Hľadám škôlku v Košiciach

mofer
28. feb 2012

Aj keď momentálne prebiehajú zápisy do škôliek, nás všade odbijú, že nemajú miesto a nechcú nám zobrať ani žiadosť. Malý bude mať v júni 3 roky a chcela som ho dať do škôlky od septembra, ale neviem škôlku nájsť. Neviem už čo mám robiť. Žiadosť mi zobrali len do jednej škôlky nad jazerom, ale aj to mi povedali, že nemám šancu. Viete mi niekto poradiť dajakú škôlku???

sisaha
28. feb 2012

@mofer a podla rajonu kam patris? tam ti musia ziadost vziat..

mofer
autor
28. feb 2012

no práve to je ten problém, že som zo Slanca, ale obaja pracujeme v Ke, tak potrebujem škôlku v Ke

olifcek
28. feb 2012

@mofer ak nemate trvaly pobyt v ke aspon Ty a drobcek, tak je to asi bez sance... viem, ze KVP je tiez full

danielllka
28. feb 2012

@mofer a kde všade si dávala žiadosti?

mofer
autor
28. feb 2012

no to je hrozné...

mofer
autor
28. feb 2012

jedinú žiadosť mi zobrali na Azovskú...inde ako som písala sa so mnou ani nebavili

danielllka
28. feb 2012

@mofer a nebavili sa s Tebou z akého dôvodu- že majú plno, alebo preto, že nemáte trv. pobyt v Košiciach? a kde všade si sa bola teda pýtať? (kde Ťa odbili..)

mofer
autor
28. feb 2012

no bola som všade na jazere, terase a manžel bol v meste, komenského a okolie, no a dobili ma hneď, že nemajú miesto a že síce napríklad na terase len bude zápis začiatkom marca, ale ani nemám chodiť, lebo nie sú miesta. Tiež nechápem pre koho tie miesta potom sú.... možno som naivná, ale to má každý známosti?

lenka_66
28. feb 2012

pokial ma syn trvale bydlisko kosice-okolie tak ti ho nevezmu.skolka dostava peniaze z magistratu len na deti s trvalym bydliskom kosice mesto.

henca74
28. feb 2012

@mofer ahoj, skus skolku na furci, na jaltskej ulici, je tam velmi mila pani riaditelka aj super skolka.skus pozriet na nete, myslim, ze maju www.msjaltska.sk

danielllka
28. feb 2012

@mofer .. tak som sa opýtala známej- učiteľky v MŠ, robí v meste na Palárikovej, aj oni majú plno- dokonca p. riaditeľka vyhlásila, že nevezme ani súrodencov detí, ktoré tam už majú- taký plný stav tam je.. ževraj sa zvýšila pôrodnosť, tak detí je neúrekom.. inak ak Ti môžem poradiť dobrú škôlku z vlastnej skúsenosti, tak na Ťahanovciach Juhoslovanská je ozaj dobrá, syn tam chodil, boli sme obaja veľmi spokojní (a to sme ho prekladali z Belehradskej..) a jediné, čo Ti môžem odporučiť v tejto situácii je chodiť rad- radom po škôlkách a pýtať sa ďalej.. určite ste neprešli všetky.. inak neviem ☹

trnka77
28. feb 2012

@mofer skús škôlku na sídlisku Podhradová...neviem presne aká adresa-ulica,ale že vraj tam majú menej detičiek.Ja sa tam idem informovať v piatok,pretože aj ke´d sme z Košíc miesto nemáme,všade je plno.Mamičky prihlasujú deti už od polroka::: ☹ ☹ ☹

danielllka
28. feb 2012

@mofer a ináč ževraj ani nieje pravda, žeby ho nevzali preto, lebo tu nemáte trvalé bydlisko- kopec ľudí býva v meste v podnájmoch 😎

mofer
autor
28. feb 2012

trnka77 vďaka, pôjdem na tú Podhradovú,

mofer
autor
28. feb 2012

@danielllka ja len dúfam, že niečo nájdem, zajtra idem skúšať ďalej

danielllka
28. feb 2012

@mofer skús aj Ťahanovce, nás zobrali aj uprostred roka (prekladala som z jednej škôlky do druhej), inak je tu škôlok habadej, na každom rohu.. neverím, že sa ani v jednej nenájde jedno miesto! 😝

mirka907
28. feb 2012

@mofer a skolku v Krasnej si skusala?ked sa dobre orientujem, to mate cestou.

mirka907
28. feb 2012

@danielllka teraz je fakt plnka, nasa skolka neotvara zapis ani tento ani na dalsi rok....teraz napr. beru len 12 deti....a tie uz maju davno zapisane...

lenka_66
28. feb 2012

@danielllka svagrine to povedala riaditelka skolky teraz na zapise.byva na furci ale trvale bydlisko je terasa.na ziadost dala poznamku a povedala ze to sa este da v ramci mesta ale ak by boli z okolia tak to nevezme

marketka1
28. feb 2012

@mofer škôlky mč sever sú plné osobne prejdené v priebehu troch týžňou polianská- podhradová tam som bola min. týždeň je napchatá.
A pokiaľ viem tak sa na mš v Ke nevzťahuje, že Ťa v obvode musia prijať ak tam máš aj trv. pobyt. platí to len pre ZŠ.

mirka258
29. feb 2012

Ahoj, ja tiež nie som z mesta, takže tiež bol problém so škôlkou v meste, obehali sme celé KVP (máme to najbližšie) a zobrali nám ho bez toho aby sa pýtali odkiaľ sme jedine na cirkevnú sv. Košických mučeníkov, Čordáková (KVP - za Billou). Bola to taká z núdze cnosť, lebo všade mali plno a nie sme z mesta ...Teda, ak nevadí, že je cirkevná.... Inak sú v nových priestoroch, majú nové zariadenie, nové toalety,... Prajem veľa šťastia pri hľadaní, Mirka 🙂

trnka77
29. feb 2012

@marketka1 tak to si ma veľmi nepotešila ☹

alex31
1. mar 2012

@mofer .. zhanas len statnu skolku? v sukromnych by urcite este nejake miesto mali.

mofer
autor
1. mar 2012

@alex31 rada by som štátnu škôlku, pre mňa je súkromná drahá ☹

mofer
autor
1. mar 2012

@mirka907 skúsim ešte v Krásnej , tam som nebola

deny3
1. mar 2012

ja tomu už vôbec nerozumiem, načo potom existuje niečo také ako je zápis????? !!!! formalita pre koho????? chápem, že je viac detí ako voľných miest v škôlkach,ale nejaké pravidlá hry by mali byť. Boli sme na zápise iba v jednej škôlke, skôr mi riaditeľka odmietla zobrať žiadosť s tým, že až na zápise, pri zápise / a to sme boli hned v prvý deň deviaty v poradí/ mi povedala, že nech si dám žiadosť aspoň do piatich škôliek, čo mi tým chcela povedať, že nemáme šancu?? ako to? otvára snád triedu s 8 deťmi? ako to, že niektorým už pred rokom stihla vydať rozhodnutie o prijatí na šk. rok 2012-2013????? 😠 😠 😠
a trvalý pobyt vraj nehrá žiadnu rolu, ona tam má vraj aj deti z Jazera a vidieka / ide o škôlku na Terase - Nešporovu/
Tiež neviem, čo budem robiť, na jeseň musím nastúpiť do práce, ak mi malého nikde nezoberú / väščina škôliek už mala zápis/, asi budem musieť dať výpoved z roboty, inak to nevidím.

mofer
autor
16. apr 2012

tak a je to jasné, škôlku nemáme ☹

deny3
16. apr 2012

@mofer a čo dalej, súkromná ? Odvolanie nedávaš? My sme nakoniec boli na zápise ešte v jednej škôlke, na Nešporku nás neprijali, teraz ako na ihlách čakám na druhé rozhodnutie, no mám veľké obavy, že to nevyjde ani tam.

trnka77
2. máj 2012

@marketka1 ahojte,tak sme boli na zápis v 2 škôlkach na obrancov mieru ..samozrejme povedali,že voľné miesta už 2 roky nemajú 😠 ...chcela som podať odvolanie,písala som aj starostovi našej časti Košíc,aby mi poradil 🙂 a predstavte si miesto sa našlo(to odvolanie som ani nestihla podať a písali mi z úradu školstva mesta Košíc a potom aj riaditeľka),zajtra si idem po papier,že nás prijali,tak som zvedavá,čo sa zmenilo,že sa miesto našlo 🙂 🙂

danielllka
6. máj 2012

@mofer ahoj, na stránke škôlky Juhoslovanská (Ťahanovce) majú vypísané, že majú voľné miesta pre deti od 2 do 4 rokov, tak ak stále nemáš škôlku a máš záujem, mrkni a ozvi sa im 😉 Mne tam chodil syn a boli sme spokojní 🙂 www.msjuhoslovanska.sk