Pôrodnica Vsetín v Čechách

lubical
28. feb 2014

Rodili ste niektorá na Vsetíne? Akú máte skúsenosť? Túto pôrodnicu mi odporúča dula.

aknedz
22. apr 2014

@lubical AHoj, ak sa môžem spýtať, prečo Ti túto pôrodnicu dula odporúča? A ako si sa rozhodla, pôjdeš tam rodiť?

lubical
autor
22. apr 2014

@aknedz Ahoj, uz som sa potesila, ze mi niekto konecne reaguje a povie pre a proti, ale nie, neva 🙂 Dula chodi do TN a na Vsetin, TN sa po zavreti Ilavy dost zmenil v tom, ze tam maju frmol, co je jasne, este zavreli jednu porodnicu v okoli TN, neviem ktoru presne. Takze ked je tam naval, nie je to nic moc. Vysiel sice znova za minuly rok ako naj porodnica, ale len v hodnoteni odbornikov, v hodnoteni mamiciek sa ani neumiestnil a pred tym bol aj v hodnoteni mamiciek naj... Vsetin odporuca pre prijemne, takmer rodinne prostredie, ziadny stres a prirodzene porody. Pozri si ich stranku, maju celkom dobre popisane, co vsetko podporuju - baby friendly, bonding, dotepanie pupocnika, nerobia rutinne nastrihy, plny rooming in ..... dokonca si mozes zvolit porodnu polohu, co na SK nejde takmer nikde, maju specialne kreslo na to. Boli sme sa tam s mm pozriet a hned som bola rozhodnuta, ze idem tam, ak to stihneme a bude vsetko ok 🙂 Velmi dobre to tam na mna posobilo, prijemne prostredie, prijemny personal, porodna asistentka nas previedla, ukazala, vysvetlila, aj som spisala papiere, aby som sa potom pocas kontrakcii s tym nezapodievala (ak by som neprisla, neva, skartuju). Tak verim, ze to vyjde podla mojich predstav a budem mat krasny prirodzeny porod... Pisala som aj jednej mamicke z Pruskeho, co tam rodila a velmi mi to odporucala, ona bola velmi spokojna... Potom ti dam vediet, ako to dopadlo, drz palceky 🙂 Ty tiez uvazujes nad nejakou inou porodnicou ako TN/PB?

aknedz
23. apr 2014

@lubical Jeee, dakujem velmi pekne za odpoved...no pytam sa preto lebo ja som este mala v 2012 na vyber IL/TN a vybrala som si TN prave kvoli tomu, ze nerobia rutinne nastrihy a aj som bez jedineho stichu ako prvorodicka....inak som bola celkom spokojna - ale porodila som do 10 min. po prejazde vratnicou porodnice 😀 , noteraz, ako pises, sa bojim, ze tym, ze zavreli Ilavu, tak to tam bude ine.....tiez som rodila s dulou - asi zrejme aj s tou istou, co budes mat 🙂 (Miska?) a teraz ju chcem opät k porodu...chvalila mi porodnice na Morave...no ja mam strach, kedze bude druhy porod po dvoch rokoch, ze by sme to do Vsetina nestihali...skor si zistujem ako postupovat keby to na mna pride uz doma - ako aj pri prvom...no nevedela som ze uz rodim vtedy, keby to teraz uz viem , tak do auta nevleziem, radsej odrodim doma :D cesta bola dooooost rychla 😅 ...Tak, prosim, ked budes mat po porode chvilocku, napis ako sa Ti pacilo, budem velmi rada, a budem zvazovat, aj ked pozeram ze cesta 1, 15 hod. 😕 , mysme museli dat TN ktory trva normalne 23 min. za 10 🤐 😀 ....ale tentokrat to mozno bude inak....

lubical
autor
23. apr 2014

@aknedz Ano aj ja mam Misku dohodnutu, snad mi pojde aj k porodu 🙂 Ty kokso, dufam, ze u nas to take rychle nebude, chcela by som to stihnut na ten Vsetin 🙂 ale duuufam, ze ani pomale 😉 Napis mi spravicku, aby som nezabudla, nech to mam radsej v spravach. Potom ti dam vediet, ci sme to stihli a ake to bolo...

aknedz
9. jún 2014

@lubical Ahojky, gratulujem k drobcekovi, zelam vela stastia, zdravia a krasnych chvil! Ked budes mat chvilku, napis sem, prosim, aky bol porod - aj podrobne, ak bude cas 😉

lubical
autor
11. jún 2014

@aknedz
Ahoj, urcite odporucam, ja som bola velmi spokojna, inam by som uz rodit ani nesla! Hned sa ma pytali, ci mam porodny plan, nic neurobia bez toho aby sa ta nespytali, ci suhlasis - ci uz ide o teba, alebo o babatko. Ja som nechcela oxytocyn, ale nakoniec sme sa tomu nevyhli, lebo som maleho nemohla vytlacit (mal 4 kg) a kontrakcie sa mi predlzili z 2 na 10 minutove, tak pri takych sa vytlacit nedalo. Uz som zacala "dole" puchnut a ked mi povedali, ze su slabe odozvy, tak som suhlasila s oxytocynom a potom na 2 kontrakciu bol maly vonku, to uz bola neriadena strela, nedalo sa to ovladat. Nastastie som pred porodom cvicila s epi-nom, takze mam len 5 stychov, inak by ma taky valibuk roztrhal odpredu dozadu (ako povedal dr). Inak, cesta nam trvala 27 min!!!! Manzel valil 100vkou celu cestu, na 4 smerovkach, lebo ja som v aute mala 2min kontrakcie!!! Esteze tam bola miska, inak by som tam aj porodila 🙂 Do porodnice sme dosli o 3.27 a maly bol 5:20 na svete 🙂 bola som na 8 cm otvorena, len potom sa mi zastavili tie kontrakcie ☹ neviem vobec cim to mohlo byt, nechala som si prepichnut vodu pri vysetreni (aj ked v porodnom plane som mala, ze to nechcem, ale potom som uz chcela mat rychlo vsetko za sebou). Neviem ci to teda bolo tym, alebo stresom, alebo preco...
Babatko ihned po porode daju na teba, nechaju dotepat pupocnik chvilku, potom ho zoberu len na vazenie (s manzelom) a potom hned naspat na telo a 2 hodiny ho mas pri sebe a pomozu s prvym prisatim, takze sme sa 2 hodiny "cuckali"
Potom je tam plny rooming in, takze nonstop som mala maleho pri sebe na izbe, pomahaju s kojenim (ja som mala problem, aj mam doteraz, ale snazime sa), prvy den ti ukazu kupanie a potom uz kupes aj robis vsetko sama dost sok pre prvorodicku ale super, vsetko sa naucis tam, o to lahsie je to doma! Maleho beru len na vizitu, hned naspat, naozaj na vsetko co mu treba urobit sa vopred pytaju, resp. informuju.
Davaju kazdy den nocnu koselu, takze netreba kupovat (ja som mala svoje 3 a ostali v kufri)
Poloha sa tiez da zvolit, ja som skusala aj na boku, ale neslo mi to, ale to kvoli tym kontrakciam aj mi polohovali to kreslo, ako som chcela.
A neplatili sme nic oni vsetko vybavia s poistovnou, tebe daju uz len nejaky papier, ale vsetko zariadia oni. Dokonca ani epidural sa tam neplati (ja som nemala).
Takze naozaj odporucam! A mne velmi pomohla aj Miska, celu dobu mi masirovala krize (aj cestou tam), lebo ja som mala kontrakcie do krizov, vobec nie do brucha.
Jaaj a este nieco - baby co rodili v TN (z nasej sukromnej skupiny majovky), tak ked som to porovnala, nesla by som tam ani za nic, som rada ze som bola na vsetine!
A navstevy mozu chodit priamo na izbu.
keby cosi, pytaj sa, drzim palceky, daj vediet, kam pojdes teda rodit ty 🙂

lenkavisna
25. júl 2014

@lubical prosim Ta ako to je vybavovanim papierov, narodnost a obcianstvo ked porodis v Cechach. Tiez zvazujem tuto porodnicu, aj doktor mi ju odporucil.

lubical
autor
25. júl 2014

@lenkavisna ahoj,narodnost ma sk,len rodny list ma cesky,takze potom treba hned ist na matriku v tvojom meste a dat vybavit sk rodny list. To posielaju na ministerstvo do BA. Prisiel nam za mesiac a pol takze vsetko vybavujes az potom - prispevky,zdravotku,socialku.. Pediatricka maleho osetrovala na moju karticku zatial

lenkavisna
25. júl 2014

@lubical Aha tak to je...ja len aby mi manzel nefrflal ze co som si to vymyslela, prve dieta narodene v Handlovej a druhe na Vsetine....takze tie vybavovacky nie su az take strasne.....a mala si dohodnuty porod, lekara ci ste sli len tak...dakujem

lubical
autor
25. júl 2014

@lenkavisna nemali. Boli sme sa tam len dopredu pozriet 🙂

martina2802
4. aug 2014

Aj ja by som sa chcela spýtať, tiež som mala prvý pôrod v PB, ale teraz by som šla radšej na Vsetín.....poisťovňa na slovensku všetko preplatí? a ako je to potom s príspevkami po pôrode, mám nárok na všetky príspevky čo sú na SK aj keď budem rodiť v čechách? ĎAKUJEM ZA INFO.

premuska
17. aug 2014

Tiež sa chystáme do Vsetína 🙂

vap2011
3. sep 2014

Ahojte chcem sa s Vami podeliť o moju skúsenosť s pôrodom v tejto nemocnici vo februári tohto roka.
Ja bývam v Trenčíne asi 5 min od nemocnice. Chodila som ja na cvičenia do MC, ktoré vedie pôrodná asistentka z tejto nemocnice. No keď som počúvala ako musia zaviesť kanylu, ako musia podať v 2. dobe pôrodnej podať oxytocín, ako musím rodiť iba v polohe na chrbte, a čo všetko budú robiť s dieťaťom a že ho donesú na prvé prisatie oblečené a zabalené ... Som si povedala a dosť tak toto nie. Našťastie som si v tom čase dohodla dulu Mišku k pôrodu. Tá mi medzi rečou povedala že je možnosť aj vo Vsetíne. No keď som si predstavila vzdialenosť a zimu sneh .... tak som to zavrhla. No nedalo mi to a raz som sa tam isla pozrieť. Bolo to super prostredie ale hlavne tí milí ľudia.
Našťastie Pán Boh to zariadil tak že som 4 dni prenášala a musela som sa hlásiť v pôrodnici kde chcem rodiť. Už v noci som mala trochu bolesti ale nič pravidelné, tak sme ráno vyrazili. No ked sme prišli oddelila sa hlien.zátka a odtiekla mi voda. Hneď ma jedna sestrička chytila za ruku a viedla na príjem. Prišla som tam nečakane a nikto s tým nemal problém všetci boli milí. Tak som volala Miške tá o chvíľu dofrčala. Pýtali sa či chcem klistír, ja som súhlasila a začalo sa to. Dostali sme najväčšiu miestnosť lebo sme boli traja: ja miška a manžel. Ponukli mi možnosť rodiť aj vo vani alebo si ju dať napustiť ak by som chcela .... Najviac ma potešilo bezdrôtové monitorovanie kontrakcii žiadne pásy. Takže pôrodnú asistentku som videla len ked sa prišla skontrolovať ozvy a ako postupujeme a či niečo nepotrebujeme.... Manžel dostal dokonca nemocničný úbor a aj obed .... Ked sme sa už blížili do finále prišla pôrod. asistentka že aby som si išla vyskúšať polohu v akej chcem rodiť . a už sme aj na pôrodnej salé zostali. Počas pôrodu som vyskúšala tri polohy a nakoniec som rodila na boku. Lekár myslím že Janeček bol úplne užasný velmi mi pomáhal. Dokonca sme si želali tlmené osvetlenie. žiadny rutinný nástrih len sa ma spýtali či som robila masáže a používalal epino. Malú mi priložili hned na brušku počkali s dotepaním pupučníka. Potom ju iba na krátko odniesli iba odváženie, pretretie očí, napísanie mena a bola späť nahatučká pripravená na prisatie pekne koža na kožu celé dve hodinky na pôrodnej sále kým na nepreviezli na izbu potom ju opäť na chvílu zobrali aby ju obliekli a bola opäť späť na izbe. To bola izba skutočne rooming in veľké umývadlo kde sme deti kúpali prebalovací pult a polohovatelne mobilne moderné vozíčky/postielky pre detičky A personál milý ochotný ... Mala som problémy s dojčením veľké rany na oboch prsníkoch sestričky neustále riešili ako mi pomôcť len aby som mohla dojčiť .... a to nehovorím o prostredí nie ako v nemocnici ale skôr v hoteli izba prijenmá a wc a sprchy nové dokonca podlahové kurenie Pokiaľ sa len trochu bude dať tak opät pojdem rodiť sem

anarix
3. sep 2014

@lubical ahoj, ja som z Topolcian a rodit budem az v januari ale tiez som rozhodnuta pre Vsetin..len pevne dufam ze budem moct prekonat 2h cestu dufam ze nebude sneh v januari..da sa tam pripadne prist aj skor nez ked mi zacnu kontrakcie ? lebo na SVK rodit moc nechcem 🙂

