Predpôrodná príprava v nemocnici v Trenčíne

zuzulik253
22. feb 2012

ahojte! chcela by som sa spýtať, či je v trenčianskej nemocnici predpôrodná príprava, či sa tam dá chodiť aj s manželom. a musí ju manžel absolvovať, keď chce byť pri pôrode?

pacta
16. apr 2012

ahojte, mam rovnaku otazku ako zuzulik253, nevie niekto poskytnut info?

mmmarta
16. apr 2012

@zuzulik253
@pacta pred rokom bola predporodna priprava v nemocnici v pondelok alebo stvrtok od 20 tt, ja som chodila pondelok viedla do porodna asistentka p. Duncova, dalo sa s nou dohodnut na cisle 032/6566297(je to cislo na porodnu salu, takze musi mat sluzbu) alebo vo stvrtok p. Klasova 032/6566202. Jedine co je problem ze tato predporodna priprava je cca o 15,00, co nevyhovuje ak pracujes. Inak viem ze sa cvici aj na juhu a v materskom centre na D. HOnoch uz v normalnych hodinach o 17,00, treba sa ale informovat, lebo za ten rok sa to mohlo zmenit. Chodila som aj na D. Hony a pred rokom tam byvalo stresne vela bab, hlava na hlave.

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mmmarta
16. apr 2012

@zuzulik253 a este som zabudla ta pani Klasova viedla aj kurz spolu s manzelom ale bolo to za rovnaku cenu a bola prebehnute vsetko za jeden den a cena bola 20 euro. Pre ucast manzela pri porode nepotrebuje chodit na pripravu. My sme boli raz na porodnych salach a to sa zorganizovalo v ramci predporodnej pripravy na D. Honoch, vzdy sa tam nazbierali kocky a ked nas bolo tak akurat tak sa zavolali a chlapi a nieco im aj povedala a isli sme sa pozriet ma porodnicu. Neviem, akeho mas chlapa ale mozo lepsie ho nestresovat, mojmu tento jeden raz uplne stacil a pri porode bol super, neviem co by som robil aho tam nemat.

pacta
16. apr 2012

@mmmarta dakujem za odpoved. o cviceniach pre tehotne v TN som nieco nasla, ale o predporodnej priprave nic, tak som netusila, na koho sa obratit. ak to zostalo po starom so zaciatkom o 15-tej hodine, to je naozaj pre nas pracujucich nevyhovujuce. spytam sa, uvidim, este raz velmi pekne dakujem za info.

mmmarta
16. apr 2012

@pacta je to vlastne 2 v1, cvicenie aj predporodna priprava, rozsah je zhruba 1 k 1, mne sa cvicit strasne nechcelo ale nakoniec som bola rada, je to vlastne len take mavanie nohami a rukami. Skus tie D. Hony, musis platit za celu kurz, vybehni tam a uvidis ale asi je este skoro.

mmmarta
16. apr 2012

@pacta nemusis platit za cely kurz,pisem ako tatar

pacta
16. apr 2012

@mmmarta asi to tak poriesim, vybehnem tam sa popytat a uvidim. ako si napisala, este mam cas, zatial si robim len prieskum 🙂

anetkaadamko
16. apr 2012

baby, ja vám ta k nezávidím.............pôrod bol môj najhorší zážitok v živote..............a to ja bolesť zensiem, ja okrem možno, čo ma niekedy bolel zub, tak na žiadnu inú bolesť som si v živote nedala tabletku..........tak toho znesiem veľa..........ale pôrod.........no hrúza............rodila som 30 hodín, z toho 5 hodín príšerné bolesti......+oxytocín a len ležať na pravej strane.....

mmmarta
16. apr 2012

@anetkaadamko nestras, kazda ma iny porod. Ja som verila ze to bude za 4 hodiny za mnou a asi by aj bolo keby som si nedala pichnut epidural, ale to uz je iny pribeh. Vela je podla mna v psychike a asi treba mysliet pozitivne.

zuzulik253
autor
16. apr 2012

@mmmarta ďakujem za radu, tak môj je od začiatku odhodlaný, že chce byť pri pôrode, takže som aj rada, lebo viem, že mi bude oporou a to ma teší 🙂 a dokonca mám aj menší strach

vjejka
21. jún 2012

@pacta prosím ta, ty si sa bola pýtať na tú prípravu? ja už by som aj chcela, len neviem sa vychystať🙂 tak či nemáš info🙂 dakujem

pacta
22. jún 2012

@vjejka ahoj. Ja som raz bola na akoze priprave (pred 3 tyzdnami). Je to kazdu stredu o 17.00 v KS Dlhe Hony. Je to cvicenie spojene s takou diskusiou, trvalo to nieco cez 2 hodiny. Vedie to zdravotna sestra z porodnice z TN. Dalsie 2 tyzdne sa mi tam vsak nepodarilo ist. Ale chcem ist hned, ako sa mi bude dat. Bolo fajn sa trochu rozhybat. Na inu pripravu sa ani nechystam...

vjejka
22. jún 2012

@pacta ja sa tam chystám tiež, len nie a nie sa tam dostať🙂 ale už slubujem, že v stredu pôjdem🙂lebo uz mám pocit, že sa to kráti a treba začať chodiť

pacta
22. jún 2012

@vjejka 🙂 tak sa vidime... ak nebude extra hic alebo pracovne povinnosti...

slintacik
17. feb 2015

Ahojte, trošku by som rada oprášila túto tému 🙂 neviete ako je to teraz aktuálne s predpôrodnou prípravou v Trenčianskej nemocnici. Ďakujem 🙂

tinka67
23. feb 2015

Ahoj @slintacik, priprava byva na dlhych honoch aj v nemocnici. Na dlhe hony sa chystam v stredu o 17, dam vediet, ako bolo 😉

francheska
26. feb 2015

Ahojte, ja som bola na predporodnej priprave u p. Kavalcovej a bola som velmi spokojna 🙂
Robi to v telocvicni v Kerame, najskor vzdy prednasa a potom je cvicenie.
Ak mate zaujem tu je na nu kontakt 0911049361.

slintacik
27. feb 2015

@francheska Vďaka 🙂

tinka67
28. feb 2015

Ahojte. Ja som bola v centre Srdiecko na Dlhych honoch. Tiez celkom fajn, precvicuje to pani porodna asistentka z nemocnice, cvicenie trvalo asi 1,5 hod,plus polhodku prednaska o kojeni. Je to kazdu stredu o 17:00. Tych mamiciek je tam momentalne celkom dost, plati sa 2 € za jedno cvicenie. Chce nas vziat aj na prehliadku porodnice... Tiez sami celkom pacilo🙂

francheska
18. mar 2015

Toto je tiez porodna asistentka co robi predporodny kurz, odporucam 🙂 tiez robi aj prehliadku porodnej saly

keylla
11. máj 2016

Ahojte, bude sa otvarat niekedy v najblizsich tyzdnoch?

laskac
16. júl 2016

aj mna by to veru zaujímalo

porodtn
22. nov 2016

Ahojte, príprava na pôrod v Trenčíne býva ja v OC Laugarício v predajni predeti na 1 posch vedie ju pôrodná asistentka p. Hromníková môžem dať aj kontakt 0915710818

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre