Vymáhanie neexistujúceho dlhu nebankovkou

junova
25. júl 2014

Dobrý deň, dnes prišla manželovi poštou výzva od nebankovky minipozickaren, prvý krát o nej počujeme na zaplatenie dlžnej sumy okolo 300 eur. Na obálke je nesprávne meno, priezvisko a adresa sú správne. Vyhrážajú sa súdnym pojednavanim. Manžel si žiadnu pôžičku nebral. Ignorovať to? Zavolať do nebankovky? Alebo ísť na políciu? A čo nás najviac zaráža, že majú aj manzelovo rodné číslo.

manutd
5. aug 2014

ako som si aj ja zistil cez chat na tuto spolocnost, ze vobec nemozu poskytnut pozicku cloveku, ktory si ju neziada na vlastny ucet, kamaratka my v praci pomohla s tym, ze cez chat pisala tipkovi ze si chce zobrat pozicku ale nema vlastny ucet ci si moze zobrat vlastne dat zaslat peniaze na ucet kamaratky... kde nam razne odpovedali ze nie a ze udaje sa dodatocne kontroluju takze, pripad ze si niekto zoberie na moje meno a rodne cislo uver sa u nich nemoze stat a predsa sa stalo.. v mojom pripade ja viem o koho sa jedna, kto to spravil ale mne to preco trvalo 5 min telefonatu aby som si zistil hoci ten clovek otom nevie, a policia a tiez pravnik my stim nevedia pomoct... prosim poradte na koho sa mam uz obratit lebo rucne strucne stou osobou este doplatim nato ja...

junova
autor
5. aug 2014

@manutd My sme s tým boli tiež na polícii a pán policajt povedal, že takým zdrapom papiera sa nemáme zaoberať. Že to nie je úradné tlačivo. Ale my aj tak trvame na trestnom oznámení na spoločnosť. Lebo nevieme kto si požičal peniaze na manžela.

junova
autor
5. aug 2014

@manutd Pokiaľ nemajú dôkaz, že vám peniaze neprišli na váš účet, tak si môžu pískať.

junova
autor
5. aug 2014

@gabi159 Aj ste podali trestné oznámenie na spoločnosť? Či sa len spísala zápisnica?

kuska21
27. okt 2014

Dobry den, prosim Vas, podarilo sa niekomu nejako vyriesit problemy s minipozickarnou? Prislo nam totiz, ze mame zaplatit cez 300 eur, rovnaky scenar ako vo Vasich pripadoch. Tento raz ani adresa domov nebola spravna, prislo to na adresu zamestnavatela...Urcite sme si nic od tejto spolocnosti nevzali... Niekto musel zneuzit rodne cislo a meno...vo firme prisla takato sprava este jednemu clovekovi a na policii povedali, ze tento mesiac vo ZV je to 6. pripad...

lucia211
8. jún 2015

@junova ak nie som drza a zvedava - ako ste teda dopadli? počula som o viacerých pripadoch zneuzitia osobných udajov....

junova
autor
8. jún 2015

@lucia211 Dobrý deň, boli sme na polícii s tým. Tiež sme im volali do nebankovky na číslo, ktoré tam bolo uvedené. Manžel im pekne vyčistil žalúdok, povedal, že ide s tým na políciu. Už to bude o mesiac rok a odvtedy sa neozvali.

junova
autor
8. jún 2015

@manutd Podarilo sa vám to vyriešiť?

lucia211
8. jún 2015

Nemate nahou ten papier este? neboli ste tam nasmerovana na pobocku Pozickarni vo vasom meste?

manutd
21. júl 2015

@junova Dobry den, este sa to stale riesi, el bohuzial bez vysledku!

lucia211
21. júl 2015

@manutd Nemate nahou ten papier este? neboli ste tam nasmerovana na pobocku Pozickarne vo vasom meste? pisem to este raz, velmi ma to zaujima🙂 v nasom meste boli policajti viac neuspesny....

diablikovci
21. júl 2015

A kde maju pobocku? Ak niekde napr v auparku tak tam su kamery a dasa vyziadat zaznam ci v uvedeny den na zmluve tam bol.

natalym
21. júl 2015

@diablikovci Žiadať záznam si môže len polícia. Tonie je také jednoduché.

diablikovci
21. júl 2015

@natalym Ja viem ze iba policia nebudem tu vypisovat cely postup. To bol len napad ako pomoct.

lucia211
21. júl 2015

@diablikovci minipozicka sa uzatvara cez net...no na stranke minipozicky su aj adresy pozickarni v jednotlivých mestách...aj ked vam tam asi nepomozu, no aspon nieco blizsie by mozno vedeli...kedze je to jedna spolocnost...

sharmana
21. júl 2015

@junova bez vášho podpisu, bez správnych údajov a hlavne ak vám priamo neprišli na účet peniaze, nemajú ani na súde šancu. Na nich je dôkazné bremeno, že si tvoj manžel vzal pôžičku a musia to nejako preukázať. Jedným z dôkazov bude aj ním podpisaný nejaký formulár, zmluva a hlavne prevzaté peniaze. Inak nemôžu nič. Poskytli pôžičku niekomu, kto sa vydával za tvojho manžela a oklamal ich. Okrem toho už len to, že je tam nesprávne meno svedčí o tom, že majú menšiu šancu to vyhrať. Každopádne ak by vám tvrdili, že vás aj tak dajú na súd, treba sa ísť poradiť s právnikom, čo dalej a hlavne si zabezpečiť, aby vám nesiahli na majetok.

Inak s tými previerkami, to je sila, ak niekto zneužil vaše osobné informácie, to by mal tvoj manžel tiež nahlásiť v práci. Možno by mal dať aj trestné oznámenie na neznámeho páchateľa na zneužitie osobných údajov, ako je aj rodné číslo.

sharmana
21. júl 2015

@junova aha , prepáč, čítam že ste tak už urobili.... policajtmi sa nedajte odbiť, im sa nechce riešiť "prkotiny", lebo najradšej by asi len na zadkoch sedeli. Nám sa tak dobre že nie vysmial, ked mužovi mobil ukradli. Že to je pasé, že to aj tak nenájdu a bla bla....A nakoniec o trištvrte roka našli vdaka jednej šikovnej policajtke, ktorej sa chcelo pracovať.

diablikovci
21. júl 2015

@lucia211 Ak to ide cez net ved dasa zistit v PC - historii co vsetko sa robilo na tej stranke.

lucia211
21. júl 2015

no ale ziadatel akoze( moze to byt samozrejme podvod) si ziada sam zo svojho PC o pozicku a ziadne zmluvy sa nepodpisuju....ked mu to schvalia peniaze prevedu na dane cislo uctu peniaze...