Poraďte karnevalovú masku, ktorá sa dá vyrobiť doma

iivkaa1
13. feb 2013

Ahojte maminy potrebujem nejaku masku na karneval vymysliet...maly ho ma zajtra a neviem co mu dat...nejaka domacky rychlo vyrobena maska....dakujem za typy..

bets
13. feb 2013

moja dcera si masky vyraba sama, lebo zistila, ze su najlepsie honotene 🙂
tak napr. teraz si vyrobila carodejnicu, spravila si vysoky trojuholnikovy klobuk, obalila krepom, plast sme spravili z nastrihanych pasov z krepu a neviazanych na stuzku a zobrala si metlu 🙂
minuly rok bola sliepocka, isla len v bielom, na hlave mala kapucnu z mikiny a na nej pripevneny hrebienok...
jednoduche a zatial vzdy ocenene 🙂
a ked boli deti mensie, tak im robil manzel, vzdy z papiera nejaku masku (od krokodila, byka, tavu). je na to knizka, ako vystrihnut a poskladat masku na tvar...

zvedavamt
13. feb 2013

Vcera sme mali karneval v skole a je pravda,ze vyhrali masky,ktore deti robili doma.
Pacil sa mi chlapcensky:
tenista - kratasy,tricko,raketa,lopticka
futbalista-tielko s cislom,kratasy,podkolienky
hasic-v cervenom,nasite reflexne pasiky a napis z nich na chrbte hasic
čert-kozusinova vesta,tmave elastaky,pripnuty chvost z cervenej latky,na hlave na gumke po polke rozku-peciva
gangster-mal oblek,retaze,klobuk,okuliare cierne
kuchar-mal zaviazanu zasteru a varesku v ruke-pozor potom si s nou skoro preriedil zuby,ked tancovali
potapac-na chrbte obalene flase s mineralky a daku hadicku,okulare a neviem ci plutvy
ferdo mravec-tykadla na hlave,cervenu gulkatu šatku a cely v ciernom-moja nanho,mama aha on je lienkaa! 😀
nindžov tam bolo habadeej-v ciernom,zakryta tvar
zoro.v ciernom s maskou
majster N- biely plast, gumene rukavice, strapata parochna, pomalovana tvar,zabka na pleci, zabi slziz vo flasi vo vrecku
ak ma este napadne dopisem, tolko ku chlapcenskym

iivkaa1
autor
13. feb 2013

@zvedavamt dakujeeem

zvedavamt
13. feb 2013

ak by niekto hladal dievcenske,tak vyhrali tieto vcera:
motyl-tykadla zlte, cela v cervenom, silonky,kolo pasa satka a veelke kridla z kartonu namalovane na traciky cez plecia
srdcove eso- vrch,sukna a na traciky z kartonu velka karta pomalovana ako ozajstna z oboch stran
kvetinka - z krepaca na hlavu kvet, zelene tricko, zelena sukienka z krepaca a na ruky lo jednom liste z flisu na gumke
ciganka-dlha parochna,satka, dlha siroka pestra sukna, satka, zmalovana
indianka-ponco, pero vo vlasoch, luk cez plece
myska-maska z papiera na tvar-decka,v ciernom al sivom, chvostik, chlpate rukavniky,štucne
potom uz len kopec princezien a carodejnic

iivkaa1
autor
13. feb 2013

@zvedavamt a ten kucharik mal aj nejaku capicu na hlaver? lebbo moj rad kuchti a toto je super napad🙂

zvedavamt
13. feb 2013

prave ten nemal,ale bol tam aj druhy,cely v bielom a ten mal ciapku,myslim ze z krepaca,alebo papiera by to slo urobit

ika84
13. feb 2013

hrozno....navlecies oblecenie jednej farby a nafukas kopec balonov a prisijes o oblecenie...je to pracnejsie ale super to vyzeralo...

iivkaa1
autor
13. feb 2013

@zvedavamt a myslis ze by stacilo keby som mu dala bielu satku na hlavu? a nevadi ak nebbude cely v bielom...

