexikovak
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lastom
30. aug 2016

to ti neviem povedat, ale vsetky 3 porody som mala v martine a bolo tam kopec zien z oravy....

marusia12
30. aug 2016

@lucinka511 si normálna? čo s tým má kauza????? Evidentne o tej kauze trt vieš, keď tresneš toto múdro.

lucinka511
31. aug 2016

@marusia12 normalna som.co ama urazas?
Viem o nej dost.neboj sa a tam uplne pohorela pani doktorka a personal. a to ze neboli potrebne veci na oddeleni.
Neboj sa ruka ruku myje....a chudera zena si to pretrpela.
Dolny kubin nikdy.odbornost nulova.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre