Na aký príspevok mám nárok, keď nemá odrobené roky?

majka2101
21. sep 2013

Mam 22 rokou čakáme prve bábätko som v 28tt ale nemám odrobené roky na zmluvu. Vlastne nemám odrobené nič na zmluvu lebo stále som bola zamestnaná na dohode.

veronel24
21. sep 2013

rodicovsky prispevok budes poberat

sense
21. sep 2013

rodicak od narodenia dietata plus rid. pridavky

janicka11
21. sep 2013

presne ako pisu baby budes mat cele tri roky tu istu sumu teda rodicovsky prispevok+pridavky

havana_frost
21. sep 2013

Od. 1.1.2013 sa aj z dohôd odvádzajú odvody rovnako ako pri zamestnancoch v pracovnom pomere, takže aj dohodári sú považovaní za zamestnancov pre účely nemocenského a zdravotného poistenia a rovnako im aj plynú nároky. Sú tu samozrejme isté výnimky - dohoda o brigádnickej práci študentov, poberatelia starobných dôchodkov, výsluhových dôchodkov, invalidných dôchodkov, ale to sa ťa pravdepodobne netýka. Ak si teda napríklad celý rok 2013 zamestnaná na dohodu a do termínu pôrodu v roku 2013 odpracuješ 270 dní, tak nárok na materskú máš, tak ako každá iná zamestnankyňa.

sisaha
22. sep 2013

este mas narok na vyzivne na dieta od otca dietata

momatenko
3. okt 2013

Dobrý deň, chcem sa spýtať či mám nárok na materskú ak mám odrobený rok na tpp?Nezamestnaná som 2 mesiace ale nie som evidovaná na úrade práce a sama si platím zdravotnú poisťovňu?Viete mi niekto poradiť aj to ako je to s dobrovoľným poistením ak je to ešte teda možné?