Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

siduska
28. apr 2007

ahojky
no tak no mas pravdu, ty ne si povinna cakat nan ho kedy co urobi a jak sa kedy zachovla, je to zbabelec ktroy si nevazi co ma a co stratil uvidis, casom to bude velmi lutovat,ale to ty uz budes davno stastna s inym, ja mam skoro podobny pribeh , ale je to skor naopak, ze ja so ho raz opustila a prisel prosit aby som sa vratila a tak...vratila som sa a urobila som chybu teraz si robi co chce a ni c viac ho nezaujima, nepomaha mi v nicom a to je uz fakt zivot o nicom, este, ze mam rdoinu. to je nahorsie, ze sa chces cim skor osamostatnit od rodicou a potom mas zrazu dietatko, na vsetko si sama a zase si zavisla na rodicou, vdaka tym zbabelcnom, ktory fakt za nic nestoja.za vsetko co sa deja, najviac dopalcaju zeny 😢 ☹ 😒

sue
28. apr 2007

Tmonika, nebojkaj, nebudeš sama slobodná maminka a tvoje chlapčiatko ti všetko vynahradí...
Kedy si objednaná do pôrodnice? Však už dlhšie prenášaš, nie?
Držím pästičky, aby bol pôrod čo najbezbolestnejší ... buďte zdraví 😉 😵

tmonika81
autor
28. apr 2007

ahojte 🙂 v pondelok mam ist na kontrolu uz aj s vecami,, ze si ma tam uz nechaju 😵 uz nacase...

tinni
28. apr 2007

ahoj monika 😉 krasne meno das synovi-my sme tiez chceli pre syna toto meno, je nadherne, ale nakoniec mame Rebeccu. Drzim palce pri porode, ja som prenasala skoro 2 tyzdne a potom mi vyvolali 🙂 a drz sa 😉

maca793
28. apr 2007

tmonika81 klik na tému paragrafy testy DNA a dozvieš sa o mojom živote s maličkou viac. tak klik... 😉

tmonika81
autor
28. apr 2007

diky tinni 🙂
maca, tak to je tiez silne cafe 😖 ja ani nechcem, aby za nami chodil, nechcem mat s nim uz nic spolocne. vsak on na to pride co stratil, ale uz bude neskoro 😵

tinni
28. apr 2007

monika, uz sa nevies dockat maleho, ze? 😵

tmonika81
autor
28. apr 2007

ani sa nepytaj 😖 uz mi je vselijak, len nie dobre 😅

tinni
28. apr 2007

to doverne poznam 😝 posledne dni su najhorsie, ale ked sa narodi, na vsetko zabudnes 😵 ja uz som kazdy den plakala, ze sa asi nikdy nenarodi 😀 mala som z toho normalne depky 😅

tmonika81
autor
28. apr 2007

tak to poznam 😖 ja som dneska cely den nejaka podrazdena, neviem co mi je. maly sa v kuse hybe, tlaci ma z kazdej strany 😅 darmo sa mu prihovaram, ze by mu bolo vonku uz lepsie, nic 🙄 maly flegmatik 😀

tinni
28. apr 2007

😀 tak mozno do pondelka uz vykukne sam a nebudes musiet ist na kontrolu 😉 ja som si vzdy vecer lihala s tym, ze do rana uz snad porodim 😀 a nikdy nic 😠

tmonika81
autor
28. apr 2007

no moj maly vystraja uz cely tyzden 😅 pred troma tyzdnami uz povedala dr, ze podla uzv by som uz mala rodit 😒 maly mal min. tyzden uz 3800gr+-500.
ako ho ja porodim? uz mam normalne strach 😅

tinni
28. apr 2007

to zvladnes 😉 moja mala vazila 3200g, ked sa narodila, celkom lahko to slo, cakala som, ze to bude horsie 😀

ladybird1l
28. apr 2007

tmonika, tvoj pribeh je smutny, nemam pekneho slova na tvojho expriatela, ale si silna zena. Drzim ti palceky. Ja som prenasala 6 dni, v piaty den som isla do nemocnice s miernym spinenim, ale bolo to zbytocne halo, aj tak si ma tam nechali. Mala bola v brusku tiez divoka, ale nechcelo sa jej ist von, a pritom som bola zvedava, ako tie kontrakcie vyzeraju. Ziadne som nemala, na druhy den rano o pol deviatej mi zahlasili, ze o deviatej idem cisarskym a mam sa rozhodnut, ci s uplnou anestezou alebo len od pasa dole. mala bola otocena ritkou dole a strasili ma ze bude moc velka, preto som musela ist rychlo cisarom. Rozhodla som sa pre uplnu anestezu. Vsetko sa to tak rychlo zomlelo... Silno ti drzim palceky nech to vsetko prezijes v zdravi.

tmonika81
autor
28. apr 2007

ladybird1l dakujem 😵

michaela.polomkova
28. apr 2007

Musím reagovať na diskusiu, ktorú som si prečítala.Tak po 1,máme len 1 život,nie 2,nie 3 a nie 5.A po 2, nebudeme predsa tlačiť gulu pred sebou.A myslím si,že nie každý je nahraditeľný ale mužov je na tomto svete dosť.Stačí sa pozrieť večer keď už spí Tvoje zlatíčko a hneď je krajší tento svet.Držím prsty!!!!!Michaela,B.B

mikyluna
29. apr 2007

Monika,
mela jsem v tehotenstvi peklo podobné jako ty a nezvladala jsem ani hormony- brecela jsem kazdy den a nemohla to zastavit, hruza ☹ - strasne jsem se bala ze ublizuji svemu malickemu - a asi i ublizovala- a ze bude uplakany, zlobivy, ze to nezvladnu, atd...
jen co se narodil stala se ze me nejstastnejsi mama na svete, synek je zlaticko a zvladam to s trochou penez 🙂
moooc ti drzim palce a uzivej si sveho pokladu a zivot ti ukaze spravnou cestu, staci byt vnimava... 🙂 🙂 🙂 hodne stesti tobe i synovi

tmonika81
autor
29. apr 2007

diky mikyluna 🙂

siduska
8. máj 2007

ahojky trosku odbocim od temy, ale chtela jsem se spytat, jerstli ma vyznam udrziavat vzach v ktorom se jenom trapite.

bellasandra
8. máj 2007

Siduska- urcite nie, aj ked je to tazké odíst zo vztahu 😉

siduska
8. máj 2007

bellasandra
ved uz som odisla no teda on, poziadalo som ho o to, povedala som mu, ze to nema vyznam, on je casnik a tam aj spi uz asi tyzden ale peklo u nas je uz dlho, nic ho nezaujima, nikdy mi nevyhovel o nic sa nestaral a na mna vobec nebral ohlad je to tazke ale vela som sa mu naodpustala a furt robil to iste, robil si co chcel a zaujima ho len kamarati a on sam.

bellasandra
8. máj 2007

Siduska taký muz, nie je rodinne zalozený a nikdy asi ani v zivote nebude.
Takze si myslím , ze najlepsie je tak ako si urobila

siduska
9. máj 2007

bellasandra
aj ja si to myslim, no zo zaciatku som si to neuvedomovala, ale teraz ho uz vidim s tej druhej stranky a vidim ako sa cely cas ku mne a k malej spraval, absolutne si nic nevazi, skoda reci.on si mysli, ze som na nim zavisla lebo ze som solovenka a on cech tak ma istotu, ze od neho neodijdem a myslis si, ze to financne nezvladnem tak ze k nemu zase prilezem ale to ja neurobim, zacala som si privirabat po vikendoch v jednej fabrike tak nejako sa uz uskromnim.a vela mi pomahaju i jeho i moji rodicia.

bellasandra
9. máj 2007

To si chlapi vacsinou myslia, ze zena je na nich závislá, alebo ze bez nich sme nic, radí si dokazujú akí su dôlezití.

siduska
9. máj 2007

no nekedy az prilis a potom zisia ze stratili to co mali nadolezitejsi a to je rodina

bellasandra
10. máj 2007

Veru, len niekedy tomu chlapovi na tej rodine ani tak moc nezalezi- to je najhorsie, a ten tvoj - teraz co ? ako

siduska
10. máj 2007

ale ten moj jak odisiel od vtedy sa este ani neozval, nic ho nezaujima, mala teraz zacala choditi a on nema ani sajnu co sa vlastne doma deje chapes uz asi vyse tyzdna je v tom istom a nechapem ani jest mu netreba? lebo tam nevaria a on nema cas si opdskocit kupit jest, nechapem ho strasne sa zmnil od kedy sme sa prestahovali na nove miesto, je to z nim akt na nevydrzanie.

bellasandra
11. máj 2007

No teda -nic moc. Bohvie co mu je, nie je v tom ina zena ? 😕
Keby sa aspon o dceru zaujimal- chruno - doslova. 😒

siduska
16. máj 2007

no ja jsme ted zistlia, ze je v tom ina zenska, ale zeby mu az tak poblazinila hlavu, nechapem, normalne tomu uz nemuzu uverit, o malu sa uz vubec nezajima, minule sme ho stretli venku a ani se ka nam ani k malej neozval, lebo je strasne zalaskovany, je to kreten ktery si nicoho nevazi, vcera mi napsial, ze chce rozvest, tak sem zvedava co nakonec s toho bude, ale cim skor se to vyriesi tym lip pro me i pro malu

bellasandra
22. máj 2007

Pockaj on este bude lutovat. Pretoze zena co toto dovolí- myslím tým tu jeho terajsiu, ak vie ze on ma dieta, a ona necha aby sa takto spraval- to je zena- chudera. Zachvilu ho posle k vode , alebo on od nej sam odíde a bude lutovat.
A ak snou zostane- tak si to ber tak , ze si o nic neprisla a môze s byt este rada, ze nemusís s takým clovekom travit svoj zivot.
Ved co je to za muza, ked sa takto sprava k svojej dcere a matke svojej dcery 😠