Pôrodnica v Trstenej. Aké máte s ňou skúsenosti?

reja
14. feb 2007

Ahojte kocky,
su tu nejake Oravky, ktore maju skusenosti s porodnicou v Trstenej?

ritaklea
14. feb 2007

ahoj reja,
no ja ti neviem veľa o Trstenej, len to, že v Kubíne je lepšia pôrodnica...
do trstenej si musíš nosiť aj celú výbavičku a v Kubíne ti všetko dajú.. Ale určite má Kubínska nemocnica viac vymožeností aj čo sa týka pôrodu... 🙂

reja
autor
16. feb 2007

ahoj, dakujem za tvoje info.
co som ja pocula, pre babo si musis priniest len veci, v ktorom odide...myslim, ze to urcite aj v kubine 🙂)))
prosim, napis mi, ake vymozenosti ma kubin. dakujem.

vavka33
16. feb 2007

a akych vymozenosti?

ritaklea
16. feb 2007

reja,
no v Kubine ti treba iba veci, v ktorych pojdes domov... Ale ja som pocula, ze v Trstenej ti treba aj na pobyt tam...

ritaklea
16. feb 2007

No a vymozenosti Kubina: polohovacia porodna postel, fitlopta, CD prehrávač a aromalampa co sa týka pôrodnej sály...
na oddelení roming in (čiže si spolu s bábetkom ak si to želáš)..
no kubínska nemocnica je Baby friendly hospital, takže vlastne všetky tie vymoženosti, ktoré ponúka BFH. Z vlastnej skúsenosti ti to ale nemôžem potvrdiť... Ležala som na oddelení šestonedelia a celkom sa mi tam páčilo (aj sestričky boli milé). Ale rodiť som ešte teda nerodila.... Takže z tohto vlastnú skúsenosť nemám...

reja
autor
19. feb 2007

no vyzera to zaujimavo...dnes mame na pripravnom kurze stretko s porodnou asistentkou z Trstenej. sama som zvedava, co nam povie o vybaveni. potom dam vediet.

ritaklea
19. feb 2007

Tak daj potom vediet, lebo ja sama som tiez zvedava...

reja
autor
20. feb 2007

no, takze co som sa dozvedela....
v trstenej mas k dispozicii 3 druhy izieb: standard, nadstandard (s telkou, amostatnym WC, sprchou) a romming izby (kde si aj s babom a staras sa o nho po cely pobyt sama-tak ako je to vo vsetkych izbach v DK).
priniest si musime: 10 ks papmpersiek pre babo a pre seba: len hygienicke potreby...
inac-ta porodna asistentka nam slubila, ze nam vybavi exkurziu-takze sa budeme moct zoznamit s prostredim osobne a hlavne pred porodom...

ritaklea
20. feb 2007

tak to je fajn. tie nadstandardne izby by som brala.. ale nic si nenapisala o porodnych salach a tak. to by ma tiez zaujimalo...

sipeka
20. feb 2007

Caves kocandy!
Takze porodnica v Trstenej je super! Krasne nove porodne saly, pekne izby a hlavne moznost vyberu. Nech si ludkovia nemyslia, ze ked je Orava tak daleko od "sveta" rodia tam zeny na sene v sope. Staci sa tam fakt mrknut a zistite o com vravim. Ja som tam rodila dva krat. A co sa tyka personalu, nema chyby ( i ked aj my mame "svoje " dni, tak ako sestricky a lekari) 😉

sipeka
20. feb 2007

Ako sa vola ta porodna asistentka, s ktorou ste mali to stretko?A kde ste mali to stretko?

reja
autor
22. feb 2007

porodne saly sme nejak dopodrobna nerozoberali, len viem ,ze tam maju fitloptu, ale inak neviem. snad po tej exkurzii zistim viac....
ahoj sipeka. ty si z oravy? ta asistentka sa volala tusim Bacova (dufam, ze som si to dobre zapamatala 😉)) vravis, ze je super? zaujimalo by ma, ci si mala pri porode manzela...a teda, ci aj v trstenej je to normalna a bezna vec.

verca
22. feb 2007

jeeeej Adik, super tema ;D , tak ze priebezne zistujes stav ;D, potesila ma sipeka, ze tam bolo dobre, hned som spokojnejsia ;D

ritaklea
23. feb 2007

No ja by som sa aj sla mrknut do tej porodnice a mozno by som si ju vybrala aj ako miesto porodu, ale rozhodne mi v tom brani to, ze chcem aby nas prisiel manzel kazdy den pozriet a taktiez rodina. obdivujem zeny, ktore si dokazu vyberat porodnice, a niekedy aj na opacnom konci slovenska. ja si len pekne odkracam par krocikov od domu a som tam. 🙂

reja
autor
23. feb 2007

ahoj verca!!!! zistujem z druhych zdrojov, ci je pravda, co nam povedali na kurze 🙂)
ritaklea..urcite by som si tiez vybrala porodnicu v meste bydliska...no my bohuzial aj tak musime z namestova prec-ci uz do kubina alebo trstenej.
pred par rokmi sa u nas zacala stavat nemocnica. vtedy mi mamina povedala: " vidis, ty uz budes rodit tu" vtedy sa mi to zdalo smiesne a hlavne dost vzdialene a vidis - cas prisiel a porodnice nikde...

