Pôrodnice: Žilina - Martin - Čadca?

kissa
18. mar 2011

Ahoje maminky, som takmer v 7 mesiaci a doktor mi povedal, aby som si začala zisťovať veci ohľadom pôrodníc, vraj tam na "konci" budem chodiť každý týždeň na popruhy - ale neviem si to poriadne predstaviť, či mi ich budú skúšať, alebo čo? Vydala som sa do Žiliny a vôbec tu pôrodnice nepoznám. Aký máte názor na Žilinu, Martin alebo Čadcu? Zaujímala by ma hlavne, odobrnosť lekárov, prístup personálu a samozrejme ceny. Ďakujem

petah82
18. mar 2011

chodi sa na "pasy", to je monitor CTG, ktory zachytava ozvy srdca babatka a cinnost maternice. chodi sa na ne tam, kde budes rodit. ale baby zo ziliny povedia, ze budu rodit v ziline, chodia na pasy do ziliny a nakoniec aj tak idu rodit inde. len aby nemuseli kazdy tyzden cestovat, tak sa to riesi takto... ja som bola rodit v ziline, nechcela som v zime riskovat zapchu do MT alebo do CA. bola som spokojna, nic negativne som nezazila. sestricky sa snazili pomoct pri kojeni, ukazali kupanie, doktori boli mladi a citlivi. apartman stoji 70e na noc, tam mozes byt aj s manzelom a mimkom + sprcha+ telka+ mikrovlnka. nadstandart na jednolozkovej izbe s mimkom stoji 35e na noc, spolocna kupelna s dalsimi 2 nadstandart izbami.

betyna8
18. mar 2011

ahoj,ja som rodila v čadci a možem vrelo odporucat.Na monitor som ale chodila až do konca k mojmu gynekologovi tu v Žiline a nemusela som sa tak prehanat hore dole do Čadce.Aj ked ,nie je to velmi daleko.

emma311
18. mar 2011

bud CADCA alebo MT....Zilinu, len ak budes mat natstandard...normalne izby su na zaplakanie

endycko
18. mar 2011

Ahoj, ja som rodila v Martine, aj na pasy som chodila tu. Oddelenie je prerobene, velmi pekne spravene. Su aj dve nadstandartne izby ( 100 a 132 eur/ noc - udaj s casopisu ). Ale normalne izby su uplne v pohode. Kazda izba ma dve postele pre maminky, dve postielky, prebalovaci pult, vanicku na kupanie a stol a stolicky. Sprcha a umyvadlo je spolocne pre dve izby, WC je spolocne na chodbe. Navstevy mozes prijimat priamo na izbe, co je velmi fajn. Porodne saly su tiez prerobene. Personal je vyborny, mne pomohli velmi. Aj sestricky na novorodeneckom su uzasne. Cele oddelenie na mna posobilo pozitivne. Mozem odporucat. Tak drzim palce, nech ti to dobre dopadne.

ngelik
19. mar 2011

ahoj, ja som zo Za a chodila som do 40.tt na ctg tu, napriek tomu, ze chcem rodit v MT (len sa nemozes pred sestrickami prerieknut). Najlepsi obraz si vytvoris, ked zajdes do kazdej z porodnic a nechas sa tam previes ako salami, tak izbami a poinformujes sa o vsetkom. Hned uvidis rozdiel v pristupe. Pre mna:

ZA + dostupnost / - neochota personalu
MT + ochota personalu , nove socialky (pre mna obrovskeee plus) / - doprava
CA + nove oddelenie / - v pripade komplikaci babatko prevazaju do Za

Ja som sa nakoniec rozhodla pre MT. A ZA som mala ako zalohu , keby to nahodou bolo piatok poobede🙂 alebo nejaka ina komplikacia, ale urcite by som si ked tak zaplatila nadstandart. V nedelu idem uz na hosp. tak uvidime ako to vsetko dopadne🙂 vela stastia pri vybere

montinka
19. mar 2011

ngelik ja som bola v ziline ale na nadstandarte a tam bolo uplne super.🙂

katrinka8
19. mar 2011

Kuk na www.sprievodcaporodnicami.sk
Porovnanie porodnic v MT a v ZA: https://www.modrykonik.sk/forum/porodnice-a-doktori/porodnica-zilina-verzus-martin/
Tuto je o porodnici v Martine: https://www.modrykonik.sk/forum/porodnice-a-doktori/porodnica-v-martine-ake-mate-skusenosti/
O Cadci toho vela neviem.
Ja som rodila v Martine a maximalna spokojnost so vsetkym, ochota, prostredie, starostlivost o mna aj o babo, podpora dojcenia - vsetko na 1. Bola som na standardnej izbe a nemala som zaplateneho lekara 😉
A inak doporucujem si nastudovat na nete nieco o dojceni este pred porodom (ak chces dojcit) - bez ohladu na to, aku porodnicu si vyberies 😉 Budes mat velke plus po narodeni babatka a mozes sa vyhnut mnozstvu problemov 😉

miculienka
20. mar 2011

www.porodnicacadca.sk - ja som bola spokojná 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre