Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

alisska
14. jan 2013

baby, nechystáte sa niektorá náhodou zajtra na poradňu? alebo tie čo ste chodili aj v iný deň, než len vo štvrtok... treba si brať tiež časenku alebo nie? som nejaká zmätená z toho 😅

maka103
15. jan 2013

@mimi2589 Ahoj ja,ked som tam isla rodit,tak som sa dostala na nadstandard,mali volne miesto,na sale sme v ten den boli 3,ten tyzden sa rodilo menej deti,takze mali volne,ale co jedna znama rodila pred vianocami,tak boli uplne plni a mamicky davali na 10posch.a aj ona bola na 10posch.a za malym ju vzdy zavolali na oddelenie na dojcenie. az na 3 den ju prelozili na 9posch.Na tu sestricku "Gestapo Gerdu"som podala staznost,este teraz mi je z toho zle,ako sa ku mne spravala.

nufficek
15. jan 2013

baby nestresujte... Hanu treba s prehladom poslat do pecka a robte si vsetko ako chcete vy same, alebo poproste nejaku inu sestricku,.... nikto vam z nosa neuhryzne ked si vyziadate druhu sestricku, mate na to uplne pravo, hlavne si so sebou nenechajte zametat. ine sestricky su ok. nebojte. hlavu hore a drzte sa, ruzinov je celkom fain 😉

veronika33
16. jan 2013

@kivinka sestričky sa točia, nie sú na nadštandarde stále, môže sa stať, že nabudúce bude na druhej strane ....

supi
16. jan 2013

ahojte, myslite ze sa mi oplati zazmluvnovat si v ruzinove Dr. ked mam planova sekciu?

kivinka
16. jan 2013

@veronika33 aj ja som si to myslela, ale tato je naozaj iba na nadstandarde

kivinka
16. jan 2013

@alisska ked som chodila k inemu lekarovi, tak som vzdy dostala vopred termin. takze casenky sa asi beru len vo stvrtok

hviezdicka77
18. jan 2013

@supi ja som mala tiez planovanu sekciu a nemala som zazmluvneneho dr, a spokojnost bola mayimalna. vsetci na sale boli uplne skvely, cely cas ma informovali co sa deje, a hned mi aj malu ukazali. spokojnost maximalna

katussska24
19. jan 2013

Baby, ja som rodila v decembri a neviem o nijakej zlej sestricke 😉 Neviem či som ja bola tak mimo.... 😅 Niektoré boli milšie, iné menej sympatické, ale žiadna nebola vyslovene zlá... Ja si skôr pamätám 2 skvelé setričky, strašne mi pomohli s malou, keď plakala v noci, prišli aj 6x !!! A to si tam riadne zamakali, lebo chúďatá, tie noci behali z izby na izbu a riešili otázky mamičiek a plačúce bábätká 🙂 Ja som bola spokojná 🙂

jaavaa
19. jan 2013

@kivinka co ja viem, tak sestricky sa po mesiaci tocia. Mesiac su na standarde a mesiac na nadstandarde. Ked som ja rodila koncom decembra, ta sestricka Hana robila na standarde. K nam na izbu (bola som na nadstandarde) nechodila, ale stretla som ju tam, cize bola v praci.V januari mala sluzbu na nadstandarde asi zas. Ked som rodila prvu dcerku pred dvomi rokmi, tiez som ju ,, vychytila,, ale na nadstandarde.

vriend
20. jan 2013

@supi ahoj ja som nemala zazmluvneneho lekara a rodila som tiez 2x sekciou, odrodila ma Murd. Plichtova velmi mila a super doktorka ja som bola nadmieru spokojna, V Ruzinove som rodila 2x a nemozem sa stazovat prvy porod som nemala stastie a nebol volny nadstandard, ale dalo sa to prezit, problem su socialne zariadenia kedze po sekcii robi chodza problemy preto toalety a sprchy sa mi zdali prilis daleko, pred tyzdom som mala stastie a bolo jedno miesto volne po mne davali rodicky aj na 10-te poschodie no v nedelu a v pondelok sa znovu vyprazdnili izby, takze hned ako sa to vyprazdni tak sa to aj velmi rychlo zaplni

hviezdicka77
21. jan 2013

@vriend jeej, aj ja som mala pri sekcii dr. plichtovu a nedam na nu dopustit. skvely clovek

lucia77777
25. jan 2013

Čaute kočky, tiež sa chystám v máji rodiť v Ružinove ako prvo rodička, lebo môj lekár má zmluvu s touto nemocnicou. Dve kamarátky tam nedávno rodili a boli veľmi spokojné. Čo sa týka sestričiek, tak toho sa vôbec nebojím, nie každý deň má človek dobrú náladu a zrejme keď v ten deň majú za sebou už niekoľko pôrodov tak sa im ani rozprávať nechce 🙂

any395
26. jan 2013

TEHULKY z BA a okolia ponuka pre vás 🙂 tehotenské cvičenie na fitlopte s pôrodnou asistentkou 3.2. nedeľa podvečer,
resp. v pondelok 4.2. ráno v BA-centrum radosť
http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...
http://www.facebook.com/events/147256182098232/

lili1985
27. jan 2013

Ahojte, ja som rodila v lete v Ruzinove. porod prebehol ok, mala som zazmluvnenho lekara. trosku sa to skomplikovalo na sale, lebo som mala prirastenu placentu. ale za to samozrejme nikto nemohol. co sa tyka sestriciek tak si nemozem stazovat. i ked ano, pamatam si na tu ciernovlasu, nebola prijemna, ale nejak do konfliktu sme sa nedostali. jedine kto mi tam absolutne nesadol bola primarka detskeho Bielikova. je to kus primitivnej zeny, ktora nema vobec co robit na tom mieste akom je. velmi dlho som zvazovala, ze na si budem na nu stazovat, ale som si povedala, ze len mne by to viac ublizilo asi ako nej. takze ja vas upozornujem iba pred nou, nevie vobec komunikovat s pacientkami a jej narazky na deticky neberte vobec vazne!!! nie je to ani odbornicka vo svojom odbore a ani po ludksej stranke sa nevie spravat ako by sa mala!

lady222
28. jan 2013

ahoj @lili1985 ja si tiez spominam na tu primarku,ja som rodila pred dvomi rokmi,zazila som ju,ked ma prisla na izbu informovat o mojom dietati,ktore udajne lezi na jis-odd.,a povedala,ze moje dieta bude prelozene na kramare,lebo sa nema dobre a az ked dohovorila,tak si vsimla,ze ja mam dieta pri sebe v postielke a zacala tak trochu koktat a povedala,ze aha to nie ste vy a odisla.Mozem ti povedat,ze som z toho bola dost vykolajena a nevedela som co si mam o tom mysliet....bola dost cudna

lili1985
28. jan 2013

@lady222 neuveritelne,ze taki ludia su na takychto miestach...

kubkatka
28. jan 2013

ahojte, ja som rodila sekciou na zaciatku decembra 2012 a veru standart chvalim, spina tam bola jedine od pacientok (na socialnych zariadeniach) a veru by som na nadstandart nesla, pri tom chodeni po sekcii az na druhy koniec chodby kvoli wc a sprcham bolo nakoniec vyhodne, lebo som sa velmi rychlo zotavila. vlastne na druhy den mi sestricka odporucila cely den pokojne pomalicky prechodit po chodbe a veru som ju pocuvla so zatatymi zubami s odpocinkami, ale stalo to zato, baby co sli na nadstandart som potom stretla pri navstevach a horsie chodili aj si sadali nez ja, takze vyhodu ma aj ten standart. a po sekcii ked vam daju na treti den babo a starajte sa vam poviem, mate co robit! a sestra Hana bola fajn, osobne so s nou problem nemala, myslim, ze bola lepsia nez tie mlade pipky, co pri prikrmovani deti ich skoro zadusili, lebo nemali trpezlivost cakat, kym si babatko vytvori v papulke podtlak, takze im to striekali do pusiniek ako dive , samozrejme ze im to vsetko vystrekovalo spat a babatka boli potom hned hladne, kedze ani polovica prikrmu nesla do bruska 😕 ona jedina mala trpezlivost!

maka103
28. jan 2013

@kubkatka k tebe sa mozno spravala dobre,ale u mna to tak nebolo,ked ti niekto zoberie v podstate nasilu dieta z ruky a da ho do postielky,ze dieta ma lezat v postielke aj napriek tomu,ze mala plakala a neutisila sa,ze ked dieta si pestujem na rukach,tak nie som dobra matka a podobne konania,tak myslim,ze ziadnej by sa to nepacilo.

kubkatka
28. jan 2013

@maka103 urcite, netvrdim, ze je najsamlepsia, len ze ja som s nou problem nemala, i ked priznavam, ze bola "svojska"

kivinka
29. jan 2013

ahojte! nechodila nahodou niektora z vas v poslednom case do ruzinova na tehotenske cvicenie? mna zacal bolievat chrbat, nieco by sa zislo.
pred par rokmi to bolo tak, ze mam narok na 4 cvicenia, ktore mi hradi poistovna. tie vsak boli myslim utorky a stvrtky ale dost skoro poobede, cize pre mna nerealne kedze deti spia a nikto si nebude brat dovolenku aby uprostred dna odbehol mi ich strazit.
neviete niekto ako je to dnes?

supi
30. jan 2013

@lucia77777 ahoj, mozem sa spytat koho mas za Dr?

stankot
30. jan 2013

Ahojte baby ma niektora termin okolo 28.2. A bude rodit v Ruzinove?

tulky
30. jan 2013

@stankot ja mam termin okolo 21.2.

stankot
31. jan 2013

@tulky 🙂 tak to je mozne ze sa tam stretneme...a mas zazmluvneneho aj lekara ci len tak ides?cim sa to blizi tym mam vacsi strach...

brutka
2. feb 2013

Ahojte dievčatá, viem, že možno to tu už vela x odznelo, ale potrebujem radu. O 2 týždne mám začať chodiť do poradne do Ružinova. Viete mi povedať ktoré dni sa tam chodí, ako to tam funguje, do akých ambulancií tam a akých lekárov tam stretnem?Ďakujem za pomoc.

hviezdicka77
2. feb 2013

@brutka ahoj, chodi sa do polikliniky, na recepcii ti da pani cislo, aspon ked som tam chodila v auguste tak to tak fungovalo, a vyberes si do ktorych dveri pojdes. su tam dve ambulancie. ides rano, doneses si moc, a najprv ta sestricka odvazi, skontroluje moc, tlak, a potom ta zavola k doktorovi.

brutka
2. feb 2013

@hviezdicka77 Ďakujem za odpoved 🙂

tulky
3. feb 2013

@brutka tie poradne su vo stvrtky. Ja som to nevedela a nabehla som tam v pondelok a sestricka vravi, ked ste uz tu, tak vas vezmem, Bola som na monitore, potom klasika moc, tlak, vaha a potom vysetrenie zdola. Dala mi cislo kde som sa objednala na ultrazvuk a nejake dalsie info k porodu v Ruzinove (prehliadka porodnice, vybavenie EPI, prednasky....)

danielaaa212
3. feb 2013

Ja sa znova pripojim do temy.. lebo znova citam skusenosti .. a poznam sa... mne sa malokedy chce citat 400 stran dozadu :D... ale co a tyka Ruzinova .. ja som rodila v novembri a nemozem povedat nic zle. Sestry su take na 90 percent, mne vadila len na porodnici jedna starsia, ktora bola drza, ale akonahle ma prijala a lahla som si na cakacku, uz som sa s nou nestretla. Na nadstandarde boli sestry v pohode.. boli ochotne.. aj ked niektore viac a ine menej.. nooo niekedy to je aj o pristupe pacient sestra. Aj tie ktore boli nesympaticke na pohlad, ked sa clovek prihovoril s uctou a pokorou, ze viem ,ze mi treba pomoct a ze ma mrzi ze je to uz po 10krat v noci , tak nemali ziaden problem . Mala som lekarku, ktoru mozem odporucit vsetkychmi 20timi , napriek tomu,ze vela ludi o nej hovori ze je hrozna. Narozdiel od primarky o ktorej ste pisali, ze tam bola kedysi.. tak Dr. Kozelkova je sice svojska.. ale odbornicka po vsetkych strankach. Chodila k nam na izbu casto, pretoze som lezala so zenou, ktora bola tazky pripad .. a nepriek nie uplne vybranemu slovniku, ale povedzme si narovinu, ze kto si doma neponadava :D... tak mala spravne nazory , vela pravdy povedala.. aaaaa starala sa neskutocne. Jej heslom je, ze mamicka je vtedy OK , ked zatvara dvere na porodnici, nie ked ju odrodi. Rodi 30 rokov.. nooo ako uz bolo velakrat spominane... netreba sa jej pri prvom stretnuti zlaknut. Posobi na chodbe ako upratovacka :D.. co som si myslela aj ja :D, ked som tam prisla.. no nakoniec.. som povedala.. ze keby som mala druhykrat rodit v Ruzinove , tak len pri nej. Napriek tomu,ze ked prisla na izbu tak hovorila mojmu synovi... ze Aurelko ty si krasny chlapec.. ale tvoja mama je ako keby ju vrany okakali :D, kedze som mala popraskanu celu tvar od tlakov. Co si na nej vazim je, ze si neulahcuje robotu, ze pri prvom problemiku, sekcia. Snazi sa co najviac o prirodzeny porod, k sekcii sa sklana az ked uz nieje ina moznost. ja vrelo odporucal , ale upozornujem este raz zeny s citlivou povahou, nebat sa, no skusit to !!! 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre