Aká on line pôžička je najlepšia?

mamucka
11. apr 2012

prosím vas mate niekto skusenosti s pozickami on line? ak ano prosim ake a s akou pozicovnou, a je tu niekto kto si poziciaval cez slovensku pozicovnu? ako ste boli spokojne? dakujem

sisaha
11. apr 2012

nikdy by som si z nebankoviek nepoziciavala..je to velke riziko.

nice202
11. apr 2012

v prvom rade, maju strasne vysoke uroky. tiez som si nikdy z tamad nepoziciavala. bala by som sa

given
11. apr 2012

Ahoj, vo vlastnom zaujme sa obrat radsej na banky, pozri napr ZUNO, tam sa da vela veci vybavit on-line. Osobnu skusenost s takymi pozickami nemam, ale pracujem v oblasti bankovnictva.

didiana333
11. apr 2012

Ja som si požičala z banky a zistila som,že maju také isté uročenie ako nebankovky....len to zaobaluju do poplatkova výpisov a podobných hlupostí.....z banky už nechcem nič...Online si požičku nikdy nevybavuj,nevieš,kto ju ponuka a ako môže zneužiť tvoje udaje a doklady.....
A ešte...vysoké uroky má každý...aj banky aj nebankovky...lebo požičiavaju svoje peniaze niekomu,koho nepoznaju...ale vždy máš šancu splatiť uver skor a vtedy sa ráta navýšenie iba 1% z dlžnej sumy...to znamená,že ak si dlžná 1000,tak poplatok za predčasné splatenie je 10evri...a v banke je to určite viac.... 😉

malinkaaninka
11. apr 2012

nebankovku len v núdzi.keby som nemala na jedlo alebo keby šlo o zdravie.nutne.inak ani náhodou.sú to novodobí zbojníci. 😒

stanislavao
11. apr 2012

z nebankovky si urcite nepoziciavajte. to nebudete vediet splatit, lebo su tam take uroky a poplatky. jedine z banky. nebankovka vas pripravy o nervy, o zdravie, o majetok, o vsetko - treba si davat pozerat. vela sa o tom v spravach hovori. a ked viete, ze nebudete vediet pozicku splacat, tak si vobec nepozicavajte.

tetapetra
11. apr 2012

nebankovka? urcite nie. radsej banka. ked si klientom mas aj mensi urok.

evickapooh
11. apr 2012

didiana333 ma pravdu nebankove maju rovnake vysoke uroky ako bankove,viem lebo mame z VUB,aj SLSP aj cez Home Credit (nebankovu)

janicka11
11. apr 2012

ja suhlasím s pani didiana333.má uplnu pravdu. 🙂 my sme konkretne mali tiež kedysi požičané zo slovenskej požičovni,jednalo sa o malinku sumu urok bol síce nehorazny,ale to je podla mna všade,aj v bankách,a ked sme to chceli splatiť skor bolo to super nerobili žiadne cirkusi okolo toho podali sme žiadosť spaltilo sa a bol klud.ked sa mám priznať pár krat sme sa aj so splátkami omeškali,a všteko bolo vporiadku.a to hovorím presne o tej slovenskej požičovni,teda triangel či quatro....všetci su to zdierači baby len sa nebojte len niekedy nemáte na vyber a musíte isť do toho... 😢

littledevil
11. apr 2012

Z nebankovky urcite nie. Otec mal od nich nejaku kartu, vyplatil ju a zistil, ze im poslal o 150 eur naviac a uz dva roky ich od nich nemoze dostat naspat. 😒

ela2710
11. apr 2012

@evickapooh my mame pozicku z Postovej banky a teda urok za tri roka splacania je naozaj nizky v porovnani s pozickou, ktoru mame z Providentu a aj to len na necely rok a urok je tam rovnaky ako ma postova banka za tri roky splacania, teda nebankovky maju ovela vyssie uroky ako banky...ja by som z nebankovky nikdy viac nic nebrala, vzali sme sice len malu, co je uz skoro fuc, uz tam chyba len par eur, a som uprimne rada, ze je uz koniec. Je to uzernictvo za cca. 500 eur sme vratili skoro 1000, a neslo len o urok, napr. tam si platis za sluzbu toho obchodneho zastupcu, ktorý chodi peniaze vyberat, atd. takze za necely rok vraciame raz tolko, ale napr. v PB vraciame za 3500 eur len nieco malo cez 4000 eur a to mame na tri roky.
@didiana333 Uz to nie je celkom tak ako pises, za predcasne splatenie uz vo vacsine bank neplatis ziadne percenta navyse, dokonca ti z dlznej sumy odrataju urok za tie zvysne roky, takze predcasne splatis este menej, nez keby si splacala taky cas, aky mal byt, tak to uz ale robia aj niektore nebankovky, napr. ten Provident, chceme ho zaplatit naraz buduci mesiac a povedal, ze nam zvysne percenta urokov normalne odrataju ako v banke...

Ale k veci, nebankovky neodporucam, su to stratene peniaze a nervy, ak je uz velmi zlozita financna situacia, tak radsej poprosit rodinu, znamych, atd.

maminkita
11. apr 2012

banka nebanka,uroky su takmer rovnake..dnes len zizame aky urok mame my a aky nukaju teraz napr.vub...z nebankoviek odporucam home credit ak,alebo ferratum,z bank moze byt ta zuno co som pocula.

mychaella
11. apr 2012

podla mna uz len to ONLINE je riziko, dobre mozno take znamejsie ako je home kredit, mozno, ale pozicat si peniaze z nejakej pochybnej stranky cez internet to by som urcite nerobila, ved banky maju pobocky skoro vsade a vedia uprvait pozicku na mieru len tam treba ist a dohodnut sa...

katmi
11. apr 2012

ZIADNA!
a dodatok - Slovenska pozicovna je Consumer FInance Holding, cize byvale QUATRO!

pepsyna
11. apr 2012

co sa tyka uroku je to asi jedno-treba si dobre pozistovat aka pozicka v akej banke je najvyhodnejsia.my mame v slovenskej sporitelni spotrebny uver 700 eur na 3 roky a zaplatime vyse 1300 takze asi tak co sa tyka urokov 😠 a ked uz pozicat v nebankovke,treba si poriadne prestudovat zmluvne podmienky a vseliake ,,skryte" poplatky 😉

bubinko83
11. apr 2012

Žiadna

lucka1987
11. apr 2012

ako ja nechapem.. vy tu vypisujete,ze nebankovky maju take iste urocenie ako bankove spolocnosti ? neviem, co vás k tomu viedlo, ale nesuhlasím s vasimi tvrdeniami. uz len minimalne, ked sa pozriete na sankcie pri omeskaniach, ake su tam rozdiely ... nebankovky a tym teda aj rozne online pozicky, davaju pozicky aj tym, ktorym by banka inak nedala .. a preco by im benka nedala ??? lebo vie, ze by skor , ci neskor mali problem splacat a je tam vysoke riziko insolventnosti , co sa riesi exekuciami a podobne ....
nebankovky su v tomto jasné .. daju všetkým .... lebo vedia, ze ked sa omeskate raz / vysoka sankcia + omeskana splatka + aktualna splatka / je problem uz zaplatit dalsie splatky ...
pri tychto pozickach su vysoko urocene sankcie za omeskanie, ktore sa naspbia poctom dni, za ktore sa omeskavate ...
a tak sa z 1 000 eur ... po 12 mesiacoch splacania v nebankovke / inak cca 1650 eur by ste zaplatili / ale + napr dve tri par dnove omeskania.... pridete na sumu prinajlepsom 2 000 eur ... to je 100% preplatenie pozicky 😕
povedala som ten lepsi scenar .. v horsom sa clovek zamota do bludneho kruhu rychlopoziciek.. jenu pozicku zaplata druhou ... a clovek skonci tam kde nechcel.. tak ako moja matka... takto sme takmer prisli o RD .

ivetka2007
12. apr 2012

ja mam zo SLSP a mam urok 8%... nebankovku nikdy! maximalne nejaky tovar na splatky... minule som isla velice kupovat gauc na splatky a ja ze im ho chcem splatit do 6 tich mesiacov aj akontaciu som chcela dat 20% a oni, ze preplatim 100 eur 🙂 tak som sa podakovala a radsej som si pozicala od mojej jedinej nebankovky - MAMY 🙂
baby neblaznite! viem, ze je to tazke,ale denne vidim ludi, ktorych nahana exekutor, maju male deti a nevedia co robit... najjednoduchsie je si pozicat, ale ked nesplacate, je to krute ☹

kkristin
12. apr 2012

ziadna!

janie80
12. apr 2012

Nic nebankove ani on-line by som nedoporucovala... V banke to v konecnom dosledku mozno vyjde cca narovnako, ale v banke vies dopredu pripadne sankcie... V nebankovke to hned po zopar dnoch omeskanie vyskoci pekne vysoko... Jedna upomienka, druha, tretia... A su riadne drahe... A exekutor nabehne rychlostou blesku... 😠 a preco da nebankovka kazdemu? Plne suhlasim s @lucka1987 ... Lebo x krat chcu ako potvrdenie o mzde len nejake cestne prehlasenie, nepreveruju si klienta... A banka ma nejake zakonom stanovene pomery depozit a uverov a musi sa drzat v nejakom rozmedzi delikvencie... Lebo.... Urok, ktory plati klient sa sklada aj z akejsi rizikovej marze, ktoru plati klient v podstate za tych, ktory su v omeskaniach... Ked bude vela delikvencie, bude vysoka prirazka k uroku a budu vysoke uroky... Preto si vyberaju, komu daju a komu nie...

