Dvojročné dieťa nemá dvojku dolný zub

demeterka
4. jún 2014

Stretli ste sa s tym niektora? Ked sa moj synator na mna usmeje dostane sa mi krasny zubaty usmev s troma dolnými zubkami miesto styroch 🙂 vsetky ostatne zubky uz ma, no tato jedna dvojka sa niekde asi zabudla, pride mi to zvlastne 🙂

siska53
4. jún 2014

@demeterka nuz,moja ma 26m. a tych zubkov jej chyba podstatne viac,dokonca nema ani jednu dolnu dvojku a chybaju jej aj tie trojky dolne. A asi este 4stolicky,lebo mali by ich mat tusim 8?
takze ste na tom lepsie nez my. 🙂

demeterka
autor
4. jún 2014

@siska53 mne to len pride zvlastne ze vsetky zuby uz ma, a tato jedna dvojka nic 🙂 vyzera jak trojzubec dole a potom idu tie dalsie 🙂 este som sa s tym nestretla

demeterka
autor
4. jún 2014

@siska53 no a stoliciek ma byt 8 dokopy, tie uz mame vsetky, aj troky mame, vsetko len ta smiesna dvojka 🙂

cobhan
4. jún 2014

@demeterka nasa ma vsetky zuby okrem 5iek a dolnej dvojky, ktora uz zrejme ani neporastie. V 8 mesiacoch jej zacali rast prve zuby, 3 dole a 4 hore...a odvtedy su dole len tie 3...trojky a stvorky uz ma

siska53
4. jún 2014

@demeterka mozno este dorastie..mojim isli zuby neskoro a u syna ani neviem ako a zrazu mal vsetky,co ma mat..ja mam uz pocit,ze malej nic neporastie,lebo sa uz dlho nic nedeje..ale tak..do 3rokov ma este cas..rast zubov neurychlim..
pri malom som to potom nejak specialne nesledovala,lebo v tom case bola mala cerstvo narodena a trpela kolikami,tak nejak tie jeho zuby sli bokom a narastli aj bez mojho sledovania. 🙂 dceru asi moc sledujem,tak,nechcu rast. 🙂

saska.t
4. jún 2014

@demeterka moj muz nema 2-ky a to ma uz 40 r. 😀

25daniela
4. jún 2014

@demeterka no, casom zistis, ci dospelacke zuby ma vsetky.
Moja ma 9 a po krasnom perlickovom usmeve nasledoval sok, pri vymene jej dole namiesto styroch zubov vyrastli len 3, samozrejme boli zalozene inde ako mliecne, takze sme mliecne museli ist trhat a nove sa rychlo umiestnili na spravnom mieste, ale je to vidno, ze jeden chyba, teraz, ked sa jej tlacia trojky dole...

ramama
4. jún 2014

Môj synak mal tiež oneskorenú dvojku v ľavo dole. No keď vyšla tak je troška krivo osadená. Počkaj ešte, možno si roby svoje miesto a zrazu vykukne 😕

h2
4. jún 2014

Môjmu synovi začala rásť trojka v pravo hore len nedávno, až ako vyše dva a pol ročnému. Tiež som si už myslela, že sa jej nedočkáme, môj muž si dokonca robil srandu, že to má po mne, že mne tiež ešte trojky nenarástli. (Ale ja predsa trojky zuby už mám dávno, tak neviem, ako to myslel...) 😀 😀 😀

zubka5
1. okt 2014

@siska53 ahoj. Ako ste na tom prosím ta so zubkami? Čítam fóra.... nás má 25 mesiacov a 10 zubov.chýbajú mu 3, 5 a dolné dvojky. Už 6 mesiacov mu nevyšiel žiaden. Začínam sa báť. Ako ste na tom teraz vy? Konzultovali ste to s niekým alebo sa to pohlo. Ďakujem

siska53
1. okt 2014

@zubka5 ahoj.pohlo...v polke jula sa jej postupne zacali predierat 4 zuby (trojky) a v septembri -asi pred 2tyzdnami sa pridali postupne aj dolne dvojky. Cize jej pomaly rastie 6 zubov (aktualne sople,z toho kasel-dr.aj povedalaze no aj zo zubov to moze byt-vytery ma vsetky negativne i krv).
Takze rastu..uz chybaju len posledne 4 stolicky. Teraz ma 2,5 roka (30m.)
Neriesila som to s nikim. A to sme stihli este uraz zubov,kde sme mali ohrozene 2zuby,zatial to nejak ustali. Akurat 2dni pred urazom sa jej tie dve trojky predrali a bolo ich kulincek uz vidiet..
Takze u zubara sme rieslili toto a skor sme konzultovali mozne nasledky po uraze.

zubka5
2. okt 2014

@siska53 ďakujem moc

marketa1304
2. okt 2014

moj pomaly 18r syn nemá obidve dvojky hore.... a manžel má 38r a to isté... 😀 😀 😀 ...a fešáci jak lusk... 😀 😀 😀

siska53
2. okt 2014

@siska53 sama sebe oprava : S nikym.

sikinka12
26. apr 2018

@demeterka zdravim..viem.ze je to uz par rockov co ate pisali za tie zubky. Len sa chcem spytat ako info ci aj ta dvojka zubok narastla. Moj syn ma 1.5 roka hore 4 zuby a dole len 3. Dvojka lava mu chyba. Je to zvlastne. 4 stolicky mu uz vyliezli a henten dolny nic

mimimami3
26. apr 2018

@demeterka mozno ho ani nebude mat, mozne to je. nasej malej tiez nevyrastla mliecna 2-ka hore, tak jej zubarka robila RTG v cca. 6 rokoch a zistila, ze tam nema ani trvaly zalozeny. jednoducho ziadnu dvojku mat nebude. ono zubky sa casom poposuvaju a medzierka sa strati, ak by nie, neskor sa to da vykorigovat strojcekom. radsej nech 1 zub chyba, ako keby bol navyse 😉

sikinka12
26. apr 2018

No peknee. Ani v rodine nikto nemame takýto vypdok 😉😁 tak uvidíme ci sa niekedy objavi. Len je to smiesne ze dole len 3 zuby ked sa zaskeri

lucia_23
22. okt 2022

@demeterka prosim vás vyrástla synovi tá dolná dvojka?mojmu synovi tiež nejak nerastie dvojka