zvedavamt
13. feb 2013

ten prvy chlapec bol normalne obleceny a mal len zasteru a varesku a vyhral,takze ... 🙂

j.a.n.e.7
31. jan 2014

Hľadám inšpiráciu na tento rok, minulý rok som to dala sama 🙂 Boli dvojmaska - mladšia dcérka v starších šatkách s čipkou a červeným košíčkom a šatkou na hlave dokonalá karkulka a starší syn bol vlk - oblečenie tmavý rolák a tmavé pančušky, na pančušky som našila chvost (použila som takú molitanovú hmotu čo nosil manžel z roboty ako odpad, bola sivej farby, aspoň ten chvost nebol ucapený) a na tvár - tam som použila čo sme mali doma takú látkovú masku z medvedíka, iste sa dá použiť aj obyčajná škraboška (obopínala sa okolo hlavy) a našila som tam papuľu so zubami (to som si sama spravila z toho molitanu šedého a ružového) a potom som ešte na moju starú čelenku z molitanu spravila uši.

koniarova
31. jan 2014

@iivkaa1 Chlpatý čierny kožúšok, čierne pančuchy, chvostík, rožky z kartónu a pofarbiť tvár a máš čertíka. Do ruky reťaz, alebo vidly z kartónu.

u2jana
4. feb 2014

tu sú celkom fajn veci na inspiraciu
http://www.pinterest.com/SDETMI/halloween-a-kar...

aknaj
4. feb 2014

syn bol raz v škôlke na vystúpení snehuliak, učiteľky ho obalili do vankúšov, previazali aby vyzeral ako z gulí, dopredu nalepili papierové gombíky, na hlave plastový hrniec, na nos také niečo ako majú šašovia, len to bolo špicaté

😀 😀 😀

alebo

ja som vyrobila Harryho Pottera .... na hlave čierny špicatý kornút, manželova čierna košeľa ako plášť, pod to synova biela košeľa a kravata, staré manželove okuliare bez sklíčok /tie ale aj vyzerali ako Harryho 😉 / a na čele nakreslený blesk

🙂 🙂 🙂

ilooli
11. mar 2014

Pre chalana som robil Transformera - Optimus Prime --

https://www.youtube.com/watch?v=sQ6XZbofZ4I
miciatko
11. mar 2014

ja som robila jezka , nastrihala molitan ako pichliace ,nalepila tavnou pistolou na hnedu pelerinku ,s vianocnych ozdob zoprala zopar jablcok nalepila a jezo hotovy a samozrejme aj vyhral 1 miesto 🙂)

miciatko
11. mar 2014
martina46
15. máj 2014

prosim nejaky napad, ako urobit kostym husenicu a kuriatkovske kridla, nieco, co by zvladly pomoct aj deti.

kuriatko84
15. máj 2014

@j.a.n.e.7 jééj tieto šaty som mala aj ja keď som bola malá 😀

j.a.n.e.7
16. máj 2014

@kuriatko84 Mno my sme ich podedili po starších sesterniciach, ktoré ich nosili na normálne príležitosti, ale moja malá ich tiež zbožnuje 🙂

vansammarja
1. nov 2015

@miciatko nechcete nahodou masku predat????

miciatko
2. nov 2015

@vansammarja uz sme ju predali 😒

vansammarja
2. nov 2015

Skda☹

ivanakal
2. nov 2015

@miciatko jeeej, tuto masku si pamatam z karnevalu v nasej dedine 🙂 bola top 🙂

miciatko
2. nov 2015

naposledy sme urobili Bumblebee -ak neviete co to je tak skladacie auto

meddulka
13. jan 2016
meddulka
13. jan 2016

@miciatko Dobry vecer nechceli by ste predat tuto masku?

kikuska252
19. jan 2016

😀

da_n_ka
19. nov 2016

@miciatko prosím ta ako si to urobila???? Môj by sa zblaznil. Máš nejaký návod?

miciatko
28. nov 2016

@da_n_ka prepac nebola som tu , nemam navod , neak som to popremyslala a urobila aj s manzelom ako technicka podpora 🙂

masku budem predavat ak by si mala zaujem kukni do bazarika

asturia26
19. jan 2017

Zdravim vas...viete mi poradit ako urobit chvost pre certa...dakujem