3,5 ročný syn má na noc plienku

danteska
21. aug 2013

Ahojte,maly ma 3,5 roka a stale ma v noci plienku..ked chce cikat tak sa vobec neprebudi a rano je plienka mokra..stalo sa ze mal aj 10 dni suchu ale zas sa pocikava,do rana proste nevydrzi a to obmedzujem pitie,nepije uz ani mlieko vecer..ked ho v noci zobudim ze idmee cikat tak je z toho 5 minutovy cirkus s tym ze sa mu nechce.cakame druhe dieta takze ho ani nemozem vzait na ruky aodniest na WC aj nasilu..nechcem to nejak zatial riesit s doktorkou..cez den je bez plienky od 2 rokov..

nika82
21. aug 2013

sestrin syn bude mat v decembri 4r a tiez ma na noc plienku a vzdy rano pocuranu

lalinko2010
21. aug 2013

@danteska ahoj, nestresuj malého, že ho v noci budíš. ak potrebuje plienku nechajmu ju, poznám jednu kočku, tá má 5 ročnú dcéru a plienku má vždy len v noci keď spí. nechaj ho tak, on príde na to, že plienku preč, podstatné je že sa pýta počas dňa!

takyna
21. aug 2013

@danteska ja mam 3rocnu a 2mesiace dceru , a ma tiez plienku plnu rano..., nebudi sa, stane sa jej , ze par noci zvladne v suchu, ale neriesim to zatial, nakolko ona mi stale pred spanim pyta mlieko pit s flasky, a ked tvrdo spi je jasne , ze sa nevie vycikat

nefertiti7
21. aug 2013

@danteska aj môj malý bude mať v októbri 4 roky a na noc má plienku, cez denné spanie, nie a stane sa, že sa aj pociká, v noci sa nezobudí a veeela pije, tak to zatiaľ neriešim, uvidím ako to bude v škôlke, ide teraz od septebra

danteska
autor
21. aug 2013

@lalinko2010
@nika82 pocas dna nie je problem,len ked niekde poviem ze ma plienku tak kazdy zalomi rukami ze taky veliky a ma plienku.lenze to sa neda odnaucit tak ako cez den 😒 a doktorka vravela ze ked bude mat 4 roky a plienku tak nas posle do nemocnice na testy.lenze on na povel aj zadrzi moc a prerusi cikanie a potom pokracuje,to problem nie je.a nechcem ho pchat do nemocnice..

lalinko2010
21. aug 2013

@danteska tento problém sa rieši od 6 rokov, takže žiadna nemocnica, neboj o pár týždňov, dní budete bez plienky. a aké testy by mu robili? to by ma zaujímalo. a nehovor že má plienku, ver že je plno mamičiek čo nepovie pravdu. ja mám kamarátku čo má 3ročného syna, a už od od 2 rokov sa chválila že chlapec bez plienky, ako sa pýta a podobne a minule z nej vyletelo že plienku musí dať aj na noc a občas aj cez deň a pritom môj malý je mladší o 2 mesiace a skoro rok bez plienok a keď sme ešte mali v 2 rokoch plienky, tak to boli komentáre. takže nerieš. drobec je v poriadku, všetko sa to vyrieši.

mima3311
21. aug 2013

MOja dcéra mala ešte v 4.rokoch plienku na noc. A vždy mokrú ráno. Skúšala som ju budiť v noci a potom ráno plienka bola suchá ale mi to vôbec nedávalo zmysel robiť to takto "násilne". A tiež už som bola z toho nervózna že ako sa tej plienky zbaviť. A tak som jedného pekného dňa povedala malej, že už je veľká, že už bude spávať bez plienky. A ona, že dobre. Bolo to v letnom období, lebo som predpokladala, že plachty budú moktré tak aby rýchlo vyschli 🙂 A čuduj sa svetu, asi sa stal zázrak alebo čo...ale ona si to asi nejak uložila v hlave ale prestala cikať v noci a dokonca sa v noci sama zobudila a šla na záchod.Asi dva krát po tej našje "dohode" sa stalo, že sa pocikala ale potom už vôbec... Skús to aj ty 🙂

danteska
autor
21. aug 2013

@lalinko2010
@mima3311 myslela som ze sa to riesi od 4--5 rokov..no to ani ja neviem ake testy by mu robili a pride mi to tiez nejak divne davat do nemocnice..ked tak by som riesila len s urologom,ale neviem co ma strasila nemocnicou.

lalinko2010
21. aug 2013

@danteska nie, rieši sa to od 6 rokov. potom sú nejaké vyšetrenia, urológom a podobne. takže teš sa zo zdravého drobca a uvidíš že tú plienku porieši on! držím palce!

billam
21. aug 2013

Natiahni gumennu plachtu na matrac a nedaj mu uz plienku. Chce to razny krok. Dieťa by už nemalo mat plienku po 3 rokoch.

tilly
21. aug 2013

no a? raz ho to aj v noci prejde... moj skoro stvorrocny ma tiez na noc plienku... nemienim v noci vstavat a davat ho curat a ked mi vecer vypije celu flasu vody a pocas noci druhu, tak nemoze byt rano suchy... aj ked niekedy je, ale potom sa mi skoro zobudi a ide curat a uz nevie zaspat... tak som radsej ked sa pocura... v zime, ked nebude tolko pit vecer a v noci, tak ju mozno zrusime, zatial sa mi nechce... hlavny je jeho (a moj) dobry spanok, plienky to preziju...

saska.t
21. aug 2013

kazde dieta ma svoje tempo a nutit ho do niecoho len preto,ze to tak "ma byt" a ostatne deti uz nemaju,je najväcsia hlupost na svete a cudujem sa maminam,ktore daju na take kecy 😠
Moja dcera ma 5 a ma plienku na noc,pretoze obcas zaspi tak tvrdo,ze si jednoducho cikne a teraaz co? budem ju bit,lebo mojej kamosky syn nema na noc plienku od 2 rokov?? alebo ju vystresujem a zakazem jej vsetko len aby obcas necikla do plienky?? to urcite nie,ked dojde spravny cas,sama ju odlozi.... a pritom cez den je bez plienky od 18 mes.,no co k tomu dodat...

vera_alanko
21. aug 2013

moj ma 4 roky, na noc plienku nema, snazime sa trenovat bez nich, pouzivame jednorazove plienky na postel a niekedy sa podari, inokedy nie, nerobim z toho vedu, kazde dieta je ine.

billam
21. aug 2013

Dieťa by sa malo postupne odplienkovavat od 2 rokov a najlepsie v lete. Neviem si predstaviť, že by som balila do plienky 5 ročne dieťa. Ani do škôlky neradi berú dieťa s plienkou.

dari
21. aug 2013

@danteska tak ale problem nemas ty a dieta, ale okolie...tak neries...moj najstarsi zo dna na den prestal v 6r a mladsia este potrebuje...

sjuzocka
21. aug 2013

Tak u nas moj prvorodeny - o mesiac ma 5 rokov - sa v noci pocikava, sem tam suchy (ak dlho nic nepije a este k tomu aj v tych teplach vypoti), to hej, ale dost casto proste sa pocika - ak nedam plienku, je jasne, ze to schyta postel. niekedy dam niekedy nie (ak davam tak uz vtedy ked zaspal inak by mi to ani nedovolil)... A druhy syn, v novembri 3 roky, ten sa vobec v noci nepocikava. Plienku na noc nepotrebuje. A teraz mi povedzte, cim to je... proste si myslim, ze niektore deticky sa v noci pocikavaju dlhsie ako ich rovesnici a nejaka drezura rodicov je uplne mimo misu... ze niekto v noci dieta zobudi a odvlecie ho na zachod, tomu ja nehovorim ze "dieta nepotrebuje na noc plienku". Dieta ju nepotrebuje, ak si vie samo ustrazit svoj mechur - teda ak mu treba, zobudi a obsluzi sa samo....

digysa
21. aug 2013

@billam to bola rada....... 🙄 🙄 🙄 Co vseto by dieta malo......a co nemalo........

@danteska Pred nedavnom som sa bavila s lekarkou, ktora povedala, ze dieta by sa v noci budit nemalo, dieta ma v noci spat. ALe dala mi jednu dobru radu kazde 2 hodiny dat vycikat pocas dna, aby sa mechur vyprazdnoval.
Ja som sice plienky nemala (lebo v nasej dobe ani neboli) ale pomocovala som sa az do 7 rokov! Niektore deti sa pomocuju aj do 9-10 ( je to bezne u chlapcov). Ale ak by sa ti podarilo, tak raz za noc by som ho dala vycikat. Ja to robim okolo pol noci a do rana by uz asi vydrzal.

billam
21. aug 2013

@digysa nie je to vsetko o dietati...je to aj o matke...keby som ju stale balila do plienok, tak ma doteraz...jednoducho v lete, ked mala dva roky, začala som odplienkovavat...cez den bez plienky, mala serblik v obyvacke a pomaly sa naucila naň chodiť...poznala serblik, lebo som ju tam dávala odvtedy ako vedela sama sedieť....na noc som ju balila asi mesiac..tiež mala serblik pri posteli...pred spanim sa napila, vycikala...jasne, že boli nehody, ale nepovolila som, nedala som plienku...a postupne sa to naucila...ako balit dieťa v 5 rokov do plienky je des!!!

