Býva dieťa menej choré ak chodí do škôlky na pól dňa?

manka
14. jan 2011

Byva dieta menej chore, ked chodi len na pol dna do skolky?. Prosim napiste mi vase skusenosti. Je to rozdiel?

ela2710
14. jan 2011

@manka 😉 ako na pol dna? 😉 to akoze si chces brat dieta dajme tomu o 12-tej? nema to nic s casom stravenym v skolke, ked je tam raz chore dieta, tak sa bakterie a vyrusy mozu dostat k tvojmu aj za sekundu, tu naozaj nejde o cas tam straveny, mam sestru-skolkarku, a myslim, ze sem-tam byva chora ci je v skolke kratko, ci je v skolke dlho, a okrem toho na dieta sa choroba nemusi nalepit iba v skolke, moze ochoriet na prechadzke, v obchode, proste kdekolvek, ide v prvom rade o silu imunity tvoho synceka. Ak sa obavas chorob, alebo byva casto chory kup mu vitaminy na posilnenie imuntity teraz je ich na trhu hrozne vela 🙂

traktor
14. jan 2011

myslim, ze je to jedno..ak ma byt chore bude ci je tam pol dna, ci cely den. 😉 .nase chodili na pol dna, ale len preto, ze som bola doma s dalsim surodencom a + preto, ze nechceli spinkat...

voskovka
14. jan 2011

@manka naš prvy syn chodil prve dni v septembri iba doobedie-ale to preto aby si zvykol....a chodi stale na cely den....ochoriet može čo i len v šatni....vieš kolko bacilov je len na hlupej klučke od dveri????neviem odkial zdielaš tento nazor ale je to zaujimave...mne to prišlo ako keby tie bacily sa množili a nakazovali deti iba v pobednajšej školke 🙂 prepač ale rozosmialo ma to dost... 😀
vitaminy su dobre ale domace-nie umele vyrobene v tabletach či medvedikoch....ak nechceš aby bol chory venuj sa jeho strave-zelenina ovocie to je budovatel imunity....a potom aj otužovanie atd....

janka2732
14. jan 2011

vobec nie moja chodi do školky na cely den a naposledy bola chora v r.2009 ale su deti ktore su chore dost často a nakazit sa može všade 🙂

bubelko
14. jan 2011

@manka je to jedno. ak je tam chore dieta, staci chvila. moj chodi 2x do tyzdna na 2,5 hod a chory bol tuto zimu viac ako doteraz. deti si to predavali jedno medzi druhym jedna radost. 😉

zitaje
14. jan 2011

Nie je to jedno. Moja starsia prestala byt vecne chora, ked som ju zacala davat iba na pol dna. Vraj sa deti najviac nakazia pocas obednajsieho spanku v skolke. Nam aj doktorka odporucila dat ju len na pol dna, a imunologicka dalsieho dietata tak isto. Myslim si, ze ked je dieta chorlave, a je tam ta moznost, urcite je lepsie dat ho iba na pol dna.
A samozrejme, moze ochoriet aj za tie 4 hodiny a nemusi, aj ked bude chodit na 8 hodin...

anibas
14. jan 2011

... ja som už tiež niekde počula, že spánok v školke robí svoje, preto sú deti už v škole menej choré ...

ivett1
15. jan 2011

ahoj...moja sice chdoi na cely den, ale viem o jej spoluziakoch, ktorym imunolog nariadil poldnovu dochadzku🙂, ale vymadzil to na toto zimne obdobie (plus nejake obdobia, ked je tu vseto zamorene...), takze...

zuzu13
15. jan 2011

či je v školke pol dna alebo cely, je v podstate jedno...choroby nemaju určený čas na širenie...takže podla mna je to uplne jedno...syn nebol chorý vobec... a dcera? chodi druhy rok do školky...prvý rok bola sem tam chora...a druhý rok ? od septembra bola v školke spolu max. mesiac... je to o imunite... 😅

evickapooh
15. jan 2011

moja vacsia dcerka v 1 rocniku chodila len na pol dna len od sept do novembra a potom az od aprila -apidemicke obdobie nechodila vobec do skolky,v druhom rocniku uz normalne na ceely den

dzeni
18. jan 2011

Co sa tyka toho ci by bolo menej chore ak je len doobeda, tak to urcite nie, ak je tam uz niekto chory,tak dycha rovnako doobeda ako pobede 🙂
Ak tam je na cely den, je to lepsie v tom, ze si tam oddychne-pospinka.
Ja ked zoberiem moju obcas na obed domov, tak doma ju nie a nie dostat uz do postele, tak akurat v tom je to plus.

ivalam
27. jan 2011

ahoj manka, zapajam sa k odpovedajucim az teraz... urcite nie je rozhodujuce, ci dieta davas do skolky na pol dna alebo na cely ☹. odporucam Ti posilnit imunitu potravinovymi doplnakami / Biokalcium a Spirulina. Je to super vec. Ja mam dieta v skolke a este sme nevynechali pre chorobu. ak aj ochorieme, tak choroba nam neprepukne a namiesto klasickych antibiotik pouzivame prirodne antibiotikum Cordyceps. zabera na akykolvek zapal. nema to ziadne vedlajsie ucinky a je to na cisto prirodnej baze. absolutne bezpecne.

andulik
28. jan 2011

no my tiež riešime tento problém,malý mi ešte nikdy nebol chorý a teraz keď sme nastúpili do škôlky,hne´d chytil virózu, takže užívame naše prvé antibiotiká,a imunitu má dobrú, lebo aj v minulosti, keď sme s manželom chytili chrípku on ju od nás nikdy nedostal,podľa mňa to závisí aju od toho, ako sa k nim učiteľky chovajú, nám ho viackrát zobrali von, len v teplákoch a to sme im prízvukovali, aby ho prezliekali