Kde v Bratislave nechávajú spontánny potrat aj bez kyretáže?

bb6
1. aug 2013

Dobrý deň,

poznáte niekto v Bratislave lekára alebo nemocnicu, kde umožňujú ženám v prípade spontánneho potratu riešiť veci vyčkávaním a bez kyretáže ? Je mi jasné, že v podstate to dovolia všade, nikde žene kyretáž nenanútia. Hľadám však miesto, kde vyčkávanie považujú za jedno z bežných a NORMÁLNYCH riešení (ako napríklad v Trenčianskej nemocnici alebo v Rakúsku) a neberú to ako nejaký bláznivý pacientkin odboj.

andrejka1974
1. aug 2013

moja kamoska mala potrat bez kyretaze, ale potom nastali komplikacie a musela ist aj tak , radsej chod vyhnes sa problemom

bb6
autor
3. sep 2013

Vďaka za názor, mňa sa už kyretáž netýka, plodové zvyšky už v maternici nie sú. Chcem však kontakt na lekára alebo pracovisko v Bratislave, kde nebudem za exota za to, že som ju nemala. Poznáte niekoho ?

usacek79
3. sep 2013

@bb6 VSADE, ak na tom trvas 😉
kyretaz nie je povinna.. Ja som po MA v 12tt kyret odmietla, potratila som doma a na kontrole mi ani nechceli verit, ze som vobec bola tehu, maternica bola krasne prazdna a cista 🙂 sice sa ma na Kramaroch pokusali tradicne strasit horormi od vymyslu sveta, ale mala som az privela vedomosti na to, aby som im na to skocila 😉
tu, kdesi v strede strany, je moj siahodlhy opis situacie - a nasledujuce strany rozoberame pre a proti prirodzeneho potratu
https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/tehotna-po-potrate-bojim-sa/
kasli na to, ze budes niekde za exota, nech si pekne lekari zvykaju, ze zeny zo seba nenechaju robit za kazdych okolnosti ovce 😉

bb6
autor
3. sep 2013

Diky za podporu. Ja viem že nemusím/nemusela som, však som ani nebola. Napriek tomu ma vyčerpáva bojovať s lekármi, chcela by som pre zmenu zažiť z ich podporu a informovanosť o najnovšom stave poznania.

Čo vy ostatné baby, dáte mi kontakt na niekoho v Blave, kto na mňa nebude púšťať hrôzu ?

usacek79
3. sep 2013

@bb6 ach, ja som si z boja s lekarmi urobila pasiu 😉 lebo tento boj vzdy vyhras, kedze NIC nie je povinne 🙂
nuz ale obavam sa, ze ti nikto neporadi, kedze zakroky sa robia v nemocniciach a teda z mojich skusenosti a po precitani XYmilionov pribehov naozaj nasi lekari preferuju zakroky za kazdych okolnosti, inu moznost ti ani neponuknu 🙄
ale teda moj gynekolog je MUDr. Cunderlik a teda on je na Kramaroch, zial vtedy nemal sluzbu, ale som s nim konzultovala telefonicky a nijako na mna netracili, nechal si vysvetlit parametre a stav celkovy a bol pomerne v pohode nakloneny mojmu rieseniu..
Hoci inak samozrejme kyretaze robi a tiez by to urcite navrhol ako prvu moznost.. Ale nie je to aspon demagog 😉

bb6
autor
3. sep 2013

Diky, aspoň niečo.

Ostatne baby, poznate niekoho "pokrokoveho" v Blave ?

zipsy
28. nov 2013

@bb6 ja som bola dnes v ruzinove, u dr. Redecha, velmi sympaticky, mlady, zlaty, vsetko mi pekne vysvetlitl, a nechal ma vybrat si, takze tak 🙂

bb6
autor
29. nov 2013

Vyborne ! Dakujem !

zuzulienkaaaa
10. dec 2013

mňa dr. Hvizdák (ambulancia v nemocnici u Milosrdných) tiež neposlal na kyretáž, bola som v 6.tt...strávil veľa času kontrolovaním maternice, 3x som bola v odstupe vždy dvoch dní a potom týždňa na kontrole

ninocka84
10. dec 2013

@bb6 ahoj ja som v 6tt mala spontanny potrat, ziadna kyretaz. bola som na kramaroch, prijal ma na pohotovosti dr. Masura. krasny pristup, fakt to je clovek s velkym C. nasledne ma pozorovali este v ambulancii kazdy 2 dni tyzden pre istotu aby som bola v poriadku.

bb6
autor
19. dec 2013

To je skvelé, zdá sa, že Bratislava nie je v tomto úplne beznádejná 🙂

zuzkat1
19. dec 2013

@bb6 ja chodim k dr.kleinovi a potratila som v 7tt a povedal mi ze ak budem krvacat viac ako 2tyzdne tak mam dojst..inak az o 3 mesiace.

bb6
autor
20. dec 2013

Huh, tak toto uz znie dost radikalne. Mozem vyzvedat, mala si kompletny potrat hned na zaciatku ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre