Ako prebieha zápis do školy?

baboadel
7. jan 2013

Vo februári má moja predškoláčka zápis do 1 ročníka ZŠ. Ako to prebieha, dávajú deťom aj nejaké otázky alebo je to len papierová formata ?

eeffka
7. jan 2013

@baboadel u nas rodicov poslali vypisovat papiere a ucitelka sa bavila s dcerou
pocty do 5, pismena, pravo, vlavo, tvary, orientacia v case ( vcera, o 2ni, pozajtra a pod), mala nakreslit postavicku, povedat basen, napisat co vedela

sledovali ci neni na nas nacicnuta, ci je samostatna a pod

ziadna papierova formalita, nakoniec nas upozornili ze rackuje, ale to sme v danom case uz riesili

kristina.mihalovicov
7. jan 2013

ahoj, jedna učiteľka sa pýta, dá pred dieťa papier, má plniť úlohy ako usporiadanie vľavo, vpravo, dokoľko vie počítať, test na zapamatanie- ukáže mu obrázok na niekoľko sekúnd, potom mu ho ukáže znova, má povedať čo sa zmenilo, či vie napísať nejaké písmenká, povedať básničku a geometrické tvary, my sme to mali ako aj všetci asi na 15 minút.

zlatovlaska123
8. jan 2013

zápis neprebieha presne rovnako všade, to záleží od školy. My sme to mali tak, že kým som ja vypisovala papiere, jeho zobrali do druhej triedy a tam mal iba prekresliť nejaký obrázok z geometrických tvarov, ukázali mu obrázok a potom zakryli a mal povedať, čo tam bolo, spočítať predmety,...hlavné je, aby dieťa poznalo farby, tvary, počítať do 10, proste iba základné veci, čo sa učia aj v škôlke. Viem, že na niektorých školách sa dieťa aj má podpísať tlačenými písmenami, aj u nás v škôlke to vyžadujú...

jarkovamamina
13. jan 2014

ja sa toho zapisu strasne bojim. tiez ideme vo februari ☹ moj maly sa nevie na nic sustredit a nieto este nakreslit postavicku 😨

lucka083
13. jan 2014

jarkovamamina presne ako pýšete. Moja Simonka je velmi šikovná, rozumná ALE veeeelmi nesústredená.Obávam sa zápisu ako to zvládne, nevie sa chvílenku sústrediť na jedinú vec :((( Dokonca ani pri hraní nie, za pár minút prejde od jednej, po druhu, tretiu a ďalšiu hru.Vôbec si s tým neviem rady, ako vy som na ňu mala ísť :((

b.bardyova
22. jan 2014

Chcem Vás pozvať 🙂

tslobik
4. apr 2018

Ahojte, musia každé dieťa zobrať do školy ak si to rodičia želajú? Mne logopedička povedala, že ano. Môj malý je veľmi hravý ešte. A je naviazaný na deti zo škôlky ( z jeho triedy). Čiže zase mám strach, že ak by sme mu odložili školskú dochádzku o rok, že škôlkari, ktorí by vlastne boli od neho o rok mladší, by ho trošku zabrzdili....či ako to povedať. A hlavne to, že by mu neostali kamaráti, ktorí vlastne nastúpia do školy. On by to pravdepodobne veľmi zle znášal. Keď napr. cez prázdniny chodil do inej triedy s menšími deťmi.....plakal, že tam už nepôjde, lebo tam nemá kamarátov. Ďakujem.

z_schmidt77
4. apr 2018

Sa mi zda, ze kazde dieta, ktore dovrsi k 31.8. 6 rokov musi ist na zapis. Ale ak maju rodicia papier na odlozenie dochadzky donesu ho so sebou. Ak mate pochybnosti porozpravajte sa so synovymi ucitelkami. Alebo sa objednajte na otestovanie skolskej zrelosti do centra psychologickeho a pedagogickeho poradenstva a prevencie. Existuju aj tzv. pripravky, nieco medzi predskolskou a prvou triedou. Mozno sa najde nkt., kto Vam napise presne informacie.

z_schmidt77
4. apr 2018

Aj citová a socialna nezrelost, co je asi vas pripad, je dovod na odlozenie dochadzky.

tslobik
4. apr 2018

@z_schmidt77 Teraz mi tu plače, že bude mať iné pani učiteľky než v škôlke,ale zase chce tých istých spolužiakov čo má teraz.

z_schmidt77
5. apr 2018

@tslobik Asi je to normalne. Dieta si uvedomuje, ze to bude zmena. Moj syn vie, ze pojdeme na zapis, rozpravame sa o skole. Citam mu knizku Netreba sa skoly bat. A ako sa blizi zapis, zacal hovorit, ze on nejde na zapis. 🙂 No, co, pojde a hotovo! 🙂