Ktorá štátna škôlka v Bratislave nevyžaduje trvalý pobyt v jej mestskej časti?

bleelka
20. aug 2014

Existuje taká? Obaja s manželom máme prácu v Bratislave a prac. dobu takú, že by sme nestíhali vyzdvihnúť deti zo škôlky v našom meste, preto hľadáme školku v meste, kde pracujeme. Nemáme tam však trvalý pobyt. Je nejaká štátna škôlka v Bratislave kde by nám deti prijali aj bez trvalého pobytu? Ďakujem za rady a tipy.

myzma
20. aug 2014

I ked nie som z Ba, predpokladám, že vždy uprednostnia deti zo svojich mestských casti, ale môže sa stat, že tí vezmú dieťa, i ked má trvalý pobyt v ke, mám tak kamarátku, ktorej syn nol vzatý do predskolskej, i ked nemal trvalý v ba. O žiadosti sa dávajú zvyčajne vo februári a marci, teraz je to podľa mňa nereálne. Tá kamarátka má tuším tu škôlku niekde v rači, môžem sa presne spýtať.

liz_lemon
20. aug 2014

@bleelka mojej znamej zobrali na Feriencikovu, ale neviem, ci nedali nejaky uplatok

demo
20. aug 2014

@bleelka Mnohé škôlky uprednostnostnia úplatok pred dietatom z obvodu, bohužiaľ.

monika2712
20. aug 2014

kedze je velky nedostatok miest v skolke, bez uplatku ci znamosti je to myslim priam nemozne aby ti dieta vzali do skolky bez trvaleho pobytu.

siska53
20. aug 2014

@bleelka asi jedine za uplatok...my sme tu narodeni minimalne tretia generacia,nase deti su uz tu stvrta generacia a nas syn sa do skolky nedostal (uz 2.x a ma 4,5r. !).
Kamoske prihlasenej v inej mestskej casti ako davala prihlasku,syna neprijali v mieste prechodneho bydliska...kam prihlasku davala...ja stale vyvolavam..nikde nemaju volne..ani v cirkevnych...
Jedine,ze by ste dali,vies co...ako mnohi ini (kamoska mi prezradila,ze sa mamicky v skolke bavili,ze dali,aby sa dieta do skolky dostalo...)..
Asi tak...

bleelka
autor
20. aug 2014

@myzma
@liz_lemon
@demo
@monika2712
@siska53 kocky dakujem za skusenosti a rady. Tak to je hrozne toto, ze uplatky. To som v zivote nedala nikomu, ani lekarovi, tak ani neviem ako sa to robi a kolko sa dava. No, to ani zaludok na to nemam... Susedkin syn chodi do BA v Starom meste a nedavali nic, ale to to je asi jedina skolka ako to tu citam... fakt som dufala, ze je viacej takych, ale asi iba v nejakych castiach, kde nie je velka koncentracia mladych rodin...

monika2712
20. aug 2014

@bleelka nuz bohuzial v prvom rade musia vziat ine deti a v celej BA je so skolkami problem, len v roku 2013 bolo neprijatych okolo 600 deti. to je obrovske cislo ktore bude kazdym rokom iba narastat pokial sa to nezacne nejak riesit. tiez toto budem o rok riesit a kedze maly je septembrovy a prednostne beru deti ktore uz dovrsili tri roky tak ocakavam ze mi ho nevezmu.

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maminaba
20. aug 2014

O uplatkoch neviem, ale nieco na tom moze byt - poznam pripad, kedy dieta chodi do statnej skolky v inom obvode. U nas (BA III.) to dokonca rajonizuju aj v ramci obvodu, t. j. kazdej ulici prislucha konkretna skolka. Az nasledne prihliadaju na skutocny pobyt (podla trvaleho pobytu sme patrili do inej skolky v ramci BA III., az ked som riaditelke vysvetlila, ze my nebyvame na adrese trvaleho bydliska, ale na adrese spadajucej pod jej skolku, az potom mi dieta prijala).

silvapokorna
23. aug 2014

Ahoj, skús sa spýtať priamo v škôlke. Veď za opýtanie nič nedáš a možno aj "motyka vystrelí". 🙂 Môžeš zavolať aj priamo na Ministerstvo školstva, vysvetliť situáciu a popýtať sa. Ja som to tak riešila, keď sme sa v decembri sťahovali z Prahy do Bratislavy. Pani bola veľmi milá, dala mi zoznam škôlok, kde mali voľné miesta a ja som obvolávala a pýtala sa. Trvalo to asi mesiac a miesto sa našlo. Ver tomu, že miesto nájdete a nájdete. Držím palčeky. 🙂