Súkromné škôlky. Aké máte skúsenosti?

tilly
1. jún 2007

máte detičky v súkromných škôlkach?
aké máte skúsenosti?
a aké sú tie škôlky, sú niečim odlišné od štátnych skôlok?
v čom sú lepšie?
ako by ste si takú dobrú súkromnú škôlku predstavovali? čo by mala mať?

v našom meste nie je súkromná škôlka, vlastne ani štátna tu nie je poriadna a všetky verejné škôlky sú plné, tak nemám dieťa ani kam dať, tak uvažujeme s kamoškami o otvorení súkromnej škôlky, ak máte typy, rady, komentáre, tak sem s nimi 😉

sweetberry
1. jún 2007

ja sa pridam k pdnikaniu 😀

verulka
2. jún 2007

tilly, nie su tam nejake dost neprijemne opletacky okolo hygieny a tak.
My s,e v statnej a je uzasna- super ucitelky, ktore praca naplna. Makaju s detmi o 106, rozvijaju ich po vsetkych strankach. To je uplne najdolezitejsie. Sukromne maju menej deti, lepsie vybavenie (i ked je to dost diskutabilne- nasa sa brutal popravila, robili sa projekty+ pomohli 2%) byvaju dlhsie otvorene a mozno lepsie varia 😀
budem este rozmyslat
no kazdopadne drzim palce v podnikani 😉

tilly
autor
2. jún 2007

ja práve neviem, sú tam určite strašné podmienky, čo sa týka hygieny a tak, mali sme len taký nápad a neviem, ako by bol zrealizovateľný, neviem, uvidíme, či sa do toho pustíme, či by bol vôbec záujem a tak a vôbec neviem, na čo by sme sa špecializovali, lebo súkromná škôlka musí mať niečo navyše, tak neviem, či plávanie, alebo tenis, alebo nejaký šport, jazyky...

babulka
3. jún 2007

Tilly, ja som vsetkymi 10timi (a este Matikovimi 10timi) za. Taketo napady a aktivity treba podorovat. A existuju na to prislusne Eurofondy, kde sa daju ziskat nejake peniazky, len treba mat 30% vstupny kapital a perfektne vypracovany projekt. Ale s tym by nemal byt problem (teda s tym projektom). A moj Matik bude prvy prihlaseny, teda po Dominikovi, predpokladam, kedze sme uz skoro susedia (teda este nechcem zakriknut 😒 lebo zas dopadneme), aj ked nie v samorine, ale o dedinu skor 🙂

babulka
3. jún 2007

Inac tu v Petrzlake na Bzovickej je vynikajuca skolka, boduje aj u cezpolnych, vidavam tu rano a poobede kadejake drahe vozidla aj s cudzimi ECV, teda napr. SC, PK... Je unikatna takym tym "wellness" stylom pre deticky, zdravym pristupom k zivotu, maju saunu, bazenik, pekne ihrisko, zdravu stravu... a myslim, ze aj jazyky vyucuju. Viem, ze je tam natresk, takze mozno nieco v podobnom duchu by sa ujalo aj niekde inde.
A samozrejme keby sa dalo aj pre mensie deticky, lebo viem, ze skolka je od 3. rokov, ale co napr. od 1 - 1,5 roka? Aj take maminky musia ist pracovat a zostavaju im len drahe opatrovatelky, lebo jasliciek je malo.

verulka
4. jún 2007

tilly, jaska, ze sukromna skolka musi mat nieco navyse, ale treba sa rozhodnut- vies, vsetko treba zaplatit a potom sa ti moze stat, ze mesacne by to vyslo vela. Najlepsie je urobit si prieskum tam u vas- do akej sumy su ochotny rodicia mesacne platit, co pozaduju....Ja mam skvelu skolku tu- mame plavanie, v zime lyzovanie, korculovanie, anglinu, sme zapojeny v skole zdravia, ci ako sa to vola. Chodia na vylety, chodi k nim logopedka, psychologicka, zubarka (nevysetruje, uci ich o ustnej hygiene). Je rpe deti od 2 rokov, ale iba ak nemaju vela 3rocnych- tych beru prednostne...Este aj v strave mi vysli v ustrety. Osdobne- neviem, co viac by mi mohla skolka ponuknut 😀
Avsak, ked som byvala v Lamaci- pred par rokmi(neviem ako teraz) tak tam bola jedna pekelna skolka, tam by som bola ochotna zaplatit 2x tolko len za normalny pristup k detom a aj k rodicom...
Ja som sa s podobnym napadom uz raz pohravala, ale tu v BA by to nebolo, to co by som chcela.
elmi drzim palce 😉

renca3
5. jún 2007

verulka...a ktora je to skolka v BA?

