Ľutovali ste niekedy, že ste mali dieťa v mladom veku?

kraskaaa
15. aug 2012

Možno blbá otazka, ale predsa len ma zaujíma, či niektora z vas lutovala, že ved mohla ešte pár rokov počkat, a mať dietatko až neskor. Predsa len je to zodpovednost, už sa musite starat o drobca, ktorý naruši celý doterajši život a od jeho narodenia je aj vaš zivot iny...

traktor
15. aug 2012

..len kratko..nie nelutovala..aspon budem mlada babka, este pri sile 😀 😉

zigzag
15. aug 2012

@kraskaaa ak sa pytas na cas, tak na dieta nie je nikdy spravny cas, samozrejma ak ho mat mozes, stale sa najde preco este niem nie su peniaze, byvanie, vek, atd, a ak uz vsetko to mas, potom zistis,ze dieta nechodi, tak das vsetky tie veci co si nadobudla, aby si ho ziskala, takze clovek je taky, 😉 bat matkou je velmi tazke, a pre mna osobne je to tazsie nez som ocakavala, ale nelutujem, ze ho mam, snazim sa urbit vsetko pre to aby raz mohol povedat moj syn o mne to co ja vravim o mojej mame, ze je najlepsia na svete 😵

andrejka1983
15. aug 2012

ja som mala prve dieťa ked som mala 27 🙂 ...moja mamka už mala v tom veku 3 deti a ja som už chodila do prvej triedy 🙂 tak si vyber.....neviem posúdiť ktore je lepšie 🙂 je to relativné....ale uprimne,keby si možem vybrat asi by som tiež chcela mať prve dieta okolo dvadsiatky 🙂 páčia sa mi mlade a pekne mamičky, je to pekne a prirodzene....viac ako 4Otnička prvorodička podla mna 🙂 ....zas na druhej strane všetko je tak ako ma byť....

luciferkax
15. aug 2012

Prvé dieťa sa mi narodilo týžden pred 19 narodeninami, neľutovala som, viem,ž e teraz som mladá, plná energie, prešla som s "diskotékového" režimu na mamičkovský režim, bola som zvyknutá v noci nespať atžk či tam :D :D beriem to pozitívne, budem mať 30, 35, detičky budú relatívne veľké a samostatné a ja stále pekná mladá, plná života haha

zuzanocka
15. aug 2012

mala som 21, ked sa mi narodila prva dcera a je to v pohode.. mame k sebe blizko, sme ako kamaratky (dokonca este aj vyzorovo 😀) a ked este trocha podrastie mladsia, mozem si ja labky vylozit, pricom kopa mojich rovesniciek rodieste len prvy raz, alebo este nemaju vobec deti, ich to este len caka 😀
no a ked sa budeme nahodou o par rokov nudit.. zamiesime tretie :D

bluerose
15. aug 2012

Na mna kazdy pozeral akoby som z Marsu padla, ked som ostala tehotna. Ze cely zivot pred sebouuuu a bla blaaa. Ja to nelutujem, som aspom plna sily a energie, keby som rodila povedzme ako 35-40 rocna, uz by som sa tahsie zotavovala z porodu, nebola by som taka ohybna ked sa treba sklanat a ohybat za krpcom. Beriem to tak, ze nebude medzi nami velky generacny skok. Mna mali nasi dost neskoro a je to vidno,mamina nema ani tusaka o hudbe co pocuvam, o filmoch co ficia atd...proste ja to beriem tak, ze budeme s krpcom kamosi a budeme si rozumiet. Samozrejme, obcas ma chyti depka, ked je toho na mna vela a vidim bezdetne kamosky ako flamuju, behaju po dovolenkach,ale potom si poviem, ze som na svet priviedla zivot, nieco, co tu po mne ostane, niekoho, koho mozem lubit atd atd, no proste nelutujem, 🙂

evakva
15. aug 2012

@kraskaaa Ja som chcela prve dieta do 25 rokov. Stihla som to, sice s odretymi usami. Mala by som asi aj skorej, bo som mala uz priatela dlho (terajsi mm), no chodila som na VS. Druhe sme chceli do roka, no prisli problemy a tak som rada, ze sa zadarilo teraz. Takze radsej skor, ako neskor. Urcite nic nelutujem.

