Detské ihrisko v škôlke

amadora
27. sep 2012

Môj synček chodí do škôlky v susednej dedine. So škôlkou som veľmi spokojná, aj s pani učiteľkami, jediné čo ma trápi je ich detské ihrisko... majú tam ešte staré komunistické kovové preliezky. Teraz sme mali rodičovské združenie, padla tam aj táto téma, ale klasický problém - nieto prostriedky 😒 Samotná škôlka nemá šancu také niečo zakúpiť a obec na to tiež teraz nemá prostriedky pretože sa práve prerába ZŠ. Tak sa chcem opýtať či niekto nemáte skúsenosti s podobným problém a ako sa dá riešiť, ako nájsť sponzorov alebo či sa nedajú získať prostriedky z eurofondov alebo niečo podobné... podotýkam že obec je malá takže nejaké väčšie firmy čo by sa dali osloviť tam nie sú. Ešte padlo pár úvah nakúpiť len drevo a ihrisko postaviť ale to si myslím že by nešlo, asi to musí mať dáky certifikát bezpečnosti keď je to pre škôlku...či? Ďakujem za všetky názory a nápady 🙂

bets
27. sep 2012

zalozit obcianske zdruzenie, poziadat rodicov o dobrovolne prispevky OZ, aj poukazanie 2% dane a prostrednictvom OZ hladat nadacie a sponzorov. vacsie firmy ako SPP, Orange maju nadacie, kde sa posielaju projekty, vypisuju sutaze a najzaujimavejsie projekty dostanu pozadovane prostriedky.

bambina1009
27. sep 2012

@amadora
ahoj, moja dcérka síce do škôlky nechodí, lebo mi ju nechcú zobrať kôli zdravotnému postihnutiu. Ale keď bol syn v škôlke/ dnes je gymnazista/, tak sme mali ten istý problém. Na dvore bolajedna preliezka, a hojdačka, klasická škôlková, kde sa všetci zmestia. A keďže ten istý problém- žiadne peniaze,žiadne firmy ktoré by prispeli, atď sme ako rodičia spravili takú brigádu, že sme na dvore zakopali niekoľko starých pneumatík rôznych veľkostí, a decká boli nadšené, hneď to boli kone, a fantázia pracovala. Mimochodom, tie kolesá sú tam dodnes.

amadora
autor
27. sep 2012

@bets no príspevky ani 2% z daní také ihrisko nezafinancujú, to funguje už teraz a minulý rok ostalo škôlke 6€ 😝 a za tie firmy a nadácie ďakujem, skúsim to pozrieť dáko na nete či niečo nájdem...

sympa1
27. sep 2012

@amadora nam napriklad zafinancovalo 😉 kazdy rok z 2% mame novu kupelku pre jednu triedu, postupne uz su vsetky urobene..minuly rok prislo na rad ihrisko , predtym jedalen...a kazdy rok nieco...ale sme zas vacsia skolka asi

amadora
autor
27. sep 2012

@sympa1 no u nás v škôlke je dokopy asi 40 detí a to je tam pár takých čo sú sociálne prípady 😒

cikyta
27. sep 2012

@sympa1 Presne tak. Aj u nás su len 2% z dane niečo cez 300 € a to je celkom pekný balík...

bets
27. sep 2012

@amadora SPP vypisuje sutaz, ze vraj kazdy rok nejak na jar. my sme takto ziskali 10 tis. na ihrisko. bolo verejne hlasovanie, kde ludia hlasovali za najlepsi projekt a tie s najvacsim poctom hlasov ziskali peniaze.
kamaratka tiez z roznych nadacii uz zafinancovala zopar projektov, hladala na nete a projekt prihlasovala vsade mozne az sa podarilo nejake peniaze ziskat. treba oslovit ludi v okoli, ake maju moznosti. niektori mozno pracuju vo firmach, ktore vyclenuju prostriedky aj na miestny rozvoj, robia si reklamu cez rozne komunitne projekty a pod. na zaciatku je dolezite nadsenie nejakej skupiny ludi, nakoniec clovek zisti, ze kazdy niekoho pozna, niekto vie napr. zohnat za lepsie ceny material a pod.

amadora
autor
27. sep 2012

@bets akurát som pozerala prefinancované projekty z SPP a je tam viacero detských ihrísk v MS veru 🙂 no veru pôjdem zajtra za riaditeľkou škôlky a skúsime v tom niečo spraviť, díky za radu 🙂

@cikyta @sympa1 ja neviem koľkí z rodičov poukazujú tie 2% z dane škôlke alebo tak, len proste sme sa bavili na rodičku že aj s príspevkom rodičov a nejakou zbierkou čo sa dáva pomimo im ostalo minulý rok len 6€. a to sa nič svetoborné nekúpilo. napríklad obliečky tam majú 15 ročné, teraz musia kupovať nové tak sme sa bavili že zvýšime príspevok rodičov a budeme dávať aj pomimo komu sa dá ale to sú proste všetko také sumy čo ihrisko nepokrijú, však len jedna taká preliezka (preliezací domček so šúchalkou napríklad ) stojí okolo 3000€ 😒

sofinka333
27. sep 2012

@amadora no tie stare kovove preliezky su tam tiez ,,nacierno" ... preetoze podla noveho zakona aj na ne musia mat certifikat co na 100% nemaju. Inak je to dost draha zalezitost... 300eur urcite je velmi malo, taka najlacnejsia preliezka len stojhi okolo 2000eur- ak ma byt poriadna, nie len na par rokov. Urcite by ste sa na to nemali skladat vy- ako rodicia, je to starost skolky. POdla mna skuste na to tlacit, mozno to zacnu riesit. Popripade sa informujte o tych sutaziach ako pise bets . Vo vasej skolky mate nieco ako dobrovolny prispevok pre skolku ? (dobrovolny ,,povinny" )

cikyta
27. sep 2012

Ale ved ja som to nemyslela tak, že z 300 eur sa dajú nakúpiť šmýkalky,preliezky a komplet ihriskové vybavenie....Reagovala som len k faktu, že u nás aj 2% z daní je celkom pekná suma a naša p.riaditelka sa im tešila a dalo sa niečo pekné kupiť.......
Proste euríčko ku euríčku...malý sponzor k malému a po trošičke sa vždy dá...Jeden otecko pracuje s drevom, druhý s pieskom atd...

amadora
autor
27. sep 2012

@sofinka333 áno viem že už je to protizákonné vlastne. a písala som že sa skladáme, odsúhlasili rodičia tak že minimálne 10€ ročne každý a podľa uváženia dá každý viac plus nejaké mimoriadne napríklad na mikuláša a tak...

@cikyta akože minulý rok kupovali trampolínu napríklad z tých peňazí takže to je super, len teda aby sa celé ihrisko nejako vynovilo na to je to málo

amadora
autor
28. sep 2012

@bets a chcem sa ešte opýtať ako je to s tým projektom, čo by to malo obsahovať, má to byť ako normálne nejaký technický nákres alebo ako? myslím či to treba dať dakomu vyhotoviť, nejakému stavebnému projektantovi alebo tako. pýtam sa ako blbec ale nemám tušenie fakt 😅

bets
1. okt 2012

@amadora
ja som ten nas projekt nevidela, u nas to riesili otcovia, kde kazdy k tomu dal nieco, v com sa vyzna. davali aj nakres. a co som videla, tak nebola to nejaka super vizualizacia, len nakres v nejakej mierke. a myslim, ze robili aj rozpocet a navrh financovania projektu.
kamaratka ked robila detske ihrisko, tiez do toho sla s tym, ze nemala ani sajnu. ona si z netu postahovala nejake vzorove projekty a co maju obsahovat.
ja som sa tomu detailnejsie nevenovala, takze viac nepooradim.
ale ked sme nieco potrebovali k stavbe domu, tak sme si s manzelom nejak pomohli, kreslili sme v programoch MS Office, dobre sa robi v MS Visio. takze aj laik bez technickeho vzdelania ma moznosti ako nakreslit jednoduchy projekt napr. ihriska, v obycajnom 2D formate. ja by som ten projekt nepredrazovala tym, ze oficialne oslovim firmu. mozno sa najde nejaky sikovny rodic, ktory by bol ochotny nakreslit projekt a ma aj lepsi software ako MS Office.
a keby uz som nemala inu moznost, tak to narysujem rucne a nascanujem. aj v pripade domu, niektore veci sa takto riesili a nikto s tym nemal problem.

bets
1. okt 2012

@amadora ked som hodila narychlo do googlu, tak napr. som nasla:

http://www.detskypark.sk/nase-projekty?q=node/3
http://www.kriva.sk/assets/Oznamy/Projekt-detsk...

v tom druhom, su vizualizacie preliezok. keby si vybrala uz konkretneho dodavatela, tak tu preliezku stiahnes z jeho podkladov, z jeho cenovej ponuky. u nas sa este nevedelo vobec ake preliezky budu, takze boli len naznacene miesta v nakrese, kde sa pocita s nejakymi prvkami a aj rozpocet bol len nejaky hruby odhlad.
ked sa trosku pohrabes na nete, urcite najdes vela projektov, kde sa mozes inspirovat.

amadora
autor
1. okt 2012

@bets ďakujem ti. ja som chcela vedieť len to nakoľko to musí byť oficiálne, respektíve či to musí byť spravené profesionálom (to by tiež nebol problém, mám v rodine dvoch) a tak 🙂

bets
1. okt 2012

@amadora ak mas moznost to dat profesionalovi, tak urcite to bude len plus.