Môže exekútor siahnuť dieťaťu na účet?

denisienkaf
12. máj 2014

Dobry den,potrebujem prosim poradit,obaja s manzelom mame prebiehajuce exekucie a potrebovala by som radu,ci a v ktorej banke by sa dal vytvorit ucet na nasho syna-ma 2 roky,a ked by nan chodila manzelova vyplata,ci by mu nan mohol exekutor siahnut??Manzel by bol vedeny ako disponent,majitel by bol syn..Dakujem za rady..

maznacik007
12. máj 2014

Exekútor zasle pohľadávku zamestnávateľovi a on mu stiahne čo sa dá takze exekucii sa týmto nevyhne a cty sa zriaduju od šesť rokov ale s tvojim obcianskym

aduskatt
12. máj 2014

@denisienkaf da sa s rodnym listom dietata a Tvojim obcianskym zriadit napriklad v Tatrabanke a na to exekutor siahnut nesmie

maznacik007
12. máj 2014

@aduskatt ale až od šesť rokov je v tatrabanke a ich ma len dva

aduskatt
12. máj 2014

@maznacik007 od sest rokov je platobna karta, ucet sa da zriadit od narodenia, pokial viem.............ak teda nezmenili nieco, odkedy som tam dala vypoved

belllinka
12. máj 2014

@denisienkaf Exekutor si stiahne "svoju ciastku" este predtym, ako sa odosle vyplata, takze spekulacie, ze na aky ucet bude chodit vyplata su uplne zbytocne.

stefka33
12. máj 2014

@denisienkaf Takto si nepomôžete. Je to presne tak, ako písala @maznacik007 . Ak to máte veľmi zlé, tak by možno bolo rozumné uvažovať o osobnom bankrote a týmto spôsobom sa oddlžiť. Skús si voľačo naštudovať na internete o osobnom bankrote. Je tu aj skupina mamičiek zaoberajúca sa právnym poradenstvom. Pozri v zozname skupín. Osobný bankrot je cesta pri ktorej by ste nemuseli prísť o všetko a o pár rokov by ste začínali s čistým štítom.

magic08
12. máj 2014

@denisienkaf suhlasim s @belllinka exekutor siaha priamo na vyplatu a to podla najnovsej novely zakona, tak, ze ostane, resp. sa pripise na ucet len zivotne minimum. co je v sucasnosti nieco malo cez 183 eur, ak sa nemylim.

denisienkaf
autor
12. máj 2014

Otazka neznela,ako sa vyhnut exekucii-takze mi nemusite pisat,ze spekulujem vyhnut sa exekucii-tej sa vyhnut neda,prosila som o radu preto,pretoze exekutor uz robi zrazky manzelovi zo mzdy,ale kedze mu maju vyplatu posielat aj na ucet,exekutor mu moze zexekvovat aj ten..takze mi ide len o to,aby bola exekucia vykonana len zrazkami zo mzdy a aby sme mali k dispozicii ostatne peniaze,ktore manzelovi zostanu-tot vse...

zuzkap2
12. máj 2014

nie nemoze siahnut na ucet, ktory bude na syna. V CSOB sa da spravit ucet pre dieta od narodenia az do 15 rokov

elen2
12. máj 2014

OTP banka tam sa da ucet otvorit tiez od narodenia

jadodka
12. máj 2014

V TB od narodenia, len platobnu kartu dostane dieta az v siestich rokoch.....tak to vam asi nepomoze... 😖

arabela283
12. máj 2014

@denisienkaf ak uz exekutor nariadil zrazky z vyplaty, nevidim dovod, aby zablokoval ucet. o takom postupe exekutora som este nepocula. na sumu nepodliehajucej exekucii ti siahnut nemoze, takze by si ich z uctu vedela vybrat, aj keby bol blokovany.

dai
12. máj 2014

@denisienkaf presne ako pisu baby - exekutor ti moze brat leb to co bolo rozhodnute sudom - na nic ine...

demartka
12. máj 2014

Nie je pravda,exekútor môže stiahnuť zo mzdy cez zamestnávateĺa a súčasne blokovať účet.Máte nárok na životné minimum pre všetkých-dajte si ho posielať na iný účet alebo budete musieť požiadať banku s potvrdením od exekútora,aby Vám každý mesiac zostávajúcu sumu vyplatila:(

anos18
12. máj 2014

@denisienkaf http://www.exekucia.sk/kalkulacka.html link na kalkulacku, pomocou ktorej vypocitas, kolko moze strhnut zamestnavatel zo mzdy

bubbles
18. máj 2014

co ja viem, znamy ma exekucie, z dochodku mu beru co sa len da, on sa nebrani, je si vedomy viny.. dochodok mu chodil na ucet manzelky, ale ako ona zomrela, odmietli mu posielat to na synov ucet, s tym, ze nemozu, len na manzela/manzelku - takze mu to chodi šekom.. inac aj keby si otvoril ucet, bolo mu povedane, ze (pripadni dalsi) exekutori sa s tym nebavia, neriesia ze on uz plati, ze uz mu strhavaju, zablokuju cely ucet a on nema z coho zit..

88888888888
2. aug 2018

Ak mate ucet na maleho tak neexistuje aby exekutor z uctu strhol peniaze