titkovamiriam
15. aug 2012

nie nikdy 😀

mychaella
15. aug 2012

Ja som vzdy chcela mat deti skor ako neskor a podarilo sa nam to, prve som mala v 21 a druhe teraz v 24 a nikdy, nikdy by som nemenila, som stastna ze ich mam. 😉

lucya89
15. aug 2012

@kraskaaa ty mas 26 rokov a myslis ze je to na dieta prislis skoro ? ja som nikdy nelutovala ze mam malu, proste je to moje slniecko ked sa na teba usmeje tak vies ze to ani nikdy lutovat nebudes.. pre nu by som spravila cokolvek.... som strasne stastna ze ju mam.... ja si myslim ze taku vec ako dieta netreba velmi planovat .. ako jasne zabezpecit nejake byvanie a tak... urobit nejake zazemie ale zas neprehanat ze teraz musime uplne zariadit cely byt, potom praca potom hento a tamto.
zrazu budem mat 30 zistim ze chcem babo a zrazu to nejde... neda sa.. treba tomu nechat volny priebeh, aspon podla mna ... teraz cakame druhe babo a nejak velmi sme ho neplanovali, proste povedali sme si ked pride budeme mat... nebudem predsa teraz planovat ze 3 rocny rozdiel medzi detmi alebo viac... a tak dalej .. vsetko sa da postupne

monika2606
15. aug 2012

@kraskaaa som síce mamičkou len 4 mesiace a týždeň, ale nelutujem to, a myslím že ani lutovať nebudem, vždy som chcela byť mladá mamička a mať čo najskôr rodinu, a splnilo sa mi to a som veľmi veľmi šťatná a dcérku milujem najviac na svete aj keď sme to nemali vôbec ale vôbec jednoduché zo začiatku

zairah
15. aug 2012

ja som mala 19 a bolo to vtedy normálne 30ročné boli už staré dievky,🙂dnes má dcéra 20 dsat a som na nu hrdá nikdy som nelutovala že som ju mala tak skoro,teraz stíham druhy život,druhého chlapa a druhé bábo má dva roky,(ten prvy ex bol na druhé pohodlny) a je to velky rozdiel vychovávat dieta vtedy a dnes,dnes je to pohoda,všetok čas môžem venovat len jemu nemusím sa už držat na to čo povedia tetky,svokra už mám svojích skúseností dost a stále som mladá mamička 🙂

anjelicek26
15. aug 2012

@kraskaaa - ziadna mama nelutuje, ze to babo mala, ver mi 😀 Mne sa mala narodila, ked so mala 22 a nemenila by som 🙂 Takto pianko stihneme este aj tretie 😀 😀

Dieta ti zivot nenarusi, ale obohati... pokial mas pocit, ze by si to formulovala v reale takto - obmedzenie, pokazenie vztahu - nie si zrela sa do toho pustat, je jedno, kolko mas rokov. Toto fakt nie je o veku, socialnom zazemi, dokoncenej skole a bla bla bla., ale o tvojich pocitoch,

brnka
15. aug 2012

ja som mala prve v 30-ke a keby sa dal cas vratit spat, rada by som ho mala skor 😉

magali
15. aug 2012

ja skor lutujem ze som ho nemala skor.. aj sme planovali ale potom nastali nejake problemy, krizy a nejako sa to oddialilo.. mala som sice "len" 26 ale brala by som to aj o tri-styri roky skor.. medzi detmi chcem mat aspon stvorrocny rozdiel a to uz budem mat tridsat prec a zda sa mi to neskoro.. podla mna je lepsie mat deti skor

luk25
15. aug 2012

ja tiež lutujem že som nemala skor,a teraz zrazu zdravotne komplikacie a dieta v nedohladne 😒

irin12
15. aug 2012

Ja nikdy nelutujem ze este nemam deti a viete preco? Som zo 6 surodencov a u nas je stale veselo teraz sa caka na vnucatka, ak by som mala deti skor nikdy by som nezazila nic z toho co mam za sebou dovolenky, praca, zaroven clovek si dovoli toho viac ked je v kuse zamestnany a nepozera na finanncie. Naopak v 19 odtrhnut sa od diskotek rodit deti a byt na materskej ziadne pracovne navyky. Tazko sa vracat do roboty ak si zena zvykne. Je to moj nazor ale je to individualne. Zalezi od typu osoby, niesom za to mat deti po 35 ale ani v 19. Z mojho okolia sa 19-tky zakopali, lebo od 19 rokov maju cely zivot starosti ci je dieta male alebo v puberte aj po zenbe alebo vydaji stale........................................

irin12
15. aug 2012

po 25-tke deti su akurat ak by som realne bola tehotna v 30 dieta by malo na moju 50-tku 20 rokov nie je to super? deti dorastu mladym mamickam v 39. veku menopauza a nic nespaja manzelov kedze deti vychovane a vacsinou rozvody 😒

andrejka1974
15. aug 2012

ja som mala prve ked som mala 19 a nikdy som to nelutovala mam krasne milovane deti a ani jedno som neolutovala ze ho mam posledna slecna ma len 4 mesiaciky a ja mam 38

stanislavao
16. aug 2012

@kraskaaa lutujem, ze som mala druhe az po piatich rokoch po prvom. prve som mala v 28.rokoch. pri druhom tehu mi kvoli veku vysli zle krvne vysledky - tabulkovo im to "sedelo" na downov syndrom a celych mozno 7 mesiacov som trpla, ci bude simonko zdravy. nikdy viac by som tak neskoro tehotna nebola, mala som 33 rokov a je to uz dost. treba mat deto do 30.tky.