atiatko
12. apr 2012

žiadna ..... jedno omeškanie splátky pri nenormálnych úrokoch a už Ti klope na dvere exekútor ..... ten požiada súd o vydanie rozhodnutia na povolenie pohľadávky na účet, alebo zrážku zo mzdy či akéhokoľvek príjmu, ale aj exekúciu nehnuteľnosti ..... a to už nie je sranda, pretože sa z človeka veľmi rýchlo stane bezďák na ulici .... presne viem o čom píšem - len pred mesiacom sme takto zahraňovali rodinnú známu ..... exekúcia vďaka nesplácaniu nebankovej pôžičky ..... ☹

kvetinka211
12. apr 2012

ak nejde o zivot ale napr. o televizor, tak pockat a nasporit si, ak ide o zivot, skusit poprosit najprv rodinu ...

ripmajka
12. apr 2012

nikdy to nerob , požičať si od nebankovky znamená len zbytočné problémy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§§

manamani1
13. apr 2012

@ela2710 no moja zlatá, ja pracujem tiež pre nebankovú spoločnosť ktorú si spomínala, som obchodný zástupca. Ak si spočítaš úrok v PF a napr. v PB vyjde Ťa to tak isto,pretože v PF sa ti zdá úrok taký vysoký, pretože je to zhrnuté do 45 týždňov, alebo do 60 týždňov. A myslíš že v keď si zobereš pozicku na 3,6,12,25,30 rokov, tam nepreplatis 100%????? Po druhé, to že si si zobrala 500eur a preplatíš 1000eur, si mala byť oboznámená OZ.Alebo ak ti to nepovedal, mala si sa na to spýtať, no nie? Vieš, aj ja mám viac klientov, ktorý si zoberú, je im jedno koľko budú platiť, a koľko preplatia,tešia sa že vobec niekde dostanu ale keď už treba platiť tak začnú vymýšlať. je to tak- vlastná skúsenosť. A to, že si platíš službu, že k tebe chodí OZ, je tiež tvoj problém. Máme úvery aj bez služby, kde sú týždenné splátky menšie, a potom platíš týždenným príkazom do banky. Takže???

vivusika
13. apr 2012

ja som mala asi pred desiatimi rokmi pôžičku od Quatro a bolo to úplne v pohode. Momentálne mám z Cetelem a som tiež spokojná, aj keď sa niekedy o pár dní omeškám s platbou, žiadne sankcie za to nemám. A čo sa týka úrokov, aké sú v bankách alebo nebankovkách, tak je to asi prašť ako uhoď - čiže takmer rovnako. A výhoda je aj tá, že môžem vložiť aj vyššiu sumu ako je dohodnutá splátka a po dohode úver splatiť skôr a bez poplatkov.

molly28
13. júl 2012

..dúúúfa, že si si žiadnu online pôžičku nebrala... :////

mamiedi
20. júl 2012

Ja si myslím, že najvýhodnejšia pôžička je od ZUNO! Všetko riešiš cez net, žiadne mesačné poplatky, za výber platíš 0,60 v Tatra banke. Inak za nič neplatíš!!! Máš v tom prehľad, ja som to nedávno objavila a lepšie nemôžem doporučiť!! 🙂 Marta Janetka

gabriela23
21. júl 2012

od nebankovky urcitenie,mam s tym skusenosti ☹ nemala som na zaplatenie a poziadala som o odklad ale nedali mi ho a pritom som si platila aj poistenie proti nesplacaniu a potom to uz islo zostala som na materskej a az po roku mi prisla exekucia a namiesto 850 eur som musela zaplatit 3783 eur!!! to su sudne poplatky ´+exekucne a pod. tak nikdy viac a pritom som len sa s nimi chcela dohodnut na nizsich splatkach aj som ich platila tie mensie splatky ale nepochodila som ,nikdy viac ☹

veve39
21. júl 2012

od nebankovky rozhodne nebrat uver pokial je aspon mala sanca dostat uver v banke
banka ma VZDY vyhodnejsie uroky pre klienta - mimochodom nebankovky vacsinou na uvery obyvatelstvu vyuzivaju prave uverove zdroje od bank, ktorym platia urok, takze logika je snad jasna v tom, ze akykolvek urok od banky bude vzdy nizsi ako u nebankovky
seriozne financne spolocnosti vzdy uvadzaju urok p.a., cize rocne
kadejake uroky uvadzane v mesiacoch, ci dokonca tyzdnoch su len na navnadenie neznaleho klienta, aby sa mu urok.sadzba zdala vcelku prijatelna, pricom je castokrat nehorazna
banky maju zaujem uverovat klientov ak prejdu ich hodnotiacimi kriteriami - urcite sa najskor pri potrebe pozicania financii obrat na ne
mam odrobenych 17r.vo financnej sfere, trochu sa problematike rozumiem 😉

mahatmarat
Odpoveď bola odstránená
Zobraz