Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

loulou02811
19. jún 2013

@barboritta
možno sa vám to zdá čudné, že sa na to pýtam, ale ešte stále v mnohých pôrodniciach na sk je bežnou praxou rodiť v neprirodzenej polohe po ležiačky na chrbte s nohami v strmeňoch ☹
Jedna z takých pôrodníc je aj tá, kde bývam ( Bojnice ) . Tam som rodila prvý krát v spomínanej polohe a musím povedať, že to bolo niečo strašné.. ☹ Po druhý krát by som sa tomu rada vyhla a išla radšej do MT.
Treba im teda povedať, že chcem rodiť v polosede, alebo je to tam samozrejmosťou?
Ako je to s pôrodným plánom? Akceptujú ho?
A čo ma ešte zaujíma je, ako to tam býva obsadené? Stáva sa často, že majú plno na izbách? Bola by som nerada keby ma dali po pôrode na gyndu bez bábätka, lebo kôli tejto pôrodnici budem cestovať 60km.

barboritta
19. jún 2013

@loulou02811 tak mne nik nohy vyväzovať nechcel,ešte mi ukázali kde si mám chytiť nohy pri tlačení aby mi to lepšie šlo(pod kolenami 😀 )a hlavne rýchlejšie.ten polosed treba asi navrhnúť počas pôrodu,ja som tiež nebola úplne poležiačky a nesťažujem sa.teraz mali rodičiek dosť,ale konkrétne v deň,kedy ja som rodila som bola rodička len ja a akurát tesne po mne prišla jedna slečna,takže 2 pôrody počas dňa,ale pekne po jednej...ja tiež som cestovala dosť daleko,ale zlého slova nemôžem povedať

katka0905
19. jún 2013

@loulou02811 Ja som tam mala rodit pred dvoma rokmi a ano, mali preplnene, takze som odisla na reverz, do Ziliny. Aby som bola s malou na izbe. Ale podmienky porodu su zrejme lepsie v Mt nez v ZA.

loulou02811
19. jún 2013

@katka0905
a to si odišla už po pôrode na reverz do ZA, alebo ešte pred? Ako si bola spokojná v Žiline?
Ešte ma napadlo, že keď to na mňa príde, zavolám si do MT a spýtam sa či nemajú náhodou plno a ak áno, pôjdem do TN. To mám rovnako ďaleko ako do MT okolo 60km. Ďalej sa už bojím cestovať, lebo som druhorodička a prvý pôrod od odtečenia plodovej vody trval iba 3,5 hodiny, tak očakávam druhý ešte rýchlejší. Aj tak mám zlý pocit, že to nestihnem a porodím v aute..

katka0905
19. jún 2013

@loulou02811 odisla som z porodnej saly, ked mi chceli vyvolavat porod, uz som mala aj tu nocnu koselu na sebe 🙂 Mali tam preplnene, posobilo to na mna dost stresujuco. V ZA som mala cisarsky, kedze dieta bolo v priecnej polohe, takze ktovie, ako by to dopadlo, keby som si v Mt nechala ten porod vyvolat. V Mt mi nerobili na prijme sono, v ZA ano a tam zistili, ze dieta je v priecnej polohe. V ZA som bola v podstate spokojna, ak sa vobec da citit nejaky druh spokojnosti po cisarskom. Proste mala bola zdrava, dopadlo to dobre.

barboritta
20. jún 2013

@loulou02811 najlepšie urobíš fakt ked si tam zavoláš,ked ja som odchádzala,so mnou aj 5 dalších mamičiek,čiže hned 3 izby voľné.uvidíš,čo ti povedia

soldi
22. jún 2013

pridavam svoju skusenost s porodom v martine: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/soldi/clanok...

rodila som pri uzasnom dr.Haskovi- odteraz uz rodim len s nim 😀
maleho mi bohuzial neprilozili, ani nebol so mnou- ale bolo to kvoli zdravotnym problemom, blizsie o tom pisem v clanku.
inak som bola totalne spokojna so vsetkym.

dora81
27. jún 2013

Ahojte chcela by som sa opytat ci si treba v Martine predplatit epiduralku?

mrsinka
29. jún 2013

@dora81 ano epiduralku si musis zaplatit dopredu - konkretne prides na porodnicke oddelenie a u stanicnej sestry si vypises papier s tvojimi zakladnymi udajmi a s tym papierom potom ides na pokladnu a tam zaplatis 100 eur.

dora81
30. jún 2013

Dakujem, ja ked som rodila tak som si ju musela kupit sama v lekarni a stihala som to na poslednu chvilu. Na obed kupila a vecer uz rodila ( maly sa poponahlal trochu isiel o mesiac skor)

orchidea123
6. júl 2013

Ahojky ja som rodila v Martine 31 mája minulý rok mám krásnu zdravú dcérku som z Dol.KUbína ale na Martin si nedopustím chodia tam žienky z celého Slovenska patrí medzi najlepšie nemocnice čo sa týka aj odbornílkov skvelý personál mala som cisarsky rez keď mi odišla zátka a začala som špiniť volala som manželovi do práce aby prišiel po mňa. Doktor ma prezrel a hneď poslal na sál začala som sa otvárať mala som bolesti malá babuľka sa mi dosť rýchlo narodila .Všetko sa dá zvládnuť je to zrod nového života a m,y sme sa neskutočne tešili.Malá bola v poriadku a mne na druhý deň praskla po cisárskom reze cievka v bruchu mala som neskutočné bolesti. Vďaka dobrému odbornému personálu ma znova operovali o pol noci a bola som v poriadku .Držím palce všetko dobré neboj sa Ty to zvládneš si v skvelých rukách.....Marika

angelina1003
13. júl 2013

Kočky je v martine aj nadstandart? v akej cene? je mozne aby tam bol ubytovany manzel cely cas? Viem že niektoré nemocnice majú túto možnosť a kedže do MT to je dost velky kus tak by som bola rada keby tam zostal

blovitc120
9. aug 2013

@angelina1003 su tam 2 apartmany s manzelskou postelou, len treba nahlasit vopred zaujem, lebo su takmer stale obsadene, myslim, ze aspon mesiac vopred ak nie aj skor treba nahlasit. Ja som skusala 2 tyzdne pred terminom a nula bodov.

blovitc120
9. aug 2013

@angelina1003 este som zabudla, mensi ap je tusim 100€/den, vacsi okolo 133€/den

katrinka8
28. aug 2013

@loulou02811 - ani ja som nemala uviazane nohy 😨

p_etrisha
8. okt 2013

Baby,prosim vas,neviem ako je to s tymi pasmi v UN Mt...Odkedy a ako casto sa na ne chodi?? Dakujem 🙂

kattija
13. okt 2013

@p_etrisha od 36tt aspoin ja som tak bola od siedmej do deviatej na 6.1zapisuje sa na papier a vacsinou to trva 20-30 minut

lucinkaa26
21. nov 2013

Kočky môžem sa spýtať, tie ktoré ste rodili v tejto nemocnici, že čo treba cca so sebou? 🙂 Na stránke som našla zoznam vecí, ale neviem prečo príde mi toho málo 😀 ..či? 🙂

ivetulik81
22. nov 2013

Ahojte, poraďte mi prosím ako si mám zazmluvniť lekára v MT nemocnici. Som cezpoľná 🙂 . Mám zavolať do nemocnice a objednať sa ku konkrétnemu lekárovi? Ako ste to riešili? Moc ďakujem.

brita
25. nov 2013

@ivetulik81 Ahoj, ja tiez nie som z MT a rodila som tam a riesila som to tak, ze som isla osobne za doktorom a dohodla sa s nim priamo. Ja som tam chodila od 30. tyzdna na tie pasy, tak som tam bola velmi casto a tak som nemala problem ho zastihnut.

ivetulik81
25. nov 2013

@brita Ďakujem za radu, urobím to tak isto 🙂, zachvíľku čakajú pásy aj mňa. Jej a kukla som že aj ty máš dvojičky a ešte párik ako aj ja, dúfam že aj my vydržíme čo najdlhšie... 🙂 želám pekný deň.

cubatour
8. jan 2014

ahojte, neviete prosim niektora, ci a aka je moznost, ze na prijme a na porodnej sale stretnem dr. Izakovu? ☹

zevdavamama
12. jan 2014

Ahojte dievčatá, ak ste rodili v Martine, prosím zahlasujte: http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

wohu
19. jan 2014

Dievčatá, ako to tam je.so." vzdycharnou" môže tam byť aj partner? Je.to pre každú ženu zvlášť? Diky

babacica
20. jan 2014

@wohu v martinskej pôrodnici "vzdycháreň" neexistuje, ak žena príde na príjem na pôrod, ide priamo na pôrodnú sálu, majú tam dva samostatné boxy a jeden box s dvomi posteľami. Ak máš zaplateného partnera k pôrodu alebo len na tú prvú dobu, môžeš ho tam mať.

wohu
21. jan 2014

@babacica Díky za info. A také veci ako fitlopta, sprcha a podobne, to je priamo na sále?

pirhina
21. jan 2014

@wohu loptu ti donesu ak si o nu poziadas a wc je tam priamo na sale na ckodbe aj so sprchou tam robia aj klistyr

nikina17
21. jan 2014

@wohu ahoj, sprcha nie je priamo na sale, ale v takej mensej miestnosti vedla porodnej saly, davaju tam aj klystir. V tej miestnosti sa nachadza aj wc, umyvadlo, postel na podavanie klystiru a sprcha, ktoru mozes potom pouzit. Pokial viem, tak na tej samostatnej sale je vana, v pripade, ze by si mala zaujem o porod do vody, videla som tam aj fitloptu, ale neviem ci je na vyziadanie alebo ako. Rodila som tam 2 krat a zakazdym som hned od prijmu lezala na sale.Raz som nesmela ani chodit lebo som prisla s odtecenou vodou, druhy krat som po par hodinach mohla ist do tej miestnosti kde mi davali klystir (vtedy to nestihli pri prijme lebo tam bol velky naval, tak som sla az po par hodinach), ale po sprche som opat musela na salu a lezat.

wohu
21. jan 2014

diky za info. tak uz nech to len dopadne 🙂 dufam, ze ste mali dobru skusenost.

babacica
22. jan 2014

@wohu sprcha je priamo na pôrodnej sále, využiť ju môžeš hocikedy,pokiaľ to dovoľuje stav dieťatka a nie je zrovna obsadená inou ženou. Takisto aj na loptu ťa dajú vtedy,ak má dieťatko dobré ozvy. Stále ležať nemusíš,ako to písala vyššie nikina17, vždy keď je nevyhnutné,aby žena ležala, tak to vysvetlia,že prečo. aspoň ja mám takú skúsenosť. Keď som sa cítila dobre a aj bábätko malo dobré ozvy, tak som mohla chodiť, ísť do sprchy alebo na loptu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre