Pôrodnica v Ružomberku

annjelik
2. aug 2006

Ahojte aky mate nazor na pôrodnicu v ružomberku?

bzuco
4. jan 2011

@katarina2945
v MT aj v DK

katarina2945
4. jan 2011

@bzuco Dakujeeem. Tak to sa asi objednam do toho Kubina. 4D asi este nebudu mat, vsak?

bzuco
4. jan 2011

@katarina2945
tak to neviem, či majú 4D

katarina2945
4. jan 2011

@bzuco neva, aj tak moc dakujem 🙂

weronika187
7. jan 2011

@katarina2945 v Martine viem, ze robia v sanatoriu Helios a este vo Femicare, v oboch maju aj 4D 🙂

@bzuco @katarina2945 neviete, kde presne v Kubine robia ten 3D - ako sa vola ta nemocnica, resp. sukromna klinika?
Dakujem 🙂

mishusha
19. jan 2011

@weronika187 V DK je to normalne v nemocnici hore na brezovci, robi to dr. Tholt.... ale je sukromnik
ja som bola u neho v roku 2008, spokojnost velka 🙂

weronika187
19. jan 2011

@mishusha dakujeeem 🙂 uz sme sice boli v MT vo femicare, ale dobre vediet 🙂 tam je to tiez sukromne a taktiez spokojnost velka 😉

adrianaj
31. jan 2011

baby z Rk neviete, ci je v ruzomberskej porodnici nadstandartne vybavena izba?

sue
31. jan 2011

@adrianaj je tam nadštandard s vlastnou kúpeľňou a wc a si na nej len sama. Odporúčam sa tam ísť pozrieť osobne. Mne sa na nadštandard nepodarilo ísť a nakoniec som bola aj rada, lebo som dostala samostatnú izbu hneď pri jedálni a bolo nám tam fajne 🙂 sprchy som vydržala spoločné, keďže pred tromi rokmi to bolo fungl nové oddelenie, tak to tam bolo všetko čistučké 🙂 a ušetrili sme trošku peniažkov.

adrianaj
1. feb 2011

@sue ale to asi nie je taky nadstandard, ze by tam mohol byt manzel cely den?

sue
1. feb 2011

@adrianaj pred tými tromi rokmi to tak bolo...

anuci
3. feb 2011

@katarina2945 v Martine to robi Dr. Grochal,je to porodnik tu v Rk, mozes sa objednat u neho na oddeleni a povie Ti kde mas prist,. vela stastia

anuci
3. feb 2011

@adrianaj cauko,mne nedovolili cely den,ale skus si to vybavit s doktorom,nech da sestre pokyny a potom budes uspesna,ale z mojich skusenosti,cely den Ti pojde uz na nervy,budes unavena 🙂 😝 😖 ako pes,,,vizity,vysetrenia s dietatkom,,,budes rada tichu,,,,mozno ze len ja som to tak vnimala 😠

katarina2945
3. feb 2011

@anuci jéééj ďakujem si zlatá 🙂 U neho som rodila prvého pred 7 rokmi 🙂 vtedy akurát začínal. To sa mám akože vybrať za ním na pôrodnicu? Nebude to blbé len tak docupkať?

martapa
4. feb 2011

nemusíte za ním chodiť na pôrodnicu,stačí si vyhťadať stránku Femicare s.r.o.,má tam aj kontakt.Veľa šťastia!

lenka47
8. mar 2011

ahojte, ja len chcem napisat svoju skusenost s porodnicou v RK. rodila som teraz v januári a bola som veelmi spokojna ako priamo pri porode personal bol super tak aj potom na sestonedeli a novorodenckom, sestricky boli zlate, pomohli aj pri problemoch s dojcenim, akurat jedna bola taka odmerana a trosku povysenecka sa mi zdala ale nie nejako extra neprijemna ale inak super fakt som im bola velmi vdacna 🙂 jediny problem pre mna bol ze mi bolo strasne smutno za mm a domovom ale tak to uz je moja povaha citliva 😀

sonnya
7. apr 2011

baby prosim napiste mi co vsetko treba zobrat do porodnice, dakujem

lussy211
22. júl 2011

@annjelik No ja som tiež papuľa, takže keď sa mi niečo znepáči viem urobiť poriadny prievan, ale dúfam že nebudem musieť.Počula som že v RK je lepšie ako v DK, nakoĺko som sa rozprávala s jednou známou čo rodila v DK, povedala že ju nechali 31 h trápiť kým jej dali vyvolávačku a aj t oaž na naliehanie jej známej na oddelení!A že ani napiť jej nechceli dať celú tu dobua že pri pôrode bola hrozne vyčerpaná a nevládala vôbec nič .Tak tiež uvažujem nad Rk.

lussy211
22. júl 2011

@sue A koľko sa tam za to pripláca?🙂

lussy211
22. júl 2011

@katarina2945 Prepáčte čo to je to 3D a 4D? 😀 😕

katarina2945
22. júl 2011

@lussy211 3D robi len fotky v 3D verzii, 4D to uz mate real v pohybe - video 🙂

lucka127
29. júl 2011

@lenka47
Prosim ta Lenka ako je to s vybavenim izieb?
Maju sprchu na izbe?po kolko mamiciek ste boli a navstevy?
Budem ti velmi vdacna ja som rodila dcerku v DK, synceka v MT ale nechcem ist uz ani tam ani tam 😕
A ostava mi asi len ten Ruzomberok, len este sa chcem opytat na poplatky mm pri porode 😉
dakujem budem ti velmi vdacna za kazde info
AJ OSTATNYM CERSTVYM MAMICKAM DAKUJEM VOPRED ZA ODPOVEDE

julinkadk
29. júl 2011

@lucka127 prosím ťa prečo nechceš isť do DK ani MT? môžeš to nejako bližšie opísať? 🙂 v RK majú poplatok za mm pri pôrode len 3,38e písané. neviem či to ešte platí. kukni link: http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

vbrnka
29. júl 2011

@lucka127 ten poplatok za mangela je 3, 38 myslim..aspon v januari bol 🙂

lucka127
29. júl 2011

@julinkadk
Ahooj dakujem za info🙂
No pri Samkovi 5 rokov dozadu som bola v Martine, ako co sa tyka vybavenosti izieb maximalny luxus, sprcha na kazdej jedine wc spolocne bolo tam fakt super, ale samotny porod pre mna bol velmi stresujuci robia tam so zenami ako s masom, ako na pase, ako ked v obchode predavas tovar a blokujes stale dookola, to sa mi velmi nepacilo, tiez sestricky nic moc, maju tam toho strasne vela preto im to nezazlievam,ale nesla by som tam-ak tak jedine koli tym izbam, lebo tie boli fakt na 1tku,maly nam tam dostal nov. zltacku a vlastne mna mali prepustit normalne na 4ty den,ael nas nie ale ma prelozili o poschodie nizsie taku ubolenu dos tarej izby kde bola hrozna zima bola tam so mnou este jedna pania splai sme v zimnych bundach no hrozne daco,vobec sa nepozerali an to ze som po porode, otras..
Co sa tyka Kubina tam som rodila v oktobri 2007, pristup doktorov a sestriciek bol fakt uzasny, citila som sa tam ako doma, velmi mile boli moc moc mi pomohli..sitie super som ani nevedela ze som odrodila na druhy den; len zabudli jednu dolezitu vec a to placentu...robil sa tam kontrolny ultrazvuk a nevideli to tam 😖 ked som prisla po prespusteni domov trcal zo mna kus a ja som nevedela co to no zlakla som sa a leteli sme nazad aj s malinkou,vybrali toho zo mna za dve hrste-resp.vytrhli+ ma poslali na kyretaz bolo to daco strasne nebrali ohlad nato ze kojim pit som nesmela som tam uz omfdlievala achodila prosit lekarobv nech ma uz konecne beru, ze to envydrzim bez vody dlhsie do toho tam bola mala so mnou, no hrozne, a zasili ma tak ze som si nevedela dva tyzdne sadnut na zadok-to uz po kyrete, a liecila som sa asi 8 mesiacov a prvykrat sme mali phl.styk s manzelom po roku a pol.samozrejme v prepustacej sprave mi stalo prijata s primarnym az sekundarnym krvacanim...tak asi tak ku Kubinu, sestricky aj lekarky boli super, len sa jednoducho uz bojim, bolo to hrozne obdobie kym sa mi to vsetko doliecilo aj ma naprd akosi zasili mala som vela problemov s tym..tak uz teraz stresujem ze kam pojdem s tretim babatkom 😕

