V ktorých pôrodniciach nás ubytujú s manželom aj s dieťatkom?

zuzkazarka
1. okt 2014

V Topoľčanoch a Banskej Štiavnici táto možnosť( možnosť ubytovať sa ako rodina aj s dieťatkom ktoré máme doma a manželom) je, viete aj o iných pôrodniciachna SK s takouto možnosťou? Ako ste boli spokojné s prístupom pri pôrode,aké sú plus a mínus tej konkrétnej pôrodníce podľa vašej osobnej skúsenosti...? Prosím len o seriozne odpovede. Ďakujem.( Nenašla som tu podobnú diskusiu, ak tu je, poprosím o link.)

darina1952
1. okt 2014

@zuzkazarka ahoj, v Blave to umožňuje ústav KOCH http://www.sanatoriumkoch.sk/sk/cennik/ ...minule som o KOCH videla aj nejakú reportáž v telke, a mamičky si podmienky pochvaľovali 😉

zuzkazarka
autor
1. okt 2014

@darina1952 Bratislava mi vôbec nenapadla, a po diaľnici by to bolo asi najbližšie, veľmi pekne Ti ďakujem 🙂 🙂

denisafono
1. okt 2014

Bratislava Kramare, normalne vip izbu su vacsinou 2postelove, na jedno miesto sa plati 18eur/noc-pre rodicku je to so stravou pre dalsiu osobu je ten poplatok vyssi. Ale aj ked si to vyziadas vopred, moze sa stat ze nebudu mat dostatok lozok tak mm musi prec, napr aj v noci ak budu mat nejaky porod.

tomasko27
1. okt 2014

@zuzkazarka Ahoj aj v Ziline su izby kde mozes mat pri sebe aj manzela pocas celeho pobytu,ale ci tam moze byt aj dieta ktore mate doma to netusim 🙂

zuzkazarka
autor
1. okt 2014

@denisafono
@tomasko27 ďakujem 🙂

miskacharly
1. okt 2014

@zuzkazarka v kazdej pôrodnici je taká možnosť.

zuzkazarka
autor
1. okt 2014

@miskacharly Nie je. Pozerala som aj Žilinu, tam tiež nie, ani v Ilave nebola.

miskacharly
1. okt 2014

@zuzkazarka o ktorych porodniciach som si ja čítala bolo všade.je aj v komárne.

zuzkazarka
autor
1. okt 2014

@miskacharly To by bolo super, možno som len natrafila že zrovna v tých dvoch u nás v okolí sa nedá určite, a inde na stránkach som nenašla vôbec informáciu či by som mohla vziať aj dvojročnú dcérku, teda okrem BS a Topolčian, tam to rovno píšu v ponuke.V Bánovciach to stránky tiež neuvádzajú, ale jedna dobrá duša tu na MK mi píše že vie o tom, že aj tam tá možnosť je, tak som rada 🙂 🙂Hlavne keď človek nevie ako to bude keď hoto chytí, bolo by vhodnésa mi zdáv takej sityuácii veľa, aby to nebolo moc ďaleko 🙂

miskacharly
1. okt 2014

@zuzkazarka ja som tam rodila a len tak z nudy som si tam čítala,ze sa da nastahovat manzela myslim len s jednym dietatom.ale uz sa nepametam aka bola cena.myslim 20e.bie som ai ista 🙂

lussi2
1. okt 2014

@zuzkazarka Trenčín a stojí myslím 42€ na noc...pozri si stránku TN nemocnice 🙂

katka0905
1. okt 2014

@zuzkazarka v Ziline v apartmanoch s tym asi tiez nie je problem... treba zavolat, su velmi ochotni, a ani sa necudujem, za tie ceny..

katka0905
1. okt 2014

@katka0905 ja som tam bola ale len s muzom, neviem, pre dalsie dieta by bola treba dalsiu postel, ale myslim, ze by sa to nejako dalo.

stanislavao
1. okt 2014

@zuzkazarka ja som rodila 2x v TO a maximalna spokojnost. Personal mili, ochotni, sestricky boli velmi zlate, lekari starostlivi. myslim, ze skoro kazda porodnica ma VIP izby, kde mozete byt aj s manzelom.

zuzkazarka
autor
1. okt 2014

@katka0905 Aj v Žiline? Tam som našla len jednolôžkové nadštandardy, ešteže máte dievčatá skúsenosti, lebo podľa netových stránok som sa práve o túto informáciu nevedela dopátrať takmer nikde, okrem 2-3 nemocníc, ktoré uvádzajú, že je možné prísť aj dieťatkom ktoré už doma máme 🙂 Moc Vám kočky ďakujem 🙂 🙂

zuzkazarka
autor
1. okt 2014

@stanislavao možnosť manžela už ponúkajú asi naozaj všade, len si chceme vziať aj dcérku, a to všade neumožňujú. Napríklad v PB je vraj na nadštandard poradovník, ktorý je údajne k ničomu, pretože keď prídeš, vždy je obsadený-kto práve prišiel na voľnú, ten sa dostal, toho nevysťahujú. Bez manžela by som to ešte prežila :P ale chcem pri sebe dvojročnú dcérku,ktorá sa síce s nami v manželskej v pohode vyspí, len tú možnosť ubytovať aj dieťa buď nedávajú, alebo neuvádzajú 🙂 🙂

stanislavao
1. okt 2014

@zuzkazarka aha, jasne. no to je problem zobrat male dieta na oddelenie. to aj v TO ked je VIPka obsadena, tak smola. ale ved dcerba u babky vydrzi tie 4-5 dni, alebo s manzelom doma.

katka0905
1. okt 2014

@zuzkazarka ja som tam rodila v 2011 a bolo tam 5 apartmanov pre rodiny, v jednom z nich sme boli... a 4 jednopostelove nastandardne izby, vsetko to bolo na tretom poschodi. Zeby sa nieco zmenilo? No zavolaj tam, to bude asi najlepsie. S porodom som moc spokojna nebola, kedze bol cisarsky (tvrdili, ze musi byt kvoli polohe), ale ubytovanie a pristup personalu a lekarov na tom tretom poschodi bol naozaj velmi prijemny.

marcelatje
1. okt 2014

@zuzkazarka a prečo chceš brať aj dieťa? Po chodbe určite nebude môcť chodiť a udržať také malé dieťa niekoľko dní na izbe bude nadľudský výkon 😒

marionmarion
1. okt 2014

@marcelatje ved tam bude aj otec dietata, moze ho kludne zobrat von na prechadzku, ked to bude potrebne...a predpokladam ze nemocnice ktore umoznuju pobyt aj s dietatom, pocitaju s tym, ze dieta nebude sediet na zadku v izbe, ale bude chciet aj chodit a objavovat...

zuzub
1. okt 2014

ja som o takejto možnosti nepočula a pravdupovediac sa ti aj čudujem, a možno keby si vedela čo ťa pri dvoch maličkých deťoch po pôrode čaká by si túto možnosť aj vylúčila 😀
mne už takéto požiadavky prídu od veci ....viem, že v niektorých nemockách je dokonca zákaz návštev malých detí myslím do 6 rokov.ale je to každého osobná vec, hlavne, že budeš ty spokojná.

zuzub
1. okt 2014

@darina1952 kks inak tie ceny to sú teda riadne sumy 1000€ za apartmán nan 6dní ???!!!! akože to mi už fakt príde veľa....

zuzkazarka
autor
1. okt 2014

Dievčatá keby som mala inú možnosť, vhodnú pre moje dieťa, rada by som ju využila.Ak Vám má kto pomôcť s dieťatkom čo doma máte, vážte si to, prajem Vám to a v dobrom "závidím" 🙂 🙂

gabitimi
1. okt 2014

@zuzkazarka Ja som tuto moznost vyuzila v Banskej Stiavnici. Bola to moja priorita, kedze som si nevedela predstavit, ze by som 2,5 rocne dieta nechala doma. Pobyt v porodnici bol pre nas ako dovolenka. Manzel sa venoval syncekovi, chodili na vylety do okolia, a kedze spavame vsetci spolu, tak kvazi manzelska postel nam bola akurat. A bolo to uzasne, ked sa dcerka narodila, vsetci sme boli spolu a uzivali si krasne okamihy. Jednoznacne odporucam!!!

zuzkazarka
autor
1. okt 2014

@gabitimi zo srdca Ti Ďakujem za tieto povzbudivé slová 🙂

zuzub
1. okt 2014

@zuzkazarka mne nemá absolútne kto pomôcť s deťmi, ani pri prvom ani teraz.
no moja možnosť bola, že bol doma so synom manžel.

ossr
2. okt 2014

NOVE Zamky odporucam

roamers
2. okt 2014

@zuzkazarka rodila som v kochovi v bratislavy, maju tam apt., kde sa mozte ubytovat cela rodina, vypada to ako byt. Ja som bola na normalnej izbe, ale sama, takze tam bolo prirodzene sukromie a manzel tam bol s nami od rana do vecera, tuto nemocnicu max. Odporucam.

horana
2. okt 2014

My sme si tiez takto uzivali vsetci 4, teda ja, muz, syn a novorodena dcerka v BS. Ja si to neviem vynychvalit a cudujem sa ze je po tomto druhy sluzby taky maly dopyt vseobecne. Ze zeny beru ako nutnost niekam dieta odkladat, a ked by vobec nemuseli. Ked to ide niekde, preco by to neslo aj inde, vsak?! Ze by len neochota a prezivanie starych moresov? My sme sa tiez citili ako na dovolenke, je to uzensne z hladiska navykania si novych clenov na seba navzajom uz od prych okamzikov, ja doteraz spominam ako sme vsetci vecer na izbe kukali TV a ladovali objednanu pizzu (pre porodnicu mali zlavy na cenach a rozvoz zdarma). Pre starsieho to bola tiez dovca, s tatinom chodili po meste, boli sfarat do bane - atrakcia, sankovali sa kedze bola prave zima (v lete sa da chodit kupat do Vyhni)...My sme to mali tak ze sme mali okrem nemocnicnej izby aj izbu na tzv. "hoteli" vramci arealu porodnice, ked by chcel ci uz ja s babom, alebo starsi syn byt osve, aby sme sa nerusili. Syn doteraz spomina, aj ked mal len 3r. vtedy na obrovsku kupelku a sprchovanie sa sa v nej, ako tam maju. Ako mohol byt aj muz doma so synom a ja s dcerou sama v porodke a cakat kym sa konecne uvidime, ale naco, prave po porode ked su hormony rozbuerene, je dobre ked je rodina pokope.

zuzkazarka
autor
2. okt 2014

@horana cítim to rovnako 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre