Exekúcia v minulosti a žiadanie o hypotéku

mpmhmp
12. okt 2014

Ahojte, priateľ pred rokom splatil dlh exekútorovi to je teraz vedený ako neplatič? Da sa to zmazat za poplatok? Kedy to zmažu resp. kedy možme požiadat o hypoteku? Dakujem za odpovede

mawka
12. okt 2014

@mpmhmp zaznam v uverovom registri sa nemaze nikdy. mas tam zaznam aj vtedy, ked vsetko platis nacas a aj zaznamy negativne. lepsie povedane, napriklad mas uver, tak je tam, ze ho mas, platobna disciplina ako si splacala, splacas a je jedno, ci nacas alebo s meskanim. vymazat sa neda nikdy. no a exekucia je siroky pojem, ak to bola nejaka pokuta, banky vedia przmurit oci, ale ak to bol nejaky uver, kreditka, zdravka, socialka, tak tam je sanca takmer nulova. az niekedy po 5 rokoch. mozno. a kym si o hypo poziadate, povedzte o tom v banke, lebo v do registra sa zapise nielen schvaleny uver, ale zamietnuty.

mpmhmp
autor
12. okt 2014

@mawka no neplatil si orange a stvavebko. to aj ked vsetko pekne vyplatil a uvidia na vyplatných paskach ze dobre zaraba tak vobec nebude sanca dostat hypoteku?

petulda333
12. okt 2014

Ja som mala exekutora za zdravotnu poist.1900e a vyplatila som len dlh voci zdravotke a uroky pre exek.splacam este stale...vyplatila som to 3dni pred podanim ziadosti do banky...uver mame uz dva mesiace byvame vo svojom a este nam v banke povedala ze sme ukazkovy platici 🙂 najdi si finan.poradcu a on vam pomoze,nrplati sa mu nic on berie proviziu zo zmluvy 🙂 drzim palce

mpmhmp
autor
14. okt 2014

@petulda333 to vazne ? si ma potesila tak to hadam vyjde dakujem krasne 🙂

petulda333
15. okt 2014

@mpmhmp vazne ale urcite si najdite poradcu ktory vam pomoze...

andreah25
17. okt 2014

@mpmhmp Ak to bol dlh voči orange a stavebné sporenie tak ak je to vyplatené, tak o hypo môžete žiadať, nie je nikde v úverovom registri vedený ako neplatiť.
Ak však to stavebné sporenie bol v skutočnosti úver od stavebnej sporiteľne, ktorý neplatil a skončil u exekútora, tak záznam bude v úverovom registri ešte 5 rokov od splatenie daného úveru vymáhané exekúciou a teda 5 rokov nemá možnosť dostať sa k hypotéke či inému úveru v banke,

@mawka záznamy z úverového registra sa vymažú po piatich rokoch od ukončenia, teda splatenia daného úveru. Toto je v zákone o bankách a banky to musia dodržať.

mawka
17. okt 2014

@andreah25 hej? lebo ja som si dala zaslat vypis z registra, teda nbcb a bcb ci ako sa to pise a stale mi tam vsetko figuruje. aj to, co splacam, aj to, co bolo splatene a je to uz aj vyse 7 rokov. ci to je nieco ine? a niektore veci tam uz neboli a pritom to bolo mladsieho data. tak neviem.
ale ono vela zavisi aj od konkretnej banky. znama tak brali hypo, jej drahy prebiehajuca exekucia na nejaku pozicku (!!!) videla som papiere a neverila som vlastnym ociam, ked im potom hypo schvalili. kontakovali maklera, ten im nieco niekde vybavil, chlap sa dostal k peniazom, vyplatil si exe, dal si potvrdit, ze vyplatene a v pohode. a bola to cerstva vec. nechapem. lebo mal aj na socke nedoplatky, ked su na socke nedoplatky, tak ani nebankovka neda, tak netusim, ako sa mohol dostat k peniazom a od privatnej osoby to nebolo. ale zase, pocula som, ze staci mat kontakty na vyssich miestach v banke a da sa vycarovat cokolvek. ale tak jasne, inak by sa kopa ludi aspon o ktorych viem nedostali zo sraciek s prepacenim... uplne zazracne, zahadne, bez roznych uzernikov... co ja by som za to dala. asi nemam tie spravne kontakty 😉 skoda

andreah25
17. okt 2014

@mawka Tak ak v úverovom registri (SBCB) stále figuruje niečo, čo je splatené (teda ukončené) už sedem rokov, tak treba podať reklamáciu s odvolaním sa na znenie Zákona o bankách o evidencii záznamov len po dobu 5 rokov a záznam bude vymazaný.
To čo je existujúce, to je samozrejme v registri stále zobrazené, aj keď je to existujúce trebárs aj 10 rokov, alebo v prípade hypotéky aj 30 rokov to tam bude ,,svietiť". Výmaz sa robí 5 rokov po splatení úveru, teda po ukončení záväzky. 5 rokov tam ten úver ,,svieti" ako splatený, no je vidieť históriu splácania.

No a známy, záleží aká pôžička to bola exekuovaná, tzn. ak to bola pôžička z nebankovky a s exekútorom mal dohodu na splácaní, čiže sa exekúcia reálne nikde neobjavila (napr. na blokácii účtu) a niekto v banke ,,pozabudol" skontrolovať iné registre o možnej exekúcii, tak áno, je to možné, že by dotyčný úver získal.
Taktiež ak by sa aj jednalo o bankovú pôžičku, je na trhu úverové družstvo Akcenta, ktorá vie zafinacovať aj takéto prípady, aj tie dlžoby na sociálke, len to treba dostatočne vysvetliť a zdôvodniť.

K tým kontaktom v banke na vyšších miestach sa vyjadrovať nejdem. Myslím si o tom svoje a v živote by som sa na to nikdy nespoliehala.

mawka
17. okt 2014

@andreah25 ta akcenta ma zaujima. tak ako som tu uz niekde spominala, ja splacam neskutocne mnozstvo veci, aj svoje, aj po ex. kedze je to uz v registri ako negativny zapis, tak sa, logicky, nedostanem k nicomu serioznemu. pritom pracujem, prijem je, da sa povedat, nadstandardny a mne by velmi pomohlo, keby som mohla splacat niekde jeden jediny uver 500 eur mesacne ako xy roznych veci, co mi v konecnom dosledku robi len jeden velky kolotoc, rozumies mi. ale neviem, neviem sa k nicomu takemu dopatrat. idem to skusit vygooglit.

andreah25
17. okt 2014

@mawka napíš mi do IP čo všetko máš, v akom je to stave - tzn. platené, platené neskoro, alebo neplatené a dôvody prečo to tak je, proste všetko - zajtra sa na to pozriem a dám Ti info či by bolo možné čosi s tým robiť.

lussy1542
27. júl 2016

Dostala sa ku mne exekucia od oriflame a chceme s manzelom si zobrat hypoteku je mozne ak si tu exekuciu splatim ze by nam tu hypoteku mohly dat ??

scaramelka
28. júl 2016

@mpmhmp V pohode môže žiadať. Ak budete potrebovať pomoc, ozvite sa. Pracujem s hypotékami pre rôzne banky. Prajem pekný deň.

adydas
1. aug 2016

@andreah25 dobry den. Mna to uverove druzstvo tiez zaujima. Kde najdem o tom viac informacii

sufo
1. aug 2016

@mpmhmp takze takto. uverovy register je dost roznorody. teraz som mala klieta, ktory mal bankovy uverovy reg. zly - v tomto pripade mal bankove omeskanie aj viac ako 100dni a hypoteka mu presla. je velmi velky rozdiel, ci ide o register bankovy alebo nebankovy. CSOB a OTP je super v tomto, osttne banky neakceptuju dlzoby. este SLSP je dobra v tom, ze za posledne 2roky musis byt ok, pokial sa dlh nepresunul na nejaku exekucnu spolocnost, drazobnu. neviem v com ste mali omeskanie vy...ale exekuciu ako taku napr. za neplatnie najomneho, cestovneho a tomu podobne sa absolutne nemusis obavat. nemam cas citat prispevky vyssie, takze mozno, ze uz niekto odpovedal to co ja..keby mas nejaku otazku, napis, zodpovim ti

sufo
1. aug 2016

@lussy1542 jasne, ze dostanet hypoteku 😉 toto ani neeries len musi byt splatena exekucia

hors
1. aug 2016

@sufo ahojky mozem sa ta spytat moja sestra ma spotrebak ktori plati 10r v slovenskej no problem je ze je na md uz 3 roky a este bude dalsie 3 kedze ma mimi no plati mesacne 80e ikdy nemala exekuciu na tento uver no posledne 3 roky ako je na MD meska s jednou splatkou stale vzdy jej prde upomienka no chcem vediet ze ci toje v registri lebo jej manzelma tatre zasa spotrebaky a ties hypoteku ktoru pravidelne splaca no chceli by refinancovat jeho a jej bude tam problem kedze je ona v omeskany kazdy mesiac .dakujem

natalym
1. aug 2016

@hors Je to v registry.

aduskatt
1. aug 2016

@lussy1542 myslím, že by nebol problém, kľudne mi napíš do IP a môžme to prebrať, pracujem s tým

aduskatt
1. aug 2016

@hors v registri je určite, ale skús mi napísať do IP a môžme niečo skúsiť niečo vymyslieť

sufo
1. aug 2016

@hors svietiť to bude, ale vždy omeškanie k dátumu splátky. Ked hovoríš, ze ide vždy o mesiac tak jej bude svietiť omeškanie 30 dni v príbehu celého roka. Bude záležať v ktorej banke bude refinancovat

sufo
1. aug 2016

@hors register to vypisuje na dni omeskania

1987mima
1. aug 2016

Dobry vecer,
Vie mi niekto poradit,ci partner dostane hypo(pracuje v zahr na trvaly prac pomer) ak mal exekuciu na ucte,kvoli neplateniu t-comu,dokonca aj zdravotky mal).ide o to,ci ma vyznam zadavat ziadost.ak ano,ktora banka je v tomto benevolentnejsia?dakujem

sufo
1. aug 2016

@1987mima ano ak je pravda tcom a zdravotná, ale odporúčam v inej banke ako materskej - čiže tam kde nie je ucet vedený v čase exekucie

katarinka289
1. aug 2016

Nemal by to byt problem ak uz su dlhy vyplatene.Manzelov kolega tiez mal exek.a bral teraz uver na novu strechu.Tiez mal obavy ale dostal

katarinka289
1. aug 2016

Nemal by to byt problem ak uz su dlhy vyplatene.Manzelov kolega tiez mal exek.a bral teraz uver na novu strechu.Tiez mal obavy ale dostal

angels23
10. aug 2016

@petulda333
Prosim ta cez aku banku ste isli?

angels23
10. aug 2016

@sufo ahoj vybavujes uvery?

petulda333
10. aug 2016

@angels23 sberbank

angels23
10. aug 2016

@petulda333 dakujem idem to pozriet

1987mima
11. aug 2016

No uvidime,chceme najprv poziadat o vypis z registrov,ma s tym niekto skusenost.?