Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

iivkaa1
1. dec 2013

@renka40 ahoj, ak mozem reagovat,ja som rodila tam pred polrokom a deticky mas pri sebe stale....nieje to tak ,ze nosia len na kojenie...ale su stale s tebou....neboj sa,zvladnes to 🙂

peny33
1. dec 2013

@ivica1982 tych nohaviciek naozaj treba az tolko?Lebo som pocula,zegvraj najlepsie je byt bez nich,aby sa rana hojila a ze aj na vizite sa im nepaci,ked maju mamicky nohavicky aj ked len tie poporodne,ale aj tak..preto som si kupila len jedny,tak neviem:!)

zuzanatulaiova
1. dec 2013

@renka40 nemám to ešte za sebou a teda ani neviem ako to je s bábatkami či si s nami alebo nie,ale idem zajtra tak budem vedieť viac,mali by mi vyvolať porod,tak potom možem napísať ako to je

zuzanatulaiova
1. dec 2013

@sunny15 chodila som k nemu na vyšetrenia pred porodom a bol celkom milý...ale osobne nepoznám

peny33
1. dec 2013

@zuzanatulaiova ahoj,prepac,ze som sa tak vkradla,ale mozem vediet,kolko uz prenasas?to len,aby som vedela,kebyze aj ja som bola uz po termine,ze po kolkych dnoch ma daju na vyvolavacku.

zuzanatulaiova
1. dec 2013

@peny33 no pravdu povediac ja som mala termin včera,ale mám vybaveného doktora tak dufam že ako slubil v piatok že ked nič do pondelka tak vyvoláme,ale neviem či chcu vyvolávať su všelijaké pripady,aj 10dni možu prenašať a niekto hovorí že štvrtorodičku nenechaju ta neviem ja čakám štvrté vieš...uvidim zajtra.....ale aj ked som predtým rodila tak stale mi vyvolali tak po 2dnoch takže zaleži od doktora

peny33
1. dec 2013

@zuzanatulaiova a to si pri kazdom dietatku prenasala?a ako to riesia,ked ja mam tri terminy-4,5,6.12?a ku komu chodis na poradne?

zuzanatulaiova
1. dec 2013

aj ja som mala tri 25,27,30 a nič takže tak,ano stale som prenašala ale nie dlho 1-2dni lebo stale mi vyvolali,stale bol vybavený doktor,lenže niekoho nechaju aj 10dni prenašať,ale to je podla toho či niesu nejake komplikacie a tak,neboj...určite bude dobre,možno sa ešte uvidime ideš do starej?a prvorodičky nechavaju trošku prenašať,aj ja by som rada doma začala s bolesťami ale ta ked nejde 🙂 a oni vedia že čo a ako...ja chodim ku GInelimu a on je starý dobrý doktor,aj malu som rodila pri nom a je dobrý doktor

peny33
1. dec 2013

@zuzanatulaiova a je pravda,ze po vyvolavacke su kontrkacie bolestivejsie?no uvidime,ja idem zajtra do poradne a sa popytam,ze ako to somnou planuju nakoniec urobit,ale neurazila by som sa,keby to slo bez vyvolavacky🙂a ano,do starej idem anemam nikoho vybeveneho,tak uvidime,ze kto pri mne skonci,lebo doktorov tam aj tak velmi nepoznam,jedine Staskovu ,ktora je mojou gynekologickou,ale nic viac.

zuzanatulaiova
1. dec 2013

@peny33 myslím že doktori su tam dobrý a ja som bola dvakrat napichnutá od rána a porod prišiel až večer,to bolo dosť dlho ale dalo sa to zvladnuť a malu som mala raz dva od 9 do 12 tej už bola na svete...neboj dobre bude...ja by som tiež už nevybavovala ale stretla som gineliho tak som sa ozvala k nemu a ajtak vela penazí nemám takže neviem kolko dostane...pri malej pred 5rokmi dostal 1000 korún a ani nechcel zobrať 🙂...je to super doktor

peny33
1. dec 2013

@zuzanatulaiova fuuu,tak to je ozaj dost,no ale ja verim,ze u mna to bude raz dva,len neviem si predstavit,zeby som cele tie hodiny nemala vobec nic jest🙂ale pit s amoze,nie?aha,ja som myslela,ze to uz dopredu sa dohodneme na sume,takze to ty kolko sa rozhodnes tolko mu davas?no uvidime,mozno nakoniec skonci on pri mne a ked sa tam nahodou my dve stretneme,tak sa porozpravame ;)

zuzanatulaiova
1. dec 2013

@peny33 no ked si vyberieš nejakého tak ideš zaplatiť do pokladne 160eur,ale nemusíš ked sa dohodneš inak 😉jesť no nemožeš a piť tak trošku 😀....neboooj bude všetko ok

peny33
1. dec 2013

@zuzanatulaiova 160 EUR??fuuu,tak to je dost pre buducu mamicku,si myslim..no,ale uz je to jedno,ja som lenzvedava,kto sa dostane ku mne🙂verim,ze bude a aj citim,ze bude vsteko ok,zatial sa nebojim a snad to uz ani nepride,uz len nech tu somnou malicky bude,to bude to najlepsie🙂a co cakas ty?🙂

zuzanatulaiova
1. dec 2013

@peny33 ja čakám dievčatko

sunny15
2. dec 2013

@zuzanatulaiova dakujem 😉 drzim palce pri porode 😉

radkanika
2. dec 2013

@renka40 ja som rodila koncom augusta v Starej nemocnici. Bola som spokojná. mala som na výber ešte Šacu, kde som rodila prvú dcérku. Keď to porovnám, jediná nevýhoda bola, že na Rastislavke nemá izba vlastnú kúpelňu a toho som sa veľmi bála. Nakoniec to nebolo vôbec strašné. Lekári boli všetci skvelí, mne bolo úplne jendo, kto ma odrodí, lebo všetci sú tam fajn, každý jeden, čo ma vyšetroval. nakoniec ma odrodila Mudr.Frivaldska, pretože je to známa môjho otca. Ja som bola na cisársky, tak som prvé dva dni synčeka pri sebe nemala, nosili ho na kojenie, sestričky boli zlaté. A potom som ho už mala, aj to sa ma pýtali, či chcem, alebo si ešte chcem aspoň v noci odpočinúť, príp. ak budem unavená, hocikedy ho môžem priniesť. Treba mať so sebou popôrodné vložky, stačia aj tie Tesco, ja som mala dva balíky, stačilo.

renka40
2. dec 2013

@radkanika tu písali niečo ženičky, že sa platí 160€ ??? či len za objednaného pôrodníka ?

radkanika
2. dec 2013

@renka40 O nicom takom som nepocula, mozno naozaj ak si oficialne objednas porodnika, ale aj to pochybujem, lebo boli baby, co mali dopredu zarezervovaneho porodnika a neplatili, vratane mna...to, co mu das do vrecka sama, to uz je o inom. Ale ja som o tom fakt nepocula.

lulu551
4. dec 2013

Žienky,budete rodit v najblizsich dnoch v tejto nemocnici?🙂

dulkagabulka
5. dec 2013

Uz coskoro zverejnime ebook o nastrihoch v nasich porodniciach. Najnovsie oficialne data! Ebook bude zadarmo a tym, ktore su nahlasene na odber newslettra ho posleme, hned ako ho dokoncime. (tak sup sup, ktora este nie ste prihlasena klik sem www.zenskekruhy.sk). Mala chutovecka: "Aká je šanca, že v slovenskej pôrodnici porodí žena bez chirurgického zákroku? Myslíte si, že všade podobná? Pozrite si naše porovnanie pôrodníc za celé Slovensko alebo po krajoch, aby ste sa presvedčili o opaku. Rozdiely sú v desiatkach precent! Pripravili sme pre vás prehľadné grafy, ktoré ukazujú a porovnávajú mieru cisárskych rezov a nástrihov hrádze v jednotlivých slovenských pôrodniciach, aby ste sa aj s ich pomocou jednoduchšie rozhodli, kam ísť rodiť. Myslíte si, že rutinný nástrih hrádze je prospešný zákrok a nemáte dôvod kvôli nemu meniť pôrodnicu? Prečítajte si dôvody, prečo to nie je pravda a aké neželané dôsledky môže nástrih hrádze mať. To všetko v našom ebooku, ktorý je zadarmo!"

