Pôrodnica Kramáre verzus pôrodnica Ružinov

aduska_ba
7. feb 2012

Ahojte babulky vie mi niektora pomoc?Stale sa rozhodujem.A vie mi este niekto poradit gynekologa/cku ?Za kazdu odpoved dakujem

kamilka22
7. feb 2012

Ja som sa rozhodla pre Kramare a nemenila by som. Hlavne preto, ze ak sa nieco skomplikuje, tak dieta tak, ci tak skonci na Kramaroch. Svoje rozhodnutie nelutujem, Su tam skveli odbornici, sestonediele a aj novorodenecke oddelenie perfektne. Lezala som na nadstandarde, takze by som to nazvala, ze uplna dovolenka 😀 Ked som rodila po druhy raz, tak mali v ten den 20 porodov, z toho 13 sekcii, napriek tomu som mala pocit, ze to personal perfektne zvlada. Tolko moj nazor, snad som pomohla.

wvwvw
7. feb 2012

@aduska_ba suhlasim s @kamilka22 ja som tam tiez rodila a nemam na tu porodnicu ziadne negativa 😉

nika1502
8. feb 2012

ahoj mne na Kramaroch zachranili zivot. Nie len mne ale aj mojmu malemu. Vobec nelutujem, sestonedelie skvele, personal vynikajuci. Nechyba tam ludsky faktor 🙂

lenusiatko
8. máj 2012

100% Kramare, 0% Ruzinov, obidve osobna skusenost.

maka103
12. jan 2013

ja mam velmi negativnu skusenost na ruzinov a to na jednu novorodenecku sestricku,spravala sa ako gestapo aj som koli nej plakala...ked budem znova rodit,tak velmi budem rozmyslat,ze kam...

lenusiatko
13. jan 2013

@maka103 ja tak podobne, plakala som po porode este 3 dni, malu som si porodila sama, nikto pri mne nebol, az ked mala hlavicku vonku, dobehla jedna sestricka a v poslednej chvili ma dorodila, mala som zaplateneho aj lekara, ale toho nebolo (chrapun, asi som mu dala malo) a vobec cely Ruzinov bola jedna velka KATASTROFA - nikdy viac...

any395
26. jan 2013

TEHULKY z BA a okolia ponuka pre vás 🙂 tehotenské cvičenie na fitlopte s pôrodnou asistentkou 3.2. nedeľa podvečer,
resp. v pondelok 4.2. ráno v BA-centrum radosť
http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...
http://www.facebook.com/events/147256182098232/

danielaaa212
26. jan 2013

Pozeram,ze je tu takato diskusia a neda sa mi nezapojit. Ja som sa bala Ruzinova ako cert kriza.. lebo som nepocula nic dobreho na neho , no co zivot nechcel, namiesto Kramarov ma zobrala sanitka do Ruzinova, nechceli ma vziat na Kramare, vraj enmam zaplateneho lekara, tak nic z mojej misie :D. Taky stres aky som zazila hned na zaciatku neprajem nikomu.. ale na moje prekvapenie, okrem jednej sestry na porodnici,k tora mi vyhnala manzela po minute a nechala ma kufre si odniest samu do skrinky s pripomienkami, ze co som teda nesla na tie Kramare, ked som tak chcela.. a po dokladnom vysvetleni... prisla uzasna lekarka, vysetrila ma... kazdu hodinu ma monitorovali, setry boli mile.. v pohodicka.. od rana nova smena.. porodne asistentky v pohode, lekar , hlavna lekarka... vsetci sa o mna cely den zaujimali, ked som lezala na vyvolavacke na sale, debatovali.. srandovali.. lekarka posobila ako gestapo a svojim sposobom mala svoju retoriku, ktora je velmi svojska.. ale je to zena, ktora vraj patri k najvacsim odbornikom co sa porodnictva tyka. Bola som u Dr. Kozelkovej .. bola to zhoda nahod.. aleee ked som sa na nu pytala, lebo posobila hrozne drzo, tak mi povedala sestra,ze mozem byt rada ,ze rodim u nej, lebo ze lepsie o mna nemohlo byt postarane.. a mala pravdu. Z troch sal na dvoch salach mala tazke porody. Jednu pani, ktora rodila cisarakom ale s tazkou porodnou anamnezou.. zlomenou panvou, davala jej katetre rozneho druhu .. a u mna porod.. takmer skncil cisarakom ,lebo babo skrz sucha a skrz toho ze bolo vysoko.. kedze som rodila na 36+1 nechcelo ist von poriadne.. tak sme sa trapili spolocne. Bolo ich pri mne 7 .. kazdy sa mi venoval.. vzdy boli tam kde mali byt . Co sa tyka sestonedelia bolo to v pohode.. vzdy ochotne prisli, pomohli... davam im tak 95 percent. urcite sa nasla aj chybicka.. ale napriek vsetkemu, ja nemozem povedat, zeby Ruzinov bol taky strasiak ! drzim palce vsetkym

