Ako motivovať dieťa do škôlky a osmeliť ho?

ennylilith
15. okt 2014

dobry den moja dcerka chodi uz druhy rok do skolky,ja som slobodna matka,cize lasku ktora sa vacsinou deli medzi chlapa a dieta u nas patrila cela len malej a preto na sebe dost lipneme a v tom je asi cely problem lebo ucitelky v skolke nema zle,kamaratky tam tiez ma iba to odlucenie odo mna nezvlada a preto by som potrebovala aby ste mi poradili ako ju motivovat natolko aby pozabudla na to odlucenie prosim z radami typu staci ju tam dovliect obrazne povedane najlepsie za vlasy hodit ju tam a utiect ... obrazne povedane ale snad viete co tim myslim s takymi na mna prosim nechodte za to by som dokazala nalepsie toho kto ju dava poriadne vyfackat lebo to radsej prevratim skolku naruby akoby som dopustila aby sa mala trapila cize skor nejaku motivaciu v podbe odmien alebo rad alebo skratka cohokolkvek pozitivneho bez drastickych sposobov
a este by sa mi zisla rada asi to spolu aj suvisi asi je to zcasti dost velkej moja chyba mala je totiz taka ze neni introvert bavi ju hrat sa s detmi a ked sa osmeli nema problem komunikovat s nikym vyvojovo tiez neni zaostala ale je asi zvyknuta,ze mama cize ja za nu riesim vsetky problemy,casto skor ako ich vypovie, lebo ma problem ze casto namiesto toho aby povedala co ju trapi niekomu cudziemu radsej zacne plakat kde je mamina asi aby to mamina vyriesila za nu alebo radsej nepovie nic a casto aj ked ju nic netrapi len sa zatne nie sposobom ako ked je dieta hanblive,ale asi skor sposobom "ja ta nepoznam,ja ti nic nepoviem" ako keby si pomysela pri detoch take problemy nemava len ked nema naladu inak s detmi dobre vychadza aj sa s nimi rychlo zoznamuje len pri dospelych

babulka82
15. okt 2014

@ennylilith podla mna je toto dost o povahe,bohužial to moc nezmeniš a myslim že čim viac budeš na nu tlačit tak tym to bude horšie 😖 ja som taka povaha a v školke som sice nemala problem ale mama bola pre mna všetkym.Ale vždy som obdivovala druhe deti ako sa do všetkeho hrnu ,ja som taka nebola a ani niesom,radšej splyvam s davom ako by som mala byt stredobom pozornosti. Takže posmelit ano ale nutit ju do niečoho nasilu určite nie.

ennylilith
autor
15. okt 2014

@babulka82 ano ale aspon do skolky ju prinutit nejak musim tam sa zial to zmenit neda aj ked este neviem ako skusime to odmenami,ze ked nebude plakat nieco jej kupim

medinila
16. okt 2014

@ennylilith u nas odmeny(sladkosti) za neplakanie nezabrali. Moje dvojciatka preplakali vlani kazducky den v skolke(len rano),aj ten posledny ked sme isli s kvietkami. Tento rok je to o nieco lepsie,lebo jedna bud neplace,alebo sa jej len tisnu slzy do oci.No ta druha place,vzpiera sa . Nepomohlo ani..ved strednacky neplacu,ked dnes nebudu slzicky,pekne skolkarky si zasluzia lizatko,.......dnes ked nebudes plakat pride Zuzka aj Simonka(najoblubenejsia sesternica) pre vas do skolky......babka volala ze pride pre vas do skolky,je zvedava aj na Agatku(MAXI babika v skolke),ale uplakane skolkarky sa jej nepacia tak dnes nebudeme plakat.... Takze u nas tento typ motivacie nezabral.No skus,mozno Tvoja dcerka bude inak reagovat a skolka bude zy bezslzickova.

ennylilith
autor
16. okt 2014

@medinila no to si ma nepotesila ... ja na to skusam ist teraz sposobom o skolke sa nediskutuje tam sa musi a basta,debata dokoncena dnes to zabralo sice s vahanim ale predsa bez slz zajtra mame volno,tak uvidime ci to zaberie aj pondelok

rodinnevikendy2
17. dec 2014

Adaptačný MONTESSORI PROGRAM Pre budúcich škôlokárov s plávaním Plutvička

https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/rodinn...

https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/rodinn...