ivica1982
7. dec 2013

@lulu551 rodila som tam pred 3 tyzdnami 🙂

ivkafu
7. dec 2013

@ivica1982 a ako to tam vizera teraz? Košele môžeš už svoje? Strava sa dala jesť? Sestričky z novorodeneckeho boli v pohode? Ďakujem

ivica1982
7. dec 2013

Vsetko bolo fajn pristup sestriciek z novorodeneckeho aj lekarov bol super.Strava sa jest dala urcite lepsia ako v novej nemocke.Po porode musis mat ich potom si mozes dat svoju koselu.

pantarhei
7. dec 2013

No za lekara, ktoreho si vyberies k porodu a prave nema sluzbu sa plati. Je to poplatok okolo 167 € alebo kolko. Ja som mala stastie a moj lekar mal prave sluzbu.
Rodila som v oktobri a akurat mali problemy s koselami. Nemali ich dost. Preto som od druheho dna mohla behat vo svojej. Deticky tiez obliekali oni a tiez s tym mali problem. Ja som si pre istotu vzala tiez svoje, ale pre babatko som nepouzila. Az ked sme sli domov.
Mne strava chutila. Jasne, ze to nebolo to co doma, ale dobre.
No a sestricky mozem len chvalit. Aj z porodnickeho aj z novorodeneckeho oddelenia. Iste nasla sa jedna, o ktorej nemozem povedat, ze bola zla, ale chcela byt vtipna a akosi nevhodnym sposobom. Inak nemozem povedat krive slovko.
Ja som bola spokojna a ak budem este rodit, tak urcite s mojim lekarom a ked bude v tejto nemocnici, tak nemam problem 🙂 .
Jedine, co mi vadilo boli 2 WC a 3 sprchy pre vsetky nenadstandardne izby. A ja som bola hned v prvej izbe, cize som musela stale prejst cez celu chodbu, kym som dosla na WC alebo do sprchy.
Ozaj aj pribor si vezmi svoj.

zevdavamama
12. jan 2014

Ahojte dievčatá, ak ste rodili v tejto pôrodnici, prosím zahlasujte: http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

niki928711
16. jan 2014

Ja som tam rodila v Novembri 2011 a všetko super. 🙂 Mala som vybaveného pôrodníka. Dr.Rozprávka došiel, keď som mu volala, že idem rodiť. Úplne super prístup. No nadmieru som s ním spokojná. Pre mňa najlepší pôrodník a gynekológ! Hodinu po pôrode ku mne pustil ešte na sálu snúbenca, rodičov.
No u mňa proste číslo 1. A čo sa týka sestričiek tak tiež úplne super. 🙂

miku1
16. jan 2014

@zuzanatulaiova Ja som tiež rodila obe dcérky u Gineliho, a pri oboch pôrodoch mi povedal, že nebojte, urobíme tak, aby ste neplatili nič 🙂 A ani som neplatila, pretože som stihla porodiť počas jeho normálnej služby. Tiež mi vravel, že ak by som rodila mimo jeho služby, tak sa platí (hovoril to ešte v SK) 5000 SK, 4000 SK ide nemocnici a 1000 SK lekárovi.

lent1lk4
24. feb 2014

baby, prosim vas, mali ste niektora partnera pri sebe cely cas..? viackrat som citala ze povolia pritomnost az na konci ked je zena otvorena.. je to tak, alebo mam sancu ze bude moct byt so mnou od zaciatku?

janka3233
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lent1lk4
24. feb 2014

@janka3233 dakujem za odpoved.. Tak si ich teda skrtam :-/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre