Platíte aj vy 12 eur školné za predškoláka?

other_side
1. okt 2010

moj syn chodi do predskolskej triedy, narodeny je ale 4. septembra, t.j. tento rok dovrsil 5 rokov. dostala som ale v skolke sek na 12 eur, aj ked riaditelka na rodicovskom povedala ze deti v predskolskych tiedach uz skolne platit nebudu. pytala som sa jej, ako a co tym ziska syn navyse, kedze je uz predskolak, ako to ovplyvni jeho den v skolke, kedze vsetci su tam uz predskolaci a nikto uz 12 eur skolne neplati.. povedala mi ze nijak, ale ze kedze mu zle vychadzaju roky tak tych 12 eur mesacne musime za neho jednoducho zaplatit.. aj ked nic z toho nebude mat.. ja tomu nerozumiem, co teda znamena to skolne? ja uz som z toho jelen.. 😖

dari
1. okt 2010

my za maleho tiez neplatime, nar. je v 06/2005

titkovamiriam
1. okt 2010

no asi bude predskolak aj na rok tak to beru tako 😠

traktor
1. okt 2010

nemala by si nic platit..je predskolak takze urcite nie...nas patko mal aj odklad..cize akoby bol 2 roky predskolak a neplatili sme za tie dva roky...

gabrielos
1. okt 2010

..moja dcera mala 12.septembra minuly rok 5rokov..kedže zle vychadzaju roky tak som platila tiež..až tento rok neplatim čo chodi dalej do školky..takže počitaju stym že tvoj syn bude predškolak až buduci rok a a pojde o rok neskor do školy..

nattaly8
1. okt 2010

Deti narodene po 31.8 povinne musiam platit skolne, vyplyva to z yvahlasky o materskej skole 306 / 2008.Vas syn nieje predskolak, zo zakona nema povinnost ist v januari na zapis. Ak by ste ho chceli dat do skoly, musite mat kladny posudok od detskej psychologicky, ktora vysetri u dietata skolsku zrelost. To, ze je v predskolskej triede je mozno z kapacitnych dovodov a je v kompetencii riaditelky deti rozdelit.Aj to, ze je v predskolskej triede, nerobi z neho predskolaka.Vekom. Nejako to ohranicene byt musi...😉).

betkavlcekova
14. okt 2010

other side u nas v skolke to je tiez tak, ze deti co su narodene v septembri a vyssie mesiace tak tych 12,69 platia a my ostatni neplatime 12,69 ale 5 eur mesacne

maznacik007
14. okt 2010

uz ti to tu napisali.. zakon je tak postaveny ze dieta ktore dovrsi do 31.8. 5 rokov je z pohladu vyhlasky predskolakom a ono neplati skolne, aj ked ma odklad tak ani ten dalsi rok skolne neplati. Tvoj syn je ale narodeny po 1.9. takze skolne platit bude a nevyplyva ti ani povinnost ist ho zapisat do skoly na dalsi sk. rok /zapisy su januar februar/ ak budes chciet dat syna do skoly od buduceho sk. roku budes musiet poziadat o predcasne zaskolenie a bude ti musiet psycholog /pedagogicko psychologicka poradna/ dat kladny posudok a maleho budu testovat na sk. zrelost.

skolka s tym nic nema.. ona to skolne odvadza zriadovatelovi -mestu a ono z toho hradi naklady.. a na predskolakov mu prispieva stat /presne sa eviduju podla rodnych cisel.. a datumov narodenia/ takze skoda v skolke toto riesit.. oni na to nemaju paky

tinasc
18. okt 2010

naša bude mať 28.10. 5 rokov, chodí do triedy s predškolákmi a školné platíme 🙂 predškoláčka bude až na budúci šk. rok.

scrabble
18. okt 2010

Je to presne tak ako písali dievčatá, predškolákmi podľa zákona sú iba tie deti ktoré do 31.8. dovŕšili 5 rokov.
Za predškolákov platí zriadovateľovi predškolského zariadenia štát.
Preto nechápem prečo betka vlčeková musí platiť 5 Eur......

radka4
8. júl 2013

Ahojte, prosim Vas moja dcera bude od septembra predskolacka a vo vsetkych skolkach u nas v meste predskolaci neplatia skolne, len v tej nasej si to pytaju. Vyhovaraju sa na to, ze su sukromna skolka, ale u nas v meste su dve a v tej druhej tiez neplatia deticky to skolne a neviem najst ziadnu vyhlasku, kde sa o tom pise, ze aj ked dieta navstevuje sukromnu MŠ (oni su aj neziskovka, aj sukromna aj normalna...proste co im vyhovuje) tak plati za to dieta skolne stat. Dakujem za odpoved.

danka_ba
10. júl 2013

skolne neplati to dieta, ktore ide v dany rok na zapis do skoly. Mne dcerku vdaka vedomostiam posunuli o rok skôr do predskolackej, ale kedze nesplna vek tiez budeme platit. Neplai sa len ten posledny rok pre skolou.

vikakika
5. mar 2014

Ahojte,viete mi niekto poradit?Dcerka je predskolacka,boli sme aj na zapise do skoly,chodi do sukromnej MS a platime nadalej skolne a v tej istej vyske. Podla toho noveho zakona je to ako?Plati stat skolne za dieta aj ked navstevuje sukromnu skolku?Neviem to nikde zistit a rada by som sa v skolke ohradila,ak by sme mali mat neaku ulavu od platenia,vzhladom na to ze skolne platim 55€ a okrem toho strava a ine poplatky.Dakujem vam za info a radu