Dieťatko narodené v 26. týždni

bubina7
27. jún 2014

Ahojte maminky, chcem sa spytat ci je tu niekto ako ja. Predcasne sme sa narodili v 26 tyzdni z vahou 760 g.

16112014
24. jan 2015

Ahoj ako sa Vám darí? Máme chlapčeka narodeného v 26.t.zajtra bude mať 10t.,Má vyvedené črievko , začal dýchať sám, vážil 860g a meral 34cm.Teraz má už 2120g. je veľmi zlatučký a veľký bojovník. Ale ešte sme v inkubátore a čaká nás operácia črievka.
🙄

martinare
30. mar 2015

Ahojte, nam sa syn Adamko narodil v 26+0, mal 880 g a 30 cm, mali sme velmi zle prognozy, nemal ani chodit a nakoniec sa nic z toho nepotvrdilo a dnes mame krasneho sikovneho skolkara, ktory okrem kratkozrakosti nema nastastie ziadne vaznejsie problemy. Takze treba mysliet pozitivne a cvicit vojtovku, ak to mate naordinovane, ako sme mali my, myslim, ze to dost pomaha. Inak v nicom vyrazne nezaostaval, chodit nam zacal ako 14 mesacny, dnes je ukecany ako radio a nasa mudra hlavicka, ktora uz vie citat jednoduche slova. 🙂

juter
16. apr 2015

zdravím vás mamičky bojovníčky s najstatočnejšími deťmi na svete....aj nám sa narodila v 26.týždni 780gr,36cm....a nedýchala sama celých 65 dní.bola zaintubovaná ,na kyslíku na100%,a povedali nám,že urobili maximum,že ona nereaguje.alle potom sa ,,zobudila,, a mohli sme si ju zobrať domov,kde som s nou bola zavretá celý rok na kyslíkovom stroji a nespala som a nejedla a plakala od vyčerpania....ved to poznáte.chodiť začala až v 23.mesiaci a pekne hovoriť až po 3ťom roku.vojtovku sme cvičili poctivo,ale ked nechodila ani po15tom,mesiaci,zaplatila som si aj sukrromne rehabilitačnú sestru,chodila k nám domov,bez nej by to určite nebolo také dobré,určite.nohy ruky by som jej bozkávala z vdačnosti,že moje ťdieťa chodí pekne,normálne,nič nevidno.ja osobne som to velmi zle znášala,aj zle znášam,stále sa len bojím o nu,ale možnopráve ten strach ma ženie a núti pracovať s nou na maximum.je úžasná,smejko,slniečko,naša odmena a láska,...je to zázrak boží,ako aj vaše deti.a máme kamaráta,ten istý prípad a je tiež v poriadku.ak možem poradiť,tak robte maximum.naozaj.počúvala som lekárov,a všetci mi vždy dobre poradili.najviac špec pedagog pre tieto deti,tu u nás v Martine.

zuska88
17. apr 2015

@juter ahoj , krasne si to napisala🙂 aj my mame doma taky zazrak🙂 kolko ma teraz tvoja dcerka?

juter
25. apr 2015

ahoj,dcerka mala 3roky.a.vasa?alebo syncek? 🙂 ako to prežívaš ty,prosím ťa,aj ty sa tak bojíš,tak viac ako mamky donosených detí?ja sa stále neviem uvolniť 😒

zuska88
27. apr 2015

@juter mame dcerku, v juni bude mat 3, a ano strach mame obrovsky po tom vsetkom co sme si prezili a stale este riesime iste zdravotne problemy...je to tazke, kto neprezil nepochopi...nase deticky su vynimocne🙂 mne velmi pomahal manzel, bez neho by som to nezvladla, prvy rok ani nepracoval...ak cches mozem pokecat cez IP, drzte sa