Bolesť uší a prerezávanie zubov. Súvisí to spolu?

babulina
19. dec 2010

Cely den ma syn (5,5mes) zvysenu teplotu - okolo 37,5C po odcitani, je mrzuty a malo je. Predpokladam ze asi sa mu tlacia zubky, len sme si s mm vsimli ze dneska si velmi vyrazne chyta lave usko. Tlaci si dlanou nanho a dost opakovane, ze sa to neda prehliadnut. Je mozne ze aby take male dieta takto reagovalo na bolest a je pripadna bolest ucha sposobena rastom zuba alebo mam hladat pricinu indepre mamičky Starsej dcere vyrastli zubky bez akychkolvek prejavov a dost neskoro (prvy zub mala skoro az v roku). dakujem

strapco13
19. dec 2010

@babulina zapal uska u takto malych deti moze byt jedine ak je pritomna nadcha
pri prerezavani zubkov moze vystrelovat bolest do ucha..vlastne pri vsetkych zapalovych procesoch v dutine ustnej moze bolest strielat do ucha ☹
cize ak ma bolesti, da´j nieco na bolest, daj gelik na zubky
nas si tiez chytal usko, ked mu isiel zub a konahle sa cely prerezal tak si usko prestal chytat...len zacal na druhej strane..kym sa zub neprerezal aj tam

babulina
autor
19. dec 2010

@strapco13 - dakujem, vyzera byt uplne fit, ziaden soplik nic, iba mrzut a slinta jak bernardin 😒

strapco13
19. dec 2010

@babulina tak to su zubky....takze trpezlivost, nurofen, ci paralen a geliky 😉 drzim palce

evulienka300
8. nov 2011

chcela by som sa a ja pridat mam 6 mesacne dieta a mame problem s uchom dnes sme boli na usnom a tam nam povedali ze ak nebude lepaie ze musime prepichnut prave usko bojim sa mu dat ze mi ho aj uspia len ci moze aj usko bolet ked idu zuby najprv nam idu ocne a ze tie bolia lebo nam nspava celu noc tak sa neviem rozhodnut ze mu dame prepichnut aj tak ho budu bolet stich zubov ci je to mozne ci nie ani doktorka nevie zajtra ideme za primarkov co nam ona na to povie vie niekto co stim ☹

malawienka
11. mar 2012

Ahojte, prispejem po case tiez skusenostou. Synceka bolelo usko - este mu nebol rok. Cely den plakal, tahal sa za usko, vecer nemohol spat, tak som mu dala nurofen, nech si oddychne. Zabral ale rano sa to opakovala, a tak sme isli k lekarke. Poslala nas na usne, a tam mi potvrdili, ze nic nenasli. Lekarka zistila, ze sa mu prerezava novy zubok, ale na druhej strane - u zubkov to vraj tak funguje - rastie napravo a pobolieva lave ucho. Rychlo sa to vyriesilo

mamazuzana
18. mar 2012

tak to som v zivote nepocula...ale vsetko je mozne. Ja mam taky babsky recept, ze ked boli usko tak sa dava vaticka pokvapkana octom do uska a necha sa tam posobit. Ja by som od bolesti dala aj Nurofen, nam vzdy zabral. Drzim palce!

kataatak
21. mar 2012

Dcerka si tiez chytala uska, ked jej sli zubky. Ved to musi riadne boliet, ked sa zubky prerezavaju, tak mozno z toho boli cela hlavka, vratane usi. Viem, ze niektore mamky pri prerezavani pouzivaju napr. spominany Nurofen, ktrory tlmi bolest. O paracetamole som to este nepocula.

veruneckaz
2. apr 2012

Ahojte mamky, som cerstva mamina dvoch dievcat, a tak zberam skusenosti 🙂 . Som rada, ze som sa dozvedela, ze aj bolest uska moze znamenat zubky a ze na to zabera nurofen. Ja mam doma cipky, tie mi doporucila lekarka na horucku, tak aspon nemusim nic dokupovat. Uvidim, co nas caka.

emalujza
10. apr 2012

ano, moze to byt zo zubov. Dcera to tak mala a dala som jej Nurofen a do uška vatiščku pokvapkanú octom. Ďalší deň bola OK.

robaka
27. jan 2015

Ahoj - moj syn skoro 7 mesiacov je cely nervozny, ku veceru uz na nevydrzanie az z toho zaspal.Ked sa zobudil na kojenie -stale dost nepokojny, ruckami si hrabal do vlasov na sluchach az ho to bolelo a plakal.Ked som ho ulozila do postielky aby dalej spinkal tak bol akoby v polospanku a hlavickou mykal do stran.Moze to byut ucho alebo zubky?

jtr
28. jan 2015

ahojte dievcence.my mame ten isty problem.drobcovi idu oba ocaky a v kuse si chyta obe uska.mam doma panadol cipky, mozem mu dat na tu bolest? alebo ist kupit ten nurofen co tu spominate.vdaka za odpovede

amamicka
5. jún 2015

U nas je rovnaky problem... čo ste zistili? bolo to od zubkov?

bambola82
12. júl 2015

Ahojte...moja 13 mesacna dcerka si stale zakryva uska,ako keby nechcela nieco pocut...teraz sa jej prerezal konecne 5 zubok, takze to moze znamenat aj bolest spojena so zubkami?...vecer,ked zaspava,tak si aj zapchava uska, tak sa obavam, aby nemala nejaky zapal...poradi mi prosim niekto, co ma podobny problem?

raven11
20. jan 2016

@bambola82 ahoj mozes prosim napisat ako ste nakoniec dopadli ci to zapchavanie usiek bolo spojene so zubkami....nas to teraz zacal robit par krat pocas dna ....dakujem za odpoved

103anjelik69
1. máj 2016

No u Nás to bol buhužial zapal stredneho ucha☹