julinkadk
29. júl 2011

@lucka127 no tak v tom DK to muselo byť fakt hrozné... ☹ a kto ťa v DK rodil? kamoška rodila pri Tholtovi a nevedela si vynachváliť, celý ten prístup pri pôrode....v kľudnej atmosfere, tlmené svetlo a tak... 🙂 a tie 3 dni že sa tam už potom dali vydržať. A s tým MT máš uplne pravdu, tam sa všetky hrnú, kedže má tá porodnica dobrú povesť...a potom tam majú toho vela a nestíhajú. Ja by som zas do RK isto nešla. väčšina z RK ide radšej do DK. prečo to neviem. a nerozmýšlala si nad Trstenou??

lucka127
29. júl 2011

@julinkadk
Ano samotny porod bol super rodila ma Starovecká, rozmyslala som uz aj nad tym ze mozno sa aj vycvicili lekari za tie 4 roky na ostatnych,ked mam kamaratku od nas a jej sa presne toto iste stalo v DK tak neviem mam obavy trochu..
Na Ruzomberok sa pytam preto lebo vsetci lekari co boli dobry v DK odisli tam-aj porodnici,a tiez mi neikto spominal ze je RK vynovene, neviem ci nahodou nie tak ze sprcha je tiez na kazdej izbe,co je velmi dobre,nemusis odbiehat od babatka mas to hned pod rukou aj z hladiska hygieny 😉 ty mas zlu skusenost s RK?
Trstenu som davala echo kockam sem,ale odtial zevraj ide vsetko k nam do DK 😀
a tiez co sa mi na TR nepacilo bolo ze si zaplatis akoze nadstandart 4,- a ste tri na izbe a to je ten nadstandart, neviem ako potom funguju normalne ci ich je na izbach 10 ako v polnej nemocnici ci co..tak mi je to trochu divne..a nejako tusim tam eboli dobre ohlasy na sestricky, dufam ze sem este niekto napise viacej skusenosti s RK 🙂 nech mame prehlad

julinkadk
29. júl 2011

@lucka127 nemám skúsenosť z RK, len z počutia. sesternica tam rodila ale pred 6 rokmi a že otras...a potom rodila o 2 roky v DK a na 2 izbách že boli len baby z RK 🙂 že ony by v Rk nerodili. a v DK bola spokojná. možno keby si ich v DK potom upozornila, že si mala také problémy,... nech niečo nezabudnú 🙂 ale chápem že po zlej skúsenosti tam nechceš ísť. z Trstenej sem idú hlavne preto, že tam nie vždy má kto pichnúť epidurálku. A čo viem tak baby z DK tam zase utekajú kvoli lepšiemu prístupu lekárov aj sestričiek pri pôrode a tiež že v DK nie je nadštandart. ale ak je taký ako píšeš tak nič moc potom 😀

lucka127
29. júl 2011

@julinkadk 😀 ved to som sa cudovala aj ja tej Trstenej, v RK maju zly pristup lekari tak si to myslela?
Ano co sa tyka pristupu je Kubin fakt na tom super, zlu sestricku som tam asi nestretla 😉 Uz som aj nad tym rozmyslala,ale zase ak zistim ze v Rk je to vybvenie izieb a funguju uz tak ako v DK-pristup myslim🙂task by som volila asi ten,aj ked otazkou je ci stihneme vlastne dobehnut nacas 😀 s dcerkou to bola tesnotka veru 😀

julinkadk
29. júl 2011

@lucka127 no pred 6 rokmi sesternica bola zhrozená celý ten prístup pri pôrode...Možno sa to zmenilo neviem. zase spolužiačka zo strednej rodila v DK a jej sa nepáčilo, že dr. pri pôrode bol ako mäsiar ☹ asi záleží aj na tom koho budeš mať pri pôrode a na aké sestričky natrafíš... lebo jeden chváli a jeden by tam už nikdy nešiel. možno tu niekto napíše nejakú novú skúsenosť s RK 🙂 ja by som šla asi do DK ale hlavne kvoli EPI, v Trstenej fakt riziko že by ho nepichli 🙂 RK isto nie, to už radšej do ZA - ale na nadštandard. ale to už moc komplikujeme 😀 Lucka ty máš skúsenosť s EPI?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre