Predčasne narodené deti v roku 2012

aslhey27
18. nov 2012

Najdu sa tu mamičky ktorym sa narodili deticky predčasne v roku 2012???? Ako sa vám dari???? a o kolko tyzdnov sa vam skor narodili deticky??? Môj maly sa narodil v 31tt

silvinnka
18. nov 2012

@aslhey27 Mne sa narodili dvojicky v 33+1 tt...su zdrave,teraz maju 5,5 mesiaca (korigovane 4) ,pekne napreduju,ale stale pravidelne navstevujeme doktorov,kvoli kontrolnym vysetreniam...

aslhey27
autor
18. nov 2012

@silvinnka tak lekarov navstevujeme aj my kazdy mesiac bolo nam povedane ze drobec je na svoj vek strasne zive dieta co ma potesilo zatial sme tiez zdravy jeidne co nas trapi tak je ze nechceme otacat hlavicku do lava aj ke dposlendu dobu uz sa to upravuje ale castejsie drzi napravo

milka10013
17. jan 2013

Ahoj ja mam 7 mesačného chlapčeka narodil sa mi cca 27tt je zdravučký ale chodíme stále na rozne vyšetrenia ,rehabilitácie atd.

fifina461
17. jan 2013

@aslhey27 mne sa narodila dcerka v 24tt, 700gr, 30 cm....teraz ma 4 a pol mesiaca ale akoze 3 tzydne, vazi 3 kg...stale chodime na rozne vysetrenia, cvicime Vojta, a hlavicku skor naklana vpravo, ale zvykame si...rodila som v Martine 😎 😎 😎 chvalabohu 🙂 🙂 🙂 inac som z DK.

aslhey27
autor
18. jan 2013

@fifina461 my tiez cvicime vojtu uz asi 3 mesiace pretoze maly skor daval hlavicku do prava ale uz je to dobre uz si otaca vsade aj ked na vojtovku chodime stale ze vraj prevencia takze do roka sa tmu nevyhneme 😒

babybubble
18. jan 2013

ahojte, ja mam dvojicky, narodili sa v 31+5 tt, maju teraz uz 3 mesiace, korigovane jeden... rodila som v Trencine a tiez cvicime Chlapcek ma pruh na pupku, nad vajkom aj vo vajku ☹ ale zatial ho len sleduju a ma prvy stupen retinopatie

fifina461
18. jan 2013

@babybubble aj moja ma pruh...este som nebola na vysetreni u chirurga......a retinipatia 2 a 3 stupna-....neboj, moja je narodena v 24 tt

ika_ba
20. jan 2013

ahojte
ja som rodila na kramaroch o mesiac skor, aj tak lekari odhadovali ze je tam cca este 2 tyzdnovy posun, pri porode spontannom mala len 1810 g, teraz bude mat 3 mesiace a uz vazime tesne nad 4 kila, mala je zdrava, zatial kontroly dopadli OK, len ma koliku a nam tiez povedali, ze sa viac nataca na jednu stranu, preto musime polohovat viac na druhu stranu

aslhey27
autor
22. feb 2013

Dievcata potrbeujem radu co by ste urobili vy boli sme s malym na kontorle na FRO pri hlavnom dokotrovi pretoze od narodenia chodime kazdy tyzden cvicit vojtovku dokotr nam ju vsak uz ukoncil ze mame cvicit len doma nemame chodit do nemocnice na cvocenia iba v pripade ak by sa nam alebo neurologicke nieco nezdalo mame prist ihned ked som to vsak sla povedat sesricke ktora snim cvici Vojtovku ta sa doslova pomne vyvrieskala ze ako moze doktor ukocit rehabilitaciu ked sa neurologicka nevyjadrila k neurologicke ideme za 3 tyzdne ale ona vsak sa len spyta ako vzdy ci chodme cvicit alebo nie nic viac ani menej a teraz neviem mam sa malym chodt este tie 3 tyzdne na rehabilitaciu aj ked uz ma cvocenie ukoncene alebo nemam a o 3 tyzdne sa spytat neurologicky ???aby som nezabudla maly sa vyvija dobre podla korigovanehp veku cize teraz ma 8 mesiacov korigovane 5aj 3 tyzdne

jeemima
22. feb 2013

@babybubble ahoj aj moji chlapci boli tak narodeni a obaja mali pruhy aj pupocnikove aj nad gulkami aj v gulkach ...dnes maju 8 mesiacov a ani jeden pruh. spravilo sa to samo ( pre mna neuveritelne, lebo hlavna tie vo vajkach boli hrozne velke) a aj ked ma presviedcali ze urcite bude potrebny zakrok dnes uz nic nie je potrebne. tak dufam ze aj Vam to samo spevnie ked spevnie brusko. cvicite vojtovku?

jeemima
22. feb 2013

aslhey27 ahoj tak my tiez chodime civict raz do tyzdna a viem ze doktorka sa rozhoduje po neurologickom vysetreni tak je to zvlastne ze vas doktor sa rozhodol tak sam. no akokolvek sa rozhodnes myslim ze to bude ok. pozri bud budes cvicit doma tie tri tyzdne a potom podla neurologicky sa zariadis alebo este chod tie tri tyzdne k tej rehabilitacnej a pockaj na vyjadrenie neurologicky. A ak je taka ze sama sa nevyjadruje k tomu len sa pyta ci chodite ci nie tak sa jej spytaj priamo ci este odporuca chodit aj na rehabky. ak tv oj maly nema ziadne problemy tak ja by som uz cvicila len doma. A ziadna sestricka nema po tebe co vrieskat ak to povedal lekar tak to povedal on a ked ma s tym problem nech vrieska na neho.neznasam take autoritativne oneee.Inak jA mam chlapcov tiez 8 mesacnych korigovane tak ako tvoj (tiez 31tt) mozem sa spytat ci uz sedite? plazite ci lozite?

aslhey27
autor
22. feb 2013

@jeemima ahoj maly sa pomalicky chyta sediet aj ked este nesedi uplne dokaze udrzat rovnovahu ale velmi sa prehyba dopredu lozit ste nelozime ani sa nevie postavit na 4 co by podla lekarky uz mal vediet na jehoi vek aj ked podla mna je skoro aby chclapec ktory by mal mat este len 5 mesiaocov 3 tyzdne aby uz lozil ale je to moj nazor ... Timik sa posuva dopredu systemom hlava dole zadok hore a nohami sa posunie dopredu a vy ako sedite plazite ci lozite mam sa nieocho obavat ze to Timik este nevie

jeemima
22. feb 2013

@aslhey27 no my nedrzime ani rovnovhu v sede ani jeden zato jeden sa plazi dopredu a uz je v tom fakt dobry a druhy sa vie postavit na styri ale zatial sa len tak pohupuje na nozkach ....do sedu ked podam ruku tak sa tahaju velmi by chceli ale sami nevedia sediet tak ocakavam ze vlastne prvykrat si sadnu az ked sa budu vediet dat na styri.tak sa nemas vobec preco bat.skor z toho co pises je maly sikovny....a co sa lekarov tyka kolkolekarov tolko nazorov...nam neurologocika povedala ze su uplne v poriadku hoci na rehabke vzdy povedia ze chrbatik je este slaby...kamoskina mala ma 7 mesiacov je normalne donosena a nedavno sa jej prvykrat pretocila na brusko ....a nikto to neriesi lebo je donosena takze sa vobec nestresuj takymi recami "co by uz dieta malo robit". staci ze napreduju podla mna...ze vidime ze sa lepsia kazdym dnom a robia pokroky....

aslhey27
autor
22. feb 2013

@jeemima ved samozrejme tesi ma kazdy krok dokonca ja neurologicka ma taky pristu nezenie ho ze toto ma vediet toto vzdy hovori ze je hlavne ze postupuje dopredu nezalezi natom akym tempom to len ta truba na rehabilitacii caka asi zazraky

aslhey27
autor
24. feb 2013

je tu nejaka mamicka ktorej dieta malo pri usg mozgu nalez posthypoxicke zmeny 1 stupna viete mi vysvetlit co to vlastne je mne vzd ylen dokotrka povie ze sa to moze a nemusi nejako prejavit ale bojim sa aby to nebolo nieco zle a este v neurologii mame ako diagnozi napisane centralna koordinacna porucha a tortikolis viete mi tiez povedat co to vlastne je na internete som nic konkretne nenasla najlepsie mamicka ktora ma rovnaky nalez dakujem

katika227
6. mar 2013

@aslhey27ahojte baby.napadlo ma založiť skupinu Predčasne narodené deti v r. 2012, ale na to potrebujeme byť aspoň tri.Mohli by sme sa tam radiť a bolo by nám veselšie. čo vy na to?

slavia11
14. máj 2013

ahojte. mam dceru Lauru. narodila sa v 28 tyzdni.. 1140 vaha,37 cm. teraz mame 3 mesiace. zatial vsetko o.k. Chodime tiez na vysetrenia. Dufam, ze bude vsetko v poriadku

laura88
27. jún 2013

prosim je tu nejaka mamicka, ktorej sa narodilo dietatko a malo este neprerezane ocne viecka?

monikaapalko
2. júl 2013

@fifina461 prosím Vás mali ste po narodení nejaké zdravotné problémy? myslím krvácanie do mozgu, dychanie, perforácia čriev a podobne... ja mám pocit , že na nás sa nalepilo uplne všetko a malinky sa snaží a bojuje ale ja sa strašne bojím keďže mi hovoria iba zlé prognozy.... prosím o odpoveď

fifina461
4. júl 2013

@monikaapalko ahoj :D dnes sme sa vratli s rehabolitacneho pobytu v Martine....malinka nemala nic, ani krvacanie, ani nic ine....iba operaciu ociek 🙄 inak sa ma fajne....bojujte....ma 10 mesiacov, ale akoze pol rocka a uz sa obracia na brusko a zacina plazit.....nebojte sa, vsetko prejde...bojujte a napiste mi ako sa momentalne drzite :D

fifina461
4. júl 2013

@laura88 ja som tu :D malinka mala neprerezane ocka,,,nar. v 24tt...potom o 2 dni sa jej otvorilo 1 a o tyzden 2. ocko...ako sa mate vy 🙂 ?

laura88
4. júl 2013

@fifina461 no lebo mne hovorili, ze to je velmi zle, ze ma neprerezane, mojmu sa prerezali po dvoch tyzdnoch, hoci sa narodil v 26 tt+ 5 dni, ale naozaj vyvoj mal asi na 24 tt, lebo nemal tie viecka prerezane

laura88
4. júl 2013

@monikaapalko ahoj monika, no môj ma perforaciu čriev, kedy sa ti narodil? kde lezite?

palla12
16. júl 2013

Ahojte ste prave take mamicky, ktore potrebujem. Mam doma predcasne narodeneho synovca, a preto viem ake to je. Prosim Vas o vyplnenie dotazníka, ktory je zamerany na rizikove faktory predcasneho pôrodu. Veľmi by mi to pomohlo. Vopred dakujem za Vas cas, a tiez ochotu.

RIZIKOVE FAKTORY POCAS TEHOTENSTVA
https://docs.google.com/forms/d/1oFIVbHbzR4mGOd...

Prosím mamičky, ak majú doma predčasne narodené dieťa, či by neboli také dobré a nevyplnili tento kratučký dotazník na Následky predčasného pôrodu a ich pretrvávanie. Vopred ďakujem!

NASLEDKY PREDCASNEHO PORODU
https://docs.google.com/forms/d/1Dm_yjRclWjpWWK...

monikaapalko
25. júl 2013

@laura88 ahojko.... narodil sa v 25 tt... sme na are b banskej bystrici... stále bojujeme s nejakými problémami a vykyvmi tlaku....

monikaapalko
25. júl 2013

@fifina461 ahojko... odstránili nám hadičku ktorá nám odvádzala moč... mamina jasala šťastím... začali nám zvyšovať dávky mliečka... tlak sa upravil.... všetko to bolo až kým mu nevybrali z bruška hadičku ktorá služila ako dreň.. vtedy sa nám opäť všetko zosypalo... lieky na tlak, stravu netoleruje.. po ťažkých troch dňoch sú lieky na tlak vysadené, malý ciká dobre ale stále netoleruje stravu... budeme stále bojovať aj keď nám neveria ani doktrori my sa nedáme .... 😠

elenak
16. sep 2013

ahojte, moj malicky sa tiez narodil predcasne, v 34 tt. momentalne ma vyse 10 mesiacov, korigovany 9 mesiacov. chcela by som sa vas spytat, neviete do kedy sa chodi do ambulancie pre nedonosene a rizikove deti? teraz prvy rok chodime kazde 3 mesiace. neviete mi poradit ako to bude dalej? dakujem 🙂

fanta3
7. okt 2013

@elenak ahoj neviem ci to maju aj nejako odstupnovane podla toho kolko sa predcasne narodi dietatko....ja mam dcerku narodenu v 26tt a teda do poradne do jedneho roku- kazde tri mesiace, do 2.roku- kazdy polrok a potom az za rok ked bude mat dietatko tri roky. Tak to bolo aspon povedane nam a zatial to aj tak sedi. A samozrejme to plati ak je vsetko OK, ak by boli nejake problemy, alebo podozrenia, tak by kontrolu dali skor.

mimka252
1. nov 2013

Ahojte mamičky,narodila sa nám dcérka v 31.týždni,gestacne vyvinutá na vraj 28 týždeň, máme už 1460g,má už len kyslikovu podporu.Chcem sa vás popytat čo máte skúsenosti s takýmito detickami,čo nás približne čaká,aké komplikácie,resp.následky by mohli byt,a hlavne ako im predísť ak sa dá... Ďakujem každej mamičke ktorá nám podá info, sme samozrejme s manzelom z toho ešte v šoku a bojíme sa asi ako každý rodič,čo je normálne.

e_z
3. dec 2013

Ahojte kočky,
vo Wiki Modrý koník máme zopár článkov o predčasniatkach.
https://www.modrykonik.sk/predcasny-porod/
https://www.modrykonik.sk/predcasne-narodene-di...
https://www.modrykonik.sk/dojcenie-predcasne-na...

A ďalšie nájdete aj v každom článku v časti súvisiace články.

Budem rada, ak napíšete k niektorému článku vašu skúsenosť (dole pod článkom). Ale ak máš chuť písať o predčasniatkach do Wiki, tak tým pomôžeme aj ďalším maminám malých drobčekov.
Teším sa, že sa ozvete.

@aslhey27
@silvinnka
@slavia11
@laura88
@monikaapalko
@elenak
@fanta3
@mimka252
@fifina461