Týranie v škôlke alebo nevychovaný chlapec

katenka858
28. júl 2015

Ahojte mamičky, zrovna čítam tento článok: http://www.topky.sk/cl/10/1488761/Rodicia-s-hro... .... jasné, zdroj je o ničom, ale podstata zostáva ☹ dávam do pozornosti najmä mamičkám z PB, možno danú učiteľku poznajú aj osobne...

alaguema
28. júl 2015

@katenka858 prosím ťa, zmeň aspoň ten názov. To si úplne vážne kladieš túto otázku? Je snáď nad slnko jasné o čo tu ide, nech by to dieťa bolo akékoľvek.

katenka858
autor
28. júl 2015

@alaguema to je názov na otvorenie diskusie, nevyjadruje ani môj názor, ani postoj a rovnako tu neprezentujem ani svoje presvedčenia....tak kľud...🙂

alaguema
28. júl 2015

@katenka858 som úplne kľudná. Keby si bola na mieste rodičov toho chlapčeka, určite by si si s radosťou prečítala názov na otvorenie diskusie, ktorý evokuje dojem, že si to to chlapča snáď zaslúžilo, lebo bolo možno (?) nevychované...Z môjho pohľadu nie je o čom diskutovať. Taká učiteľka by mala ísť robiť niečo iné a to hneď.

katenka858
autor
28. júl 2015

@alaguema ja sa s tebou nejdem hádať, je to tvoj názor, máš na neho právo 🙂 ale keby som mala uplatňovať prístup, že "veci sú buď biele alebo čierne" v práci, tak prepustím asi polovicu svojich zamestnancov...z článku máme príliš málo informácií (hold, topky, čo by sa dalo aj čakať) na to, aby sme mohli vyvodiť objektívne stanovisko ☹ poznáme len dôsledok, a z toho sa žiaľ, nedá nič iné iba špekulovať...☹( chlapcových modrín mi je ľúto...

zabina27
28. júl 2015

akoze...moja svokra, tiez ucitelka v ms, ale v inej, povedala len tolko, ze je to dosledok toho, ze idu do dochodku az v 62 rokoch, ze je to psychicky narocne...
neviem, ale vela povolani je psychicky narocnych a musi sa to vydrzat. kazda jedna ucitelka podla mna ma ratat s tym, ze ak si povolanie vybrala, tak ho asi bude robit do dochodku, ak sa na to neciti, tak ma odist (viem, ze to nie je dnes lahke, ale radsej sa posnazit o zmenu, ako raz vybuchnut a zivot v prdeli...). urcite sa to moze stat, ved kazdej z nas asi obcas praskaju nervy pri vlastnych detoch, pokricime trochu, ale pri cudzich by sa to teda stat nemalo, toboz nie, ked tam ma byt profesionalny pristup... ale odovodnovat to tym, ze idu do dochodku ako kazdy normalny clovek, to ma teda zarazilo...

alaguema
28. júl 2015

@katenka858 som posledná, ktorá by chcela vidieť čierno-bielo. Ale sú prípady, kde sú veci jednoducho jasné. Mne stačí tá fotka. Vyzerá to tak, že to nie sú modriny, ale spáleniny. Mala som na chrbte niečo podobné, v menšom rozsahu, ale prišla som k tomu oveľa príjemnejším spôsobom za veľmi mladých čias s frajerom sama doma 😎 Trením o koberec sa na pokožke vytvoria presne také zranenia. K ničomu takému nesmie v MŠ dochádzať. Nie je o čom špekulovať. Predstav si, že by išlo o tvoje dieťa.

nyusika
28. júl 2015

@katenka858 iba blbec bude konkretne v tomto pripade hladat nieco, co tu zenu ospravedlni.
chlapciatko mohlo byt satanove dvojca, zle ako cert, nic tej zene nedava dovod sposobit mu take zranenie !!!

takze ziadne "nic nie je biele, alebo cierne" v tomto pripade neplati. Tu ucitelku budu, dufam, trestne stihat. Pripadne uznaju za dusevne choru a nariadia hospitalizaciu v psychiatrickom zariadeni.

@zabina27 svokre odkazujem, ze taketo spravanie je dôsledkom toho, ze tam pracuju trosky...a nemam to nic spolocne s neskorym odchodo do dochodku. ty mas na to dobry nazor, to iste si myslim aj ja. ucitelky musia dopredu vediet, do coho idu. ak nemaju vztah k tomuto povolaniu, nech idu robit nieco ine.

marguay
28. júl 2015

tak ja do toho trochu vidim, da sa povedat, ze dost. nie je to jediny pripad nasilneho sa spravania tejto ucitelky voci detom, ale jediny, ktory vyplaval na verejnost vdaka snahe rodicov a personalu. ucitelka je alkoholicka, ktora nema zabrany a terorizuje nielen deti /rozumej vsetky alebo aj ine deti nie len tohto chlapca/, ale aj personal.......to, ze sa to zatial nedostalo k sirokej verejnosti neznamena, ze sa to nedeje

nyusika
28. júl 2015

@marguay ja nechapem..ked sa vie o tom, ze ta zenska je alkoholicka, ze je problemova, to nikto doteraz nezasiahol ?
muselo to zajst az takto daleko ?

katarinamarkova
28. júl 2015

@katenka858 🙂)) zdroj uplne super doveryhodny 🙂))
ale vazne:
keby tam ta fialova lieciva vodicka nebola tak poviem, ze presne taketo male suchnutie mala moja ked sa smykla na takej tej malilinkej umelej smykale pocas leta bez tricka - presneee take iste

ak je ucitelka ta zla, co tyra deti - nech ju zavru na riadne dlho.....
ale osobne si myslim, ze ake medium taky clanok, taka pravda.

sardinka333
28. júl 2015

Boh vie ako to celé bolo...jednu verziu čo som čitala bola že ,,to dieťa kopalo iné a ona ho chytila za nohu a tak sa šuchol po tom koberci lebo ho odtiahla preč,, a to že dieťa bila priviazane kdesi tak to sa mi veriť naozaj nechce...určite nie ,,topkám,,....ktoré miluju hon na čarodejnice 😒
Ak tyra decko tak to je otras a treba to riešiť to je bez debaty...a ak to rodičia, ludia dávno vedeli že má také sklony tak je to aj ich chyba ze čakali na nejaký jej skrat a nezasiahli skor.

sue
29. júl 2015

@marguay a prečo sa to neriešilo skôr?

katenka858
autor
29. júl 2015

@katarinamarkova nečítala si celú diskusiu, pretože som to písala už vyššie, citujem: "..z článku máme príliš málo informácií (hold, topky, čo by sa dalo aj čakať) na to, aby sme mohli vyvodiť objektívne stanovisko emoticon poznáme len dôsledok, a z toho sa žiaľ, nedá nič iné iba špekulovať...☹ " takže preto som nezaujatá (niektoré tu si myslia, že sa zastávam učiteľky)....fakty sú nasledovné:
1. dieťa má modriny, ktoré by mať nemalo
2. stali sa mu v škôlke
3. zistila mu ich iná učiteľka pri prezliekaní
všetko ostatné sú len špekulácie.....nevieme, čo sa stalo, ako a prečo sa stalo a kto to spôsobil...
takže plne s tebou súhlasím, že stať sa mohlo hocičo...

sardinka333
29. júl 2015

@katenka858 tak načo to tu ,,riešime,, ked nevieme čo sa stalo?

- má modriny ktoré mať nemalo (neznamená ze mu ich urobila učitelka)
- stali sa mu v školke ( tvrdenie proti tvrdeniu - učitelka može povedať že tak už prišiel, nikto to nedokaze)
- zistila mu ich iná učitelka pri prezliekaní - ( no a? to svedčí o čom? o ničom...že má modriny)

Nakoniec s azistí že ho ,,tlču,, doma a odputavaju pozornost problemovou učitelkou v školke. Všeličo je možné. Nech to riešia prislušné urady, my si tu len budeme vylievať zlosť na ,,tyarnovi,, nech je ním hoci kto a vytvarať konšpiračné teorie.

marguay
29. júl 2015

@sue clanok je napodiv pravdivy, naozaj sa to stalo tak, tahala ho za nohu a mal osuchany chrbat. ale nech si kazdy veri comu chce. ja tam teda nepracujem, ale poznam ludi, co tam pracuju, a to doverne, a verte, ze pokusy o "jej zhodenie" boli, ale hold niekto ma znamosti, zametie sa pod koberec. dokonca spatne vyslo najavo, ze rodicia vedeli o tom, ze pije, prisli po deti a videli, ze je mimo, ale boli ticho. tak potom nech sa nedivia. tento pripad je preto taky medializovany, lebo to uz je len "ceresnicka na torte" toho, co sa tam deje a konecne sa rodicia ozvali. a keby ona ucitelka konecne odtial vypadla, ulavilo by sa mnohym.