Platenie školného v škôlke

lady511
5. dec 2014

ahojte kočky,,chcela by som sa opýtat mamičiek ktoré maju/mali detičky v školke,,či by bol velký problém ked sa opozdím s platbou do školky,,ked sa to stane len raz..a to omeškanie by bolo 5 dní,,viem že by ma na to upozornili,,ale hadam,,by mi ju koli tomu nevylučili dakujem..ak vam to je nepríjemné pisat tu kludne aj IP dakujem

winner
5. dec 2014

Neviem ako u vas, ale mne sa podarilo minuly rok jednu platbu nezaplatit nedopatrenim vobec a upozornili ma az na konci skolskeho roka. Takze myslim si, ze 5 dni je v pohode.

jasminet
5. dec 2014

nic sa nestane ked je to 1x... u nas jeden otecko vsetko vytrvalo platil na ucet stravneho, po pol roku od neho pytali peniaze, vtedy sa na to prislo... ja inak vzdy platim po splatnosti skolne 😉

sonagolisova
5. dec 2014

osobne si myslim, ze je lepsie vopred povedat, ze budete musiet s platbou meskat par dni ale aspon budu o tom ucitelky vediet... u nas je to tak, ze do 8ho v kazdom mesiaci ma byt vsetko uhradene..ak nie je ucitelky upozornia ale nie su v skolke na to , aby kazdy den vymahali od rodicov peniaze

lady511
autor
5. dec 2014

@jasminet
@sonagolisova
@winner dakujem baby..no ono je to tak že keby to bolo niakych 30e ako vo väčšine školok nebol by problém,,my platíme aj so stravným 70 e koli tomu že mala nieje z dediny kde sa nachádza školka,, jasom začala robit..takže vyplata mi ide po zadu,, a školku máme zaplatit do 10 v mesiaci,,ja to chcem zaplatit 15-16..tak hadam z toho nebude niake velké halo,,

lady511
autor
5. dec 2014

@jasminet po splatnosti platíš? kolko dní?

sonagolisova
5. dec 2014

myslim, ze ked svoju situaciu normalne vysvetlis v skolke tak pockaju aj 2 tyzdne...sme predsa ludia a peniaze im predsa zaplatis...

jasminet
5. dec 2014

@lady511 vzdy tak do tyzdna... niekedy nacas, niekedy trochu meskam

lady511
autor
5. dec 2014

@jasminet Ďakujem,a ja som stresovala aký problém z toho bude,určite to nebude pravidelné,

bonaqa2013
5. dec 2014

Však povedz v školke ako ti chodí výplata, kedy a oni si časom zvyknú, že to je tá maminka č jej chodí troška neskoršie výplata....

rooskoliv
5. dec 2014

ak sa jedna o statnu skolku, platba nejde do skolky, ale zriadovatelovi, cize na miestny urad. Preto vacsinou treba do skolky priniest doklad o uhrade, aby sama skolka vedela, lebo z miestneho uradu sa to tazko dozvie.... -> hore/dole niekolko dni nehra rolu

lady511
autor
5. dec 2014

@rooskoliv však áno platíme to klasicky šekom a ustrizok donesieme do škôlky,len momentálne sa žiaľ opoziční o cca 5-6 dní

lucinka144
5. dec 2014

5 dni je v pohode... 🙂 aj nam sa stalo ze som bola v tom ze som zaplatila a az po 2 tyzdnoch ma upozornili ze nie... ak im to poviete dopredu ze vam takto nabieha vyplata nic strasne sa nestane predsa.

hradnapani
6. dec 2014

@lady511 neboj sa, podobne je na tom minimalne polovica rodicov, lebo tie terminy splatnosti koliduju s vyplatami. oni s tym viacmenej pocitaju, ze do toho tyzdna po splatnosti pride este vela platieb.

terina25
6. dec 2014

@lady511 aj my mame platit do 5-teho a platim neskor.vyplatu mam 10-teho.a zatial nebol proble.

lady511
autor
6. dec 2014

@lucinka144
@terina25
@hradnapani dakujem kočky,,pýtala som sa aj preto lebo ked som dostala papiere na podpisanie tak tam bolo malými písmenami že dovodom vylučenia može byt aj oneskorene platby

heni79
6. dec 2014

@lady511
Hm, tak my platíme školné raz za pol roka, hneď na začiatku škôlky. Je to riadna pálka. Minulý rok to bolo dobrovoľne, buď polročne, alebo mesačne. Teraz to dali jednorazovo polročne pre všetkých. 😝
Platby za stravné platíme mesačne, my máme do 15. v danom mesiaci zaplatiť poplatok za nasledujúci mesiac. Občas platíme aj 17.-ho, keď sa zabudneme. 😀 Nikto nič nerieši. I tak máme preplatky.

lady511
autor
6. dec 2014

@heni79 však im to vysvetlím,, tak hadam koli 5 tim dnom sa nič nestane,, 🙂

magdalenatothova33
17. dec 2014

zdravim,5dni su v pohode,aj mne sa stalo ze som meskala,aj tyzden....zaujimalo by ma aky poplatok za skolne platite?a ked mate 2deti?ja platim 12eur na dieta,mam 2deti---TV vsetky skôlky u nas patria pod mesto,jedna kamoska dava do inej skôlky a na jedno dieta plati 12eur a na to druhe menej 8eur,tak nechapem ako je to mozne ked skôlky su statne,nejde mi o tych par eur,ale o princip...dakujem