sandrika1986
16. aug 2012

Nie, neľutujem toho, otehotnela som keď som mala 21 rokov, mesiac pred mojimi 22.narodeninami sa mi narodila prvá dcérka, teraz koncom augusta sa narodí druhá dcérka to budem mať skoro 26 rokov. 🙂

1234lubka
16. aug 2012

@sandrika1986 no a ked budes mat tridsat chytis druhy dych 🙂)

1234lubka
16. aug 2012

@kraskaaa hmm no neviem ja som otehotnela necakane uplne mi to vsetko rozhodilo..okolie pozera ze taka mlada??? a co? mala som 24 maly sa narodil ked som mala 25, ale som velmi stastna ze ho mam NELUTUJEM, co som mala cakat do trdsiatky a potom trpnut ci bude moje dieta zdrave?? Milujem tie reci zien po tridsiatke : mam este cas..a pritom mozno doma schulene placu ze uz su stare..aj ked budem mat tridsat moj syn uz bude mat 5 rokov a nebude taky zavisly odomna (myslim tym ze ho budem mohla nechat u babky na prazdninach a pod.) a kludne si budem mohla vyrazit von tak ako tie ktore este deticky nemaju 🙂 kludne by som mala este jedno nech mam "pokoj" 🙂 myslim ze teraz je navhodnejsi vek na dieta, neviem si predstavit ze by som ako 35 rocna v noci 20 krat vstavala v decku...predsa biologicke hodiny neoklames 🙂

lucy1990
16. aug 2012

Ani nahodou, otehotnela som planovane v 19tich, porodila v 20tich, po dietatku sme s mm tuzili 🙂

cerez
16. aug 2012

Ak sa pýtaš sama za seba a čakáš miminko, tak podľa veku ktorý uvádzaš v profile, máš ideálny vek na dieťatko. Otázne je či sa na to cítiš byť maminkou. Či budeš mať 20, 30, 40 rokov, dôležité je, že si na materstvo pripravená. Garantovať ti môžem len to, že keď budeš držať dieťatko v rukách prvé minúty jeho života, povieš si, že to všetko malo cenu. 🙂

dadka212
16. aug 2012

@kraskaaa nie nelutujem a nikdy nebudem...a ani neviem či 22 je na prvé dieťa skoro, podla mňa tak akurát, teraz je to trend mať dieťa neskôr, no mne to nič nehovorí 😀 a ak dobre vidím máš 26 to podla mňa nie je vôbec skoro skôr najvyšší čas 😀 som čakala podla nadpisu, že máš do 20rokov 😀

vejula
16. aug 2012

Ťažko povedať čo je skoro.... JA som mala najskôr ako sa dalo, kedže na študium popri dieťatku som sa jednoducho necitila. Ale na jun 2010 som zoštatnicovala a v juli som otehotnela. Takže najskôr ako to šlo. Mala som 23 a porodila som ako 24 ročna. Ale určite nelutujem.... Ked budem mať 40, deti viac menej velke, a ja si s mm budem uživať medove tyždne, a možno sa konečne dostaneme aj na svadobnu cestu 😀 😀 😀

darinkazv
16. aug 2012

nie, nikdy som to neoľutovala 🙂 mala som 19, keď som otehotnela, no o dieťatko sme prišli. prvá dcérka sa narodila, keď som mala 3 mesiace pred 22. narodeninami. teraz mám dcérky 2 a som najšťastnejšia. máme 2 zdravé deti, aj vlastné bývanie, ja si popri materskej robím školu, takže v živote mi nič neujde. a s mojim PCO som šťastná, že som nemala problém otehotnieť. ktovie, ako by to bolo, keby sme to odkladali kvôli škole, práci a pokúšali by sme sa o bábo až kol 30ky. 😉

sissy27
16. aug 2012

@kraskaaa radšej mať dieťa skôr a popasovať sa s problémami ako financie, bývanie atď., ako nemať dieťa vôbec...

danjelca
16. aug 2012

ja určite nie lebo budem mat v novembri už 32..
Ale ked počúvam mm sestru žijúcu v Londýne, ako tam do 35 ani nad dieťatom nepremýšlajú, tak to sa mi zdá už velmi neskoro na prvé dieťa..ale tak tam všetko berú inak a v 70tke su ešte považovaní za aktívnych ludí / ked sa nepritrafi choroba / a nie tu ako za babky a dedkov.
Inak si myslím, že vhodný čas je ten psychologický-ked viete že napriek zrieknutiu sa mnohých vecí, Vás naplní výchova dieťata.. 🙂