dai
5. jún 2007

ahoj tilly,
co by som ja ocakavala od dobrej sukromnej skolky:
- odborny pristup, dobry personal
- dobre vybavenie a stravu ( vybavenie: ak bazen, tak aj s instruktormi, ak wellnes,opat aj s odbornikmi...)
- casova flexibilita, moznost 24 - hodinovej starostlivosti za priplatok
- vyucba cudzich jazykov - intenzivna ( to znamena ze niekto by s detmi komunikoval kazdy den aspon pol dna v tomto jazyku, prip. by boli niektore aktivity len v cudzom jazyku... )
- pravidelne navstevy lekarov
- uzska kooperacia s rodicmi...

- mozno je toho vela, ale tu v BA uz mam 2 taketo skolky najdene - moji kolegovia tam maju svoje deti a su velmi spokojni... mesacne poplatky su cca. 13 - 15K

melory
12. júl 2007

holky "LYZENKA" pracuje v sukromnej skolke, vedela by povedat vyhody a nevyhody

jaroh
12. júl 2007

Ahojte, možno je najlepšie sa ísť do takej súkromnej škôlky pozriet. Videl som plagátik na súkromnú škôlku Felix mš na Mikovíniho 3. Boli sme sa tam aj pozrieť a je to celkom pekná nová škôlka. Vyzerá to super, je to zrekonštruovaný objekt, veľká záhrada, zrekonštruované preliezky a vzdelávací program majú tiež dobrý. Maju aj svoju www stranku, ktorá je dosť dobrá.

c.e.r.t.i.k.
11. sep 2007

Ahojte. Mate niekto skusenost so sukr. skolkou Minikin v BA-PB?

liana
16. sep 2007

kebyže mám dieťatko a rozhodujem sa o škôlke a nebude nám v rozpočte mesačne chýbať tých 13000 tak jednoznačne súkromnú škôlku. Kamoškina malá tam chodí a ten rozdiel je viditeľný. Individuálna starostlivosť na každé dieťa, každý deň program, intenzívna výučba angličtiny nenásilnou formou, zdravá strava a iné.... len škoda že je to tak veeeľmi drahé.

siduska
18. sep 2007

liana co ze skolka stoji 13 ticsic? nepretukla si sa?
tak to skuromnu sklu nechcem ked je tak vellmi draha

tilly
autor
2. okt 2007

certik, kamoškin malý tam chodí a je veľmi spokojná... len je drahá

liana, veľmi málo škôlok je za 13000, väčšinou sú okolo 8-9 samozrejme + strava, ale to platíš všade...

ja sa neviem rozhodnúť medzi dvomi škôlkami, tak mám z toho normálne depky

tilly
autor
2. okt 2007

ahojte, prosím o radu

už sme pobehali pár súkromných škôlok, potrebovala by som od budúceho týždňa (čiže dosť narýchlo) umiestniť dieťa, v podstate som sa už rozhodla, ale stále mi to vŕta v hlave, tak by som chcela počuť aj cudzí názor...

potrebovala by som niečo v ružinove alebo okolí, alebo v okolí miletičky, alebo tak, ešte aj to račko by sa dalo

potrebovala by som to na tri dni v týždni, od marca na celý týždeň, ale príchod tak na 9.00, možno na 8,45 stihneme

došla som na dve škôlky:
http://www.happydays.sk/?%C8o_pon%FAkame

http://www.babyschool.sk/sk_index.html

a ešte asi pôjdem pozrieť ten felix na mikoviniho

aké boli Vaše kritériá pre výber škôlky? celkom sa mi prvé dve páčia, ale v tej prvej chodia na verejné ihrisko dopoludnia a popoludní sú vo vlastnej záhrade, toho verejného ihriska sa trošku obávam, my na verené nechodíme, keďže sme dobre vybavení v rámci našej štvrte, každý sused má niečo doma (šmyklavky, pieskoviská a tak)
a ešte má dosť malé priestory, takže jedlo vozia, a tá hernička je malinká, ale zas je tam len 8 detičiek, tak je to taký menší kolektív a je na tie detičky viac opatrovateliek

a druhá je pri dimitrovke, takže ten vzduch, ale všade sú zlaté tety, čo je asi najdôležitejšie, je v starších priestoroch škôlky, ale má pekný dvor, len sa mi zdá, že chodia málo von... tam sa spí zvlášť v inej miestnosti a aj na papanie majú jedáleň, jedlo varia priamo v škôlke, ale na 8 detí sú dve opatrovateľky...

ako by ste sa rozhodli?
prosím všetky plusy, mínusy a rady, veľmi pekne Ďakujem

renca3
2. okt 2007

tilly...moj tip je skolka c. 2. Rozhodlo: dvor, velke priestory vo vnutri, vlastna kuchyna a ked je dobry aj personal tak nie je o com. A na 8 deti 2 zeny je dost.
Ta 1. mi pripada ako rodinny dom, ani nie ako skolka. A tusim len teraz zacinaju, tak by som isla skor do zabehnuteho systemu.

tilly
autor
3. okt 2007

reni, dík, dnes idem do tej prvej, dúfam, že na nás nezabudli a držia nám ešte to posledné miesto

vivien742
22. nov 2007

mamičky z Trnavy,poznáte súkromnú škôlku meduška? Počula som že v Trnave je okrem nej ešte jedna súkromná škôlka, ale neviem kde. Môžete mi poradiť, nie som z trnavy, ale bývam blízko. Aký je rozdiel medzi týmito škôlkami a štátnymi?

bubadlo27
22. nov 2007

vivien
toto som nasla, ale ja som z TT a o tej druhej sukromnej nic neviem
http://www.meduska.sk/index.htm

vivien742
22. nov 2007

ďakujem ti bubadlo, čítala som to, chcela som len poznať názory mamičiek, ako sú spokojné a tak. Aj v Senci je súkromná škôlka, počula som samé dobré ohlasy, mám to približne rovnako tam aj tam, tak uvidím, čo ešte zistím

melory
23. nov 2007

druha skolka je na kopanke a vedu ju reholne sestry, je to katolicka skolka.

vivien742
23. nov 2007

ďakujem melory,no reholné sestry, to nemusím, nemám proti tomu nič, ale necjám svoje dieťa, prípadne deti, nech si utvorí svoj názor, možno až ke´d bude dospelé, tak ako to urobil môj priateľ

melory
23. nov 2007

vivien urobila by si hlupost ze do krestanskej, ved to nieje mozne aby reholne vychovavali deti, mne to tiez nesedi. a kamoska dala malu prec, lebo ze len strach jej nahanali.

maaja
23. nov 2007

vivien742 - mas link na tu skolku v Senci ?

vivien742
23. nov 2007

nemám ale volá sa myslím Sen, skús to vo vyhľadávači, alebo skús súkromná materská škola Senec

olianko
23. nov 2007

skuste pozriet www.miniskolka.sk .vyzera to zaujimavo len ta cena 😅 🙂

tilly
autor
29. nov 2007

olianko, tam chodí môj domčo do šamorína

filipa
30. nov 2007

ahoj tilly, a ako si maly zvykol? a ty si teda spokojna, vsetko ok?? pisali sme si svojho casu o miniskolke v ruzinove... 🙂

katusky
30. nov 2007

ahojte dievčatá.moja dcérka musí od utorka do škôlky.má 2rôčky a ešte nikdy v škôlke nebola.v pondelok sa tam ide pozrieť s tatikom prvý krát a v utorok tam zostane 5 hodín,pretože ma urgentne potrebuju v práci a manžel tiež nemôže zostať doma.mam s toho nočnú moru. ☹ poradte ako jej to mám ulahčiť.please.

tapeto
2. dec 2007

Ahojte
som novacik na tejto stranke.Trapi ma umiestnenie mojej dvojrocnej dcerky do skolky,ale od januara musim nastupit do prace.Sme zo Samorina a zatial hladam nejaku nahradnu babicku,zatial neuspesne.Sukromne skolky v Ba sa mi zdaju drahe.Otvorila sa v Samorine sukromna skolka,este som tam nebola,ale uz som mala negativne referencie na tuto skolku.Aj ja budem mat o chvilu nocnu moru ked s malou nebudem.U starsej to bolo v pohode sla do skolky v 3 rokoch ,ziaden problem fakt pohoda.Co vsak teraz neviem. 🙂 Kto pozna nejaku super pani,ktora by mi poopatrovala dcerku ,tak sem s nou 😉