reja
autor
23. feb 2007

inac, ritaklea-pozeram, ze uz tento tyzden mas termin..ako sa citis?

ritaklea
23. feb 2007

reja,
citim sa uz lepsie, prave mi ustupila choroba. ale doteraz to bolo teda biedne. ale na 40-tyzden sa citim myslim ze super. Tak ci onak, to brusko by ma uz mohlo odbremenit. 🙂

hej s tou porodnicou v namestove sa pametam ako ju stavali, ale vraj sa to nejak zvrtlo (co sa tam vlastne stalo, ze to nakoniec nie je porodnica?).

mas to blbe, ze nemas porodnicu v mieste bydliska.

reja
autor
24. feb 2007

no to som rada, ze si fit-pripravena na babatko 😉)))
co sa stalo? nie su financie. budovu sice dostavali, ale su tam len sukromne ambulancie...ziadna nemocnica ☹((( a to by som mala len 5 km do Namestova

adiko
24. feb 2007

ahojte, aj sa chystam rodit v trstenej a mam za sebou uz exkurziu v porodnici a musim povedat ze som spokojna. k dispozicii mate ako uz pisala sipeka vsetky tie vymozenosti a po skusenostiach aj naozaj mili personal. porodna sala je vynovena, zazila som ju ked mi robili KTG takze uz sa len tesit 😀
otec pri porode moze byt, mozete poziadat o edu jednoducho fajn. netreba sa bat rodit na severe slovenska 😝

ritaklea
24. feb 2007

reja,
a odkial si? Ja ze konkretne z Namestova. Ja som zila prve roky v Krusetnici. A to su teda v tom Namestove dobry, ked vynalozili peniazky na stavbu budovy a uz ju nedokazali dorazit. Hruza... 😅

sipeka
25. feb 2007

Caves babenky, takze ozyvam sa neskor, ale predsa. Dakujem za info. Inak pripravu na materstvo robia aj Niznej v Materskom centre. Robi to babenka z Trstenej.Adika poznas to tam?Boli aj na navsteve v porodnici, robia relaxacie a cvicenie tehuliek a vzdy si rozpravaju o nejakej konkretnej teme. Ta Trstenska porodnica je fajn. Fakt! Skus sa nakontaktovat na tu babenku z MCka a urcite sa dozvies viac a hlavne to co potrebujes.Co sa tyka nemocnice v NO, je skoda, ale nic sa netrap. Nemozeme mat porodnicu na kazdom kroku. No treba is do tej najlepsej.Takze kym mame cas, dajme sa na "vyzvedy".Pekny den!

sipeka
25. feb 2007

Este som pozabudla. Som z Trstenej na Orave😀 Inak v tej porodnici maju vsetko co treba( lopty, perfektne nove postele - polohovatelne, stolicku, ....a hlavne pohodovy personal. 😅
Takze teste sa!!!!

ritaklea
25. feb 2007

sipeka, skutocne je tam aj porodna stolicka. teda tu by som chcela vyskusat. moze to byt lepsi sposob rodenia ako v polosede.

neviete niekto ci to ma aj Kubinska nemocnica? 😅

sipeka
25. feb 2007

ritaklea, porodna stolicka je tam na II.dobu porodnu.To znamena, ze tam mozes sediet a sucasne je volne dno pod tebou a to znamena, ze hlavicka malineho ( ej) moze pokojne vstupovat dole.O tom, ci sa v Kubine na takej stolicke aj rodi, to ti povedat neviem.Ale pochybujem.A ked ti mozem poradit ako viacrodicka, prvy porod si radsej daj ako skusobny. Nikdy nevies ako budes vladat, co ti bude vyhovovat a ine " drobnosti" co ta este cakaju.Pre mna bola dolezity ta polohovatelna postel, kde mozes pokojne skoncit ako v sede. Takze pohodicka. 🙂

reja
autor
26. feb 2007

adiko-je to super, ked pocujem dalsi pozitivny ohlas
sipeka-ja navstevujem pripravvny kurz v tvrdku - odtial mam informacie; no a pohodovy personal-to sa mi paci...a co lekari?!
ritaklea-ja som sice z namestova, ale vydala som sa a teda posunula o 5 km dalej ☹((((

reja
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ritaklea
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
reja
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ritaklea
28. feb 2007

no to teda mam po termine, ale uz by to mohlo ist von, lebo moc netuzim po vyvolavacke. a ak to do soboty nepojde, tak ma vyvolavacka rozhodne caka... co uz.

reja
autor
1. mar 2007

no to ti verim..s tou vyvolavackou by som to aj ja neprehanala..ale ked sa musi, tak sa musi 😉)) no nie? vydrzime!! 🙂 drzim prsteky, aby sa mala sama pytala na svet...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre