Rýchly rast 5 ročnej dcérky

brinkley
21. mar 2014

Ahojte,dcera ma pat rokov,meria 122 cm a vazi 20 kg.Posledny rok a pol narastla 8 cm,doktorka vravela ze je to dost...Problem je v tom,ze sa citi casto vycerpana,bolia ju nohy,celkovo po kratsej prechadzke alebo po nejakej aktivite je hned unavena.Jedava vela syrov,jogurty,denne vypije pol litra mlieka...ale chuda stale bedaka,ze ju bolia nozky,Nepoznate nejake vyzivove doplnky pre deti pri raste??

bibistec
22. mar 2014

no urcite jej nedavas vitamin D, v zahranici sa dava detom do 18 rokov, mozu ju koli tomu boliet tie nohy ze ma nedostatok Dcka, ja si to pamatam ako dieta tiez ma boleli nohy vraj to boli rastove problemy. Daj jej u obvodnej zistit z krvi to Dcko. Prip kup a vyskusaj, ja davam jamieson, ale radsej to skonzultuj s lekarkou

adriana84
22. mar 2014

moja dcera mala teraz vo februari 6 ,meria 128 cm a presne za posledny rok narastla 8 cm..ale naopak ,ona ma stale vela energie,nikdy nie je vycerpana a to ma kruzky 5 krat do tyzdna z toho 3 krat tancuje...ale berieme teraz pravidelne rybi olej...a inac straaasne jej pukaju kosti 🙂

romanovic
22. mar 2014

moja ani nie 9 rocna meria 160cm a ma 39 nohu.... 😀

lyzzy
22. mar 2014

@brinkley ....moc ti asi neporadim.ALE....ked som ja mala asi 10 rokov tak som tiez rychlo narastla.A tiez ma boleli nohy.Neviem ako tvoju dceru bolia nohy ale mna boleli klenby....pri trosku dlhsom chodeni som mala pocit akoby mi do klenby niekto pichal ihly.
Lekar zistil ze to je od toho ze som rychlo narastla a nestihli sa mi natiahnut slachy.Chodila som s tym potom na taku elektroliecbu.
Toto je moja skusenost tak dufam ze aspon nejak som pomohla 😔

maznacik007
23. mar 2014

@brinkley doplnit vapnik, a hlavne magnezium a este B12 kys. listovu ...