lubical
autor
3. sep 2014

@anarix to neviem, to si musis zistit, dobre je sa tam ist bud pozriet, alebo tam napis/zavolaj

koncatko
23. okt 2014

ahojte mamicky, citam same pozitiva na Vsetinsku porodnicu. Ako je to potom s vysetreniami dietatka na SK? pocula som nieco, ze tam nerobia vysetrenie obliciek a klbov na nohach a ze je potom s tym na Slovensku problem? dakujem za odpovede

anaj_janka
5. nov 2014

@lubical prosím ťa a pobyt v nemocnici bol 5. dňový? dakujem

lubical
autor
5. nov 2014

@koncatko klbiky nam tam vysetrovali a oblicky si uz nepamatam, ale potom sme boli tu na oblickach aj na klbikoch a vsetko v pohode.
@anaj_janka 4-dnovy, len ja som bola 5dni, lebo drobcekovi klesla porodna vaha na tu hranicu -10%, nepriberal, tak sme o den dlhsie boli

lucia2802
20. jan 2015

ahojte mamičky.tiež zvažujem pôrod na vsetíne, nakolko som o TN pôrodnici nepočula nič dobreho v poslednej dobe. ako je to potom prosim vas s tymi prispevkymi ktore ktore vyplaca UPSVaR. nieje s tym problem ked sa maličke narodi v CZ? Dakujem.

suzinka121
30. apr 2015

@lucia2802 nie je problém, len sa na ne dlhšie čaká, lebo na matrike budú posielať rodný list z čiech do BA a potom dostaneš slovenký rodný list, až potom vybavuješ príspevky a podobne 🙂

vankusik29
20. aug 2015

@lubical prosim ta a nahlasovala si nieco v slovenskej poistovni pred porodom, ze chces porodit v Cechach?

suzinka121
20. aug 2015

@vankusik29 ja som nikde nič nenahlasovala, mala som to ako neplánovaný pôrod (akože), čiže som sa akože náhodou nachádzala v česku a začala som rodiť 🙂 všetko prebehlo bez problémov

lubical
autor
25. aug 2015

@vankusik29 vsetko vybavila porodnica 🙂

nikol1014
11. nov 2015

https://www.modrykonik.sk/group/8093/

vytvorila som už aj skupinu tak sa tam môžeme podeliť o info a skúsenosti 🙂

anickabasnicka
11. nov 2015

..ahojky, jsem ze vsetína. dovolím si s vaším svolením , až půjdu na preventivku k ženskému, vyřídit doktorovi vaše chvály. nevím jak jinde, ale tady u nás se doktoři neustále snaží zlepšovat prostředí, ve kterém se maminky před, během i po porodu pohybují. probíhaly a některé myslím že i neustále ještě trvají, různé benefikční akce na kterých se vybíraly penízky například na polohovací porodní křeslo, na vybavení pokojů pro maminky s miminkami, na polohovací postýlky atd.....předloni prodávali na vánočním trhu na vsetíně sestřičky z oddělení nádherné baňky na stromeček v podobě miminek, koupila jsem si tři 😀 , vloni to byly baňky ve tvaru koťátek, ty jsem bohužel nestihla. doufám, že letos bude opět něco.
já se sice už asi rodit nechystám, ale těší mě, že i takto můžu přispět pro spokojenost vás ostatních. a jsem na naši nemocnici hrdá 😵 ..tak at se vám maminky dobře a lehce rodí a vaše miminka jsou jen a jen zdravá

ada1211
26. feb 2016

@vap2011 Prosím ťa kto je tá Miška?

ada1211
26. feb 2016
nikol1014
26. feb 2016

@ada1211 Mňa si sa síce nepýtala ale Miška je dula ktorá ti môže pomôcť pred pôrodom v den pôrodu a aj po 🙂

sammmy19
28. feb 2016

Ahojte, pridávam sa tiež🙂 pred šiestimi týždňami som rodila vo Vsetínskej pôrodnici, strašne som rada, že mi to vyšlo. Tiež som mala pri pôrode Mišku🙂 a manžela. Malý bol dosť veľký, ale zvládli sme bez nástrihu aj natrhnutia.

nikol1014
28. feb 2016

@sammmy19 budem rada ked svoju skusenost napises aj do skupiny porodnica Vsetin ☺ tiez som porodila velke dievcatko bez nastrihu a sitia ☺

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre