Neprijali nás do materskej školy. Ako sa brániť?

sue
27. mar 2010

Ahojte... dnes nám prišla poštou odpoveď na zápis, že Martinka neprijali pre veľký počet detí do MŠ. Neprijímajú ho ani od septembra 2009 ani od januára 2010 kedy mi končí MD.

Pracujem, malý chodí do škôlky súkromnej, inak spĺňa všetky podmienky na prijatie do MŠ už teraz - nemá plienky, sám sa naje, vie sa vyzliecť, obliecť si slipy, nohavice, tričko. Rozpráva... proste všetko.

Som samoživiteľ, zamestnaná od jeho jedného roka kvôli splátkam. Ako sa máme brániť? Ako postupovať? Dá sa podať nejaké odvolanie? Na koho vôbec tlačiť?

Či ozaj neexistuje iný prostriedok ako podplatiť riaditeľku v škôlke? (čo sa mi maximálne hnusí 😠 )

romanelka2
27. mar 2010

Ahoj sue ja mam trvale bydlisko mimo ba ale byvam v ba a ked som isla dat prihlasku do skolky hned ma upozornily ze dcerku nemusia prijat nech si dam prihlasky aj do viac skoliek dala som si do dvoch a akurat do tej dobrej skolky mi ju prijali papier mi neprisiel ale isla som sa spitat a pani riaditelka mi ju vzala a som naozaj rada lebo musim uz nastupit do prace poradim ti odnes riaditelke bonbonieru a pekne ju popros uvidis potom drzim ti palce.

susik77
27. mar 2010

sue: ak mas trv. pobyt a si samozivitelka, tak by maleho mali prijat. u nas su podmienky v tomto poradi: dieta do 1.9. dosiahne vek 3 roky, 2. trvaly pobyt,3. predskolak, 4. matka samozivitelka, 5.. ostatne deti
Nam tiez malu nezobrali, lebo sa hlasilo 155 deti a prijimaju 80. Nastastie som na RD a budem este 2.5 roka. Idem ju dat do sukrom. jasli
Nemate tam nahodou statne jasle? tam by si tolko neplatila a aspon u nas beru deti aj do 4 rokov

sue
autor
27. mar 2010

Ďakujem za rady, toto som všetko vyskúšala... okrem pomastenia vrecka a osobnej návštevy mestského úradu. Mestské jasle sú len jedny a tie sú napratané až po okraj...

katkav
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chymenitta33
28. mar 2010

katkav-vypnila som🙂

latvia
28. mar 2010

zaujimavy dotaznik 🙂 tiez som vyplnila, som rada ze sa dalo vybrat viac moznosti 🙂

katkav
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilyk
28. mar 2010

poslane 😉

bilushka
26. apr 2010

Ahoj Sue, v inej teme, ktoru zamkli som postrehla, ze si tento problem riesila aj cez Markizu, mozem sa opytat, ci uz to vysielali a co tam radili mamickam? Bohuzial tiez patrime k tejto skupine, len po navsteve riaditelky v hlavnej budove, zastupkyne v elokovanej triede, kam sme mali patrit a skolskej spravy mam pocit, ze uz som na konci svojich sil aj moznosti ☹
Konkretne v nasej mestskej casti nebolo umiestnenych 103 deti, mozno este poslanci schvalia rozpocet na otvorenie dalsich dvoch tried (40 deti), ktore by sa prerobili zo zakladnej skoly, ale ja pochybujem, ci sa tym po prve budu zaoberat a po druhe ci to stihnu do septembra...Prijimanie bolo u nas v skolke neprehladne a teda nechcem nikoho osocovat ked nemam v rukach dokazy a je to len moje slovo proti ich slovu, ale bolo to viac menej po znamosti 😔

jona74
28. apr 2010

baby je to beh na dlhe trate ☹ ja som tiez uz skusala vsetko a nezostava mi nic ine iba cakat ked bude mat tomas 3 roky a ze sa stane zazrak a zoberu nas... 😠 momentalne uz nemam sil 😢 bojovat s veternymi mlynmi...

bilushka
29. apr 2010

Jona, vy ste z ktorej casti?
Mna to stve o to viac, ze sme splnili uplne vsetky podmienky od veku, trvaleho bydliska po zdravotny stav, takze u nas bol dovod kapacita a to ma vytaca najviac, kedze sme stali pred skolkou hned prvy den ako sa odovzdavali prihlasky o siedmej rano 😖

Za najvacsie psycho povazujem, ked sa ma aj v skolke aj na skolskej sprave ked som tam bola pytali, ze co budete teraz robit, ze ved to je strasne takato situacia 😅

claudinka
29. apr 2010

jona vy ste z vrakune, ze?
ja tiez sa tesim, kedy bude mat tri.. my to mame este dalej ako vy 😒 😒

je jedno, kedy odovzdate prihlasku, zalezi to na skolke, niektora to berie do uvahy, niektora nie, treba sa vzdy popytat..

bilushka
29. apr 2010

U nas sa to bralo do uvahy, mali to napisane v podmienkach prijatia.
Zase na druhej strane nezistovali, ci ma matka zamestnanie, alebo ci je na materskej.

denisocka
12. apr 2013

no od samej " radosti" ani neviem , do akej temy mam prispiet 🙂 ale vidim,ze niesom sama . Práca na mna čaka - až nenastupim v auguste , tak dovidenia , moje dieťa cez prázdniny dovrši 3 roky, starší bude na buduci rok predškolák a ja som dostala odkaz , že nieje miesto - ročník 2010 je proste " silný" . školky v dedinách porušene, tie mestske maju rozne pravidla -kde počty deti sa odvíjaju od metrov štvorcových .darmo mesto poskytlo novu budovu a 2 triedy + ucitelky - detí viac neberu,stale tolko,ako ked boli iba v jednej budove . Fakg neviem kde sa obrátit . Ked ho nevezmu - pridem o pracu a novu si ani hladat nemozem,ked nemam kde maleho dat , do inej dediny ho vozit tiez nemozem,lebo na 2 strany sa neroztrám ( s jedným do jednej skolky,s druhým do druhej a ešte stihnut do 7:00 prist do práce .. a obe deti vydvhnut do 15.45 z oboch skolok ... porušili sa skolky , jasle ... sukromne u nás niesu ( a aj keby boli,tak ich nemam z čoho zaplatit ) tak svet náš užasny , quo vadis?