Tehuľky - učiteľky

ingridka07
12. mar 2013

Ahojte. Su tu nejaké tehotné učiteľky? Ak áno ozvite sa ako zvládate žiakov 🙂

galanthus
12. mar 2013

ja som to tak zvladla, ze od 4,5 mesiaca som doma na pn, stres mi vyvolal take bolesti, ze sa z nich este dostavam a to som uz v 6.mesiaci, takze tazko. ale rada by som sa este vratila do roboty, lebo doma mi je dlho 🙂

nelly912
12. mar 2013

ja som šla rovno na rizikové....jednak mám na to toľko diagnóz že by mi dr. aj tak nedovolil chodiť do roboty....ale hlavne stres, infekčné prostredie, kvantum žiakov a nevyhneš s chorobe....a nestojí to zato ohroziť svoje dieťa kôli cudzím....možno niekto nebude súhlasiť s týmto názorom, ale ja som mala aj takých žiakov s ktorými bol des byť v jednej triede.....to pochopí len ten kto učil. ale myslím , že budúca mamina by mala byť v pohode a v kľude....a to škola ako zamestnanie určite neposkytuje ....

janzde
12. mar 2013

@ingridka07 ahoj, ja tiež učím 🙂 momentálne som v siedmom mesiaci. Povedala som si, že pokiaľ sa budem cítiť dobre, tak učiť budem. Doktorka sa ma hneď pýtala, či chcem ostať doma na PN (ale to možno skôr kvôli predchádzajúcemu neúspešnému tehu...) Ale pri každej návšteve sa ma pýta, či to ešte zvládam, ak nie kedykoľvek by ma vypísala.
Prácu zatiaľ zvládam v pohodke, ale ja tých žiakov tak veľa nemám. Učím na malej škole, na dedinke, v triede mám 8 žiakov, síce niektoré hodiny mám spojené viac ročníkov spolu, ale zatiaľ zvládam. Naučila som sa nebrať si niektoré veci tak k srdcu... 😉 Aj keď niekedy mám pocit, že by som s tým praštila, keď detúchy najedujú 😀 Ale vždy sa nájde nejaké, pre ktoré sa oplatí vydržať (ale samozrejme nie na úkor nášho zdravia). Ja musím povedať, že ja mám zlaté deti... 😉
Ty to zatiaľ ako zvládaš? Rozmýšľaš o tom, že ostaneš doma? Ak to tak cítiš, tak neváhaj a radšej ostaň. Urob to, čo cítiš, že je pre teba najlepšie... 😉

sorciera24
12. mar 2013

@ingridka07 ja sice tehotna momentalne nie som, ale som ucitelka a tiez som bola pred 4rokmi zaroven tehotna.....zvladala som to v pohode...vsak nedvihame nic tazke, ostatne sa dalo, ja som robila az do nastupu na matersku cize do 34tt;)

usiko
12. mar 2013

pri prvom tehu som ucila az do materskej, teda do 34tt., ale teraz pri druhom, ked uzmam dceru, som nezvladala ani 4hodiny tyzdennedospelych...kazde tehu je ine......

zabkab30
12. mar 2013

ja som na PN, lebo toho roku som schytala rómsku triedu, tak radšej neriskujem 🙂

kikaneu
12. mar 2013

ja som pri prvom neúspešnom v pohode zvládala.....pri druhom som nezvládala, ale nikto mi nenúkal, že môžem ostať doma......deti mám tento rok horšie a aj väčšie triedy ako minulý rok a horzne ma vytáčali, mala som z nich nervy a domov som chodila neskutočne unavená......ak sa nám znovu podarí, od začiatku ostanem doma, určite minimálne prvý trimester

slavaf
12. mar 2013

Ja som bola od 14teho týždňa PN a to hlavne kvôli silným nevoľnostiam, nevedela som sa vôbec sústrediť na učenie. Ale to som ešte predtým odmaturovala dve triedy a odkrútila si týždeň ako predsedníčka mat. komisie. A potom som už fakt mala dosť. Teraz pri druhom by som nezvládla ani toľko...

ingridka07
autor
13. mar 2013

@janzde ahoj tak to mas fajn, ze mas len 8 detí. Ja mam 18 mam druhakov, ale ucim este v 3. a 4. rocniku a mam 4 telesné v mojej a inej triede, takze to je blbé. Okrem toho dozory, mam raz tyzdenne dozor na chodbe kde chodia 2 stupniari a to je katastrofa, to sa len rozčulujem. V mojej triede mam niektore deti dobré, ale mam tam dost živé deti, tak 3 určite a to je len stres, nervy. Bola som doma vyse týždna na pn potom boli prazdniny. Ale neviem ako to dalej zvladnem, teraz od pondelka už robím. Ja som zatial len v 12 tt. Ale bojím sa trochu.

ingridka07
autor
13. mar 2013

@nelly912 más pravdu suhlasim plne s tebou, presne tak cudzie deti za to nestoja. Uvidim čo mne povie lekár.. ja len od septembra učím, takze som začiatočníčka, ale dosť sa rožčulujem s deťmi a hlavne aj rodičov mam až po uši až na výnimky 🙂

matozazzo
13. mar 2013

Pri prvom som sla na matersku v 4m, ucila som na 1. stupni, najviac som sa obavala deti, ked sa nahanali, aby ma niektore nebuchlo :( Potom som aj suplovala, poobede bola velka unava... Vravela som si, ze vydrzim, kym sa da, ale prave na zac. 5m ma chytil zlcnikovy zachvat a vtedy som povedala dost, nestoji mi to za to! Pri druhej - ucim v MS som bola v praci takmer az do porodu, ale samozrejme menej hodin... Ale mala som klud, pohodicku, ziadny stres, obavy.

ingridka07
autor
13. mar 2013

@matozazzo ahoj aj ja ucim na 1. stupni. No presne toho sa bojím, že deti bežia ako šialené. Od 4. mesiaca sa da ist na matersku? Ci si bola na PN?

janzde
13. mar 2013

@ingridka07 my mame na celej skole len 28 deti, takze sa to da.... ja ucim tretiakov. este ten mesiac vydrzim a pojdem si uzivat matersku, ale keby sa necitim dobre aj skor, tak nevaham a dam sa vypisat.... 😉

barbora21
13. mar 2013

@ingridka07 ja sice tehotna uz nie som ale mam doma dvojmesacneho drobca 🙂 a ucila som 1. rocnik cele svoje tehotenstvo 🙂 Na matersku som nastupila 6 tyzdnov pred porodom, takze ku koncu som sa uz len kotulala 🙂 ale mala som stastie lebo moji ziaci boli fantasticky a nicoho som sa nebala a suplovat som nemusela - mala som vynimku od riaditelky 🙂 a este tyzden pred porodom som bola v skole na vianocnej besiedke 🙂 🙂 🙂 urcite to ale zalezi od ziakov, celkovo skoly a teba ako sa citis 🙂 Ja som v 12 tyzdni bola este s mojimi detmi v skole v prirode 😀 😀 😀

janzde
13. mar 2013

@ingridka07 a este to si tiez pravdu napisala, ze niekedy sa clovek viac rozculi nad rodicmi ako nad detmi... 😠

ingridka07
autor
13. mar 2013

@janzde super, u nas je cca 450 deti 😀

@barbora21 wooow tak to ta teda obdivujem, klubuk dolu 🙂

matozazzo
13. mar 2013

@ingridka07 Bola som na PN,mna sa zakazdym gynekolog pytal: uz vas vypisem? Prave kvoli bezpecnosti a aj som stale chodila po schodoch :(

ingridka07
autor
13. mar 2013

@matozazzo aspon si sa nestresovala. Mna vypisal a bola som doma 2 tyznde, lebo som mala nevolnosti. Ale aj tak si myslím, že budem musiet zostat doma neskôr, lebo som bola vcera v práci a bolo mi dost zle aj ked som prisla domov. Zajtra idem k lekarovi uvidime čo povie. Bojím sa hlavne tých chorob, lebo mne deti stale chodia choré do školy 😒 Okrem toho mam aerobic krúžok, ale to asi zruším, lebo sa na to necitím. Zakazal mi aj skákanie cez švihadlo a taketo namahavé veci, tak neviem ako bude vyzerať TV u mňa 😀 Asi budu musieť len deti cvičiť a ja im hovoriť čo majú robiť.

ammitta
13. mar 2013

V našej ZŠ je cez 900 detí a niekedy je to fakt problém kľučkovať medzi nimi, aby do mňa nikto nevrazil na chodbe 😒 Učím na 1. aj 2. stupni a decká vedia dať poriadne zabrať, ale nad mnohými vecami sa už nerozčuľujem. Poviem si, že radšej sa budem rozčuľovať nad svojim drobcom (v budúcnosti) ako nad cudzími. 🙂 Aj vedenie školy ma dosť šetrí - až na suplovačky 😠

pulsatilka
13. mar 2013

Pri prvom tehotenstve som ucila do 7 mesiaca, potom zacali letne prazdniny 😀. Mala som 2. stupen chemiu a telesnu. Na konci mi kolegovia telocvikari zakazali davat dopomoc na naradi a pomahali mi radsej pri tom 😝. Ale o pokusy som ziakov neobrala do konca. Este som vtedy vladala absolvovat dve exkurzie (jaskynu a muzeum), branne a zorganizovat skolsky vylet pre mojich. Dva tyzdne pred porodom som mala skusat pri reparate, ale zdravotny stav mi to uz nedovolil 😒. Pri druhom som musela skoncit uz v 2-hom mesiaci. Bola som uz sice na strednej, ale dochadzala som... 😖 Nezvladala som cestu, nie ucenie 😉. Teraz si uzivam druhu matersku....ale uz sa aj neviem dockat, kedy sa vratim za katedru 😝 😀 😀

stellina1982
13. mar 2013

ahojte tiez som tehotna ucitelka...a som od 12tt na PN momentalne sa uz nachadzam v 36tt. Doma som zostala zo zaciatku koli nevolnostiam a potom ma uz nechal doma, nelutujem , lebo riaditelke sa nepacilo ze som tehu a isla skor proti mne ...ked som si to rozratala na financie tak to co som precestovala za mesiac a prejedla tak v podtate o to som mala akoby nizsiu PN a o nic som neprisla...vyhla som sa tak stresu , nervakom ci uz z deti alebo nadriadenej..pripravila som si komplent vbavicku v pohode, vyupratovala kazdy kut v byte no a teraz uz len cakam🙂 do prace som este aj dochadzala mala som to viac ako 22km no a cez zimu v tom snehu by som si to nevedela ani predstavit...takze vrelo odporucam ak sa da zostat na PN. ved sa este v ztivote dost narobime ...

matozazzo
13. mar 2013

@ingridka07 urctite by si sa nemala velmi fyzicky namahat. Ked povies doktorovi,ze ti je dost zle a nedokazes ucit TV,ze ci je. moznost vypisat ta uz teraz na rizikove... Ak by bol proti,co by teda nemal,zajdi za obvodnou a hod sa na marodku. Akurat ako tehotna som mala viac vychadzok..

ingridka07
autor
14. mar 2013

@matozazzo ved o to mi ide, aj tie dozory, a mam 4 hodiny TV tyzdenne a este aerobic ako kruzok. Len ja učím od septembra len, lebo som v juni končila školu a neviem ako je to s materskou, ked by som šla na rizikové, či by sa mi ratalo, že mam odrobených 270 dní čo potrebujem aby teda som nedostavala tych 200 eur.

ingridka07
autor
14. mar 2013

@stellina1982 ahoj, tak to je zle, ked mas takuto skusenost s riaditelkou. Ja som to v praci este nepovedala. Sme tam dve tehotne kolegyna je v 4.m. a ta bola 2 m. doma. Ale je to fajn, aspon si sa nestresovala, lebo toho stresu v škole je dosť.

ingridka07
autor
14. mar 2013

@ammitta a to je aka škola kde ? až tolko detí uf. Povedz vedeniu, ze nezvladas tie suplovacky! Musia ti dat vynimku.

matozazzo
14. mar 2013

Ahoj, pokial mam dobre info, pozerala som aj na http://tehotenstvo.rodinka.sk/prirucka-pre-rodi..., pocas PN - rizikove tehotenstvo sa ti dni zapocitavaju, akurat neviem, ako by ti vypocitali vysku materskeho, kedze tvoj vymeriavaci zaklad pocas PN je krateny :( Bolo by vhodne popytat sa na socialnej poistovni, nech to to aj prerataju.. V tom neviem pomoct, lebo prva dcerka sa mi narodila v CR, tam su ine podmienky a druha sice na SR,ale som SZCO a platila som si dobrovolne nemoc. poistenie. Este mi napadlo, ale to by si si musela overit, ako by sa ti potom pocitala vyska materskeho - sla by si na PN teraz napr. na 3m a potom sa vratila do prace, niekedy v polke juna, to uz je koniec roka 🙂 A jun - jul by si mala ako normalny plat, cerpala dovcu, v auguste nastupila na matersku... A v zavere roka, samozrejme s bruskom by si uz na TV len ukazovala, samozrejme ze nie cvicila s nimi 🙂

ammitta
14. mar 2013

@ingridka07 škola je v TN, máme aj hokejové triedy - tie sú najhoršie, ale už sa mi snažia zrušiť dozor na chodbe i v jedálni 😀 takže sa to len zlepšuje. Dokonca ani na Monitor ma nikde nedali 😀

ingridka07
autor
14. mar 2013

@ammitta no sranda, ze v Trenčíne tolko žiakov, to ani u nas v BA nie je 🙂 Tak hlavne, že ti vyhoveli 🙂

ingridka07
autor
14. mar 2013

@matozazzo diky za info. No to asi ťažko 🙂 Ja mám zmluvu do konca juna 🙂 takze mi to aj vyhovuje 🙂

matozazzo
14. mar 2013

Jaaaj, tak to je ina vec :( Tam sa uz vymysliet vela neda...