Detská masturbácia u dievčat. Máte skúsenosti?

elabela
11. apr 2010

čau mamičky moja 5 ročná dcéra prišla na to že tá jej cikaňa (my to voláme kačenka) nie je len na cikanie ale aj na príjemné veci, nie je to už také časté ale sem tam sa jej to pritrafí tak ak máte niektorá s niečim podobným skúsenosť tak budem rada ak sa so mno o to podelíte. ďakujem

sarkulka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katy1979
12. apr 2010

elabela ja to viem iba z vlastnej skusenosti, teda ja si pamatam ze ako dieta v tom veku som robila presne to iste a nemyslim ze by to zanechalo nejake nasledky. presne sa mi to spaja so skolkou ale neviem o tom zeby nas niekto upozornoval. deti vedia ze to je prijemne.

24jojka
13. apr 2010

ahoj mam 5rocnu ceru a ona si tlaci brucho tak ze lezi na bruchu a tlaci si na podbrusko je z toho cela cervena zadychana a mam z toho blbi pocit povedala mi ze sa jej to paci preto to robi ja ju napominam strastne ma to rosculuje je to ties detska masturbacia?

katy1979
13. apr 2010

jojka ak jej to robi dobre tak asi urcitym sposobom hej. deturence si najdu svoj sposob. preco ta to rozculuje? je to uplne normalne, jedine ze by to robila casto. ked ju nacapas treba odputat pozornost nejakou inou aktivitou. a zevraj treba decka upozornit ze to nepatri na verejnost ale je to sukromna a intimna vec. teda aspon tolko som sa docitala.

dali4
17. máj 2010

Ahojte. jojka, ak budeš malej za to nadávat možeš jej sposobit psychické problémy. Bude si mysliet že robí niečo zlé a dusit v sebe vinu... neskor može mat problémy aj v sexuálnom živote a komplexy. Treba dieta len upozornovat na to, že takéto sa nerobí pred niekym druhým. Moj syn to robí od troch rokov a teraz už vie, že ak má takúto potrebu treba odíst do svojej izby. Takéto niečo sa nedá odnaučit, je to ludská potreba a vela ludí to robí už od detstva. Najdu si vždy svoj sposob , ako povedala katy.

elabela
autor
20. máj 2010

už si dcéra pomaly zvyká že to patrí do súkromia, dohodli sme sa že si to nechá na večer pred spaním i keď niekedy neodolá a chytí ju to v škôlke keď majú odpočívať vlastne skoro vždy, ale z riaditeľkou sme sa dohodli že keď ju to chytí tak ju zavolá a dá jej neakú prácu a nenechá ju na lehátku. A ja sa snažím o tom nerozprávať ale ona sa mi vždy pochávli či to robila v škôlke alebo nie. som rada že sa učitelky k tomu tak správne postavili ale mám veľký strach aby sa je decká neskôr nesmiali. To je asi jediné čo ma na tom trápi

spik28
15. jún 2010

ahojte , no ja mam dvohc synov jeden ma pat a druhy bude mat zachvilku styri , a tiež si chytaju vzajomne pipiky , snazila som sa im vysvetlit, že to sa nema, neviem ci to mam nechat tak alebo nieco im hovorit na tuto temu

sue
15. jún 2010

Spik, robí to každý jeden chalan, prečo by to akurát tvoji synovia robiť nemali? Pokiaľ je deckám niečo príjemné, tak to robiť budú... jediné čo im treba vysvetliť, že toto je niečo čo patrí len im a majú to robiť len vtedy keď sú sami v izbe pod perinou...

bianka234
15. jún 2010

moja dcéra v tomto veku sa schovala s fotákom pod perinu a spravila si komplet video, ktoré potom samozrejme nevymazala 🙂 , sme sa čudovali ked sme to objavili, ale asi to tak má byť.

katy1979
15. jún 2010

bianka tak to uz je silne kafe ze video. o tom by som s nou asi porozpravala a hlavne ze ako vobec na take nieco prisla natacat to ako video.

spik ak to robia vzajomne tak to by som asi riesila. ci lepsie povedane hovorit na tu temu. co preco naco. jeden druhemu to nie. ak to robia sami niekde v sukromi ok.

jazminn
20. jún 2010

Aj ja som nachytala moju 5 ročnú dcéru, ako sa tam hrabe. Dosť má to prekvapilo, aj ona sa zľakla zčervenala, ale ja som reagovala pokojne. Spýtala som sa či ju tam svrbí a odpoveď bola, že ak si tak robí s prštekom tak ju to fajne šteklí.

mimina13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nice202
11. aug 2010

uz aj do osad zaviedli internet? 😖

andrea12737
13. aug 2010

Ahojte, ako tak citam, aj moj syn sa pred nejakym casom zacal len tak samovolne, hocikde, chytat sa za pipika... to mam brat ako detsku masturbaciu 😲 😲 🤐 tymto smerom sa moje myslienky ani len nepohynali,ale teraz som ostala zarazena 🤐

bobocka
13. aug 2010

@andrea12737 moze to byt ono,vsak ale to je normalne.spozanva svoje telo.ak najde polohu,pri ktorej sa bude citit dobe,jasne,ze to bude robit.je to normalne ,ludske,zdrave.ludia to len stale (bohuzial) maju zafixovane ako nieco neslusne,zle.nic zle na tom nie je.ak to bude robit castejsie a na vrejnosti a bude ti to vadit,tak ho len prenaucis aby to nerobil vonku a ked bude chciet,tak nech do izbicky zajde ci do kupelne,niekde kde bude sam.nezakazuj to isto.potom by mohol mat pocit,ze robi nieco zle a v dospelosti mu to moze ostat a moze mat s tym potom problem.podla mna je lepsie to spozorovat v mladsom veku a postupne to mat pod kontrolou ,ako nechtiac nacapat 13 rocneho syna a zazit tak sok . 😀

andrea12737
13. aug 2010

@bobocka vadi mi to vonku, v obchode, vlastne vsade 😅 vlastne ked ho nevidim tak je to ok... pekne mu hovorim ze sa to nerobi 😨 lenze my sme mali teraz aj mensi problem pred asi 3t-s kozickou na pipiku, tak sa chytaval lebo ho to bolelo, tak sme to natierali.Vyliecilo sa to do 3dni. Ale teraz ked sa ho pytam ci ho boli pipo ked sa chyta, tak mi povie ze nie, a ked sa ho opytam ze preco sa chyta za pipa, tak mi nepovie nic, len kyvne s pleciami ... a na to mu hovorim, ze to sa nerobi ( no ako pisem pekne mu to hovorim). No ale fakt ma toto nenapadlo 😅 Ale s tym suhlasim netreba za to dietatko hresit... veru uz si budem davat pozor a uz sa budem k tomu staviat inak. Kazdopadne dakujem za reakciu. 😉

bobocka
13. aug 2010

@andrea12737 joj,to chce cas,on to nemoze pochopit hned.treba mat len trpezlivost a on sa nauci,ze na verejnost to nepatri.a mozno to vobec ono nie je a o tyzden ho zaujme zas nieco ine a na natahovanmie pipisa si ani nespomenie 🙂.treba ho aj nejak zaujat,niecim inym.neboj nic. 😉

miroslav1974
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maggie2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dominika1988
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
siss_sz
12. sep 2011

teraz je o tom dobry clanok v mama a ja... (alebo v DIETA?) asi v mama a ja... 😅

maggie2
12. sep 2011

@siss_sz s takýmito témami opatrne, je to raj pre pedofilov, baby dávajte si pozor aj s fotkami, čo tu uverejňujete, pozor na fotky nahých detičiek, pedofili sú svine

anjelicek26
12. sep 2011

@maggie2 - mne staci aj ta fototema na vodu lucka... polka deti je tam nahych 🙄

adriana1712
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adriana1712
12. sep 2011

Moj syncek ma 3 roky a uz som ho zopar krat pristihla pri tom, ze si niekde sadol obkrocmo, napr. na plysoveho maca a robil take tie pohyby, ktore mu zrejme robili dobre a obcas sa mu z toho aj postavi pipik 🙂 to bude asi tiez masturbacia, vsak? a casto si ho natahuje a hra sa s nim, ale to som si vsimla aj u ostatnych deticiek a myslim si, ze je to normalne a prirodzene a urcite sa nemaju deti za to karhat. moj maly ked to robi a vie ze ho vidim, tak sa len usmeje, zahanbi a prestane s tym, takze mi to vobec neprekaza.,na verejnosti to nerobi, tak si myslim, ze je to ok 😉

orlovka
12. sep 2011

veľmi citlivá téma, ale len pre toho, kto v tom vidí niečo zlé...20 rokov učím v škôlke a bolo to VŽDY...na lehátku v hociktorej vekovej skupine sa našlo zopár detí, ktoré "sa objavili"...v škole nás naučili, že z toho nemáme robiť haló, ale úplne kľudne, ako by išlo o normálnu vec, vybrať deťom ruky z nohavičiek či slipkov von spod paplóna...nám bolo hovorené, že deti treba zabaviť...ale ako ich zabavíte , ked majú ležkať?...mne sa osvedčilo vybrať ruky a povedať, že v gaťkách byť nemusia, že sa potom detičky spotia...deti, ktoré to nerobia, nevedia o čom hovorím, a tie, ktorých sa to týka, ma poslúchnu a časom zabudnú, že v gaťkách je aj niečo zaujímavé...správne mamičky reagujete, povedať len vecne, že sa to robiť nemusí a už vôbec nie na verejnosti, napríklad že ani ocko si vonku nechytá...teraz mi to prišlo zábavné, ale deti to berú...no mala som aj dievčatko úúúplne závislé, ktoré sme dostali z menšej triedy a tak sa na ležadle nadhadzovalo, až bolo červené...a keď som trvala na vybratí rúk z gatiek, tak malá bola nekľudná, až nervózna...pomohla spolupráca s mamičkou a trvalo to ťažký týždeň, čo sa dievčatko trápilo odvykačkou...ale nakoniec sa malá ukľudnila

mamminnkaa
18. dec 2011

ahojte poradte mi.ja som raz nachytala svoju dceru a si dava prst do zadku 😨 velmi ma to prekvapilo povedzte mi prosim ci to je normalne alebo sa snou mam porozpravat. 😖

macocha
24. dec 2011

@bobika0110 reagujem tu, keďže tú Tvoju tému zavreli...

No nám to teraz len začína, takže vlastne by som si mala nechať od Teba radiť. 🙂 Ale pri čítaní Tvojho príspevku mi tak napadlo, že či si dcérke na to nepovedala, že Tebe nie je príjemné, keď to robí v Tvojej prítomnosti? (Teda ak je to ozaj pravda - lebo mne je skutočne nepríjemné pozerať a počúvať pri tom tú moju 😝 😅 ) Je ozaj dobré, že Ti tak dôveruje, ale možno si treba stanoviť aj svoje obranné hranice. Že nie všetko cítime všetci rovnako. Jedna vec je rešpektovať jej svet, jej pocity a iná je nechať sa vmanévrovať niekam, kam nechceme, menom materskej obetavej lásky.

Vedie ma k tomu skúsenosť jednej psychologičky. Rozprávala o prípade, kedy najstaršia dcéra nútila mladších súrodencov prizerať sa jej onanovaniu, keď rodičia neboli doma. Nepamätám si už podrobnosti, ale zapamätala som si z toho, že niekedy onanár/ka môže onanovanie používať k akémusi trápeniu ostatných. Nie že by som chcela napísať, že je to prípad Tvojej dcéry, ale aby sa to tam nezvrtlo. Proste aby si myslela aj sama na seba a zistila, či nemáš brániť trochu aj sama seba, aby si sa v prítomnosti dcéry necítila nepríjemne.

@mamminnkaa asi porozprávať. Minimálne zistiť, či ju niečo nesvrbí a nie je tam aj medicínsky problém.

mamminnkaa
2. jan 2012

a teraz som ju prichytila ako si zdrazdi klitoris 😖 😕

@macocha-nesvrbi ju tam a nastastie uz to nerobi 🙂 ale teraz zacalo toto a robi to kazdi 2 den ☹