livka299
21. aug 2013

Prednedávnom som rozprávala so známou, ktorá žije vo Švajčiarsku, a silou mocou ma na otázku, prečo má jej malá 3 ročná stále plienku, presviedčala, že to len tu na SR tak tlačia nadeti. Že u nich je to bežné 😕 Takže asi tak. Nestresuj 😀

jasminet
21. aug 2013

moja mala plienku na spanok potrebovala takmer do 4 rokov - rano takmer vzdy mokra a to riadne. nepomohlo, ze sa pred spanim isla vycikat, ze menej pila pred spanim... a zo dna na den sucha... niekedy sa v noci zobudi sama, ze jej treba cikat, vacsinou vydrzi bez. chce to cas, netreba nutit a silit lebo dieta by MALO...

a v skolke po obede ked zaspala, tak sa takmer vzdy zobudila pocikana aj ked pred tym isla cikat... proste spala tak tvrdo, ze sa na nutkanie ani nezobudila.

lubikan
21. aug 2013

ja si myslim,ze ma v hlave podvedome zafixovane,ze mam plienku,nemusim sa zobudit na wc...ja som mojim davala pod zadok,pod plachtu nepremokave podlozky

katrinka8
21. aug 2013

@danteska - ahoj, necitala som vsetky komentare, tak mozno tu to uz bolo spomenute niekde. Moja dcerka ma tiez 3 roky aj takmer 3 mesiace a na noc ma plienku. Rano plnu (sice v poslednych tyzdnoch ani nie uz plnu, ale pocikanu). nedavno tu niekde na MK bol clanok alebo poradna 1 pani dr. urologicky, ci nefrologicky, (to si presne nepamatam, ale venovala sa z odborneho hladiska tejto teme) a ona tvrdila tiez, ze pokial dietatko nema aspon tych 10 dni po sebe v noci suchu plienku, je uplne zbytocne ho (aj rodicov) zatazovat nocnym budenim a davanim na zachod. Tiez tvrdila, ze do veku cca tych 5 - 6 rokov je to normalny jav a netreba to riesit s lekarmi (co sa tyka nocneho cikania + je tiez v takom istom veku prirodzene a normalne, ze sa dietatko sem-tam zabudne pytat aj cez den alebo pocas obedneho spanku sa mu stane nehoda). Ak som to spravne pochopila, bolo to odovdnene tym, ze deti maju ovela mensi mechur ako dospeli ludia, preto sa im aj rychlejsie naplni tekutinou, a nie kazdemu v rovnakom veku dozrie nejake nervove prepojenie medzi mechurom a mozgom, ktore v spanku signalizuje, ze mechur je plny + nie kazde dieta vie "cikat na povel" (v zmysle, ze ho das preventivne, kym teda ten mechur este plny nie je - preto ten cirkus, ze sa mu nechce). Takze ako pisu baby - nestresovat ani seba ani synceka, nechat cas, nech to dozrie 😉

digysa
21. aug 2013

@billam nemienim sa s tebou bavit o veci, o ktorej vies NIC. Nie si psychologicka, ani lekarka, urologicka...ani nic take....

Vsetko, co si napisala je jedna velka blbost....Ja som sa rozpravala s odbornikom.......

Nepocikat sa v noci sa NEDA NAUCIT............

Mozes davat dieta na nocnik cez den kolko sa ti zapaci...........s nocnym pomocovanim to nema UPLNE NIC SPOLOCNE.

Spravny pitny rezim a dokladne vyprazdnovanie mozu pomoct dietatu pri nocnom pomocovani. Ale co pises Ty, to su blboviny.......

Je jedno, ci das dietatu nepremokavu podlozku, alebo plienku na noc, ako ochranu proti nehode........ Ty z tej plienky robis uplny "horor"...ako koniec sveta.

Je rozhodne lepsie pre dieta, ked sa mu nehoda stane do plienky, ako ked ma spat cele mokre vo svojom moci....
Ak tu plienku bude mat suchu, tak je tam znak toho, ze ju nepotrebuje........

Dufam, ze ta ziadna mlada mamicka necita, lebo zbytocne tu robis humbuk z nicoho.

Najviac sa mi paci, ked si napisala, ze si nepovolila.......A ako sa da nepovolit v noci o 3-tej rano?
Ja som budila svoju dceru 3 krat za noc..........TIEZ som NEPOVOLILA..........bolo to vycerpavajuce pre mna, aj pre nu..... Pocas dna bola ako zombia, nevyspata....... Potom som to prestala robit a plienku nosila az do tohto leta......ma vyse 5 rokov. PRed dvomi tyzdnami sme vyskusali, ci vydrzi celu noc bez nehody a este sme ziadnu nemali........

Jediny des, ktory vidim ja, je zbytocne trapenie deti......... 🙄

@lubikan nie je to tak...mam vyskusane obidve varianty...aj podlozku, aj plienky....vobec to nerobilo ziadny rozdiel.... pocikavala sa v obidvoch pripadoch.

Schvale si idem najst ten prispevok od lekarky, pisala mi ho sem na modry koni.

laska1982
21. aug 2013

@danteska ahoj...necitala som vsetko, co napisali ostatne kocky, tak pridam len svoj pripad...moja dcerka odlozila nocne plienky az kusok pred piatimi narodeninami...cez den sa pytala, aj v skolke na poobedny spanok nepotrebovala plienku, len na noc jej to skratka neslo...stale plienka mokra...svokra mi stale dookola omielala, ze jej syn uz v roku plienku na noc nenosil a bla bla...aj som sa jeden cas pokusala ju v noci budit, nech sa vycika..ale pravdupovadiac, prestala som, lebo sa mi nechcelo vstavat 😅 .. a dcerka aj tak popritom spala...takze to nemalo ziadny efekt..moj nazor...Tak som to nechala tak a davala plienku dokedy bolo treba...az raz dcerka povedala, ze chce skusit bez plienky...a vies co? nepocikala sa ani raz odvtedy..ma sedem a pol a nemame ziadne problemy...a lekarka mi hovorila, ze do piatich rokov je to normalne a az potom sa to riesi na nefrologii...tak sa netrap a synceka tiez 🙂 ono sa to same pekne spravi..neboj, drzim palceky..a gratulujem k babatku 😉

digysa
21. aug 2013

@danteska Precitaj si toto, abi si vynechavala podobne komentare typu bilam

Príčina vzniku nočného pomočovania je fyziologická – ide o nedozretosť spojenia medzi mozgom a močovým mechúrom. Moč sa tvorí v obličkách a jeho množstvo riadi dôležitá látka v organizme (vazopresín). V noci sa jej tvorí viac, a tým sa zmenší objem vyprodukovaného moču. Močový mechúr sa napĺňa pomalšie a nemusí sa v noci vyprázdniť. U detí s nočným pomočovaním je často v noci nedostatočná vlastná tvorba vazopresínu. Následne sa u takýchto detí vytvorí v noci veľa moču a močový mechúr sa preplní. Dieťa nie je schopné rozpoznať signály preplneného močového mechúra a prebudiť sa na močenie. Výsledkom je, že sa vymočí do postele počas spánku, pričom tomu nie je schopné zabrániť vlastnou vôľou.
autor: MUDr. Andrea Černianska MPH

Toto napisala jednej mamicke:

Do 5 rokov života môžete kludne čakať, že dieťa „dozreje“ a pomočovanie ustúpi. Skúste počas toho ovplyvniť pitný režim, možno budete úspešný. Ak však bude pomočovanie pretrvávať aj po 5 rokoch, je to potrebné riešiť aj medikamentózne.

lara75
21. aug 2013

@danteska ahoj, máme rovnako staré deti a tiež máme na noc plienku! Malá chodila od dvoch rokov do jasličiek, kde detičky odplienkovali a to cez deň funguje. Od 3 rokov je už v škôlke, kde cez obed niekedy tak tvrdo zaspí, že sa nezobudí na nutkanie a stane sa nehoda. A ČO? Zatiaľ nerieším lekárov a podobné, na noc dávam naďalej plienku a rieším iné, oveľa väčšie problémy ako nočné pomočovanie. Klídek, všetko má svoj čas, tešme sa, že máme zdravé deti🙂

billam
21. aug 2013

@digysa predstav si, že som lekárka...a som aj matka....tvoj spôsob komunikácie...a to nielen v tejto téme svedčí o tvojej inteligencii.

digysa
21. aug 2013

@billam Tak to si ma velmi sklamala, ze si lekarka a este k tomu dokazes napisat toto:

ako balit dieťa v 5 rokov do plienky je des!!!

Nebudem ti oponovat.......Ja nie som lekarka....ale dufam iba, ze nie si detska lekarka.

Lebo tato lekarka (MUDr. Andrea Černianska MPH) pise nieco uplne ine, ako Ty..........(mozno ona by ti vysvetlila, aky zly postoj si navodila do tejto temy)

Zatial si tu ale nikomu nic neporadila, iba si povysenecky vyjadrila tvoje ZNECHUTENIE nad ubohymi detmi, ktore sa pomocuju v noci bez svojej vole.........

(Skus napisat nieco k teme, skus oponovat komentaru dotycnej lekarke a nie mne)

billam
21. aug 2013

@digysa to je tvoj pohľad a postoj....napísala som, ze to nie je len v dietati, ale aj v matke a v jej pohodlnosti...a prestať urazat, lebo si na MK len na smiech /moja rada 😉 /

laska1982
21. aug 2013

@digysa vobec niesi na smiech a zdielam tvoj nazor 😉