jannika10
9. mar 2013

Ja som rodila v Ruzinove pred tyzdnom, moja spokonost sa tyka vylucne mojho porodnika. Kedze som rodila cisarskym, mozem este si dovolim pochvalit sestricky na pooperacnom oddeleni, ich starostlivost, poriadok na oddeleni a zaujem. Tam moja spokojnost konci. Na oddeleni sestonedelia je to HROZA!!! Zvolila som si nadstandardnu izbu, nadstandard bol jedine v tom, ze som mala sprchu na izbe, sice plnu pouzitych vloziek, ktore nemal kto odpratat. To ze nesla TV neriesim, nesla som si tam oddychnut pre telkou. Ale tie sestricky, to je absolutna BIEDA!!! Ich pristup je vysoko neprofesionalny. Nie su ochotne vam pomoct ziadnou radou, su to neprijemne, zdute "damy", nejaka pomoc ohladom dojcenia - snivajte dalej!! Ked sa nasla nejaka, ktora mi omylom poskytla info a ked som si jej dovolila povedat, ze som vdacna za kazde to info, ina sestricka, ktora ignorovala moje prosby zduta prisla za mnou, ze co som vlastne od nej chcela a ze co som sa stazovala. Pardon, ale to kto videl aby na mna este utocila nejaka jesitna dama, ktora si neplni svoje ulohy?? Kedze som bola po cisarskom, mlieko sa mi spustalo neskor, vrcholom bolo, ze pri vizite sestricka druhej sestricke, ked jej odovzdavala sluzbu , tak jej oznamila, ze ja dojcim!! Ja hovorim, ze nemam mlieo, ze nedojcim. Na to mi tato ochotna "odbornicka" povedala, ze kedze dokrmujem len dvakrat, tak to znamena, ze dojcim!!!! Nikto mi nepovedal, ze si mam pytat mliecko pre dieta, kolkokrat a celkovo nejake zakladne pravidla. Spravanie mladych sestriciek na tomto oddeleni by som komentovala slovami VYSOKO NEPRIFESIONALNY PRISTUP, TAZKY NEZAUJEM A NEOCHOTA!!! Boli sme sokovane, napriek negativnemu info vopred, to bol naozaj sok. NEMOCNICA BY MALA PREMYSLIET DALSI POSTUP A PRISTUP SESTRICIEK NA TOMTO ODDELENI, LEBO ZNEVAZUJE PRACU DOKTOROV A ZOPAR OCHOTNYCH SESTRICIEK!!! Neda mi nepodakovat jednej smene sestriciek, boli to panie vo veku, ktore ako jedine prejavili ochotu nam pomoct, zvlast jednej, ktorej meno vsak uvadzat nebudem, aby ju (ich) tie "mlade profesionalky" nejakym sposobom neobtazovali. Neviem kde beru tie mlade sestricky tu neochotu, necitlivost a neprofesionalitu v sebe!! Neviem ci nahodou ryba nesmrdi od hlavy, bolo by vhodne aby vedenie, resp. vrchna sestra si urobili poriadok a netolerovali "kamaradcaky"!!!!!!!

anka7777
29. mar 2013

Musim suhlasit s jannika,ja mam presne taku istu skusenost,prveho syna som rodila na Kramaroch,bola som velmi spokojna a druheho cisarskym v Ruzinove,sestricky na pooperacnom velmi zlate,ale na novorodeneckom hotova katastrofa,mlade fiflenky ktore si zvolili velmi zle povolanie,kedze som sama detska sestra musela som sa v duchu smiat ake super rady davali mne a ostatnym mamickam,pani vrchna by mala velmi pouvazovat o svojich sestrach,take by som na svojom oddeleni veru nechcela.

janulka_ko
30. mar 2013

ja som rodila v ruzinove a bola som spokojna 🙂

any395
7. máj 2013

18.máj v BA seminár s pôr.asistentkami (PA) s medzinárodnou účasťou a premietanie filmu Sloboda pre pôrod
http://www.zenskekruhy.sk/akcie/pozyvame-vas/it...
... na druhý deň v nedeľu 19.mája môžme pokračovať so slovenskými PA-mi na celodennom workshope v BA
https://www.facebook.com/events/573858432634191/
http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...

nikislepcan
22. apr 2017

@aduska_ba ja mam skvelou dr.Zavodska v Ruzinove

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre