Do škôlky v septembri 2011

katmi
17. dec 2010

ahojte.. ktorí sa chystáte do škôlky budúci rok v septembri? Rada by som vedela Vaše postrehy,názory, ako je to s prihláškami do škôlok atď. Ďakujem..

zanulienka
17. dec 2010

@katmi no my sa chystame,ale ako byvame v zahranici,tak postup je trosku iny ako na svk.sice tiez sa zahlasuje od februara ako na svk

titkovamiriam
17. dec 2010

katmi ja už sice školkujem no u nas je to tak že prihlašky beru v marci a pride ti vyjadrenie,pretože u nas je vela deti,malo školok ,tak je vela podmienok do 1.9.-vek tri roky-cez rok detičky neberú,trvale bydlisko,zamestnaný rodicia.....

voskovka
17. dec 2010

@katmi my už sice so staršim chodime bude mat v septembri 4roky ale 2011 nam nastupuje druhy synator.v juli bude mat 2roky.u nas beru aj take menšie detičky,aj ked flaškuju aj ked plienkuju.... 😉
prihlašku podavame vo februari a rozhodnutie mi hned povedia či ano či nie-podla počtu detičiek... 😉

ivett1
17. dec 2010

@katmi ..aj my sa chystame s mojim syncekom v septembri do MS...kedze starsia dcerka uz chodi, rozhodovanie do ktorej MS mame uz za sebou🙂...takze v marci podame prihlasku a okolo maja pride vyjadrenie...okrem toho MS ma na svojej web stranke uvedene potrebne info, takze nimi sa budeme riadit 😉

katmi
autor
20. dec 2010

my mame taku dost zaujimavu situaciu,takze som zvedava,ako to poriesime 🙂

zuzana1710
28. dec 2010

no u nas to bude tiez zaujimave.,..mala mi dovrsi na konci augusta 3 roky,takze v septembri hned moze nastupit..vo februari ideme na zapis,ale stale vyberam medzi 3 skolkami...neviem sa rozhodnut a ta podmienka co pisala titkovamiriam,ze rodic musi byt zamestnany...tak to je aj u nas a tomu velmi nerozumiem..ideme na zapis vo februari a ako ja budem vediet ci budem mat pracu v septembri???rozmyslam nad zivnostou a mam nejake plany,ale to nie je iste...a mala je hrozne na mna naviazana kedze som slobodna mamina,tak sa veelmi bojim ako to bude zvladat...ona je taka,ze hracky pozicia bez problemov,ale ked napr deticky si chcu vymenit odrazadlo s nou,tak ona to svoje da,ale druheho si nezoberie...stoji pri mne a hovori mi,ze chce svoje,ale nejde si ho sama vypytat...nie je piebojna a toho sa desim... ☹

danka86
28. dec 2010

Aj ja sa pridam.. Tiez by sme chceli nastupit od septembra do skolky. Mna by skor zaujimalo, ako si myslite, ze to vase dieta bude zvladat.. Lebo presne ako pisala zuzana1710 moja je na mna takisto velmi naviazana.. sice nie som slobodna mamina, ale som s nou 24h denne a babka sice byva 5krokov od nas, ale nepride ju postrazit.. a z tohto vsetkeho vyplynulo, ze je strasne bojazliva, nepriebojna.. S detmi problem nema, pekne sa s nimi hra, ale takisto ked jej niekto nieco vezme, tak uteka za mnou. Bojim sa, ako to bude zvladat.. Kedze cakame babo, rozmyslala som, ze si ju necham doma, lenze zas nechcem aby zaostavala za inymi detmi, predsa sa v skolke nauci byt samostatnejsia, priebojnejsia, vela hier, zrucnosti a zvykne si na cudzich ludi.. Neviem, co si o tom myslite? Mam si ju radsej nechat este rok doma?

jolinka
28. dec 2010

danka86

ved prihlasku mozes dat a potom v septembri sa rozhodnut ci dat malu do skolky alebo nie. Deti sa v tomto veku velmi menia a nie je vsetko len o priebojnosti. Dolezitejsie je, ci je dieta samostatne v obsluhe, jedenie, zachod, obliekanie atd. i ked tym najmensim samozrejme este ucitelky pomahaju. A tiez je dolezite ci dokaze ostat bez mamy, to sa moze tiez do septebra zmenit.

Vobec sa ale nemusis bat ze by ti dieta zaostavalo ak by este ostalo rok doma. Ja som mala starsiu dceru velmi upnutu na seba, bola na 3 roky prihlasena do skolky, ale nakoniec som ju nedala, usudila som ze na to este nie je zrela a ze ju zbytocne trapit ked moze byt doma, este som bola na materskej. Isla do skolky az na 4,5 roka a nic nezmeskala, rychlo si zvykla, deti ju dobre prijali, teraz je z nej sikovna, spolocenska predskolacka.

Mladsiu dcerku som dala tiez az na 4 roky teraz v septembri, kvoli oneskorenemu vyvoju reci, a tiez v pohode. Vplavala do skolky akoby tam uz chodila sto rokov 🙂

jolinka
28. dec 2010

Inak kym som starsiu nedala do skolky, rok a pol som pocuvala reci typu Ona MUSI ist do skolky, ked ma 3 roky, lebo potom si zmysli ze nebude chodit do skoly ked si jej teraz povolila.... bla bla , to su kecy. 😢

Ved ked nie je matka retardovana, tiez sa vie venovat vlastnemu dietatu a hadam aj efektivnejsie ak ma doma jedno ci dve, a ucitelka v skolke vyse 20, vsak dnes su skolky preplnene. Dolezita je ta socialna zrelost dietata. Tak ako existuje skolska zrelost tak je i zrelost na nastup do skolky. Jedno dieta to zvladne v 2 rokoch, ine v 3 ci az v 4 rokoch. Nesuvisi to s jeho intelektom.

danka86
29. dec 2010

@jolinka ona sa vie napapat, plienky uz nema ani na spanie, nema ani dudel, ani flasu s dudlom, len obliect sa sama nevie, ale vyzliect ano 🙂
A ona teraz hovori, ze chce ist do skolky, lebo vsetky jej o rok starsie kamaratky su uz v skolke. Sice jej vravim, ze ale maminy tam nie su a ona povie dobre, ale podla mna si to este neuvedomuje.. ale uvedomujem si aj to,ze teraz ma 2r 7mes a potom bude mat 3r 4mes a moze sa vela zmenit.. A ze bude plakat, tak to placu skoro vsetky deti, kym si zvyknu.. Tak asi fakt ju pojdem zapisat a uvidim, co bude v septembri..

verulka
30. dec 2010

@katmi 😀 😀 aj u nas bude pokus o skolku v septembri...prihlasky v petrzalke- kazda skolka ma bud na stranke alebo v skolke davaju, potom je dany termin ( teraz by so uz mali vediet) od-do sa podavaju prihlasky( potvrdene lekarom) ..naj je ist v prvy den, hned skoro rano...deti sa beru- 1. predskolaci, potom ak tam maju surodencov, potom deti, co uz maju 3r a ak ostane miesto, tak vezmu deti maminkam na MD alebo take co nemaju trvaly pobyt v danej mestskej casti ( co sa ale moc casto nestava) je fajn ist sa "ukazat do koslky, pred zapisom, priradit menu tvar...a preco to bude u vas zaujimave? vsak s ninkou nebudu problemy 😉

babulina
2. jan 2011

tak aj nas to caka tento rok, len tak pre srandu kralikov som sice davala uz aj minuly rok prihlasku, samo ze nas nezobrali 🙄 tak snad tento rok to bude lepsie 😅

winona24
3. jan 2011

ahojte....tak ja sa pridávam.....aj my nastupujeme tento rok do škôlky...

takáto otázka....malá mi bude mať 14.9 tri roky....ako to je??? mám normálne podať prihlášku??? budú robiť problém s tým,že dovŕši tri roky v priebehu septembra...v robote počítajú,že od septembra nastúpim.... 😒

my sme z Petržalky...v hre mám cca 3 škôlky...neviem sa rozhodnúť..... 😅

skrecok
3. jan 2011

Ahojte,
aj my by sme mali nastupit v septembri do skolky...
mame trosku problem... Maly bude mat az 24.9. 3 rocky. Tu su dve skolky a rozhodli sme sa na jednej... Lenze tu prednostne prijimaju len deti od 3 rokov a rodicia musia byt pracujuci. Takze my musime verit v zazrak, resp. vybavit vynimku, ale musi byt samostatny, vediet sa sam napapat, obliect a pod..... Ale vacsinou prijimaju aj mladsie deticky, zalezi od skolky... Dlho sme uvazovali nad sukromnymi skolkami v BA, lenze je to uz riadna palka penazi a najblizsia sukr. skolka vo vedlajsej dedine, ktora je este cenovo prijatelna je dva roky dopredu obsadena 😅 .

@winona24 treba sa spytat ci tie prijimaju aj mladsie deticky, dcerku Riskovej krstnej prijali 2 a pol rocnu dcerku do skolky v oktobri vdaka tomu, ze mali volne miesto...

lucia99
3. jan 2011

ahojte, snaha prihlasit malu do skolky bude aj u nas, len si nedavam niake sance kedze len vcera mala 2roky a v septembri bude mat 2r 8m 😖 . a kedze som predtym nepracovala tak sa sance asi este viac znizuju 😠 no a v petrzalke je riadny natresk a sance este nizsie ako inde.
a neviete ako to je ked mi malu nezoberu do skolky a dovrsi uz tri roky? mam narok na niaky prispevok?

winona24
3. jan 2011

no ja sa už teraz desím ako to bude....nakoniec bude stres,že čo s malou....bojím sa,že v robote tiež nebudú čakať do nekonečna.... 😒 😒

winona24
3. jan 2011

už som dávala aj otázku....ako je to s množstvom podaných prihlášok??? koľko ich môžem podať????

babulina
3. jan 2011

@winona24 - prihlaska by mal byt jedna, ale nieje to nikde napisane,riaditelky sa vsak rady pytaju ci je naozaj jedna, v nasej skolke (petrzalka) brali pre tento rok deti narodene do decembra, sice nie hned od septembra ale postupne ako dovrsovali 3roky, v septembri podla mna nema zmysel nastupovat pokial nemas babku na strazenie, lebo ved skoro tri tyzdne trva adaptacny proces, takze iba poldna su v skolke, aspon vo vacsine co poznam v okoli

winona24
3. jan 2011

@babulina a ako to je??? ona môže nastúpiť aj neskôr???? to by sa dalo poriešiť...nejako zaplátať...ale ako som písala,môj zamestnávateľ tiež nebude čakať

babulina
3. jan 2011

@winona24 - kamarati maju decembrovu dceru a nastupovala v novembri na adaptacny proces, a od decembra natrvalo, ono je to myslim tak ze deti narodene do 15.9 nastupuju hned v septembri ostatne postupne, ale to zavisi od riaditelky, ale narodene do 15.9 sa chapu ze dovrsili pre dany skolsky rok tri roky
lebo ak riaditel skolky prijme dieta mladsie ako tri roky, tak berie nie jedno miesto ale jeden a pol miesta, oni potom dostanu skratene dotacie, teraz si to presne uz nepamatam ako je, ale v petrzalke standardne sa beru az ako trojrocne, podla mna je to prehnane ze tu je natresk, lebo nepoznam ani jedno dieta starsie ako tri roky ci uz so surodencom alebo bez ktore by do skolky neumiestnili pokial rodicia prejavili zaujem, takze panika je zbytocna

winona24
3. jan 2011

@babulina fuuuu...si ma trošku upokojila....tak to my ešte spadáme tým pádom...14.9 dovŕšime 3 roky 😅

babulina
3. jan 2011

@winona24 -a do ktorej skolky ju chces dat? ja mam info o sevcenkovej, iljusinovej, pifflovej, ciastocne holicskej a macharovej

winona24
3. jan 2011

@babulina nooo takto...my sme zo Znievskej...najbližšie máme MŠ lietavská,potom MŠ Strečnianska...rozmýšľam aj nad Holíčskou .... aj na Iljušinovu mám dobré referencie,ale to už je od ruky....rada by som to mala tak aby som malú nemusela trepať po busoch

winona24
3. jan 2011

@babulina lietavskú máme tak,že len prejdeme cez cestu a sme tam...vidím na ňu v podstate z okien (tak okrajovo) 😀 😀
a strečnianska je tak 5 min.peško....aj to som moc napísala

babulina
3. jan 2011

@winona24 - no jasne, cim blizsie tym lepsie, u nas pripada do uvahy asi len iljusinova, sa mi tiez nechce vlacit sa krizom krazom po sidlisku,najma ked mame doma este jedneho drobca

winona24
3. jan 2011

@babulina tá je že vraj veľmi dobrá....ale to by sme sa museli naháňať 98 alebo muž autom...to je nanič...a svokra býva blízko pri nás ...tak aby to ani ona nemala ďaleko...mamu tu nemám.... 😒

deirdra
3. jan 2011

Baby, ak mate nejake informacie o skolkach Haanova, Lachova, Pifflova alebo Jankolova v Petrzalke, tak ich dajte do placu. Moj syn bude mat v novembri 3 roky a pevne dufam, ze sa do nejakej dostaneme.

lucia99
3. jan 2011

@babulina vies niake info o holickej? ja by som ju chcela dat skusit prihlasit aj tento rok, a viem ze sa to robi aj tak ze keby mi ju zobrali da sa dat aj odklad, napriklad aj od toho novembra-decembra. moja mala dovrsi tri roky az 2 januara.

mtsl
3. jan 2011

@winona24 nechcem vám kaziť radosť ale dieťa musí dovŕšiť vek 3r DO 1.9.
do 15.9. sa odovzdáva na ministerstvo počet skutočne nastúpených detí a podľa toho škôlka dostane dotácie na celý školský rok - preto niektoré škôlky nechcú brať deti po 15.9.

babulina
3. jan 2011

@deirdra - pifflova - ja som sa skorej zaujimala o specialnu triedu s dietetickymi poruchami ale to je vlastne jedno, pani riaditelka velmi mila, skolka krasna, jedine jedalen bola postarsieho data sa mi zda, ale ved to je jedno, inak pani ucitelky co som sa rozpravala s nimi na ihrisku tak mile, celkom sa aj zaujimali o tie detvaky, a sa mi zda ze na ihrisku im minuly rok nieco nove pribudlo
@lucia99 - o holicksej viem ze iba tolko ze oni maju najkratsi adaptacny proces, ledva tyzden ci dva, kamaratka tam ma syna a spokojna, ze neni nicim extra ale taka klasika a pani ucitelky mile, o tom odklade nic neviem, na prihlaske sa uvadza ze odkedy dieta nastupi takze jedine toto ako odklad by som brala o inom neviem ale rada sa dozviem ak niekto vie viac 🙂